Skocz do zawartości
hordani

Monitor dla krótkowidza,astygmatyka

Rekomendowane odpowiedzi

flicker free to marketingowy bełkot. Każdy ekran mryga, te z flicker free również. Ale mryganie jest różne i zalezy od klasy i jakości monitora.

 

Piszesz bzdety prosta sprawa popatrz na monitor bez FF przez kamerę smartfona a później na monitor z FF - ludzie najpierw się dokształcie a później coś piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste pytanie dlaczego jak patrzymy na monitor przez kamerę bez FF miga jak stroboskop a gdy patrzymy z ,obraz jest stabilny jak skała ?

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat on ma rację to może ty się dokształć.

Polecam lekturę:

http://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=1365

Z tego wynika, że nie jest to żadna bzdura, tylko że zamiast mierzyć oscyloskopem źródło zasilania, panowie na testach mierzą miganie moniotora od przodu. A niby co innego miałoby nas interesować? Niektóre monitory zauważalnie migają przy niskiej jasności, a inne nie. I tyle w temacie jeśli chodzi o flicker free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odebrałem kabel DisplayPort i powiem wam niby mówi się, że DP i DVI to jest to samo, ale chyba jest trochę lepiej. Muszę jeszcze dłużej poużywać to powiem więcej, bo może tylko mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu

ostatnio mam bardzo duży problem z oczami, okropnie się męczą, wysuszają itd - tak, siedzę dużo przed PC.

Nigdy nie miałem tego problemu, coś od około roku czasu się zaczyna dziać.

Posiadam wrodzoną wadę wzroku, astygmatyzm i zeza rozbieżnego na lewym oku, dodatkowo +4.5 na lewym oku i +3.75 na prawym oku z cylindrami

Dość bogatą suplementację biorę od 2 miesięcy - samopoczucie ogólnie się polepszyło (też jakoś słabo się czułem ze względu na beznadziejny tryb życia) ale oczy mają ten sam problem. Tryb życia chwile temu zmieniłem, zacząłem się dobrze odżywiać, często wychodzić na zewnątrz i od czasu do czasu robię przerwy kilkunastu minutowe od monitora.

 

okulista mi doradzał krople nawilżające - jedne z postaci żelu na noc i drugie na dzień, dodatkowo zrobiłem sobie dwie pary nowych okularów - jedne mocniejsze do PC, że niby mogę troszkę gorzej widzieć ale oczy się mniej męczą no i drugie normalne.

nic mi to nie pomaga, mrużę oczyma, oczy są mocno wysuszone, wzrok nie może się skupić na jednym punkcie a w szybkich grach moje oczy wariują i nie dopływają informacje które widzę do mózgu (nie potrafię inaczej tego wytłumaczyć, patrze na jeden punkt i jakbym miał kompletnego laga oczu, zaczynam widzieć po kilku sekundach/mrugnięciu czy ruszeniu wzrokiem) - na zewnątrz tez mam takie objawy, najczęściej jak prowadzę samochód.

 

Jestem dość młodą osobą (21lat) więc takie rzeczy nie powinny mieć miejsca..

 

Wcześniej miałem LG 34" ultrawide i myślałem, że to tego problem. Sprzedałem go i teraz posiadam monitor z sygnaturki. Na jego plecach mam zrobione podświetlenie na ścianę o cieplej barwie.Siedzę około 70cm od ekranu.

 

Testowałem co tydzień różne ustawienia monitora - jednego tygodnia kolory ciepłe, drugiego tygodnia normalne, trzeciego tygodnia tryb comfortview - coś jak f.lux

Bawiłem się również kontrastem, jasnością i rożnymi ustawieniami ekranu jeśli chodzi o odległość. Najlepiej/najwygodniej mi się patrzy na wysokich wartościach jasności i kontrastu, obraz wtedy jest czytelny i ostry. Na niższych wartościach czuje się jakbym widział gorzej i mniej ostro (pewnie też kwestia matrycy, w końcu to gamingowe 240hz a nie dla grafików)

Od dwóch dni zmniejszyłem wszystko do minimum, 10% 50% kontrast (mniej więcej na jasność kartki) i tryb comfortview, nie widzę różnicy w komforcie pracy, ale zostawiam na dłużej żeby na 100% zobaczyć czy to była kwestia zbyt jasnej matrycy...

 

Jeśli to ma znaczenie to mam monitor podpięty pod HDMI..

 

Co do ostrości w ustawieniach monitora - czy ona ma znaczenie dla oczu? Mam ustawione na 50% i przy niższych jasnościach przydałoby się ją trochę podbić..

 

Trochę już rozkładam ręce, macie ewentualnie jakieś porady co mógłbym zrobić?

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu

ostatnio mam bardzo duży problem z oczami, okropnie się męczą, wysuszają itd - tak, siedzę dużo przed PC.

Nigdy nie miałem tego problemu, coś od około roku czasu się zaczyna dziać.

Posiadam wrodzoną wadę wzroku, astygmatyzm i zeza rozbieżnego na lewym oku, dodatkowo +4.5 na lewym oku i +3.75 na prawym oku z cylindrami

Dość bogatą suplementację biorę od 2 miesięcy - samopoczucie ogólnie się polepszyło (też jakoś słabo się czułem ze względu na beznadziejny tryb życia) ale oczy mają ten sam problem. Tryb życia chwile temu zmieniłem, zacząłem się dobrze odżywiać, często wychodzić na zewnątrz i od czasu do czasu robię przerwy kilkunastu minutowe od monitora.

 

okulista mi doradzał krople nawilżające - jedne z postaci żelu na noc i drugie na dzień, dodatkowo zrobiłem sobie dwie pary nowych okularów - jedne mocniejsze do PC, że niby mogę troszkę gorzej widzieć ale oczy się mniej męczą no i drugie normalne.

nic mi to nie pomaga, mrużę oczyma, oczy są mocno wysuszone, wzrok nie może się skupić na jednym punkcie a w szybkich grach moje oczy wariują i nie dopływają informacje które widzę do mózgu (nie potrafię inaczej tego wytłumaczyć, patrze na jeden punkt i jakbym miał kompletnego laga oczu, zaczynam widzieć po kilku sekundach/mrugnięciu czy ruszeniu wzrokiem) - na zewnątrz tez mam takie objawy, najczęściej jak prowadzę samochód.

 

Jestem dość młodą osobą (21lat) więc takie rzeczy nie powinny mieć miejsca..

 

Wcześniej miałem LG 34" ultrawide i myślałem, że to tego problem. Sprzedałem go i teraz posiadam monitor z sygnaturki. Na jego plecach mam zrobione podświetlenie na ścianę o cieplej barwie.Siedzę około 70cm od ekranu.

 

Testowałem co tydzień różne ustawienia monitora - jednego tygodnia kolory ciepłe, drugiego tygodnia normalne, trzeciego tygodnia tryb comfortview - coś jak f.lux

Bawiłem się również kontrastem, jasnością i rożnymi ustawieniami ekranu jeśli chodzi o odległość. Najlepiej/najwygodniej mi się patrzy na wysokich wartościach jasności i kontrastu, obraz wtedy jest czytelny i ostry. Na niższych wartościach czuje się jakbym widział gorzej i mniej ostro (pewnie też kwestia matrycy, w końcu to gamingowe 240hz a nie dla grafików)

Od dwóch dni zmniejszyłem wszystko do minimum, 10% 50% kontrast (mniej więcej na jasność kartki) i tryb comfortview, nie widzę różnicy w komforcie pracy, ale zostawiam na dłużej żeby na 100% zobaczyć czy to była kwestia zbyt jasnej matrycy...

 

Jeśli to ma znaczenie to mam monitor podpięty pod HDMI..

 

Co do ostrości w ustawieniach monitora - czy ona ma znaczenie dla oczu? Mam ustawione na 50% i przy niższych jasnościach przydałoby się ją trochę podbić..

 

Trochę już rozkładam ręce, macie ewentualnie jakieś porady co mógłbym zrobić?

 

Spróbuj podpiąć kabel DispleyPort, siedze narazie godzinę i jest dużo lepiej niz na innych portach, choć wiem że zaraz 10 osób napisze "Przecież to jest to samo". Masz niezły monitor, ale czy miałes lub używałes EIZO czy NEC, może taki sprobuj?

 

Ja robię codziennie od 2 tygodni masarz

(wiem nie wygląda zachęcająco, ale spróbuj)

Poczytaj o technikach na oczy np. naświetlanie,palming.

http://www.jogaoczu.pl/welcome.php

Edytowane przez hordani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podpiąć kabel DispleyPort, siedze narazie godzinę i jest dużo lepiej niz na innych portach, choć wiem że zaraz 10 osób napisze "Przecież to jest to samo". Masz niezły monitor, ale czy miałes lub używałes EIZO czy NEC, może taki sprobuj?

 

podpiąłem po DP, zobaczymy

 

Nie miałem i raczej nie będę miał, chyba że wypuszczą 240hz w normalnych pieniądzach do swojej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

 

Trzeba robić przerwy. Ściągnij sobie darmowy program EyeCare i ustaw na 20-30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fliperpl jak dla mnie za dużo siedzisz masz przemęczone oczy

 

DP DVI HDMI nie ma różnicy jeśli chodzi o męczenie oczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął ponad tydzień jak przyszedł do mnie EV2316W i powiem wam, po podłączeniu na DP jest duża różnica, nie razi już tak i mniejszy dyskomfort, ale dalej czuję męczenie i napięcie oczu już po 5-10 minutach. Trochę bawiłem się ustawieniami i funkcjami, jednak bez większych rezultatów.Tak sobie myśle że to przez niskie PWM pewnie ma z 200Hz. Co więcej zrobiłem sobie oswietlenie za monitorem na kablu z żarówką led i ogólnie siedzę przy włączonym świetle. Co mogę jeszcze zrobić, bo chyba właśnie będe się przymierzał do zwrotu tego. Dalej to zostaje mi EV2450, ale gdy ten będzie taki sam, to już nie wiem. Czy może jakis DELL? Doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku dni siedzę na 15% jasności, 70% kontrastu, overdrive superfast oraz profil o ciepłych kolorach

zdecydowanie najlepsze połączenie pod kątem widoczności i męczenia oczu.

 

kolego co jak co ale IMO inwestycja w dobry monitor pod kątem oczu to ponad 1500zł i nie ważne co kupisz nie zda takiego rezultatu jak przerwy, suplementacja, zdrowe odżywianie i uprawianie sportu. Od dwóch tygodni staram się wypełniać wszystkie te rzeczy i oczy zaczynają powoli się regenerować.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku dni siedzę na 15% jasności, 70% kontrastu, overdrive superfast oraz profil o ciepłych kolorach

zdecydowanie najlepsze połączenie pod kątem widoczności i męczenia oczu.

 

kolego co jak co ale IMO inwestycja w dobry monitor pod kątem oczu to ponad 1500zł i nie ważne co kupisz nie zda takiego rezultatu jak przerwy, suplementacja, zdrowe odżywianie i uprawianie sportu. Od dwóch tygodni staram się wypełniać wszystkie te rzeczy i oczy zaczynają powoli się regenerować.

 

Wlasnie kolego wlasnie jak pisalem bralem tabletki ostatnio, ale nie tylko takze cwicze i swego czasu troche biegalem. Zawiele to nie pomagalo.

Wiele osob pisze mi drogi monitor za ponad 1500 ale jaki konkretnie.

Powaznie jakie modele konkretnie napisz.

 

 

Zwrocilem tego ev2316w. Teraz kolej na ev2450 ale narazie sesja i ferie wiec dopiero za kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

`

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat EIZO 2450 już widziałem tutaj opinię jak ktoś chciał odsyłać, bo rozczarowany, że męczył wzrok.

 

Również cuda ozdrowieńcze dla wzroku i w ogóle jasno-widzenia - oraz jaki obrazowo głąb duszy można wygrać chyba nie w ruletkę, oczywiście jak się nie widzi /nie widziało, to się nie wie nic lepszego:

(a to powód do smutku, albo zabawy w całym dziale sprzedaży). Można też widzenie poprawić przez krople, albo suplementy, zwłaszcza jak się wcześniej nie brało żadnych.

 

Na tym forum nie widziałem ale tu https://mva.pl/viewtopic.php?t=2973 . Autor wątku ma ustawiony monitor prostopadle do okna tez tak miałem. Teraz mam tak jak na 3 obrazku http://nop.ciop.pl/m3-6/images/p3-6-14.jpg czyli mam dobrze ustawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

`

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jak monitor z następującą wadą wzroku:

krótkowzroczność, astygmatyzm, sfera: (oko prawe i lewe) - 2,25; cylinder: (oko prawe i lewe) -0,50; oś: oko prawe 10, oś oko lewe 170

Dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak największy, mam znacznie większą wadę od lat i wiem co piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry ale podepnę się pod temat, dla oczu jaki długoterminowo monitor będzie najlepszy? Odległość do ekranu ok 80 cm, IPS - VA? Odświeżanie im większe tym lepsze 144hz? Rozmiar 32 czy celować w kolosa 43? A może widescreen i 34 cale? Rozdzielczość to 4k.

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński 
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...