Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, qrek1 napisał:

cena 1kwh to 60gr. 200W to dziennie koło 3zł...

Chyba bez dodatkowych opłat... Energa g11 ~72gr

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PGE lubelskie obecnie 0.68 a było 0.65 za 1 kwh

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, leven napisał:

Nie da się ukryć przelewów na konto bankowe, a do kieszeni nikt nie da kasy :P

Flyingatom. A czy Pani z urzędu jakoś dojdzie do tego, że krypto miałeś, ale wysłałeś na inny adres i broń Boże za to gotówki nie dostałeś to się zobaczy za parę lat jak zaczną(albo nie) wypływać takie historie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy taryfie G12W wyjdzie przy kopaniu 24/7 niższa stawka za kWh. Ale mając G11 raczej bliżej 0,8 zł.

To przy jednej, dość słabej karcie nie ma żadnego znaczenia. W tym sensie, że czy to będzie 0,6 zł czy 0,8 zł to i tak wyjdzie marny zarobek.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy ciagłbym poborze 1kW koparki wychodzi jakos 40-45zł mniej na rachunku miesiecznym (stawki 2021) 
teraz nie znam stawek ale procentowo bedzie pewnie podobnie, kwotowo moze nawet wiecej

z tym ze kazdy ma inaczej zuzycie dzienne, ja praktycznie cale zuzycie przerzucilem na tanszy taryfe (gotowanie/pranie/grzanie wody) i do tego mam PV wiec wygrywam potrojnie

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, qrek1 napisał:

cena 1kwh to 60gr. 200W to dziennie koło 3zł...

60gr to kreatywna matematyka (zresztą oto chodzi rządowi i dystrybutorom) nie mająca nic wspólnego z rachunkiem który dostajesz gdzie są już wszystkie dodatkowe opłaty.

Realna średnia cena 1kwh to +/- 77gr (dzięki tarczom może wyjdzie +/- 75gr)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, leven napisał:

Pierwsza sprawa, to zostaw w spokoju NiceCash - po co Ci dodatkowy program ?

No ok wszystko jasne do momentu wypłaty, sam jeszcze tego nie robiłem i to jest dla mnie czarna magia. Teraz wytłumacz koledze jak spieniężyć urobek co to jest gas, blockchainy, swapy, tokeny, wallety, sieci testowe, nano, weth, matic itd  itp.  I tu się zaczynają schody. W Nicehashu masz od razu BTC które łatwo możesz zamienić na Euro w ich kantorze jednym kliknięciem.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=120&t=36172&sid=4d095166d8532985e4b007f557d7a9bc

Edytowane przez toolpusher
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

1. Czy opłata za gas z przesyłu z walleta na giełdę ETH jest kosztem w pit 38? 

2. W ogóle jako osoba fizyczna warto się bawić w te odliczanie kosztów czy po prostu odliczyć 19% i tyle?

3. Mam w historii wpłatę na giełdę (tam gdzie mam dochód z krypto) ze swojego konta 100 zł bo chciałem tam coś zakupić ale od razu zrezygnowałem i to wypłaciłem z powrotem na konto. Wpisywać to w pit czy to olać?

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, DeIntegroo napisał:

1. Czy opłata za gas z przesyłu z walleta na giełdę ETH jest kosztem w pit 38? 

Podatek płacisz od zamiany krypto na walutę fiducjarną (dolar, euro, złotówka itd.). Prowizja w ETH nikogo nie interesuje.

2. W ogóle jako osoba fizyczna warto się bawić w te odliczanie kosztów czy po prostu odliczyć 19% i tyle?

TO odliczanie, nie "te odliczanie". Najlepiej poprosić o interpretację swój urząd skarbowy.

3. Mam w historii wpłatę na giełdę (tam gdzie mam dochód z krypto) ze swojego konta 100 zł bo chciałem tam coś zakupić ale od razu zrezygnowałem i to wypłaciłem z powrotem na konto. Wpisywać to w pit czy to olać?

Nikt za Ciebie nie będzie płacić kary, gdy okaże się, że US tego nie oleje (choć pewnie oleje ;)). Ale jeżeli nie zamieniałeś gotówki na krypto, to w sumie potraktowałbym to jako zwrot pieniędzy z giełdy.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, djcargo napisał:

Podatek płacisz od zamiany krypto na walutę fiducjarną (dolar, euro, złotówka itd.). Prowizja w ETH nikogo nie interesuje.

A to ciekawe 

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, DeIntegroo napisał:

A to ciekawe 

Bez tytułu.png

Dobrze wiedzieć. Tym bardziej warto skonsultować to z lokalnym US + jeszcze lepiej zacząć od kontaktu z doradcą podatkowym zajmującym się kryptowalutami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, toolpusher napisał:

No ok wszystko jasne do momentu wypłaty, sam jeszcze tego nie robiłem i to jest dla mnie czarna magia. Teraz wytłumacz koledze jak spieniężyć urobek co to jest gas, blockchainy, swapy, tokeny, wallety, sieci testowe, nano, weth, matic itd  itp.  I tu się zaczynają schody. W Nicehashu masz od razu BTC które łatwo możesz zamienić na Euro w ich kantorze jednym kliknięciem.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=120&t=36172&sid=4d095166d8532985e4b007f557d7a9bc

Kopiąc ETH na portfel MEW nie ma opłaty za GAS - mam na myśli przelew ETH z kopalni na portfel.

Za to sprzedaż ETH do kantoru na PLN ma już opłatę GAS, która jest zmienna i nie można na podstawie jednego odczytu sugerować, że jest problem.

Ja od niecałego roku zmieniam (sprzedaję) ETH z MEW w kantorze Bitcantor (siedziba w Opolu) który pobiera 1.5% opłaty manipulacyjnej za kupno i wysyłkę PLN na konto bankowe.

To się robi tak:

g.jpg

https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

Więcej na temat transakcji z MEW do tego kantoru będzie opisane w regulaminie kantoru.

Na maila dostaje się informację o adresie portfela kantoru, na który należy wykonać przelew z portfela MEW (zakładka SEND w portfelu MEW)

W zakładce SEND portfela MEW wpisujemy ilość ETH, którą chcemy sprzedać do kantoru z uwzględnieniem opłaty za obecny GAS, wpisujemy adres portfela z kantoru, który zostanie podany w mailu lub jest wyświetlony pod transakcją w oknie kantoru i wysyłamy ETH do kantoru.

Proste jak ...

Przelew trwa od paru godzin do dwóch dni roboczych.

GAS jest ruchomy i możemy go śledzić tutaj: https://etherscan.io/gastracker

Przy małych transakcjach warto wyczekać na niski GAS i wtedy myk SEND :)

Co do giełdy czy jakichś tam NiceCashe, to każdy sobie rzepkę skrobie :E

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, leven napisał:

Kopiąc ETH na portfel MEW nie ma opłaty za GAS - mam na myśli przelew ETH z kopalni na portfel.

Za to sprzedaż ETH do kantoru na PLN ma już opłatę GAS, która jest zmienna i nie można na podstawie jednego odczytu sugerować, że jest problem.

Ja od niecałego roku zmieniam (sprzedaję) ETH z MEW w kantorze Bitcantor (siedziba w Opolu) który pobiera 1.5% opłaty manipulacyjnej za kupno i wysyłkę PLN na konto bankowe.

To się robi tak:

g.jpg

https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

Więcej na temat transakcji z MEW do tego kantoru będzie opisane w regulaminie kantoru.

Na maila dostaje się informację o adresie portfela kantoru, na który należy wykonać przelew z portfela MEW (zakładka SEND w portfelu MEW)

W zakładce SEND portfela MEW wpisujemy ilość ETH, którą chcemy sprzedać do kantoru z uwzględnieniem opłaty za obecny GAS, wpisujemy adres portfela z kantoru, który zostanie podany w mailu lub jest wyświetlony pod transakcją w oknie kantoru i wysyłamy ETH do kantoru.

Proste jak ...

Przelew trwa od paru godzin do dwóch dni roboczych.

GAS jest ruchomy i możemy go śledzić tutaj: https://etherscan.io/gastracker

Przy małych transakcjach warto wyczekać na niski GAS i wtedy myk SEND :)

Czy jeśli masz regularne wpływy na konto bankowe to US nie odezwie się do ciebie skąd ten dochód?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, DeIntegroo napisał:

A to ciekawe 

Bez tytułu.png

Podatek od wydobycia - o tym piszemy ! dotyczy przychodu, który uzyskujemy z urobku i jest uaktywniony wtedy, gdy zmieniamy kryptowalutę na walutę fiducjarną (USD/EURO/PLN, itp)

Czyli sprzedajemy np. ETH na giełdzie lub w jakimś kantorze.

Po sprzedaży kryptowaluty mamy przychód i od niego płaci się podatek w PIT38.

Na razie nie ma jasno określonego tematu odnośnie poniesionych kosztów wydobycia, dla tego należy podatek zapłacić od przychodu, który jest automatycznie dochodem.

W Naszym pięknym kraju nawet kryptowaluty są masakrycznie wysoko opodatkowane i na dodatek bez możliwości odliczenia od tego wszystkiego drogiego sprzętu do wydobywania i jakże taniego prądu.

3 minuty temu, DeIntegroo napisał:

Czy jeśli masz regularne wpływy na konto bankowe to US nie odezwie się do ciebie skąd ten dochód?

US nie ma czasu na takiego brzdąca, jak ja, ale niech przypadkowo pokłócę się z jakimś burakiem na ulicy/sklepie i okaże się, że cebulak jest urzędnikiem skarbówki, wezwie Policję, ta mnie prześwietli, urzędas zrobi mi pranie konta bankowego i już mam klopsa, jeżeli nie zgłosiłem wcześniej do ukochanego US PIT-u 38 za kryptowaluty.

Lepiej  zapłacić te 19% od przychodu, niż siedzieć na ściśniętych pośladach :E że w jakiś dzień zadzwoni do Ciebie skarbówka.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, leven napisał:

Jestem poczatkującym i mogę się mylić ale dla kolegi co zadał pytanie czy kogoś kto ma 1-3 karty i dopiero zaczyna aplikacje typu nicehash nie mają konkurencji. Owszem dostajesz troszkę mniej, ale łatwość obsługi i praktycznie brak opłat i intuicyjna graficzna obsługa oraz aplikacja na telefon jest nie do przebicia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, toolpusher napisał:

Jestem poczatkującym i mogę się mylić ale dla kolegi co zadał pytanie czy kogoś kto ma 1-3 karty i dopiero zaczyna aplikacje typu nicehash nie mają konkurencji. Owszem dostajesz troszkę mniej, ale łatwość obsługi i praktycznie brak opłat i intuicyjna graficzna obsługa oraz aplikacja na telefon jest nie do przebicia. 

Jak brak opłat ?

GAS jest płacony wszędzie za ETH.

Mylę się ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

https://www.nicehash.com/support/mining-help/earnings-and-payments/service-fees-for-miners

Nie ma gasu bo płacisz 2% o każdej wypłaty w btc:)

Oni płacą zawsze w btc, jak nakopiesz 200$ na normalnej kopalni to płacisz 4$ gazu i mniej tracisz juz

No i przy przeliczaniu na btc jest przeważnie gorzej niż kopiąc w kopalni bo to giełda Ci płaci tak naprawdę:)

https://www.nicehash.com/support/general-help/nicehash-service/what-is-nicehash-and-how-it-works

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Coś za coś. Tu 2% a w kantorze masz 1,5%. + gas.  Twój czas bezcenny. I nie musisz się na czymś znać i studiować internetu miesiącami. Przypominam, że mówimy to o kopaniu na jednej karcie. Dodatkowo na nicehash może kopać też przy pomocy CPU np. mając prąd za darmo z PV.

Przykład dał kolega BoloX w dual miningu. Ma ALEPH tylko nie ma jak wypłacić.

Pamiętajmy też z jakiej pozycji ktoś pisze. Bo inaczej to wygląda ja ktoś to robi od lat a inaczej jak ktoś to dopiero zaczyna. To tak jak w tym kawale, że nowo przyjęci w pracy powinni zarabiać więcej, bo żeby coś zrobić muszą włożyć o wiele więcej wysiłku i pracy niż ten z większym doświadczeniem i stażem, który wszystko wie co i jak zrobić więc łatwo mu to przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, toolpusher napisał:

nie musisz się na czymś znać i studiować internetu miesiącami

Jak się już znasz to rezygnujesz z nicehash, na cpu się kopie raptoreum, montero z nicehash to w plecy jestęs na prądzie chyba że PV za darmo postawiłes i nie liczysz kosztu postawienia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Po co się znać dla jednej karty i 35MH/s? Jest sens? Wiosna idzie😁

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
55 minut temu, wrobel_krk napisał:

https://www.nicehash.com/support/mining-help/earnings-and-payments/service-fees-for-miners

Nie ma gasu bo płacisz 2% o każdej wypłaty w btc:)

Oni płacą zawsze w btc, jak nakopiesz 200$ na normalnej kopalni to płacisz 4$ gazu i mniej tracisz juz

No i przy przeliczaniu na btc jest przeważnie gorzej niż kopiąc w kopalni bo to giełda Ci płaci tak naprawdę:)

https://www.nicehash.com/support/general-help/nicehash-service/what-is-nicehash-and-how-it-works

Ale za gas już płacisz jak przesyłasz na giełdę/kantor, czy tak?

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

UWAGA ważna informacja dotycząca PIT38 !!

Przed kilkoma chwilami w końcu dodzwoniłem się do 1 Urzędu Skarbowego w Katowicach (tam mieszkam) i dowiedziałem się, że przychód od kryptowalut jest zarówno dochodem, od którego trzeba zapłacić 19% podatku.

Nie ma możliwości wpisania kosztów zakupu koparki, ani zużycia prądu !!

