Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Skyline_ napisał:

Nie zgodziłbym się, wśród górników ETH to samo, jak nie gorzej.

miners.png

Wystarczy popatrzyć na rynek kart używanych i zobaczyć jaka jest "panika".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PL1555 napisał:

Nie, instytucje kupują jak rośnie i sprzedają jak spada. Jadą z trendem, a nie z plotami na forach.

To kto odwraca trendy, jak ulica dołącza się najczęściej przy szczytach?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ulicy, grubasy nie miałyby dochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, leven napisał:

Bez ulicy, grubasy nie miałyby dochodów.

Dlatego mówię, że to oni sterują rynkiem i odwracają trendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porada: Jak ustawić monitor do śledzenia kursów crypto.

Kopać nie narzekać!!!

Jej ustawić monitor, kiedy oglądasz kursy krypto

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic... Bańka pompowana od lat spektakularnie pękła. Można się rozejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego kupować i sprzedawać, a co innego zainwestować -> kopać i teraz mieć zakręcony kurek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ethereum poniżej 1000 USD, a Bitcoin poniżej 20K. Masakra. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był opór na 22. Skoro mamy poniżej 20 to pora na niedźwiedzi  test 15. ETH wtedy może spaść o kolejne 50%.

Jeżeli  się nie mylę, od końca czerwca będzie lepszy  profit z kopania ?.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zacząłem przygodę z kopaniem w styczniu 2018, gdy Bitcoin chodził po 15-17 tys. USD, a ETH po 1300$. Górka szybko się wtedy skończyła, ale nadal opłacało się kopać ETH. Rok później BTC zjechał do 3-4 tys. USD, a ETH do 100 dolarów(!).

Miałem wtedy dosyć dokładania do prądu i ogólnie byłem zniechęcony do kopania, więc sprzedałem mój sprzęt za 1/3 jego początkowej wartości. Do dziś robi mi się słabo, gdy o tym myślę. Krypto zostawiłem.

W styczniu 2020, czyli gdy spadki trwały już dwa lata, sprzedałem całe krypto, które miałem, ponieważ uznałem, że lepszy będzie wróbel w garści. ETH było wtedy za ok. 160 dolarów. Kolejny rok później ETH kosztowało już 1300$, potem 3700$ i 4800$.

Gdybym wytrzymał ten dodatkowy rok, półtora, mógłbym sprzedać to co wykopałem 25-30 razy(!) drożej.

W 2021 wróciłem do kopania. Tym razem z założeniem, że choćby ETH spadło do jednego dolara, to będę dalej kopał i nie sprzedam urobku. A jak na rynku będzie rzeźnia, ceny sprzętu spadną, to chętnie jeszcze coś sobie dokupię za ułamek pierwotnej ceny.

Każdy robi jak uważa, ale ja tym razem nie mam zamiaru się zniechęcać. Może to wszystko pierdyknie, liczę się z tym, a może za dwa-trzy lata ETH będzie warte 10-20 razy tyle co dzisiaj. Zobaczymy :)

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djcargo Wydaje mi sie, ze takie wzrosty i kapitalizacja jak wczesniej na krypto nie bedzie juz mozliwa. Zbyt duzo ludzi uwalilo w tym juz kase. Kto niby dalej mialby napedzac ceny, marsjanie? Z ankiet wynika, ze wiele osob bralo krypto na kredyt wiec watpie, ze tak chetnie po jego splacie wroca na gieldy.

Edytowane przez Michaelred
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, liczę się z tym, że to wszystko padnie i już nie wstanie.

Ale z drugiej strony, jak to zawsze wygląda? Kurs zaczyna rosnąć, wszyscy krzyczą: TO THE MOON! Kurs zaczyna spadać, wszyscy krzyczą: to koniec krypto, to się już nie podniesie, to nie ma sensu.

Ja nie inwestuję w to pieniędzy, które MUSZĘ odzyskać, więc nauczony doświadczeniem będę spokojnie czekał i patrzył co się wydarzy.

A każdy już musi sam ocenić co robić.

Edytowane przez djcargo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rządzą pieniądza @Michaelred. Giełda krypto działa jak hazard, wystarczy sygnał i znów kupią na kredyt. Wszyscy liczą, że historia lubi się powtarzać, wierzą w cykle i wręcz czekają na kolejny, żeby włożyć kasę do garnka. Ci co brali kredyt tym bardziej chcą odrobić, myślą że się spóźnili, kupili za późno i teraz to oni w końcu zarobią. Perspektywa łatwego zarobku wywołuje chęć ryzyka przy braku jej trzeźwej analizy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka obserwacja. Kopałem kiedyś Alephium ale już nie kopię ze względu na temperatury, ale obserwuje zachowania się poola - herominers. Mimo że cena Alephium spada, hashrate na poolu jak i ilość minerów rośnie cały czas od czasu krachu ETH.  Średni hash przedtem był 17-18Mhash teraz jest 23,5. Workerów było zwykle koło 1700 teraz jest ponad 2000. Ucieczka od ETH? Dziwne bo Alephium spadło z 1$ w styczniu do niecałych 8centów teraz.  Desperacja czy wizja przyszłości?

https://alephium.herominers.com/

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2022 o 22:26, PL1555 napisał:

Nie żebym się czepiał, ale ta wojna i te przepychanki to trwają od kilkunastu lat, jeśli nie dłużej i nie zapowiada się na koniec. Wręcz przeciwnie, zabawa dopiero się rozkręca.

Naprawdę to od Obamy. Awantura miedzy Tajwanem a Pekinem trwa od utworzenia tego tworu. Amerykanie od czasów Denga popierały Chiny, sytuacja zmieniła się po gwałtownym wzroście gospodarczym państwa środka i ustawaniu się w kontrze do USA. To ostatnie godziny w skali jako dnia kiedy USA może się przeciwstawić Chinom. Jedyne wyjście to wojna którą USA wygra z sojusznikami z wielkimi stratami szczególnie w gospodarce. Jednak Chiny zostaną całkowicie cofnięte w rozwoju. Niestety ale to co jest ich siłą w trakcie pokoju - populacja w trakcie wojny i blokady morskiej będzie kamieniem u szyi. Wyżywienie 1.4 miliarda ludzi to nie jest wyzwanie do zrobienia w trakcie wojny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, djcargo napisał:

Ja nie inwestuję w to pieniędzy, które MUSZĘ odzyskać, więc nauczony doświadczeniem

Skoro musisz to na pewno odzyskasz. Tak zawsze było na tym świecie... dont łory bi hepi

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Michaelred napisał:

@djcargo Wydaje mi sie, ze takie wzrosty i kapitalizacja jak wczesniej na krypto nie bedzie juz mozliwa. Zbyt duzo ludzi uwalilo w tym juz kase. Kto niby dalej mialby napedzac ceny, marsjanie? Z ankiet wynika, ze wiele osob bralo krypto na kredyt wiec watpie, ze tak chetnie po jego splacie wroca na gieldy.

Z każdym cyklem ta sama rozmowa - "nie no tym razem to już na prawdę koniec, nigdy już nie będzie ATH."
Nie wiem czy to nakręcanie FUDu z chęcią zarobku na potknięciu innych czy solidna analiza.
Jeśli to drugie to chętnie poczytam, o jakie fundamenty została oparta.

A jeśli to pierwsze to zgadzam się - "crypto dead, sell, sell, sell" :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krzkra napisał:

Rządzą pieniądza @Michaelred. Giełda krypto działa jak hazard, wystarczy sygnał i znów kupią na kredyt. Wszyscy liczą, że historia lubi się powtarzać, wierzą w cykle i wręcz czekają na kolejny, żeby włożyć kasę do garnka. Ci co brali kredyt tym bardziej chcą odrobić, myślą że się spóźnili, kupili za późno i teraz to oni w końcu zarobią. Perspektywa łatwego zarobku wywołuje chęć ryzyka przy braku jej trzeźwej analizy. 

Tu nie chodzi o wiarę w cykle, tylko tak po prostu jest. Gospodarka całego Świata jest cykliczna,  a co za tym idzie wszystkie giełdy tez są cykliczne. Kupuj tanio sprzedawaj drogo. To najważniejsza zasada tylko piekielnie trudno się jej trzymać, bo my, zwykli ludzie nigdy nie wiemy kiedy jest szczyt, a kiedy dołek…

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qrek1 napisał:

Skoro musisz to na pewno odzyskasz. Tak zawsze było na tym świecie... dont łory bi hepi

Dlatego napisałem, że inwestuję kasę, której NIE muszę odzyskać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, jurekk napisał:

Billi sie fajnie ostatnio wypowiada o krypto

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/bill-gates-o-nft-i-kryptowalutach-rynek-oparty-na-teorii-wiekszego-glupca/wc2dz97

woli inwestować w szczepionki bo to przyjazne środowisku xD

Nie mam nic do niego ale tym co powiedział to nazwał głupcami ludzi, którzy kupowali akcje jego firmy… dziwne podejście. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten wielki przekręt i gigantyczne marnowanie energii właśnie się kończy ?

 

  • Haha 7
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djcargo Dokladnie. Współczuję tylko ludziom którzy wrzucaja w krypto pieniądze od których zależy ich codzienne funkcjonowanie.

Ja osobiście od wrzesnia zeszlego roku kopalem 24/7,ale na niskim wkładzie (gtx 1060 miałem, 1070 dokupiłem za 350e).Do tego regularne zakupy co czwartek za tę samą kwote, ale taką że gdybym zgubil te pieniądze to nic by to nie zmienilo. Kupisz totka i na 99% wyrzucisz kupon do śmietnika, w krypto coś zawsze z tego będzie, predzej czy później. W styczniu wyciągnąłem ładne pieniądze, od stycznia lecę od nowa...teraz trzeba czekać i kupować na promocjach :E

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...