Forum PCLab.pl: Xenoblade Chronicles 2 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Xenoblade Chronicles 2 Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Amphilyon 

• The continent of Legend
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Listopad 2018 - 17:32

@up

ja nie rozumiem tego płaczu z tą rozdzielczością od początku, na TV grało mi się spoko, na handheld też graficznie wygląda to bardzo dobrze a gra jest duża i artystycznie bardzo fajnie zrobiona, nigdy na tą rozdzielczość nie narzekałem, większość co pieprzyła na forach to głównie przeciwnicy switcha co na oczy gry nie widzieli tylko cyferki podane w newsie co by wrzawa była

#22 Użytkownik jest niedostępny   marcinho07 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Listopad 2018 - 09:03

Fakt jest faktem, gra potrafila mocno obnizyc rozdzielczosc co moglo niektorym przeszkadzac.
Obecnie tego problemu praktycznie nie ma i dodatkowo poza sytuacjami mocnej rozpierduchy w walce spadki fpsow rowniez sa rzadkoscia:)

#23 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 12:11

Zobacz postmarcinho07, o 08 Listopad 2018 - 17:27, napisał(a):

niestety winowajcą nie jest tu kondycja a nieszczęsne kolana:)

Taa, te nieszczęsne kolana. Też je odczuwam, nie wiedzieć czemu, bo odkupać, żadnej kontuzji ich nie miałem.

Tak rozprawiacie o gierce, że aż wziąłem switcha do ręki i w coś bym pyknął, ale nie wiem w co. Rzuciłem okiem i ta Torna to samodzielny dodatek tak? Nie podstawka + dlc?

#24 Użytkownik jest niedostępny   marcinho07 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 12:18

Samodzielny i jest to prequel.

#25 Użytkownik jest niedostępny   marcinho07 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2018 - 09:12

Podgonilem troche w ostatnich dniach, jestem juz w 7 rozdziale, na liczniku 60h.

Szcerze mowiac juz mnie aktywnosci poboczne zaczely mocno meczyc i chyba teraz sie skupie na main story (o ile nie bede musial gdzies po drodze przyfarmic). A tu sie dzieje, oj duzo sie dzieje:)

#26 Użytkownik jest niedostępny   marcinho07 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2018 - 14:15

Po 85h gra ukończona. Oczywiscie bez wszystkich zadan pobocznych, bo wymaksowanie XC2 to pewnie kwestia ok. 200 godzin.

To jedno z moich najlepszych growych doświadczeń ostatnich lat, porównywalne z TLOU czy Wiedźminem 3. Co za przygoda, co za emocje.

W grze jest co prawda kilka irytujacych rzeczy. Denerwuje slabo zaprojektowane menu, denerwuje powolnosc niektorych akcji (wysylanie i odbieranie ostrzy z merceneries missions). Tiger Tiger (przynajmniej moim zdaniem) jest mega irytujacy. Wiekszosc misji pobocznych to rowniez typowe przynies, podaj, pozamiataj, chociaz w czesci z nich jest wpisane bardzo ciekawe story. Tylko co z tego, skoro cala reszta to prawdziwe growe arcydzielo.

Co mamy w zamian? Piekna grafike, piekne krajobrazy. Wspaniale zaprojektowane postaci. Mega angazujaca walka (chociaz na koniec robi sie troche zbyt prosto). Mnogosc opcji, ustawien, strategii. Doskonale przemieszanie roznych elementow gameplayu ktore razem tworza niezwykle spojna mieszanke i sprawiaja, ze kazda aktywnosc w grze ma jakis sens i pchnie nas powoli do przodu. Najlepszy soundtrack jaki mialem okazje uslyszec w jakiejkolwiek grze. Mega angazujace i wielowatkowe story z wieloma zwrotami akcji i z zakonczeniem ktore wycisnie lzy z oczu najwiekszych twardzieli. JA wiem, ze moze bylo pare niescislosci, ze cos mozna bylo opowiedziec inaczej. Ale nie pamietam juz, kiedy ostatnio gra wywolala we mnie tyle emocji, a chyba o to w tym wszystkim chodzi.
No i Pyra, moja nowa krolowa branzy gier.

Chocby dla tej gry bylo warto kupic Switcha. I dla takich przygod warto byc graczem.

Ten post był edytowany przez marcinho07 dnia: 25 Listopad 2018 - 14:29

#27 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2018 - 15:42

Wow, ale kusisz :E

#28 Użytkownik jest niedostępny   Amphilyon 

• The continent of Legend
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2018 - 17:42

@up

ja nie grałem już długo, bo w pewnym momencie nie miałem czasu, ale pamiętam jakie wrażenie na mnie wywarło pojawienie się Pyry, i cała ta akcja, masakra jak to było fajnie ukazane, wyrwało mnie z kapci wtedy po prostu (a grałem w przerwach z rewolucyjną Zeldą :E), w ogóle scenki z postaciami, ich reakcje i relacje to animcowy majstersztyk w śród gier jrpg :) -strasznie niedoceniona gra swoją drogą, a Final Fantasy to jest tak mega przereklamowany że śmiech na sali, ta seria skończyła się na dobre na Psx, na części 8, potem jeszcze były ze 2 jakieś, w tym Crisis Core z PSP, a tak to równia pochyła, i gdyby nie marka i kolejne numerki serii to te gry by się nigdzie nie przebiły, bo to zwykłe rozwleczone średniaki od wielu lat

Ten post był edytowany przez Amphilyon dnia: 25 Listopad 2018 - 17:45

#29 Użytkownik jest niedostępny   marcinho07 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2018 - 20:11

Xc to zdecydowanie jedną z mniej docenionych gier ever, fabularnie to jest absolutny top, historia się tak pięknie rozwija, zresztą początek totalnie nie wskazuje na to, co będziemy oglądali na koniec, uwierz mi, ok. rozdzialu 7 zaczyna się totalna jazda bez trzymanki i napięcie tylko rośnie do końca..do tego to, jak pokazane są relacje między różnymi postaciami, jak wiele istotnych wątków porusza gra. I jak gameplejowo to się wszystko spina. Ah, naprawdę, w związku z tą grą ochow i achow nigdy dosc

#30 Użytkownik jest niedostępny   marcinho07 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Listopad 2018 - 17:41

Ta gra zaskakuje na kazdym kroku.

To nie bedzie duzy spoiler, prawie na samym poczatku odwiedzamy lokacje, ktora znamy z podstawki. U innych deweloperow pewnie slyszelibysmy tam motyw ktory juz znamy. Tymczasem Monolith witaja nas... jazzowa wersja soundtracku. WOW.

Jesli wyjdzie Xeno 3 to ja z miejsca zamawiam preorder kolekcjonerski.

https://www.youtube....h?v=WjsnShytfzo

#31 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Listopad 2018 - 19:21

:E.
Ale podobało się widzę.

#32 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Listopad 2018 - 23:29

Zobacz postmarcinho07, o 30 Listopad 2018 - 17:41, napisał(a):

Ta gra zaskakuje na kazdym kroku.

To nie bedzie duzy spoiler, prawie na samym poczatku odwiedzamy lokacje, ktora znamy z podstawki. U innych deweloperow pewnie slyszelibysmy tam motyw ktory juz znamy. Tymczasem Monolith witaja nas... jazzowa wersja soundtracku. WOW.

Jesli wyjdzie Xeno 3 to ja z miejsca zamawiam preorder kolekcjonerski.

https://www.youtube....h?v=WjsnShytfzo
Ale prowokujesz do wyciągnięcia kasy z portfela :E

#33 Użytkownik jest niedostępny   marcinho07 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Listopad 2018 - 23:53

To gra nie dla każdego, ale ja wpadłem jak bagno. A powyższe wrażenia były ofc z początku dodatku.

#34 Użytkownik jest niedostępny   marcinho07 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Grudzień 2018 - 19:14

Dodatek ukończony. O ile podstawka to absolutne 10/10, tak dodatek moim zdaniem to takie uczciwe 7/10. Kilka rzeczy wzgledem podstawki usprawniono, jak np. walke, plynnosc (pomijajac ostatnia potyczke gdzie sa mega lagi, ale w sumie mnie to nie dziwi patrzac na skale tej bitwy), ale znaczaco ucierpiala warstwa fabularna i prezentacja glownych postaci. Wlasciwie do nikogo sie jakos duzo bardziej nie zdazylem przywiazac (poza bohaterami ktorych znamy juz z podstawki). Mozna tez odniesc wrazenie, ze budzet na przygotowanie przerywnikow filmowych i napisanie scenariusza byl o jakies 2/3 mniejszy od tego przeznaczonego na podstawke. Szkoda, bo dodatek to naprawde smutna historia, ktora na pewno zyskalaby na bardziej rozleglej i bogatszej prezentacji.
Bardzo mi sie tez nie podobalo sztuczne przeciaganie gry - kto dojdzie do koncowki ten zrozumie, o co chodzi:) Calosc zajela mi wg. licznika w grze 17.5h, z czego ze 3h poswiecilem na grind bez ktorego nie moglem kontynuowac main story.
Mam tez wrazenie, ze przez to dodatek jest zauwazalnie latwiejszy, ciagle jestesmy zmuszani do wykonywania sidequestow, przez co ani razu nie mialem sytuacji, w ktorej walczylbym z kims o wyzszym poziomie od mojego. A ostatnia walka, biorac pod uwage uproszczona mechanike chain attackow to juz w ogole spacerek, glowny boss padl na 1 wieksze kombo:)

Tym niemniej fajnie, ze gra wyjasnia kilka kwestii ktore maja bezposredni wplyw na to, jak przebiega fabula w dwojce. Szkoda, ze robi to w tak okrojony sposob, bo kilka watkow ewidentnie prosi sie o rozwiniecie.

Nie rozumiem tez opinii osob, ktore twierdza, ze Torna the Golden Country to gra lepsza od Xenoblade 2 - moze pod katem mechanik zawiera kilka usprawnien, ale pod wzgledem narracji i kreacji swiata/bohaterow zdecydowanie ustepuje poprzednikowi. O co nie trudno, bo w moim odczuciu Xeno2 wzbilo sie tu na najwyzsze wyzyny.

Tak czy siak jesli komus podobalo sie Xeno2, to powinien dac szanse Tornie, bo to dalej dobra gra. Po prostu nie tak genialna jak podstawowa wersja.
I nie polecam ogrywac tego w odwrotnej kolejnosci - moze Torna to fabularny prequel, ale jednak impact tego story z dodatku jest o wiele wiekszy, jesli mamy w glowie tlo zbudowane w oparciu o wydarzenia z podstawowej wersji gry.

Ten post był edytowany przez marcinho07 dnia: 10 Grudzień 2018 - 19:16

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2