Namiar na US K-ce: https://www.slaskie.kas.gov.pl/pierwszy-urzad-skarbowy-w-katowicach/kontakt/telefony

Korzystałem z numerów:

PIT –

32 359 72 20

32 359 72 21

Co do uwiarygodnienia przychodów z wydobycia kryptowalut: nie trzeba niczego przedstawiać US przy wypisywaniu PIT38, ale należy mieć zaświadczenie z swojego banku odnośnie wszystkich transakcji sprzedaży kryptowalut za walutę fiducjarną (USD/EURO/PLN, itp)

Dokumenty takie muszą być przechowywane 5 lat od daty sporządzenia PIT38.

Kwoty wpisywane w PIT38 za przychód wpisujemy zgodnie z prawdą, co będzie oznaczać podpis pod wypełnionym PIT38.

W razie kontroli, US będzie żądać potwierdzeń transferów ze sprzedaży kryptowalut na swoje konto bankowe z każdego roku - 5 lat od daty złożenia pierwszej deklaracji PIT38.

Żeby było przejrzyściej, ja pobrałem wszystkie transfery z mojego konta odnośnie sprzedaży kryptowalut i będę je przechowywać na jakimś pentku i tak to u mnie wygląda:

Pojedyncza transakcja:

h.jpg

Całość za rok 2021:

i.jpg

Wszystkie te wykazy z 2021 trzymać w razie kontroli US.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, leven napisał:

UWAGA ważna informacja dotycząca PIT38 !!

Przed kilkoma chwilami w końcu dodzwoniłem się do 1 Urzędu Skarbowego w Katowicach (tam mieszkam) i dowiedziałem się, że przychód od kryptowalut jest zarówno dochodem, od którego trzeba zapłacić 19% podatku.

Nie ma możliwości wpisania kosztów zakupu koparki, ani zużycia prądu !!

Namiar na US K-ce: https://www.slaskie.kas.gov.pl/pierwszy-urzad-skarbowy-w-katowicach/kontakt/telefony

Pisałem przecież dokładnie to samo ;)

Wyciąg powinien być z giełdy kryptowalut a nie z konta bankowego. Na koncie nie ma potwierdzenia zakupu / sprzedaży krypto.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, zozolek napisał:

Pisałem przecież dokładnie to samo ;)

Wyciąg powinien być z giełdy kryptowalut a nie z konta bankowego. Na koncie nie ma potwierdzenia zakupu / sprzedaży krypto.

Co do "wyciągu" z giełdy, to nie korzystam z giełd, tylko z kantora wymiany krypto na pln.

I właśnie napisałem prośbę o przysłanie mi wszystkich transakcji z mojego portfela MEW do nich i sprzedaż ETH na PLN z uwzględnieniem 1.5% opłaty manipulacyjnej, którą kantor pobiera.

Kurde... wkurza mnie już ten PIT38 :E

EDIT: US zgodził się na potwierdzenie przelewów z kantora na moje konto bankowe.

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, toolpusher napisał:

Po co się znać dla jednej karty i 35MH/s? Jest sens? Wiosna idzie😁

Takiej jak moja na pewno nie... Ale już dla 3090 gdzie jest konkretne kopanie to jednak warto się znać... Po za tym zawsze warto się znać... Jak to ma być biznes to ma być najbardziej optymalny... 3 dni sobie pokopałem testowo z ciekawości i mam te ok 12zł i :)stopuję... A jak na poważnie to skorzystam z rad bardzo uczynnego kolegi @leven .

I nie wiem czy jest zawsze tak z programami do kopania, ale Norton mi zablokował zarówno samą instalkę NiceCash jak i potem procesy dotyczące samych programów do kopania wykrywając je jako trojany więc ręcznie z 2 godzinki dawałem sygnaturki ataków do wykluczeń z Nortona... ale ogarnąłem...

I przy okazji takie pytanie bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi - czy kopiąc tymi programami np. Trex lub inne, jakimś backdoorem nie wejdą na konto bankowe i wiele innych danych lub nie zmalwerują/zawirusują kompa ? Szczególnie, że nie są pod kontrolą Nortona ? Czy był jakiś wypadek, że ktoś kopał i miał problemy używając NiceCash lub czegokolwiek do kopania w windowsie na kompie do wszystkiego ? A może lepiej mieć całkowicie osobny komp tylko do kopania na linuxie ? Nie mówię o koparce bo to oczywiste, że ona tylko do tego służy tylko komp do wszystkiego ? Ja przyznam, że z pewnym niepokojem wpuściłem tego NiceCasha i zdjąłem ochronę. I miałem zresztą pierwszy raz w życiu przypadek, że jak online podpisywałem umowę z bankiem cyfrowym podpisem to u mnie przeszło, a w banku nie. Ja miałem na zielono, a u nich nie. No to było właśnie jak działał NiceCash... Oczywiście może zbieg okoliczności, ale akurat teraz się to zdarzyło.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi