Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

u mnie na nowym t-rex i 3080 lhr w trybie low power jest 77 MH/s

70 PL 1080 clock 10676MHz mem w AB

65% fan 82c max skok temp na pamięci

w trybie normalnym te same ustawienia  80 MH/s skoki 84-86c na pamięciach

3080 GB gamming oc lhr

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, foxymf napisał:

Tak, ale pamiętajcie, że gdy zacznie się kopać inne krypto to one również zaczną zdecydowanie bardziej wzrastać - identycznie było przecież z ETH. A więc jest szansa, że wyklaruje się nowy "król". Myślicie, że te miliony kart w kopalniach na całym świecie po prostu górnicy wyrzucą? Plotki też mówią, że coś ma powstać z samego Ethereum, bo wielcy gracze nie pozwolą na taki jego koniec...

Ktoś pisał, że w zespole od eth nie każdy chce wyłączenia pow, ze względu na stabilność sieci.

16 godzin temu, toolpusher napisał:

Teraz podobno najnowszy Lolminer ma najwyższe LHR ratio. Ja tego używam.  Możesz masz szczęście i wygrałeś silicon lottery?

lolminer najnowszy ma 78%, t-rex ok. 80%. Jak odliczysz zawyżany hashrate i do tego devfee to pewnie różnica będzie mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@duniek Ty normalnie mieszkasz w serwerowni :)  Ale coraz fajniejsze budy sklejasz na te grzejniki 😜 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, nowy t-rex daje 79% urobku, czyli taki 3060ti podskoczył z 43mh/s  na 49mh/s :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, grzech1991 napisał:

Ktoś pisał, że w zespole od eth nie każdy chce wyłączenia pow, ze względu na stabilność sieci.

lolminer najnowszy ma 78%, t-rex ok. 80%. Jak odliczysz zawyżany hashrate i do tego devfee to pewnie różnica będzie mniejsza.

Czy wiecie kiedy będzie najnowszy t-rex na HiveOS? Bo na razie go nie widzę niestety....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, marek7536 napisał:

Już teraz w PL nie opłaca się kopać ludzie o czym my mówimy , to już nawet nie są grosze to drobniaczki :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, leven napisał:

Faktycznie, nowy t-rex daje 79% urobku, czyli taki 3060ti podskoczył z 43mh/s  na 49mh/s :)

jak wczesniej miałeś szrota t-rexa zamiast lolminera to tak

7 godzin temu, foxymf napisał:

Czy wiecie kiedy będzie najnowszy t-rex na HiveOS? Bo na razie go nie widzę niestety....

wgrywa się poprzez ssh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

wgrywa się poprzez ssh

Dzięki, ale właśnie się pojawił update z nowym T-rexem na HiveOS - właśnie testuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, grzech1991 napisał:

Nie wiem, jak się wpisuje w .bat komendy do taktowania GPU, pamięci, napięcie, wentylator i pl w Lolminerze.

Jak możesz, pokaż ścieżkę z tymi danymi z jakiejkolwiek karty Pascal (mam starą 1060 6gb)

Spróbuję też na Lolu pobawić się 3060ti lhr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

1zzjri.jpeg 2nujkr.jpeg 3hpkh2.jpeg 4zdk1f.jpeg 5f6j3i.jpeg 6drj9l.jpeg 789j5q.jpeg 84tjv4.jpeg 

giada6vkms.png 

pobor prądu bazy 8,5W

EDIT/
Pytanie:

co zrobic zeby DOMYSLNIE po starcie od nowa koparki ledy na gpu byly wylaczone, jedno gpu ma tak zrpobione (tak kupilem) a na 3 pozostalych sie swieca i musze klikac ten guzik na backplate zeby je wylaczyc

PS ledy na 4 kartach biorą łacznie 10-12W

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, leven napisał:

Nie wiem, jak się wpisuje w .bat komendy do taktowania GPU, pamięci, napięcie, wentylator i pl w Lolminerze.

Jak możesz, pokaż ścieżkę z tymi danymi z jakiejkolwiek karty Pascal (mam starą 1060 6gb)

Spróbuję też na Lolu pobawić się 3060ti lhr.

lolminer ma tylko corelock, pamięci nie ma. Reszty nie znam. Nawet nie wiedziałem, że napięcie da się t-rexem regulować.

15 godzin temu, duniek napisał:

co zrobic zeby DOMYSLNIE po starcie od nowa koparki ledy na gpu byly wylaczone, jedno gpu ma tak zrpobione (tak kupilem) a na 3 pozostalych sie swieca i musze klikac ten guzik na backplate zeby je wylaczyc

obstaiwam, że zapamiętuje wyłączenie w programie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostawiłem na dłużej t-rexa żeby zobaczyć realną średnią i na stronie cruxpool pokazuje 3h avg 87.04 MH/s a 24h avg 85.50 MH/s ale w ogóle mi się to nie zgadza z tym co widzę w logach programu (nie przekracza 81), kto pokazuje poprawne dane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

for what its worth

u mnie nowy trex to średnio z 45 na 48/49 MH do raportowanej na 3060ti GOC PRO i z 74/75 na 78/79 na  3080 tuf

wartości z ethermine zgadzają się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, duniek napisał:

1zzjri.jpeg 2nujkr.jpeg 3hpkh2.jpeg 4zdk1f.jpeg 5f6j3i.jpeg 6drj9l.jpeg 789j5q.jpeg 84tjv4.jpeg 

giada6vkms.png 

pobor prądu bazy 8,5W

EDIT/
Pytanie:

Co to za mobo w tym zestawie ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@duniek Ty skladasz te koparki dla siebie czy na zamowienie? Potrzebowalbym pomocy przy pierwszej koparce.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Wu70 napisał:

Zostawiłem na dłużej t-rexa żeby zobaczyć realną średnią i na stronie cruxpool pokazuje 3h avg 87.04 MH/s a 24h avg 85.50 MH/s ale w ogóle mi się to nie zgadza z tym co widzę w logach programu (nie przekracza 81), kto pokazuje poprawne dane?

To zależy od kondycji kopalni.

Patrz na raportowany hashrate - różowa linia.

A średnia w tym wykresie jest trudna do określenia.

Raz kopalnia widzi kartę wyżej niż raportuje, a za chwilę niżej.

Tak czy siak, Cruxpool ma najlepsze wyniki w kopaniu dla małych górników.

W tamtym roku raz kopałem na Ethermine, a raz na Cruxpoolu i zawsze na Cruxpoolu miałem lepsze wyniki.

A na 2miners wypłacono mi połowę urobku i na dodatek potrącono za GAS i otrzymałem 2 centy na portfel :E

Druga połowa urobku z 1060 gtx przepadła - złodzieje.

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle od rana jeszcze mi wzrosło, teraz widzę 3h avg 92.22, 24h avg 87.17 a różowa jest praktycznie stała i mniej więcej pasuje ale wydaje mi się że to niebieska (mocno lata góra dół) jest najważniejsza bo widzę powiązanie między niebieską i 24h shares na wykresie słupkowym niżej a z tego co przeczytałem to te shares to to do czego się te kopanie faktycznie przyczyniło i z tego chyba obliczają te realne 3h/24h avg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta krzywa jasnoniebieska, to kondycja kopalni i ona decyduje o całości wydobycia.

Ogólnie wychodzi dobrze, chociaż wygląda okropnie.

Czasem średnia z 3 godzin to 110% a czasem 90% dla tego patrzę na 24h średnią.

Wypłaty na Cruxpoolu są automatyczne pomiędzy 11.00 a 12.00 w południe.

Kopalnia nie pobiera GAS za przelew na portfel, tak jak to zrobił 2miners.

Dopiero przelew ETH do kantoru generuje GAS Tracker i trzeba go obserwować.

https://etherscan.io/gastracker

Ostatnio zapłaciłem za GAS 1.5 $ :E

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wszystko jasne, świąteczna kondycja musi dopisywać :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, leven napisał:

Kopalnia nie pobiera GAS za przelew na portfel, tak jak to zrobił 2miners.

Kopalnia zawsze opłaca gas, jeśli nie ma opłaty przy przelewie to mniej dostajesz. Dlatego takie poole są obecnie w ogóle nie opłacalne. Inne poole opłaty za przelewy nie robiły dla jaj tylko właśnie z ww. względu. Polecasz ogólnie shitpool.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, grzech1991 napisał:

Kopalnia zawsze opłaca gas, jeśli nie ma opłaty przy przelewie to mniej dostajesz. Dlatego takie poole są obecnie w ogóle nie opłacalne. Inne poole opłaty za przelewy nie robiły dla jaj tylko właśnie z ww. względu. Polecasz ogólnie shitpool.

Chyba mnie źle odczytałeś.

Przyrost real time balance na Cruxpoolu jest najlepszy z paru kopalni, które testowałem przez cały poprzedni rok.

I wszystko co jest ukopane leci na portfel bez GAS Tracker.

Opłata za pool to 1% który jest wykopywany w czasie miningu raz na godzinę przez zdaje się 1 minutę.

Tego nawet na wykresie nie widać.

Poza tym duże kopalnie są niedobre dla małych górników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 16.04.2022 o 15:51, duniek napisał:

giada6vkms.png 

pobor prądu bazy 8,5W

EDIT/
Pytanie:

Najlepiej odpiąć wtyczkę od ledów tą czarną z tyłu karty. Akurat w tych strixach jest dobry dostęp. 

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi