Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru UPC 250Mb/s lub Netię 300Mb/s. Co byście bardziej polecali? Mam na myśli stabilność neta, brak częstego rozłączania, dobre pingi na świat itp.

 

Wiem, że UPC nie oferuje światłowodu o tej prędkośc, a Netia ma coś "ala światłowód".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie firmy nie maja super opinii, poszukaj kogos z tym laczem w okolicy i popytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dobre firmy mają fatalne opinie, poza parszywymi oszustami. Taki oszust podłączy 10 osób (albo i lepiej nie), wszystkie wściekłe, w internecie pojawi się 0 (lub 1) opinii. Gdy zaś duże firmy mają wielkie wątki z setkami bluzgów (i małą ilością pochwał).

 

Dlatego warto zwracać uwagę na sprawy kluczowe (np. fatalny routing Orange) a nie przypadkowe (nawet 100 nieudanych "napraw" to nie problem, to może być lokalny przypadek, gorzej gdy grubo ponad 90% to naprawy na niby). Porównując więc Netię z Orange są podobne, Orange przegrywa routingiem (i olewaniem spraw kluczowych typu youtube).

 

UPC to nieznany operator, ma go kilka psów z kulawą nogą (tak jak światłowód Orange) więc ciężko o opinie, ba obecnie to nawet o Netii jest bardzo mało (o tym 300 Mb/s nie ma co szukać, bo ma to 1 pies z kulawą nogą w Warszawie i małe szanse by coś napisał na forum, a tu trzeba ze 100 opinii).

PS. Internet posiadany nie przez psy, ale ISTOTNĄ ilość ludzi to: Neostrada do 10 Mb/s, LTE Plus, Play (od biedy też Orange i T-M - gdyby tylko miały normalne fora).

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UPC to nieznany operator, ma go kilka psów z kulawą nogą

Nie wiem teraz czy ironizujesz czy poważnie mówisz ...

 

Ja mam UPC jakieś 8-9 lat. Kiedyś na początku zdarzało im się zrywać połączenia, albo raz na kilka miesięcy mieć kilkugodzinne przerwy w dostawie. Ale to było kiedyś. Teraz nie mogę narzekać. Co prawda nie grałem nigdy w CSa, W:Enemy Territory czy jakieś MOBA ale MMORPGi to chyba wszystkie te większe zaliczyłem (najdłużej Lineage2 i Wow). Ale nigdy nie brałem oferty z kablówką (sam internet) i nigdy nie brałem topowych ofert, w tej chwili mam 40/4.

W tamtym roku Orange dociągnęło światłowód. Chodzili, namawiali ale nie wiem czy ktoś się skusił. Ja nie zamierzam.

 

W firmie mamy Netię i też w sumie złego słowa powiedzieć nie mogę. Tyle że upload mógłby być większy bo wolne jest połączenie po OpenVPNie.

 

Warto zauważyć że obie firmy standardowo dają publiczne IP. Oczywiście nie jest ono stałe, trzeba się posiłkować DDNSem ale trzeba na to zwrócić uwagę jeżeli chcemy wyprowadzić jakieś usługi (serwerek minecrafta itp) na świat. Mniejsi nie dość że są za NATem to mają pozamykane wiele portów i wtedy nawet samo granie w niektóre gry może być niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem teraz czy ironizujesz czy poważnie mówisz ...
Poważnie.

 

Orientacyjny zasięg (na oko):

-Neostrada do 10 Mb/s 98-99% kraju

-Plus, Play, Orange, T-Mobile 98-99%

-UPC 0,1%

-Orange i Netia światłowód znacznie poniżej 0,1% (ale chyba więcej niż 0,01%).

Choć te żenujące 0,1% jest w miejscach najbardziej zaludnionych więc "zasięg ludnościowy" jest znacznie większy i dla UPC może to być nawet 2-5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC to nieznany operator, ma go kilka psów z kulawą nogą (tak jak światłowód Orange) więc ciężko o opinie, ba obecnie to nawet o Netii jest bardzo mało (o tym 300 Mb/s nie ma co szukać, bo ma to 1 pies z kulawą nogą w Warszawie i małe szanse by coś napisał na forum, a tu trzeba ze 100 opinii).

PS. Internet posiadany nie przez psy, ale ISTOTNĄ ilość ludzi to: Neostrada do 10 Mb/s, LTE Plus, Play (od biedy też Orange i T-M - gdyby tylko miały normalne fora).

 

Czas wyjść spod kamienia i rozejrzeć się dookoła, tak mamy 2017 rok i określanie jednego z największych operatorów w Polsce i wielu innych krajach UE nieznanym to tylko dowód na produkowanie bredni.

Z tą Neostradą to już byś się nie ośmieszał, używana jest tylko tam gdzie nie ma żadnej innej alternatywy, realnie ten przestarzały śmieć powinien już dawno być wypruty i zastąpiony czymś co jakkolwiek działa, a nie się czołga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie.

 

Orientacyjny zasięg (na oko):

-Neostrada do 10 Mb/s 98-99% kraju

-Plus, Play, Orange, T-Mobile 98-99%

-UPC 0,1%

-Orange i Netia światłowód znacznie poniżej 0,1% (ale chyba więcej niż 0,01%).

Choć te żenujące 0,1% jest w miejscach najbardziej zaludnionych więc "zasięg ludnościowy" jest znacznie większy i dla UPC może to być nawet 2-5%.

 

Tutaj się chwalą że mają zasięg do 3,2mln gospodarst domowych. Mi to ogólnie powiewa ale po co wypisujesz takie pseudo dokładne dane jak są z d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się chwalą że mają zasięg do 3,2mln gospodarst domowych. Mi to ogólnie powiewa ale po co wypisujesz takie pseudo dokładne dane jak są z d...

 

Pewnie typka nie obsługuje UPC bo jakaś wieś i płacze :E

 

W chwili obecnej w mojej lokalizacji UPC nie ma, ale miałem z 3 lata. oferowana 150Mbit/s osiągałem ze 140 bez przerwy. Raz jakaś awaria, niskie pingi w grach. Ogółem byłem mega zadowolony. Z Netią mam mniej miłe wspomnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie typka nie obsługuje UPC bo jakaś wieś i płacze :E

(...)

 

Kolega ma na forum 13lat stażu więc nie obrażałbym go. Zwróciłem mu wagę na błąd w jego danych ale faktycznie jest tak że UPC jest dostępne tylko na obszarach o dużym zagęszczeniu i wiele osób ma rzeczywistość w stylu orange po adsl albo LTE (we wcale nie pesymistycznym wariancie).

 

Edit: co do pytania autora to padła tu już moim zdaniem dobra rada. Zapytaj jak to wygląda w twojej okolicy. Są miejsca gdzie Netia działa OK i są miejsca gdzie UPC działa źle.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas wyjść spod kamienia i rozejrzeć się dookoła
Rozejrzałem się:

-UPC jest 300 m od mojego domu

-światłowód Orange 4 metry.

Jedyne opcje to Neostrada i komórki.

 

 

Tutaj się chwalą że mają zasięg do 3,2mln gospodarst domowych.
Oczywiste oszustwo. Owszem dużo ludzi mieszka w blokach w Warszawie, ale:

-dużo dużo więcej w domach jednorodzinnych

-nawet w Warszawie nie mają zasięgu w wielu miejscach (bo typowo kablówka jest jedna, np. Aster).

Nie ma szans by UPC miało w zasięgu ok. 12 mln ludzi, nie wiem czy aż tyle mieszka w blokach, ale nawet jeśli to na pewno UPC nie ma 100% rynku blokowisk. Zapewne UPC kłamie tak jak Orange, opisywał tu jeden z dostępem do tajnych danych jak Orange podłączyło 1000 mieszkań do światłowodu (w tym 0 klientów, słownie ZERO).

 

W artykule jest: "W ciągu kwartału firmie przybyło 6 tys. abonentów usługi i jest ich w sumie prawie 1,2 mln". O ile to prawda to mają pewnie z 10% "zasięgu" ludnościowego (a 0,1% zasięgu normalnego) czyli niewiele się pomyliłem - typowałem na oko do 5%.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą Neostradą to już byś się nie ośmieszał, używana jest tylko tam gdzie nie ma żadnej innej alternatywy, realnie ten przestarzały śmieć powinien już dawno być wypruty i zastąpiony czymś co jakkolwiek działa, a nie się czołga.

 

Po co tam modernizowac cokolwiek jak mozna kosic kase podwojnie. Za predkosci rzedu 10mbit ~60pln do tego oplata za "utrzymanie lacza" jakies 30pln miesiecznie gdy nie posiadamy telefonu stacjonarnego. Chociaz to jeden pies bo i tak do abonamentu za telefon jest zawsze cos doliczone (pewnie polowa jego wartosci) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) do tego oplata za "utrzymanie lacza" jakies 30pln miesiecznie gdy nie posiadamy telefonu stacjonarnego. Chociaz to jeden pies bo i tak do abonamentu za telefon jest zawsze cos doliczone (pewnie polowa jego wartosci) :)

 

I oni się dziwią że telefony "stacjonarne" mają już tylko głównie emeryci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz popytać w okolicy, bo wszystko może zależeć od konkretnej infrastruktury w bloku nawet. Przykład z życia. Mieszkając w tej samej dzielnicy co mój ówczesny kolega z pracy obaj mieliśmy Vectrę. U mnie zero problemów, prędkości deklarowane, pingi też nie były złe. U niego co chwilę jakaś awaria w postaci całkowitego braku internetu, rzadko kiedy miał pełną obiecywaną prędkość. W linii prostej dzieliło nas może 500 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem. Wiem że u mnie w Lublinie całe moje osiedle i sąsiednie jest w UPC. Tak samo u znajomych widziałem że sporo ma UPC. Ale w poprzedniej mojej firmie w starszej kamienicy nie było możliwości podłączyć, ani też nie widziałem w biedniejszych okolicach. Więc domyślam się że nie pchają wtyczek gdzie popadnie tylko tam gdzie są duże skupiska i stabilność opłat.

 

Owszem, pewnie mocno naciągają swoje statystyki. Co nie zmienia faktu że ktoś kto również powołuje się na statystyki wykreowanie "z palca" sam siebie ośmiesza.

 

Ja za 60/6 płacę 44zł.

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem. Wiem że u mnie w Lublinie całe moje osiedle i sąsiednie jest w UPC. Tak samo u znajomych widziałem że sporo ma UPC. Ale w poprzedniej mojej firmie w starszej kamienicy nie było możliwości podłączyć, ani też nie widziałem w biedniejszych okolicach. Więc domyślam się że nie pchają wtyczek gdzie popadnie tylko tam gdzie są duże skupiska i stabilność opłat.

 

Owszem, pewnie mocno naciągają swoje statystyki. Co nie zmienia faktu że ktoś kto również powołuje się na statystyki wykreowanie "z palca" sam siebie ośmiesza.

 

Ja za 60/6 płacę 44zł.

 

Tragedia ja 43pln za 120/10 na bezterminowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc domyślam się że nie pchają wtyczek gdzie popadnie tylko tam gdzie są duże skupiska i stabilność opłat.
Pchają w NOWE osiedla.

 

U mnie starsze bloki nie są podłączone, po prostu są opanowane przez stare kablówki. W nowym bloku biorą sobie większość osób na telewizję i dużo na internet. Zasięg internetu UPC łatwo sprawdzić: niech uruchomią własną sieć komórkową w blokach :)

 

Z ciekawości sprawdziłem oferty www Netii, UPC i Orange. Polska jest wspaniała, wszyscy mają średnio ok. 200 Mb/s, Netia i Orange w ogóle nie oferują nic poniżej 100 Mb/s, najgorsze jest UPC tylko 60 Mb/s. O ile oferta UPC ma sens, to Orange i Netia to kryminał (wprowadzanie w błąd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak jest teraz?

UPC, dwa miesiące na HomeOffice, 200/20, najczęściej dwa tunele VPN przez 10h a na nich MS Teamsy z tele konferencjami itp. I działa to stabilnie. Teraz czekam na upgrade do 600Mbps w tej samej cenie. Do tego mam UPC Wi-Free co się nawet często przydaje. Jest dobrze. Minusem jest jedynie ConnectBox, bo w zasadzie nie pozwala na skomplikowaną konfigurację. Przypisałem na stałe kilka IP, kilka przekierowań portów i się przycinał. W tej chwili urządzenia mają wpisane adresy statycznie i wszystko działa bardzo dobrze.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardziej patrzylbym na technologie, chociaz zazwyczaj jesli obydwie firmy sa obecne to UPC mialo lepsze oferty (tyle, ze zazwyczaj tylko w gesto zamieszkanych obszarach)

 

Ps. Moze najlepiej zaczac od zorganizowania jakichs detali, bo:

Netia - "coś ala światłowód"

UPC - "nawet nie światłowód"

To jakby niebylo biednie jesli idzie o opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sytuacja zmienia sie w miare dynamicznie, jak napisalem 3 lata temu :E trzeba szukac kogos z takim lacze w okolicy najblizszej i pytac jak wyglada uzywanie, i nie osoby ktora oglada netflixa i yt tylko a najlepiej jakiegos gracza ktoremu zalezy na pingu i stabilnosci polaczenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...