Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tiger406

Prosze o pomoc nie wykrywa mi dysku SataII Samsunga

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ładniutkiego kompa (Athlon 64 3000+Venice, Płyta GA-K8NF-9, 2x kingston 512 CL3, ATI Radeon X800 GTO, dysk samsunga 80 Sata II,dvd LG )

i już chciałem troszke pośmigać na nim popatrzyć na szybkie wczytywanie windowsa i wogóle a tu zonk !

przy starcie komputera (BIOS POST) komputer jako primery master wykrywa nagrywarke DVD

a dysku twardego wogóle nie widzi

Prosze o jakieś cenne rady poczynając od podpięcia tego dysku do płyty(która de facto nie obsługuje sata 2 ) po ustawienia w biosie (bios standardowy dla tej płyty)

Prosze o pomoc (ja chce popatrzyć na pulpit w windowsie własnego komputera chyba rozumiecie) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś pokopał zworki na napędach. Domyślam się, ze zarówno dysk twardy jak i DVD są ustawione na master. Niekiedy w takim wypadku nie wykrywa nic, a niekiedy włśnie napędy optyczne, ale nie są dostępne. Nie wiem czy masz dostęp do wnętrza kompa, ale jeśli tak to sprawdź zworki na podstawowym kanale na obu napędach (dysk - master, dvd - slave).

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po zdjęciu zworki z dvd zmieniło sie tylko to że wykrywa ten napęd jako slave a wciąż dysk twardy nie Ja myśle że to raczcej albo ustawienia w biosie

albo coś pokićkałem z kabelkami (chociaż nie wiem co tu można było

zrobić nie tak 2 kabelki dwa gniazda i gotowe) czy ma ktoś jeszcze jakieś propozycje byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem ładniutkiego kompa (Athlon 64 3000+Venice, Płyta GA-K8NF-9, 2x kingston 512 CL3, ATI Radeon X800 GTO, dysk samsunga 80 Sata II,dvd LG )

 

Prosze o jakieś cenne rady poczynając od podpięcia tego dysku do płyty(która de facto nie obsługuje sata 2 ) po ustawienia w biosie (bios standardowy dla tej płyty)

Sam sobie odpowiedziałeś, przełącz dysk w tryb zgodności z SATA 150 (było na forum).

 

Prawdopodobnie ktoś pokopał zworki na napędach. Domyślam się, ze zarówno dysk twardy jak i DVD są ustawione na master.

Pudło - urządzenia SATA nie mają przełącznika master / slave (po prostu na taśmie jest tylko jedno urządzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zworka czły czas jest na dysku na sata150 ale to nic nie daje

gdy odłączam dvd nic nie wykrywa

gdy instaluje system z płyty to o dziwo wykrywa go dzieli na partycje

formatuje wgrywa pliki ale po pierwszej fazie znowu zaczyna uruchamiać

instalacje na nowo gdyż nie widzi dysku i odpala czły czas z dvd

i jeszcze jedno co to jest Raid bo można do tego wejść F10 czy czasem coś tam nie trzeba ustawić pomóżcie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm :hmm: , kontroler sata w biosie włączony?

 

Raid zostaw, nie włączaj rajdu; wejść możesz ale wszystko powinno się samo wykryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij ze strony samsunga (tylko nie tej koreanskiej - adres masz na etykiecie, na obudowie dysku) program o nazwie "hutil", zreszta masz linka http://www.samsung.com/Products/HardDiskDr...ities/hutil.htm :D zrob dyskietke lub nagraj plytke bootowalna a pozniej zapusc to narzedzie i zadzialaj. W moim wypadku pomoglo wymazanie MBR. Podkreslam to wymazanie odbylo sie na dysku wyjetym z firmowo zamknietego opakowania :kwasny:

A co do zgodnosci z SATA to rowniez na etykiecie dysku jest zamieszczona informacja jak i gdize wlozyc zworke ktora pownienies byl dostac do lapki razem z instrukcja srubkami i dyskiem oczywiscie.

Wczoraj walczylem przez 3 godzinki zanim tak prosta czynnnosc - wymazanie MBR umozliwilo instalacje windy bez ladnego napisu "blad ladowania systemu operacyjnego". Aczkolwiek jak przegrzebalem przerozne fora pod tym katem to niestety nie jest jedyny dobry sposob na to zjawisko ktore rowniez doswiadczaja posiadacze Barracud i WD. Co ciekawe nie natknalem sie na takie problemy z dyskami Hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś instrukcje płyty głównej?

Instalujesz sterowniki SATA z dyskietki (F6 przy starcie instalki) przy instalacji systemu?

 

Dysk powinien być normalnie wykrywany przez BIOS. RAID ustawiasz w tryb JBOD (zdaje się że można przełączyć BIOS w tryb zgodności dysków SATA z ATA, nie mam płyty to nie sprawdzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałeś instrukcje płyty głównej?

Instalujesz sterowniki SATA z dyskietki (F6 przy starcie instalki) przy instalacji systemu?

 

Dysk powinien być normalnie wykrywany przez BIOS. RAID ustawiasz w tryb JBOD (zdaje się że można przełączyć BIOS w tryb zgodności dysków SATA z ATA, nie mam płyty to nie sprawdzę).

 

A od kiedy to do kontrolera zintegrowanego w chipsecie trzeba uzywac dodatkowe stery? Chyba ze mowimy o zamierzchlych czasach poczatkow NT 4.0 i chipsetach HX i TX :) lub tez dodatkowym kontrolerze dolozonym na plyte np.: HighPoint? Zreszta problem polega na tym ze instalator windy sie odpala znajduje dysk kopiuje pliki, aby rozpoczac wlasciwa onstalacje ale potem po restarcie wywala ten komunikat :) Co wiecej sprawdzilem to na plytach: Asus - nForce 4 Intel Edition jak i na Gigabyte opartej na i915. Efekt ten sam: blad ladowania systemu operacyjnego. Powod? Prawdopodobnie nienajwyzsza kontrola jakosci produktu :) Zwlaszcza ze to nie jednostkowe zjawisko i nie ograniczone do naszego kraju vide przypadek "promocyjnych" monitorow iiYama sypiacych pikselami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sciagnij ze strony samsunga (tylko nie tej koreanskiej - adres masz na etykiecie, na obudowie dysku) program o nazwie "hutil", zreszta masz linka http://www.samsung.com/Products/HardDiskDr...ities/hutil.htm :D zrob dyskietke lub nagraj plytke bootowalna a pozniej zapusc to narzedzie i zadzialaj. W moim wypadku pomoglo wymazanie MBR. Podkreslam to wymazanie odbylo sie na dysku wyjetym z firmowo zamknietego opakowania :kwasny:

A co do zgodnosci z SATA to rowniez na etykiecie dysku jest zamieszczona informacja jak i gdize wlozyc zworke ktora pownienies byl dostac do lapki razem z instrukcja srubkami i dyskiem oczywiscie.

Wczoraj walczylem przez 3 godzinki zanim tak prosta czynnnosc - wymazanie MBR umozliwilo instalacje windy bez ladnego napisu "blad ladowania systemu operacyjnego". Aczkolwiek jak przegrzebalem przerozne fora pod tym katem to niestety nie jest jedyny dobry sposob na to zjawisko ktore rowniez doswiadczaja posiadacze Barracud i WD. Co ciekawe nie natknalem sie na takie problemy z dyskami Hitachi.

 

 

W nowym dysku to faktycznie dziwne ale jak biorę do ręki jakiegoś używańca to pierwszą czynnością jest zero fill, wymazuję cały dysk a nie tylko mbr :D .

 

PS: do HX'a były stery w nt4! Intel dodawał wprawdzie jakieś optymalizacje do zainstalowania zamiast systemowych ale powodowały więcej kłopotów niż radości. Wypraszam sobie takie teksty :P !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: do HX'a były stery w nt4! Intel dodawał wprawdzie jakieś optymalizacje do zainstalowania zamiast systemowych ale powodowały więcej kłopotów niż radości. Wypraszam sobie takie teksty :P !

 

Ale mi chodzilo o czasy pierwszych MMX'ow :) do HX byly faktycznie ale to TX i wynalazkow typu VX Pro jush niekoniecznie:) Nie nazwalbym tego co oferowaly owe optymalizacje klopotami. Calkiem niepotrzebnie robilem ewtedy upgrade BIOSu co skonczylo sie zejsciem plyty. Ale wtedy tak bylo update dawal 90% szans na jej zamordowanie niz poprawe czegokolwiek :) zreszta to akurat niewazne i tak byl to skierowane do KlifKomputery :)

 

Mna tez lekko wstrzasnal fakt koniecznosci robienia takich rzeczy z nowym dyskiem. Przy nowym Hitachi nie mialem tego problemu. Zreszta tylko dzieki temu ze samsung jest drugim dyskiem w zastepstwie wysluzonej Barracudy IV moglem na spokojnie sprawdzic co sie dzieje.

 

Tak na calkowitym marginesie, pomoglo cokolwiek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć ten offtopic:

Sterowniki z dyskietki sa potrzebne jak świni prześcieradło, pod jednym wszelako warunkiem: mianowicie takim że jakiś sprytek włączy w BIOS-ie magiczną opcję ;)

To nie dyski maja fabrycznie skopany MBR, to płyty robią dziwne rzeczy z dyskami SATA2 podłączonymi jako SATA150. A dokładniej - pierwsza (nieudana) próba instalacji windowsXP zapisuje MBR w "nietypowy" sposób i ratunkiem jest wyłącznie jego wymazanie. Rzecz o tyle zrozumiała że instalator ikspeka ma już swoje lata i bez wsparcia BIOS (pokazywanie SATA jako ATA) może robić różne cuda przy instalacji na sprzęcie nieobsługiwanym przez wbudowane sterowniki. Trochę mnie dziwi że nie chorują na to dyski Hitachi, jak będę miał okazje to sprawdzę. Może po prostu są na tyle mało popularne że nikt jeszcze nie zdążył mieć tego typu problemu? Sprzedaję ich bardzo mało, z tego co wiem hurtownie też nie sprzedają ich tyle co np. WD czy Samsung. Ale to tylko moja teoria, do sprawdzenia w praktyce ;)

Jak sobie zobaczycie zawartość MBR nieużywanego Samsunga, to ... nic nie zobaczycie ;) Po prostu jest czysty, sprawdziłem dla pewności na 3 dyskach które mam w tej chwili.

Chipset NF4 jest chyba najlepszym z ostatnich pomysłów nVidia, ale i on wymaga użycia w BIOS pewnych procedur żeby dysk SATA był dla instalatora windows (czy innego systemu) widoczny jako ATA. Nie wszystkie płyty mają domyślnie włączony tryb emulacji, a bez tego potrzebna jest dyskietka i przełączenie kontrolera RAID (bo tym jest kontroler zintegrowany w chipsecie) w tryb JBOD. To też działa, tyle że jest rozwiązaniem mniej eleganckim od włączenia trybu zgodności. Nie wiem czemu producenci płyt pod AMD uparli się że domyślnym ma być tryb RAID, mnie też zdarza się o tym zapomnieć i muszę kasować MBR ;)

 

Wracając do meritum:

opis problemu pozwala przypuszczać że pytający nie włączył trybu zgodności z ATA, ani nie zainstalował sterowników RAID podczas próby instalacji systemu. Ponieważ nie widzę nigdzie odpowiedzi na pytanie "jak masz ustawione dyski / kontrolery w biosie?" to staram sie dowiedzieć co pytek zrobił i jak mu ta płyta dysk wykrywa. Jest ciężko, ale nie dorabiajcie do tego teorii spiskowych. Wbrew pozorom serwisanci też czasem wiedzą co robią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: do HX'a były stery w nt4! Intel dodawał wprawdzie jakieś optymalizacje do zainstalowania zamiast systemowych ale powodowały więcej kłopotów niż radości. Wypraszam sobie takie teksty :P !

Ale mi chodzilo o czasy pierwszych MMX'ow :) do HX byly faktycznie ale to TX i wynalazkow typu VX Pro jush niekoniecznie:) Nie nazwalbym tego co oferowaly owe optymalizacje klopotami. Calkiem niepotrzebnie robilem ewtedy upgrade BIOSu co skonczylo sie zejsciem plyty. Ale wtedy tak bylo update dawal 90% szans na jej zamordowanie niz poprawe czegokolwiek :) zreszta to akurat niewazne i tak byl to skierowane do KlifKomputery :)

 

Mna tez lekko wstrzasnal fakt koniecznosci robienia takich rzeczy z nowym dyskiem. Przy nowym Hitachi nie mialem tego problemu. Zreszta tylko dzieki temu ze samsung jest drugim dyskiem w zastepstwie wysluzonej Barracudy IV moglem na spokojnie sprawdzic co sie dzieje.

 

Tak na calkowitym marginesie, pomoglo cokolwiek??

 

 

Pozwolę sobie jeszcze na offtopę :) . HX rządził, to był najbardziej udany chipset i nieoficjalnie obsługiwał mmx.

Intel wypuścił do całej rodziny sterownik nazywający się PIIXide pod nt4 i tenże sterownik kopał współpracę z nagrywarkami - oczywiście nie we wszystkich przypadkach. To były dawne czasy i jak nie miałeś wtedy nagrywarki to nie doświadczyłeś.

Apdejt biosu czasami dawał, mnie na przykład udostępnił wtedy tryb ultra ata33, który dość późno pojawił się w biosach dla tych płyt. I taka operacja nie zabijała płyty, żyła długo i szczęśliwie (trzeba umieć, tak samo jak teraz, nic się nie zmieniło) aż dobrał się do niej czernobyl :( . Jeszcze gdzieś leży i może ją kiedyś uruchomię (była pod dwa procki więc będę miał co pokazywać dzieciom :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dzieki że sie tak razpisaliście ale ja jako szary człowieczek w srodowisku sprzetowym prosił bym bardzo kogoś o dokładne wypisanie jak 5 letniemu dziecku co po kolei powinienem zrobić

Przy włożeniu cd z windowsem 1 raz nie wcisnąłem F6 i nie zainstalowałem tych sterowników, ściągnąłem ten programik "hutil"

(jak zrobić dyskietke bootowalną czy po prostu w biosie wystarczy

ustawić na bootowanie z dyskietki?)

A jeżeli chodzi o ustawienia w biosie tego RAID to także prosiłbym o instrukcje w której to zakładce jest bo tam słowo raid przy kilku sie pojawia a samego takiego punktu nie umiem znaleźć

Prosze o jeszcze troche wyrozumiałości i wypisanie mi tych rzeczy co

po kolei robić( jest to nowa technologia i chciałbym sie z nią zapoznac)

przepraszam że zrzucam to na was ale mam okropnie ciężki tydzień

i przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu odpowiedzi jak na ten tydzień odpada acz kolwiek na pewno sie tym zainteresuje dobra nie rozgaduje sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki never mind

poszło już tak jak mówiliście trzeba było wyłączyć raid

a potem przy instalacji dać mu drivery z dyskietki

dzieki za pomoc do nastąpnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde pojawił sie niestety inny problem

w biosie teraz wykrywa mi ten dysk dopiero na IDE CHANNEL 4 MASTER

a na IDE CHANNEL 0 MASTER jest none i nie da sie zmienić

a Jak wchodze do windowsa to w pasku menu koło zegara pokazuje sie

ikonka która pozwala na odłączenie Dysku Twardego

(jakby to buł jakiś usb lub Aparat cyfrowy dziwne)

poradzcie coś bo wysiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie jeszcze na offtopę :) . HX rządził, to był najbardziej udany chipset i nieoficjalnie obsługiwał mmx.

Intel wypuścił do całej rodziny sterownik nazywający się PIIXide pod nt4 i tenże sterownik kopał współpracę z nagrywarkami - oczywiście nie we wszystkich przypadkach. To były dawne czasy i jak nie miałeś wtedy nagrywarki to nie doświadczyłeś.

 

Doswiadczyles doswiadczyles :) Dwumiesieczne dochody z korkow wyrzcilem na nagrywarke Yamahy :) A co do biosu to niestety o ile dobrze pamietam plyta wziela i zmarla a nie robilem wtedy tego po raz pierwszy :P Ale konia z rzedem temu kto potrafil poprawnie to zrobic przy uzyciu "stabilnego inaczej" Cyrixa :) No ale cale zycie czlowiek sie uczy :)

Jednym z rozwiazan na problem iz "iz dysk mozna usunac bezpiecznie", brutalnych co prawda, jest wywalenie sterow nVidii i wrzucenie z powrotem sterow Microsoftu - to naprawde jest chore :/

A co do MBR to i dysk i plyta "kompadebilna" SATA II tak wiec mieszanie powinno odpasc :) Tutaj sie zgadzam ze chyba nVidia ciut przesadzila z nForcem 4.

Serwisanci tez wiedza, tylko czemu takich wiedzacych jest tak przerazliwie malo, a tak przerazliwie wielu potrafi zlac czlowieka i problem?

 

No fakt Hitachi malo popularne ale dysk majacy rok i bedacy starym modelem jest szybszy, cichszy i chlodniejszy od rzeczonego samsunga :/

P.S. Zapomnialbym oba modele maja wylaczone zarzadzanie generowanym halasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dziś nic nie radzę. Właśnie przeszczepiłem system z dysku na dysk - ruszyło za czwartym razem "bo komputer tak chciał"... Nienawidzę złoma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde pojawił sie niestety inny problem

w biosie teraz wykrywa mi ten dysk dopiero na IDE CHANNEL 4 MASTER

a na IDE CHANNEL 0 MASTER jest none i nie da sie zmienić

a Jak wchodze do windowsa to w pasku menu koło zegara pokazuje sie

ikonka która pozwala na odłączenie Dysku Twardego

(jakby to buł jakiś usb lub Aparat cyfrowy dziwne)

poradzcie coś bo wysiadam

Da się zmienić, ale nie podejmuję się opisać krok po kroku konfiguracji BIOS płyty na której trzy razy składałem kompa i której nie mam na sklepie. Sorry, instrukcja to nie wszystko a więcej na dziś nie mam.

Winę za takie zachowanie systemu ponosza wspólnie ustawienia BIOS i chore sterowniki nForce, ich odinstalowanie powinno cos zmienić (ale to też zależy od ustawień biosa).

 

Jednym z rozwiazan na problem iz "iz dysk mozna usunac bezpiecznie", brutalnych co prawda, jest wywalenie sterow nVidii i wrzucenie z powrotem sterow Microsoftu - to naprawde jest chore :/
Dalej sobie w kulki lecą, z tego co widzę nVidia wypuszcza działający referencyjny BIOS do danego chipsetu około rok po premierze :hmm: niezłego mają speeda, ale to i tak lepiej niż było z NF2 ;)

Producenci płyt muszą bazować na tym co dostają od producenta chipsetu, sami wprowadzają tylko kosmetyczne modyfikacje (albo i nie wprowadzają - np. ECS).

A co do MBR to i dysk i plyta "kompadebilna" SATA II tak wiec mieszanie powinno odpasc :) Tutaj sie zgadzam ze chyba nVidia ciut przesadzila z nForcem 4.
Ja bym się nie zakładał, nie wiemy czy BIOS był testowany z dyskami SATA II. Mało razy tak było że coś tylko w teorii działało z jakimś sprzętem? Samo wykrycie dysku i włączenie trybu SATA 300 to dopiero połowa szczęścia ;)
Serwisanci tez wiedza, tylko czemu takich wiedzacych jest tak przerazliwie malo, a tak przerazliwie wielu potrafi zlac czlowieka i problem?
Bo nikt nie będzie siedział godzinami nad sprzetem klienta, szczególnie jeśli jest jednocześnie sprzedawcą i zarabia ~700 PLN/miesiąc (typowe układy w małych sklepach komputerowych). W tej chwili nawet w firmach zatrudniających ludzi na etacie "serwisanta" dobry serwisant to tani serwisant, a klienta zawsze można olać -> przepisy sa takie jakie są.

 

No fakt Hitachi malo popularne ale dysk majacy rok i bedacy starym modelem jest szybszy, cichszy i chlodniejszy od rzeczonego samsunga :/

P.S. Zapomnialbym oba modele maja wylaczone zarzadzanie generowanym halasem :)

Miałem Hitachi w swoim kompie, dysk jak dysk :D Działa szybko i cicho, ale jak dobrze wylosujesz Samsunga to też jest zimny i cichy ... nie tak szybki jak Hitachi.

 

 

Ja już dziś nic nie radzę. Właśnie przeszczepiłem system z dysku na dysk - ruszyło za czwartym razem "bo komputer tak chciał"... Nienawidzę złoma!

Przeszczep to trudna operacja :P Microsoft twierdzi że wręcz niemożliwa ;) ale co oni wiedzą :hmm:

Ciesz sie że działa, mnie się pare razy nie udało ... przynajmniej nie na tym dysku na który miałem zamiar przenieść system ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.

Przeszczep to trudna operacja :P Microsoft twierdzi że wręcz niemożliwa ;) ale co oni wiedzą :hmm:

Ciesz sie że działa, mnie się pare razy nie udało ... przynajmniej nie na tym dysku na który miałem zamiar przenieść system ;)

 

 

A wiesz, polecam DataLifeguard od WD. To już mój drugi przeszczep. Pierwszy był całkiem bezbolesny. Teraz podszedłem na luzaku, komp to wyczuł i postanowił zrobić mi na złość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Winę za takie zachowanie systemu ponosza wspólnie ustawienia BIOS i chore sterowniki nForce, ich odinstalowanie powinno cos zmienić (ale to też zależy od ustawień biosa).

 

Dalej sobie w kulki lecą, z tego co widzę nVidia wypuszcza działający referencyjny BIOS do danego chipsetu około rok po premierze :hmm: niezłego mają speeda, ale to i tak lepiej niż było z NF2 ;)

Producenci płyt muszą bazować na tym co dostają od producenta chipsetu, sami wprowadzają tylko kosmetyczne modyfikacje (albo i nie wprowadzają - np. ECS).

Ja bym się nie zakładał, nie wiemy czy BIOS był testowany z dyskami SATA II. Mało razy tak było że coś tylko w teorii działało z jakimś sprzętem? Samo wykrycie dysku i włączenie trybu SATA 300 to dopiero połowa szczęścia ;)

Bo nikt nie będzie siedział godzinami nad sprzetem klienta, szczególnie jeśli jest jednocześnie sprzedawcą i zarabia ~700 PLN/miesiąc (typowe układy w małych sklepach komputerowych). W tej chwili nawet w firmach zatrudniających ludzi na etacie "serwisanta" dobry serwisant to tani serwisant, a klienta zawsze można olać -> przepisy sa takie jakie są.

No coz przyznam ze zgadzam sie z tym co powyzej, ale i tak wlos sie jezy. Bo ja zwyklem siedziec nad kompami znajomych do skutku, a i u okazjonalnych klientow tez choc przyznam ze placa za to niezle - klienci oczywiscie.

Ale rozumiem (nie zebym popieral i zgadzal sie) ze firma nie moze sobie na to pozwolic (przynajmniej na poczatku) aby serwis siedzial do upadlego i jeszcze placic serwiosantowi za nadgodziny, o ja naiwny ze placa :)

Asus obecnie to nie to samo co Asus za czasow TX, BX i KT266A ale cholera jak placimy to wymagamy. A mnozenie modeli plyt jak widac na zdrowie nie wychodzi. kiedys byly to 3 (slownie TRZY) plyty pod wszystkie proce, a nie po 10 modeli na kazdy chipset rozniacych sie kwiatkiem przy kozuchu jak np.: Gigabyte :)

 

ziała szybko i cicho, ale jak dobrze wylosujesz Samsunga to też jest zimny i cichy ... nie tak szybki jak Hitachi.

Mam problem z pojeciem losowanie w stosunku do dysku bo kurcze to nie proc ze rzeba trafic dobra serie.

jak na razie znam tylko jeden serwis HP zreszta ale to na szczescie serwis sprzetu analitycznego i jedna naprawa to koszt od 5-10tys wic moze stad ta roznica :)

 

Tak wiem maruda jestem ale ja tylko chce miec czas na pogranie w UT2k4 an ie nad sleczenie po pracy nad kompem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No coz przyznam ze zgadzam sie z tym co powyzej, ale i tak wlos sie jezy. Bo ja zwyklem siedziec nad kompami znajomych do skutku, a i u okazjonalnych klientow tez choc przyznam ze placa za to niezle - klienci oczywiscie.
Klienci płacą, ja siedzę. Klienci nie płacą - dr.FormatC ;)
Ale rozumiem (nie zebym popieral i zgadzal sie) ze firma nie moze sobie na to pozwolic (przynajmniej na poczatku) aby serwis siedzial do upadlego i jeszcze placic serwiosantowi za nadgodziny, o ja naiwny ze placa :)
Nadgodziny?!? JAKIE nadgodziny!?! jeśli pracownik nie zdążył czegoś zrobić w czasie pracy, to znaczy że pracował mało efektywnie i tym samym chciał oszukać pracodawcę :)

Oczywiście że jak klient jest skłonny zapłacić to firma naprawi sprzęt, ale nie ma to żadnego wpływu na wynagrodzenie pracownika (chyba że ten dogada się ze zleceniodawcą "prywatnie")

Mam problem z pojeciem losowanie w stosunku do dysku bo kurcze to nie proc ze rzeba trafic dobra serie.
Mała powtarzalność parametrów i ponadnormatywne odchylenia w stosunku do "wzorca" (egzemplarza wysyłanego do testowania w redakcjach) - o tym mowa ;) Jeśli dodać do tego traktowanie przesyłek przez spedycje to można sobie wyrobić pewne wyobrażenie o różnicach w działaniu dysków z tym samym tekstem na naklejce :hmm: Jedne modele są ostrzej selekcjonowane w fabryce i lepiej znoszą transport, inne gorzej. Akurat Samsung nie jest tu firmą szczególnie wyróżniająca się na + czy na -.

Handlując sprzętem mam możliwość wybrania dla siebie egzemplarza który działa tak jak powinien, a klient ma to co się trafi.

jak na razie znam tylko jeden serwis HP zreszta ale to na szczescie serwis sprzetu analitycznego i jedna naprawa to koszt od 5-10tys wic moze stad ta roznica :)
Zapomniałeś napisać ile kosztuje sprzęt analityczny i ile trwa sprowadzenie urządzenia pod konkretne zapotrzebowanie (tylko podstawowe modele są dostępne "od ręki", przynajmniej tak było 2-3 lata temu)

:lol2:

Chociaż wiem że i w tej branży zaczynają ciąć koszty, wiele firm porezygnowało ze stałych zleceń na konserwację i serwisy muszą to sobie jakoś przekalkulować. Ale to temat na inne forum.

 

Tak wiem maruda jestem ale ja tylko chce miec czas na pogranie w UT2k4 an nie nad sleczenie po pracy nad kompem :/

Maruda :P

Teoretycznie problemy z kompem powinien rozwiązywać serwis, ale w naszych realiach ... i jeszcze problemy z działaniem sterowników / biosów / systemów / napędów :(

Kiedyś te urządzenia były prostsze i modele zmieniały się dużo wolniej, a teraz ... sprzęt który sprzedawałem pół roku temu dziś jest mało nowoczesny. Przy tak szybkiej zmianie produkcji muszą się pojawiać błędy, tym bardziej że np. firmware dysku SATA II NCQ to oprogramowanie bardziej złożone niż BIOS komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała powtarzalność parametrów i ponadnormatywne odchylenia w stosunku do "wzorca" (egzemplarza wysyłanego do testowania w redakcjach) - o tym mowa ;) Jeśli dodać do tego traktowanie przesyłek przez spedycje to można sobie wyrobić pewne wyobrażenie o różnicach w działaniu dysków z tym samym tekstem na naklejce :hmm: Jedne modele są ostrzej selekcjonowane w fabryce i lepiej znoszą transport, inne gorzej. Akurat Samsung nie jest tu firmą szczególnie wyróżniająca się na + czy na -.

Podoba mi sie definicja wzorca jako "egzemplarza wysylanego do testowania w redakcji" :E Ze o powtarzalnosci i odchyleniach nie wspomne :) na codzien siedze w takich pojeciach jak powtarzalnosc odtwarzalnosc i nazwijmy to wzorzec (choc ja wole certyfikowany material odniesienia) :lol2: a sprzet analityczny to tylko marne 100k za tani i okragly milionik za lepszy. a na szczescie serwis firmy ...... ciecia kosztow zaczal od siebie :) Niech zyje agresywna konkurencja :D

Po prostu nie zwyklem akceptowac miernoty skoro wymagam od siebie 100 a czesto 110% to tego samego oczekuje od innych :)

Nie przesiadam sie na SCSI tylko i wylacznie z powodu bezsensownosci uzycia w systemie desktop.

Przykre tylko ze placimy za produkt finalny, a dostajemy cos co nawet dobrze nie jest zaczete i dzialajace :( Nie ma to jak byc starym maruda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde pojawił sie niestety inny problem

w biosie teraz wykrywa mi ten dysk dopiero na IDE CHANNEL 4 MASTER

a na IDE CHANNEL 0 MASTER jest none i nie da sie zmienić

a Jak wchodze do windowsa to w pasku menu koło zegara pokazuje sie

ikonka która pozwala na odłączenie Dysku Twardego

(jakby to buł jakiś usb lub Aparat cyfrowy dziwne)

poradzcie coś bo wysiadam

witam, zakupilem rowniez wlasnie dysk samsunga 80 gs sata II, u mnie wykrywa bezproblemowo,nie przestawialem zworki, dziala szybko, w Hutilu ustawilem tryb pracy na quiet( choc nie wiem czy cos daje ), tylko mam wlasnie ten sam problem co kolega ze mam ikone z bezpiecznym usuwaniem sprzetu, jak sie tego pozbyc ?? bo nic mi nie przychodzi do glowy :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...