Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

https://whattomine.com/gpus/58-nvidia-geforce-rtx-3060?cost=0.2&cost_currency=USD&button=

https://whattomine.com/gpus/54-nvidia-geforce-rtx-2060-super?cost=0.2&cost_currency=USD&button=

3060 pół na pół. Za każdego ukopanego dolara oddasz z 50 centow za prąd.

2060 super za każdego dolara oddasz z 70 centow za prąd.

Jak zechcesz zaplacic jeszcze podatek z kazdego dolara, to na 2060 super wyjdziesz na zero. Z 3060 bedzie na waciki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany chce kupić niewielką ilość monero i szlak mnie trafia.

Na localmonero nie wyszukuje mi ofert, albo wyszukuje ale drożej w chu... niż normalne ceny.

Odplalam binance a tu trza podawać dowód, skan mordy, potwierdzenie rachunków za mieszkanie no qrwa, zawsze myślałem że krypto są anonimowe, a tu jeszcze tylko rozmiar buta, długość fiuta im do mojej teczki potrzebne.

Jest jakaś normalna stronka, gdzie w rynkowych cenach kupie se monero w parę minut?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czy plłyta pod koparkę musi mieć opcję above 4g decoding lub resizable bar? Czy to wpływa jakoś na wydajność ewentualnie na ilość podpiętych kart?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, lukibossss napisał:

Pany chce kupić niewielką ilość monero i szlak mnie trafia.

Na localmonero nie wyszukuje mi ofert, albo wyszukuje ale drożej w chu... niż normalne ceny.

Odplalam binance a tu trza podawać dowód, skan mordy, potwierdzenie rachunków za mieszkanie no qrwa, zawsze myślałem że krypto są anonimowe, a tu jeszcze tylko rozmiar buta, długość fiuta im do mojej teczki potrzebne.

Jest jakaś normalna stronka, gdzie w rynkowych cenach kupie se monero w parę minut?

Na giełdzie Kucoin kupisz Monero bez weryfikacji (jedynie email).

Po rynkowej cenie i z tak samo niską opłatą jak w Binance.

Edytowane przez Skyline_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Skyline_ napisał:

Na giełdzie Kucoin kupisz Monero bez weryfikacji (jedynie email).

Po rynkowej cenie i z tak samo niską opłatą jak w Binance.

Po zakupie ETC na kucoin można bez problemu przelać środki na ledger live?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, toolpusher napisał:

Panowie czy plłyta pod koparkę musi mieć opcję above 4g decoding lub resizable bar? Czy to wpływa jakoś na wydajność ewentualnie na ilość podpiętych kart?

Nie nie musi, ja mam mobo Lenovo 4x pcie + riser Pcie i bez problemu lata 6 Gpu- bez zmian w Biosie.

No może po za ustawieniem samoczynnego startu po zaniku i powrocie prądu :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, lukaszop napisał:

Po zakupie ETC na kucoin można bez problemu przelać środki na ledger live?

Tak.

Edytowane przez Skyline_
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, toolpusher napisał:

Sam dopiero zaczynam dlatego Ci pomogę. Powiedz jaka kartę zamierzasz kupić do kopania? Rozumiem że jedna sztuka.

Karte chciałbym kupić RTX3060/RTX3070. Tak, jedna sztuka. Na nic się nie napalam, ale skoro i tak planuje zakup karty to może by zarobiła po części na siebie. :)

12 godzin temu, foxymf napisał:

Wejdź na strony np. minerstat czy whattomine i przeanalizuj co warto. Poza tym przeczytanie kilku stron tego forum już dałoby Ci jakąś wiedzę. Tylko trzeba trochę z siebie dać...

Od czegoś chciałem zacząć. Dlatego zapytałem czy jest gdzieś tutaj zbiór podstaw dla kogoś takiego jak ja. Powoli się będe wdrażał. Dzięki za te stronki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam górników :)

podłączym wczoraj jedną z kart do Hiveos i próbuję ogarnąć temat ...

czy dobrze rozumiem , że trza mi ukopać 0.1 ETH coby pieniądze znalazły się w portfelu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wszystko zależy od poola na którym kopiesz. Wejdź na stronę poola i poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używa ktoś z was najnowszej wersji MSI 3060Ti Gaming X do kopania ? Ta wersja nie przyjmuje VBIOSu od Mętusa więc kopie 30 MH/s ... Ktoś wie jaki BIOs będzie pasować ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mi do mojego  MSI 3080 po długich poszukiwaniach na forach podszedł od Asusa. W karcie MSI 3 gniazda PCI a PL ograniczony chyba do 240W.  Mniemam,  że na stronie techpowerup.com byłeś i też nie ma?

https://www.techpowerup.com/vgabios/227237/msi-rtx3060ti-8192-201021

Znowu Aleph skoczył prawie 30% dziś rano.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, mimimimiminer napisał:

witam górników :)

podłączym wczoraj jedną z kart do Hiveos i próbuję ogarnąć temat ...

czy dobrze rozumiem , że trza mi ukopać 0.1 ETH coby pieniądze znalazły się w portfelu ?

Jak kopiesz ETH na jednej karcie, to polecam kopalnie Ethermine lub Cruxpool.

Tam jest limit 0.01ETH do wypłaty.

https://ethermine.org/

https://www.cruxpool.com/

Na początek załóż portfel na ETH:

https://www.myetherwallet.com/

Do kopania T-rex lub Phoenix:

https://github.com/trexminer/T-Rex/releases

https://phoenixminer.org/

No a później edycja piku .bat, żeby wpisać adres swojego portfela i nazwę koparki i heja :)

4 godziny temu, Yedi napisał:

Używa ktoś z was najnowszej wersji MSI 3060Ti Gaming X do kopania ? Ta wersja nie przyjmuje VBIOSu od Mętusa więc kopie 30 MH/s ... Ktoś wie jaki BIOs będzie pasować ? 

Zostaw bios w spokoju, bo uglebisz kartę.

Przy kopaniu i tak  karta nie dojdzie do limitu PL, więc wymiana biosu na inny jest bez sensu.

Ja przez jeden dzień miałem MSI 3060ti gaming x z dwoma wentylatorami i bardzo dobrze to się sprawowało.

Pod backplate od razu naleśniki pod pamięciami i mosfetami.

Poza tym 3060ti LHR nie kopie 30MH/s tylko 44MH/s.

I bios tu nie ma nic do gadania, tylko trzeba podnieść pamięci do 8000mhz, GPU obniżyć do 1500mhz i napięcie ustawić 800mv.

W T-rexie wpisać to do pliku .bat zamiast używać Afterburnera czy innych zewnętrznych programów.

Przykładowo u mnie w T-rexie mam dla 3060ti takie ustawienia w pliku .bat:

1.jpg

Przy kopaniu ETH GPU-Z dla 3060ti pokazuje tak:

1.jpg

Edytowane przez leven
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2050zł z blokiem

img_50591f3jjr.jpeg

img_5061lljkd.jpeg

img_5065gojly.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Info odnośnie przejścia ETH na PoS, kolejne forki i testy, a tymczasem Vitalik dalej mówi o tym samym terminie (ale pamiętamy, że już zmieniali terminy kilka razy).

"Van Der Wijden, programista z Ethereum Foundation, nazwał fork „wydarzeniem historycznym”. Z kolei programista Tim Beiko twierdzi, że sukces tego forka jest kluczem do ustalenia daty faktycznego przejścia na Ethereum 2.0. Sam założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, twierdzi, że wszystko powinno udać się przed lipcem tego roku"

https://bitcoin.pl/shadow-fork-ethereum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.04.2022 o 10:30, Minimajni napisał:

Karte chciałbym kupić RTX3060/RTX3070. Tak, jedna sztuka. Na nic się nie napalam, ale skoro i tak planuje zakup karty to może by zarobiła po części na siebie. :)

Patrząc na ceny kart, to dołożyłbym 200 złotych do 3070 Ti. I myślę o modelach z trzema wentylatorami w obu przypadkach.

Druga sprawa - 3070 Ti ciągnie 185W, do tego dolicz resztę platformy, niech to będzie 80W. To daje 265W, czyli przez 30 dni 190 kWh. W zwykłej taryfie wyjdzie to ok. 150 zł miesięcznie za prąd. A urobek po dzisiejszym kursie to ok. 280 złotych minus prowizja poola, minus koszt przelewu z kopalni do portfela. Nie wspominam o podatku, bo to już zależy czy chcesz zamieniać to co wykopałeś na gotówkę.

Jeżeli będziesz wypłacać po 0,01 ETH to same opłaty za przelew Cię zjedzą, no chyba, że poszukasz opcji bezpłatnych przelewów, tak jak np. tutaj (nie wczytywałem się aż tak w szczegóły): https://2miners.com/blog/how-to-get-payouts-for-ethereum-mining-without-fees/

Nie zniechęcam, pokopać sobie można z ciekawości, ale jeżeli wychodzisz z założenia, że "coś z tego będzie", to przy jednej karcie będzie to głównie szum wentylatorów, ciepło w pokoju i rachunki za prąd :)

No chyba, że wyjdziesz z założenia, że rachunki opłacisz, a to co wykopiesz będziesz trzymać cierpliwie przez kilka lat jako eksperymentalną lokatę.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, djcargo napisał:

to co wykopiesz będziesz trzymać cierpliwie przez kilka lat jako eksperymentalną lokatę.

Wydać 5 tyś na komputer i go nie używać dla 100zł miesięcznie. Brzmi jak świetny plan. To już lepiej wydać 2tyś na BTC czy co tam i se to trzymać jako eksperymentalną lokatę, a nie blokować se komputer.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież jemu nie chodzi o kopanie 24h, lecz w czasie, gdy nie używa kompa. Czytajcie ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przez pazerność PIS-u kopanie traci sens.

Za prąd trzeba dać połowę urobku i do tego  19% podatku bez możliwości odliczenia kosztów.

Dla tych mormonów zakup sprzętu i prąd, to pośrednie wydatki.

Złodziej złodzieja złodziejem pogania.

Edytowane przez leven
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, djcargo napisał:

Patrząc na ceny kart, to dołożyłbym 200 złotych do 3070 Ti. I myślę o modelach z trzema wentylatorami w obu przypadkach.

Druga sprawa - 3070 Ti ciągnie 185W, do tego dolicz resztę platformy, niech to będzie 80W. To daje 265W, czyli przez 30 dni 190 kWh. W zwykłej taryfie wyjdzie to ok. 150 zł miesięcznie za prąd. A urobek po dzisiejszym kursie to ok. 280 złotych minus prowizja poola, minus koszt przelewu z kopalni do portfela. Nie wspominam o podatku, bo to już zależy czy chcesz zamieniać to co wykopałeś na gotówkę.

Jeżeli będziesz wypłacać po 0,01 ETH to same opłaty za przelew Cię zjedzą, no chyba, że poszukasz opcji bezpłatnych przelewów, tak jak np. tutaj (nie wczytywałem się aż tak w szczegóły): https://2miners.com/blog/how-to-get-payouts-for-ethereum-mining-without-fees/

Nie zniechęcam, pokopać sobie można z ciekawości, ale jeżeli wychodzisz z założenia, że "coś z tego będzie", to przy jednej karcie będzie to głównie szum wentylatorów, ciepło w pokoju i rachunki za prąd :)

No chyba, że wyjdziesz z założenia, że rachunki opłacisz, a to co wykopiesz będziesz trzymać cierpliwie przez kilka lat jako eksperymentalną lokatę.

Święta prawda.

Ale... jak autor tematu nie będzie cały czas kopać, tylko pokopie powiedzmy w nocy, a w dzień będzie pykał w gry i coś tam w necie szperał, to urobek mizerny pójdzie na prąd za granie i kopanie.

W kieszeni będzie pusto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ale urobek pójdzie jednak na granie - a tak musiałby dopłacać... a poza tym będzie zbierał doświadczenie w miningu

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

selam w kantorze

5% place 

podatek 0 bo idzie na koks, dz...i, iphony i telewizory :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, foxymf napisał:

Przecież jemu nie chodzi o kopanie 24h, lecz w czasie, gdy nie używa kompa. Czytajcie ze zrozumieniem.

I później wygląda to tak, że żal dupe ściska jak ma przerwać kopanie. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Minciu napisał:

I później wygląda to tak, że żal dupe ściska jak ma przerwać kopanie. 

Magia cyferek. 

Ludzki umysł (acz nie każdy) ma coś takiego, że daje się zahipnotyzować prawie zmieniającym się cyferkom. Szukanie wzorców, prawidłowości, przewidywanie kolejnych liczb z ciągu itp. 

A niektórym jełro/zloty/dolar czy inny dukatr się przed oczyma mieni... 

Na muuuzga pada - jak to Janosik powiedział do Rumcajsa po kolejnej beczce śliwowicy... 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi