Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2022 o 09:19, Tornado3 napisał:

to jakiś ewenement, bo niektórym te hynixy kończą się na +900-1000mhz w grach

Gdzieś czytałem, że Hynixy "V2" lepiej się kręcą nawet od Samsungów, może takie kości macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na HiveOS można manualnie (ręcznie) zaktualizować minera - np. LolMiner do nowszej wersji? Podczas prób nowego LolMinera zatrzymuje mi się na pobieraniu z hiveos.farm i koniec - nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, foxymf napisał:

Czy na HiveOS można manualnie (ręcznie) zaktualizować minera - np. LolMiner do nowszej wersji? Podczas prób nowego LolMinera zatrzymuje mi się na pobieraniu z hiveos.farm i koniec - nie działa.

Można. Ale lepiej znaleźć przyczynę. W moim przypadku okazał się sprawcą takiej sytuacji tj brak ściągania i instalacji przez hiveos minera ze  swojego repo - ustawiony server vpn-a. Przy zmianie na inny wszystko zaczęło "hulać". 

Jeżeli nie masz vpn-a to może twój  ISP blokuje ci adresy/część związane z miningiem (tak jak mi :E - dlatego vpn-y )

pod hiveos wpisz polecenie: net-test 

i zobaczysz. 

Najwyżej wyłącz wi-fi w tel, włącz mobile data, podłącz tel przez usb do riga i udostepnij połączenie/neta w fonie przez usb dla riga, odepnij od riga kabel lan i wtedy odpal: net-test  lub spróbuj zaktualizować minera/hiveos.

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.05.2022 o 08:13, RemiKo napisał:

Nie ma na to szans, bo na 3070 większość reject'ów mam związanych z łączem, które po raz kolejny jest średnie i do tego po WiFi.

U mnie żaden miner nie robi nigdy rejectu od łącza tylko stale shares. Jestes pewien?

29 minut temu, foxymf napisał:

Podmieniasz go w folderze, ściagając z github lub wymuszasz wersje w flightsheet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Można. Ale lepiej znaleźć przyczynę. W moim przypadku okazał się sprawcą takiej sytuacji tj brak ściągania i instalacji przez hiveos minera ze  swojego repo - ustawiony server vpn-a. Przy zmianie na inny wszystko zaczęło "hulać". 

Jeżeli nie masz vpn-a to może twój  ISP blokuje ci adresy/część związane z miningiem (tak jak mi :E - dlatego vpn-y )

pod hiveos wpisz polecenie: net-test 

i zobaczysz. 

Najwyżej wyłącz wi-fi w tel, włącz mobile data, podłącz tel przez usb do riga i udostepnij połączenie/neta w fonie przez usb dla riga, odepnij od riga kabel lan i wtedy odpal: net-test  lub spróbuj zaktualizować minera/hiveos.

Jak odpinam kabel LAN to już nie mogę nawet nic wpisać w shella, wygląda tak jakby tethering USB nie działał na rigu. Czy jakieś komendy wcześniej muszę wpisać , aby go aktywować na rigu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, foxymf napisał:

Jak odpinam kabel LAN to już nie mogę nawet nic wpisać w shella, wygląda tak jakby tethering USB nie działał na rigu. Czy jakieś komendy wcześniej muszę wpisać , aby go aktywować na rigu?

https://www.reddit.com/r/HiveOS/comments/lx1tri/internet_ththering_usb/

zobacz:

"Yeah, you have to do

ifconfig usb0 up && dhclient usb0

After connecting the phone and turning usb tethering on."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem już wcześniej zgodnie z tym wątkiem i niestety nic nie działa. Podpiąłem zewnętrzną klawiaturę, żeby to wpisać i nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
45 minut temu, foxymf napisał:

Robiłem już wcześniej zgodnie z tym wątkiem i niestety nic nie działa. Podpiąłem zewnętrzną klawiaturę, żeby to wpisać i nic.

Masz może kartę wifi na usb? Działającą pod HiveOS? 

Bo czasami może mieć hiveOS problem  żeby sobie z usb tethering poradzić.

Podłącz usb-wifi do riga, na fonie daj wifi tethering z hasłem (coś prostego),  ustaw na rigu wifi (polecenie podstawowe to: wifi), zobacz czy już hiveos ściąga update/minery.

Może też zanim zaczniesz riga męczyć - zobacz czy to udostępnianie wifi z fona działa - podłącz się np lapkiem/inym smartfonem czy co tam masz.

https://hiveon.com/forum/t/wifi-setup/3335

https://www.cazda.com/en/hiveos-wifi-connection-howto-guide/

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki, popróbuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Niestety mojej karty wifi USB nie widzi pod Hive (Tenda). No i nie mam już pomysłu co dalej z tym zrobić. Jedyny miner, który bez problemu działa to w tej chwili TRex. Ani LolMiner, ani Gminer nie chce działać - zatrzymuje się na próbie instalacji. Dziwne - bo nigdy takich problemów z Gminerem ani LolMinerem nie miałem. 

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

T-rex jest właściwie najlepszy, więc nie powinno być z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta 3080 Ti (Gainward) wyciąga tylko aktualnie około 105mhs (było 109 - ale skokowo spadło). Za diabła mimo braku power limitu nie wchodzi na wyżej niż 280W. Co może być tego powodem? Tempy są ok - na memach około 82-82oC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pokaż GPU-Z  "sensors" z tej karty, gdy kopie.

W ogóle nie opłaca się kopać na tak silnych kartach.

Ja mam np. 3060ti + 1060 i wychodzi 82 mh/s przy 190 Wat.

Stary pryk 1060 łyka za dużo względem wydobycia.

Pokaż, jaki masz hashrate do mocy -> kH/W.

3060ti ma około 510 - u mnie mniej, bo betoniarka jest podłączona do 3060ti.

W porównaniu do 1060 jest przepaść wydajność/pobór mocy.

4.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem pod HiveOS, nie ma szans na GPU-Z. Około 375 kH/W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, foxymf napisał:

Jestem pod HiveOS, nie ma szans na GPU-Z. Około 375 kH/W.

No to masz tak po prawdzie straty zamiast zysku.

Prąd 80gr/kwh + 19% podatku przy obecnym kursie 92 zł za 0.01 ETH

https://pl.coinmill.com/ETH_PLN.html#ETH=0.01

Do tego GAS i inne opłaty i po ptokach 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie patrzę na obecny kurs.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przydało by się co najmniej 140zł/0.01ETH.

Wtedy coś idzie ugrać, ale jest kiepsko.

Przykładowo Cruxpool zachował się po chamsku...

Tak sobie podniósł poprzeczkę z minimum 0.01ETH na 0.03ETH.

Musiałem przejść na Ethermine, które jest gorsze w wydobyciu i pobiera myto za przelew na portfel, czego Cruxpool nie robi.

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie że widzisz opłat to nie znaczy że ich nie ma. Już Ci raz pisałem. Kopią bloki Twoim sprzętem które zamiast na twoje konto idą na ich i z tego mają na opłaty. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najlepiej zamienic BTC na PLN i wyplacic kasiore z Nicehash?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Masz może kartę wifi na usb? Działającą pod HiveOS? 

Bo czasami może mieć hiveOS problem  żeby sobie z usb tethering poradzić.

Podłącz usb-wifi do riga, na fonie daj wifi tethering z hasłem (coś prostego),  ustaw na rigu wifi (polecenie podstawowe to: wifi), zobacz czy już hiveos ściąga update/minery.

Może też zanim zaczniesz riga męczyć - zobacz czy to udostępnianie wifi z fona działa - podłącz się np lapkiem/inym smartfonem czy co tam masz.

https://hiveon.com/forum/t/wifi-setup/3335

https://www.cazda.com/en/hiveos-wifi-connection-howto-guide/

Rozwiązałem problem (leżał po stronie HiveOS) - gdyby ktoś miał podobny to trzeba zrobić to:

https://github.com/develsoftware/GMinerRelease/issues/775

Run Flight Sheets Gminer 2.94, start rig, wait 1 min and stop rig

And in hiveos => Run Command" and paste this:

wget http://download.hiveos.farm/repo/binary/hive-miners-gminer-2.94_0.6-01_amd64.deb

chmod 755 hive-miners-gminer-2.94_0.6-01_amd64.deb

dpkg -i hive-miners-gminer-2.94_0.6-01_amd64.deb

Start rig

I nie przejmujcie się - ta wersja mimo mylącej nazwy (amd64) jest właściwa dla nVidii.

Edytowane przez foxymf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe porównanie wszystkich minerów obecnie: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rtx 3060 nadal potrzebują wejścia conajmniej x8 i podpięcia pod ekran albo przejściówkę jakaś zeby kopały 50mhs?

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Jak najlepiej zamienic BTC na PLN i wyplacic kasiore z Nicehash?

bitomat flyingatom chociażby ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, koneser napisał:

Rtx 3060 v2 nadal potrzebują wejścia conajmniej x8 i podpięcia pod ekran albo przejściówkę jakaś ?

Jak masz taką kartę to włącz minera i sprawdź. Zajmie Ci to tylko kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, BoloX napisał:

Jak masz taką kartę to włącz minera i sprawdź. Zajmie Ci to tylko kilka minut.

Jakbym miał to bym to dawno zrobił, problem w tym, że nie mam. Ale jak się okaże ze nie trzeba to będę miał :) i to dużo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi