Skocz do zawartości
yampik

Mining [kopanie] GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Griszah napisał:

W różniej cenie ludzie mają prąd, niektórzy mają jeszcze PV zrobione po taniości. 

lada chwila będzie 1,5-2,5 za 1KWh.

Pozdro jak ktoś jest pewien, że będzie tanio kopał do kolejnej górki. Taryfowanie prądu jeszcze tyłek nam ratuje. Ale jak długo to cięzko powiedzieć. Już jesteśmy opóźnieni w uwalnianiu cen energii dla gospodarstw domowych.

https://wysokienapiecie.pl/72854-cena-pradu-w-polsce-wzrosla-do-rekordowych-2500-zl-mwh/

Godzinę temu, Griszah napisał:

Póki co jest jeszcze spory PLUS (przy prądzie na poziomie 50gr/kWh w taryfie G12W)

W dzień na G12W to już chyba tylko w plecy. W nocy i weekend nadganiasz średnią. Można harmonogram już odpalić na zasilanie koparek ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Minciu napisał:

lada chwila będzie 1,5-2,5 za 1KWh.
Pozdro jak ktoś jest pewien, że będzie tanio kopał do kolejnej górki. Taryfowanie prądu jeszcze tyłek nam ratuje. Ale jak długo to cięzko powiedzieć. Już jesteśmy opóźnieni w uwalnianiu cen energii dla gospodarstw domowych.

Nie jestem niczego pewien, bo takie czasy że pewnym niczego być nie można. Wypowiadam się jak to wygląda na chwilę obecną, nie jestem jasnowidzem, ale chyba Ty jesteś czarnowidzem :D zaraz zobaczysz prąd po 10zł/kWh.
W najbliższym czasie ceny energii na pewno nie będą maleć, ale co poniektórzy mają jeszcze zawarte umowy przez rok z gwarancją ceny z przed roku - wiec nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora. 
 

38 minut temu, Minciu napisał:

W dzień na G12W to już chyba tylko w plecy. W nocy i weekend nadganiasz średnią. Można harmonogram już odpalić na zasilanie koparek ;) 

Nie da się tego łatwo przeliczyć zwłaszcza, że w dzień koparki mogą pracować w większości na energii z PV, zwiększając autokonsumpcję, ograniczając tym samym kWh które bezpowrotnie zabierze ZE.
W chwili obecnej cały czas opłaca się kopać nawet ETH i to w strefie dziennej G12W, zwłaszcza po obniżeniu czasu block-owania, no chyba że ktoś ma 2karty i jeszcze .ujowo ustawione - to wtedy nie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, leven napisał:

Jaki pobór mocy ma 2080ti przy miningu ETH  i jaki mh/s ?

3060ti ma 62mh/s i 125Wat poboru mocy.

2080ti to nic innego jak 3060ti/3070 + 20-30W. Zależy od szt. wg. sterownika bierze 147W, druga 151W. Wydajność ta sama.

22 godziny temu, kristofer_b napisał:

Jak tyle osiągasz? Ja mam co prawda 64mh/s ale przy 160W

 

Ciulowy miner + wysokie OC powodujące rejecty. 3060ti bierze od 120 do 130W na pełnej wydajności w ETH.

3 godziny temu, Minciu napisał:

Pozdro jak ktoś jest pewien, że będzie tanio kopał do kolejnej górki. Taryfowanie prądu jeszcze tyłek nam ratuje. Ale jak długo to cięzko powiedzieć. Już jesteśmy opóźnieni w uwalnianiu cen energii dla gospodarstw domowych.

 

Zobaczymy, o ile zgadzam się z tym co napisałeś to prąd jest coś co ludzie pójdą na władzę z widłami bo patusów boli 10 zł więcej do rachunku nawet.

Bardziej boli to:

https://wysokienapiecie.pl/72854-cena-pradu-w-polsce-wzrosla-do-rekordowych-2500-zl-mwh/

Idioci wolą więcej płacić za prąd, ale mieć 500 zł na bombelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, grzech1991 napisał:

3060ti bierze od 120 do 130W na pełnej wydajności w ETH.

3060ti na hynixach bierze właśnie ok. 140-160W

38 minut temu, grzech1991 napisał:

Idioci wolą więcej płacić za prąd, ale mieć 500 zł na bombelka.

zrób bombelki będziesz bogaczem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Griszah napisał:

. Wypowiadam się jak to wygląda na chwilę obecną, nie jestem jasnowidzem, ale chyba Ty jesteś czarnowidzem :D zaraz zobaczysz prąd po 10zł/kWh.

Dzisiaj było lub jest 2.5zl/KWh plus taryfowanie co ratuje. Jak nie masz gwarancji ceny lub paneli to na tą chwilę pewne jedynie są straty na dłubaniu ETH. No chyba, że robisz przewalutowanie na giełdzie codziennego urobku na USDT czy coś innego co nie nurkuje.

Możesz podać zużycie prądu swojej koparki że ściany i hasz jaki kopiesz, można policzyć ile jesteś w stanie "zarobić". Jeśli codziennie lub max kilka dni sprzedajesz ETHa.

Najgorzej, że aktualnie jest spore ryzyko dalszego nurkowania. Bo kurs ciągle jest bardzo wysoki względem wyjściowego przed górka. A po każdym krachu kursy wracały do poziomu sprzed bumu, plus lekka korekta za burzliwe miesiące zastępujące wcześniejsze spokojne wzrosty.

No i na ten moment już we wrześniu(?) wzrost rachunków o 18% za prąd.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Dzisiaj było lub jest 2.5zl/KWh plus taryfowanie co ratuje. Jak nie masz gwarancji ceny lub paneli to na tą chwilę pewne jedynie są straty na dłubaniu ETH.

A ten swoje, jak zdarta płyta. 
Napiszę zatem sloganem - "KOPANIE SIĘ NIE OPŁACA" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, kristofer_b napisał:

Walczę cały czas z jedna kartą (wykluczylem risery, płytę główną). Możliwe że problem pojawił się po aktualizacji sterowników. Pacjent to 3060Ti i do tej bo pory (4 miesiące) nie stwarzal problemów, temperatury pracy zwykle nie przekraczały 60 stopni.

Ktoś może mi rozszyfrować i wytłumaczyć ta różnice w tym parametrze? Karty które działają bez problemu mają 7700 a felerna 6800?

 

IMG-20220706-180821.jpg
 

To jest taktowanie pamięci karty.

Ta karta w ogóle ma słaby mh/s porównując ją do pozostałych.

Na próbę proppnuję wyjąć dwie pozostałe karty, tą problematyczną wpiąć do slotu PCI-E bezpośrednio pod procesorem i uruchomić koparkę.

Jak dalej będzie problem, spróbuj użyć programu t-rex dla tej jednej karty i znowu test na tej jednej karcie.

Jak zdecydujesz o takim rozwiązaniu, pokaż GPU-Z z czasu pracy karty w miningu, bo może sama karta uległa awarii, albo coś się na niej zaczyna gotować i sypie błędami.

Możliwe, że mosfety się przegrzewają, a może same pamięci.

https://github.com/trexminer/T-Rex/releases

EDIT: źle masz ustawione OC dla miningu w tych kartach.

GPU - 1500mhz

MEM - 1350/1400mhz

Vcore - 730mV

PL - 60%

RPM - wedle temperatur, teraz można dać 80% na próbę.

Przy takich nastawach karta powinna uzyskać 60mh/s przy około 120 Watach.

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koparka 1ghs na Ampere aktualnie będzie kopać ETH na zero przy ok. 1,35zł/kWh. - tyle w temacie.

image.png

Do wróżb o "nurkowaniu" itp. ciężko się odnosić, bo równie na wróżba trzeba byłoby się oprzeć. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W RTX 3060 Ti z małym pcb sekcja zasilania pamięci lubi się przegrzewać . Zbyt mały laminat nie absorbuje dostatecznie ciepła. Widać to po pcb od boku karty w miejscu przetwornic pamięci laminat jest pociemniały. 

cc8df707a7162dff.png

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może historia tym razem się nie powtórzy i tym razem zagorzali górnicy za zero wyjdą jednak na swoje XD

Pomijajac tych z przewymiarowanymi panelami foto.

1 godzinę temu, Griszah napisał:

A ten swoje, jak zdarta płyta. 
Napiszę zatem sloganem - "KOPANIE SIĘ NIE OPŁACA" ?

Mi się nie opłaca mimo iż nawet nie ma opcji żebym odsprzedał GPU i mimo tego że mam umowę z gwarancją ceny jeszcze na rok czasu. Tak mi wychodzi z kalkulatora, miernika energii, prowizjami i spadającegym kursem. Plus zdecydowanie cenie sobie bardziej komfort termicznego w mieszkaniu niż kopanie przy łóżku i mówienie że lubię biały szum XD

Godzinę temu, Griszah napisał:

 

Do wróżb o "nurkowaniu" itp. ciężko się odnosić, bo równie na wróżba trzeba byłoby się oprzeć. 

Może chcesz zacząć prowadzić dzienniczek minera i podliczymy czy wyjdziesz na swoje za 12 miesięcy?

Na dzień dobry musimy porozmawiać o klimatyzacji. Leci już 24h na dobę czy musisz poświęcić na kopalnie dedykowany pokój czy też żyjesz w saunie? W cieplejsze dni pod 40°C w pokojach. W chłodniejsze tylko 30?

Szczególnie jak zaczynamy kalkulacje z koparką 1500wat.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Minciu napisał:

Może historia tym razem się nie powtórzy i tym razem zagorzali górnicy za zero wyjdą jednak na swoje XD

Pomijajac tych z przewymiarowanymi panelami foto.

Mi się nie opłaca mimo iż nawet nie ma opcji żebym odsprzedał GPU i mimo tego że mam umowę z gwarancją ceny jeszcze na rok czasu. Tak mi wychodzi z kalkulatora, miernika energii, prowizji i spadającego kursu plus zdecydowanie cenniejszego komfortu termicznego w mieszkaniu niż kopanie przy łóżku i mówienie że lubię biały szum XD

Sądziłem, że pisząc "o górnikach" nie masz na myśli ludzi co mają jedną koparkę postawioną mieszkaniu na 40m2 :D
Sprzęt musi stać w dedykowanym pomieszczeniu z odpowiednią wentylacją mechaniczną, gdzie hałas i temp. nie będą uciążliwe.

Powyżej wkleiłem Ci jak wygląda obecnie opłacalność na ETH na kartach Ampere, i tak to obecnie w praktyce wychodzi jeśli masz wszystko z głową zrobione. 

Nie od dziś wiadomo, ze działalność około kryptowalutowa obarczona jest dużym ryzykiem, ale ten kto nie ryzykuje nie pije szampana.
Można oczywiście być starą zrzędną, siedzieć z założonymi rękami na czterech literach  i na wszystko narzekać.  
Ty siejesz dodatkowo dezinformacje i jakieś predykcje ze szklanej kuli, ale to może i dobrze, im więcej ludzi ucieknie z miningu tym lepiej dla tych co zostaną :D

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to tu sami rasowi górnicy z halami dla koparek? :D Przepraszam, nie wiedziałem XD 

I ta wentylacja to rozumiem grawitacyjna co prądu też nie ciągnie, razem z tym darmowym pomieszeniem. Za każdym razem to samo, nic nowego ;) 

 

np patrzac na to, walka o 180hasza to jakieś prawie 600w w pokoju piekarnik, chyba że jednak tam jest hala dla tej koparki? :) Fane bajki XD

IMG-20220706-180821.jpg

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Minciu napisał:

A to tu sami rasowi górnicy z halami dla koparek? :D Przepraszam, nie wiedziałem XD 
I ta wentylacja to rozumiem grawitacyjna co prądu też nie ciągnie, razem z tym darmowym pomieszeniem. Za każdym razem to samo, nic nowego ;)

Jako mieszkańcowi blokowiska widać nie pozostało ci nic innego jak wrzucać teksty z dupy, rozumiem ze poprawia samopoczucie :D

3 godziny temu, Minciu napisał:

Na dzień dobry musimy porozmawiać o klimatyzacji. Leci już 24h na dobę czy musisz poświęcić na kopalnie dedykowany pokój czy też żyjesz w saunie? W cieplejsze dni pod 40°C w pokojach. W chłodniejsze tylko 30?

Widać nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, bo patrzysz przez pryzmaty swojego m2 i krzywdy jakie ci w nim wyrządziła koparka :D - rozumiem, że obrzydliwego bogactwa nie przyniosła.

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam apartament 22m2. Dzisiaj m2 to willa na z koparką się nie dorobię za życia mając ukop 20 centów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Griszah napisał:

Jako mieszkańcowi blokowiska widać nie pozostało ci nic innego jak wrzucać teksty z dupy, rozumiem ze poprawia samopoczucie :D

Widać nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, bo patrzysz przez pryzmaty swojego m2 i krzywdy jakie ci w nim wyrządziła koparka :D - rozumiem, że obrzydliwego bogactwa nie przyniosła.

Akurat jesień zima 1 koparkę w mieszkaniu miałem i fajnie dogrzewała sezon :D Grzejniki były zakręcone i nadpłata wpadła :E . Ale mam wolny pokój więc sobie tam stała, wystarczyło  zamknąć drzwi i cisza ;).

Docelowo, trzeba mieć piwnicę lub dobrze wentylowane poddasze i rozprowadzoną instalację - przy 30 GPU już miałem gorąco  w całej piwnicy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

Mi się nie opłaca mimo iż nawet nie ma opcji żebym odsprzedał GPU i mimo tego że mam umowę z gwarancją ceny jeszcze na rok czasu. Tak mi wychodzi z kalkulatora, miernika energii, prowizjami i spadającegym kursem. Plus zdecydowanie cenie sobie bardziej komfort termicznego w mieszkaniu niż kopanie przy łóżku i mówienie że lubię biały szum XD

 

U mnie przy 0.56kwh jak liczyłem, to zysk jest +50% ceny prądu, może +60%. Odliczając prowizje itd. to pewnie wyjdzie z 45-50%.

11 godzin temu, Minciu napisał:

Na dzień dobry musimy porozmawiać o klimatyzacji. Leci już 24h na dobę czy musisz poświęcić na kopalnie dedykowany pokój czy też żyjesz w saunie? W cieplejsze dni pod 40°C w pokojach. W chłodniejsze tylko 30?

 

Mieszkam w bloku, nie mam klimatyzacji. Do tej pory ile miałeś gorących dni? Dwa tygodnie? Będzie jeszcze z miesiąc max do końca roku i elo.

Sauna podczas upałów owszem jest, ale ja po prostu lubię lato. Wolałbym jak jest chłodniej, ale jednocześnie nie mam z tym problemu. Max temperatura w pomieszczeniu obecnie jaką udało mi się uzyskać to 32-33C. Nie ma co przesadzać, większa od zewnętrznej nie będzie.

7 godzin temu, Minciu napisał:

Ja mam apartament 22m2. Dzisiaj m2 to willa na z koparką się nie dorobię za życia mając ukop 20 centów.

22m2 to chyba pokój u rodziców a nie apartament.

18 minut temu, zozolek napisał:

Akurat jesień zima 1 koparkę w mieszkaniu miałem i fajnie dogrzewała sezon :D Grzejniki były zakręcone i nadpłata wpadła :E . Ale mam wolny pokój więc sobie tam stała, wystarczyło  zamknąć drzwi i cisza ;).

 

Nie wiem jak, płącę 2500 zł rocznie za ogrzewanie 47m2. Kolega płaci 3500 zł gazem za cały dom 150m2 (przed podwyżkami). Jak chciałem odłączenie ogrzewania od spółdzielni, bo mi wystarczy w mieszkaniu 21-22C a nie 25C, to w razie czego mogę dogrzać zawsze grzejnikiem elektrycznym - nie zgodzili się, zgoda całego bloku xD to jest kpina. Jest 2022 r. i ja mam płacić za usługę z której nie korzystam, bo tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za ogrzewanie apartamentu się płaci XD części wspólne i wspólnota jako jedność przy miejskim.

U mnie w domu zawsze jest jakieś 22-24 stopnie. Jakbym miał siedzieć w 30°C to zrobiłbym to samo co z pascalami, łopaty na OLX. Zwrot siana z przebitka 100% z zakupu plus półroczny urobek i jedna 1080ti zostaje w kompie do kolejnego rozkręcenia tematu. 

Z domu fabryki na stałe w życiu bym nie chciał.

Najgorzej w penthause fabrykę latem odpalić, wtedy bez problemu przebajasz w chacie temperaturę na zewnątrz. Zawsze jest dużo goręcej.

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.07.2022 o 23:11, Minciu napisał:

 

np patrzac na to, walka o 180hasza to jakieś prawie 600w w pokoju piekarnik, chyba że jednak tam jest hala dla tej koparki? :) Fane bajki XD

 

PV

Edytowane przez kristofer_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z fotowoltaika za duża nie ma problemu aby zasilić koparekę. O ile rzeczywiście nie będzie tak, że koparką zje całą roczna produkcję. Najlepiej żeby zjadła to co jest roczną nadprodukcja. Zawsze to daje szybszy zwrot za dużej instalacji. 

 

1 godzinę temu, grzech1991 napisał:
.

22m2 to chyba pokój u rodziców a nie apartament.

 

https://htpa.pl/apartamenty

Dwuosobowy apartament 22m2.

Apartament na jedną osobę to 19m2 XD

Chyba tylko Helim da się tam kopać.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zozolek napisał:

Docelowo, trzeba mieć piwnicę lub dobrze wentylowane poddasze i rozprowadzoną instalację - przy 30 GPU już miałem gorąco  w całej piwnicy

Wentylacja mechaniczna nawiew/wyciąg ok. 1000m3/h na każde 1500W mocy w koparkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Griszah napisał:

Wentylacja mechaniczna nawiew/wyciąg ok. 1000m3/h na każde 1500W mocy w koparkach.

no ale że piwnica, nikt tam nie mieszka to może być ciepło, zamontowałem kratki  w oknach i przeciąg leci :D Do tego przy +30 na dworze odpalam wiatrak przemysłowy :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
31 minut temu, BoloX napisał:

To nie tak... BTC idzie do góry i ciągnie resztę.

Tak? BTC w górę 3%, a ETH 7% - to kto tu i co ciągnie? Opierajmy się na danych! 

Edytowane przez foxymf
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...