Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem sterownik na 512.95 i spadek 50% wydobycia.

Czy może ktoś to potwierdzić u siebie?

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest potwierdzone info, że na najnowszym sterowniku LHR znowu blokuje. Trzeba się cofnąć do 512.77 lub wcześniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się.

Właśnie wróciłem do 512.77 i znowu pełny mining.

Nvidia dołki sobie kopie...

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.05.2022 o 16:59, Mateusz2PL napisał:

Jaką masz gwarancje, że cena jeszcze bardziej nie spadnie  w dół np: do 500 dolarów za ethermum za ten rok? Też żadnych. To jest jak gra na giełdzie.

W górę nie spadnie 😉

A 500 dolarów chętnie bym zobaczył, a jeszcze chętniej 100 dolarów jak w 2018. Będzie się można tanio obkupić w karty graficzne i spokojnie czekać do kolejnych wzrostów.

Że nie ma żadnej gwarancji? Kiedy Ty się urodziłeś, że dopiero teraz to odkryłeś? 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.05.2022 o 00:11, duniek napisał:

PV sie oplaca jak sam montujesz wtedy mozesz przewymiarowac bo kazdy 1kWp wyjdzie cie 2,5k PLN na wieksze moce (jak masz placic za robote to zaplacisz minimum 3,5k)

No tak, ale pod warunkiem, że jestes wykwalifikowanym elektrykiem lub  takiego elektryka masz w rodzinie lub wśród znajomych, bo w innym wypadku instalacje musisz zlecić fachowcowi,. Jeżeli zainstalujesz  sam, a nie masz odpowiednich uprawnień, to nie przyłączą cię do sieci. 

Godzinę temu, djcargo napisał:

A 500 dolarów chętnie bym zobaczył, a jeszcze chętniej 100 dolarów jak w 2018. Będzie się można tanio obkupić w karty graficzne i spokojnie czekać do kolejnych wzrostów.

Wszystko zależy od podejścia i przykładowo ja jestem w tej grupie ludzi, którzy nie wierzą w przyszłość ETH jako waluty, która da nam zarobić. Zakładam, że po przejściu ET Hna PoS wielu górników, którzy nie będą chcieli blokowac swojego ETH na  min. rok lub nie będą rozumieli na jakiej zasadzie to wszystko działa,  zwyczajnie zrzucą swoje ETH na giełdy. z tego co widzę ten proces już się zaczyna i zdaje się, że kopanie EtH jest już nieopłacalne lub opłacalność jest niewielkA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie musisz. Sam robiłem instalacje PV. Elektryk tylko przyszedł zarobił mi końcówki do MC4, falownika uziomów, wpiął się przed licznik oraz podpisał papiery,  za co wziął 500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znalazłem takiego, który chciałby mi podpisać. Rozmawiałem z kilkoma i  każdy mówił to samo, a dokładnie to, że FV ma tendencje do samozapłonu i oni nie chcą brac odpowiedzialności, bo nie wiedzą jak zainstalowałem panele. Sprawdzać im się nie chce, bo to im się nie opłaca i generalnie sami wolą robić wszystko od poczatku do końca

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, qrek1 napisał:

Pitolenie. Przecież to jak sieci sterują zależy od ilości wykopanej kryptowaluty. Skoro jest jej określona maksymalna ilość do wykopania, to niemożliwe jest by można było kopać z taką samą trudnością i ilością w nieskończoność.

Zamiast atakować z pitoleniem, sięgnij po informacje, będące dobrą alternatywą dla poczynania (niepoprawnych) założeń. Trudność kopania nie zależy od sumarycznej ilości wykopanych krypto. Zależy do ilości kopanej w danym czasie, czyli właśnie od hashrate. A sterowane jest to liczbą zer wiodących w nounce. Od wykopanej ilości od początku istnienia sieci zależy wielkość obecnej nagrody.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, leven napisał:

Zgadza się.

Właśnie wróciłem do 512.77 i znowu pełny mining.

Myśle że chcieli sprawdzić czy górnicy znowu rzucą się na karty .. nie rzucili się .. no to teraz idą w narrację - zli górnicy - dobrzy gracze - kupta grafy :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak by tak miało  być ETH już by szedł do góry. Chyba. A tak dalej pikujemy.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie. Taki atak po ostatnich cudach z Terrą mógł przerazić inwestorów i stąd te mocne spadki w dniu wczorajszym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.05.2022 o 09:53, Permanenta_Invigilacja napisał:

+ ewentualną stacją uzdatniania wody

I pijesz ze studni własne ścieki?

W dniu 26.05.2022 o 09:53, Permanenta_Invigilacja napisał:

Gruntowy Wymiennik Glikolowy

To jest coś do pompy ciepła?

W dniu 26.05.2022 o 15:23, qrek1 napisał:

A to nie jest tak, że trudność kopania rośnie głównie dlatego, że coraz więcej wykopano, a nie dlatego że coraz więcej osób kopie?

Nie, mylisz trudność z nagrodą za blok.

21 godzin temu, leven napisał:

No i prund 38% do góry... przy obecnym ETH masakra:

u mnie z 0.58 na 0.56 po obniżkach vatu itd. :D

19 godzin temu, leven napisał:

Bo załatała wyciek, na kartach które od poczatku były projektowane z 50% wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3500zł za kartę z średniej półki i mam być limitowany ?

Chyba żart :zadek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiedziałeś co kupujesz, skąd to zdziwienie?

Trzeba było dopłacić tysiaka i na allegro dorwać nie lhr :v

Edytowane przez konkuter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Karister napisał:

Zamiast atakować z pitoleniem, sięgnij po informacje, będące dobrą alternatywą dla poczynania (niepoprawnych) założeń. Trudność kopania nie zależy od sumarycznej ilości wykopanych krypto. Zależy do ilości kopanej w danym czasie, czyli właśnie od hashrate. A sterowane jest to liczbą zer wiodących w nounce. Od wykopanej ilości od początku istnienia sieci zależy wielkość obecnej nagrody.

Trudnosć kopania rośnie, bo przed the merge jest ustawiona bomba trudności. W lipcu trudnosc ma wzrosnąć gdzieś o 50%, czyli do 20. Od maja kopanie jest mało opłacalne, a w czerwcu zmniejszy się jeszcze bardziej.

Edytowane przez Mateusz2PL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zgadza się, ale to jest custom sieci ETH do wymuszania upgrade u górników po hard forkach, nad którym devowie mają arbitralną kontrolę. Ja pisałem wcześniej o ogólnej zależności między hashrate (bo o nim była mowa) a trudnością w sieciach PoW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

8 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Trudnosć kopania rośnie, bo przed the merge jest ustawiona bomba trudności. W lipcu trudnosc ma wzrosnąć gdzieś o 50%, czyli do 20. Od maja kopanie jest mało opłacalne, a w czerwcu zmniejszy się jeszcze bardziej.

https://ethresear.ch/t/blocks-per-week-as-an-indicator-of-the-difficulty-bomb/12120/8

Czy ktoś używa takich ekraników 7" do Rapsberry  i może coś powiedzieć.  Ekran jest też na filmiku np w 2:30min jak na screenshocie poniżej. Zamiast dużego monitora coś aby szybko zdiagnozować koparkę. Na Ali widzę można wyrwać za 100. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, konkuter napisał:

Trzeba było dopłacić tysiaka i na allegro dorwać nie lhr :v

Może czytać na opakowaniu albo w spec nie umiał, tak jak testów minerów? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może mi to ktoś wytłumaczyć? Wstaje rano i widzę takie coś. Wieczorem puściłem Trexa w dualu.  Inna koparka tez idzie w na Trexie w dualu i nie ma czegoś takiego. Podpięta przez LAN.

b15a841ec2003cfagen.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, toolpusher napisał:

https://ethresear.ch/t/blocks-per-week-as-an-indicator-of-the-difficulty-bomb/12120/8

Czy ktoś używa takich ekraników 7" do Rapsberry  i może coś powiedzieć.  Ekran jest też na filmiku np w 2:30min jak na screenshocie poniżej. Zamiast dużego monitora coś aby szybko zdiagnozować koparkę. Na Ali widzę można wyrwać za 100. 

Mam taki jeden. Ekranik jak ekranik. Chyba tylko bardziej dla bajeru niz jakies wielkie udogodnienie. Wiecej bym nie kupil. Zeby cos na nim wyczytac to trzeba lornetke odpalic. Juz chyba za ta kwote lepiej sobie kupic jakis uzywany monitor 24'' (lub nieco mniejszy) z dlugim kablem hdmi, postawic posrodku wszystkiego i w razie potrzeby przelaczac sobie pomiedzy koparkami. Zreszta i tak wiekszosc rzeczy robi sie zdalnie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też o tym myślałem, SSH to standard obecnie, a później, że ten ekran jest droższy niż używany monitor jakikolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiem tylko są sytuację że prze SSH nie poradzisz bo płyta staje na POST albo zawiesi się na ładowaniu HiveOS.  Albo HiveOS zgłosi brak łączności z jakiś względów co oznacza ze nic zdalnie nie możesz zrobić bo Shelina/Hive Shell się nie otworzy. Oczywiście można używany monitor nawet 15" kupić za 50zł ale to dodatkowy mebel który gdzieś trzeba postawić. A ja za dużo miejsca już nie mam, a ekranik wrzucisz do szuflady. W 8:oo minucie filmu jest zbliżenie na ekran i tam widać wszystko wyraźnie (może to prze zoom kamery) więc nie wiem skąd te problemy z czytaniem. Może masz mniejszy ekran niż 7" bo widziałem i 5" i 3,5".  Poza tym monitor kosztuje 50zł a ten IPS 120zł. Zasilanie przez USB, port HDMi. Jak trzeba będzie sprzedać to i tak swoje wezmę bo w Polsce dokładnie taki sam kosztuje 240zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, toolpusher napisał:

Wiem tylko są sytuację że prze SSH nie poradzisz bo płyta staje na POST albo zawiesi się na ładowaniu HiveOS.  Albo HiveOS zgłosi brak łączności z jakiś względów co oznacza ze nic zdalnie nie możesz zrobić bo Shelina/Hive Shell się nie otworzy. Oczywiście można używany monitor nawet 15" kupić za 50zł ale to dodatkowy mebel który gdzieś trzeba postawić. A ja za dużo miejsca już nie mam, a ekranik wrzucisz do szuflady. W 8:oo minucie filmu jest zbliżenie na ekran i tam widać wszystko wyraźnie (może to prze zoom kamery) więc nie wiem skąd te problemy z czytaniem. Może masz mniejszy ekran niż 7" bo widziałem i 5" i 3,5".  Poza tym monitor kosztuje 50zł a ten IPS 120zł. Zasilanie przez USB, port HDMi. Jak trzeba będzie sprzedać to i tak swoje wezmę bo w Polsce dokładnie taki sam kosztuje 240zł.

skoro wszystko wiesz to bier, to jest dobre wlasnie do takich rzeczy o jakich mowisz na poczatku

z tym ze jak masz np 3-4 koparki obok siebie to jednak lepiej zwykly monitor powiesic + switcher hdmi - i masz wszystko w jednym

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mozecie polecic jakiegos sprawdzonego, rzetelnego speca/serwis od kart graficznych? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi