Skocz do zawartości
Harnax

Światło!- Czyli jakie żarówki

Rekomendowane odpowiedzi

O qrwa :E Dobrze, że tego nie kupiłem nawet na testy.

 

Jeszcze nie montowałem zakupionych żarówek platinum od powertec bo nie chce mi się akumulatora wyciągać. Można bez ale jest mniej wygodnie a chce jeszcze zajrzeć w bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ojcu jakieś noname H4 na H4 Philips 60% no to różnica jest. Wbrew mojej 'teorii z dupy', którą się dzieliłem jakiś czas temu wydaje mi się, że względem zwykłej H4 Philipsa w drigim reflektorze świeci jaśniej.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś wymieniłem w jednym reflektorze Philips +60% H7 na jakieś biedronkowe H7 bo tylko takie miałem w zapasie. Philips wytrzymał ~9 miesięcy/10 tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zmieniłem Bosch Longlife Daytime na Powertec Platinum +130% i albo ja mam coś z oczami albo te żarówki nie są lepsze a 130% jest z dupy wzięte. Na kilka dni je zostawię i jak mi nie będą pasować to ponownie wsadzę Bosche. Na szczęście do wymiany nie trzeba aku wyciągać i nie jest tak trudno podmienić jak to miałem w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem żarówki na poprzednie bosche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

macie może jakieś polecane "żarówki led" do wnętrza auta? Kupiłem 2 lata temu zestaw od chińczyka i długo nie wytrzymały, a kosztowały 16$ :kwasny:

Potrzebuję 1x C10W, 2x C5W, 2x W5W. Widzę że można kupić philipsy ale to wyjdzie ponad 100zł, na allegro sa też jakieś mtech z diodą osram. Nie chcę wracać do zwykłych, bo strasznie mało światła dają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

macie może jakieś polecane "żarówki led" do wnętrza auta? Kupiłem 2 lata temu zestaw od chińczyka i długo nie wytrzymały, a kosztowały 16$ :kwasny:

Potrzebuję 1x C10W, 2x C5W, 2x W5W. Widzę że można kupić philipsy ale to wyjdzie ponad 100zł, na allegro sa też jakieś mtech z diodą osram. Nie chcę wracać do zwykłych, bo strasznie mało światła dają

 

 

szukaj cos taniego z opiniami dobrymi na allegro :) im wiecej opini tym chyba ok ?

 

a tak btw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany i Panewki, Bosch Gigalight +120% padły, pora na coś innego. Za każdym razem staram się kupować coś innego i testować. Miałem już: Philips Racin Vision, Xtreme Vision, Thungsram 120, wspomniane Bosch i teraz zastanawiam się nad M-TECH PowerTec PLATINIUM +130% - miał ktoś styczność z tymi konkretnymi żarówkami ?
Patrząc na to porównanie https://www.youtube.com/watch?v=XGyhDLCn2oU wyglądają lepiej niż Osram Nightbraker Laser nad którymi również się zastanawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xadrian napisał:

Pany i Panewki, Bosch Gigalight +120% padły, pora na coś innego. Za każdym razem staram się kupować coś innego i testować. Miałem już: Philips Racin Vision, Xtreme Vision, Thungsram 120, wspomniane Bosch i teraz zastanawiam się nad M-TECH PowerTec PLATINIUM +130% - miał ktoś styczność z tymi konkretnymi żarówkami ?
Patrząc na to porównanie https://www.youtube.com/watch?v=XGyhDLCn2oU wyglądają lepiej niż Osram Nightbraker Laser nad którymi również się zastanawiam...

Miałem te Powerteci i o

W dniu 18.12.2019 o 23:37, Pentium D napisał:

Ja dzisiaj zmieniłem Bosch Longlife Daytime na Powertec Platinum +130% i albo ja mam coś z oczami albo te żarówki nie są lepsze a 130% jest z dupy wzięte. Na kilka dni je zostawię i jak mi nie będą pasować to ponownie wsadzę Bosche. Na szczęście do wymiany nie trzeba aku wyciągać i nie jest tak trudno podmienić jak to miałem w pamięci.

 

W dniu 23.12.2019 o 02:26, Pentium D napisał:

Zamieniłem żarówki na poprzednie bosche.

 

Nie wiem czym jeździsz, może w czymś co nie ma technologi lamp sprzed 20 lat będzie lepiej, ale to wróżenie z fusów. Też pod wpływem dokładnie tego testu co zalinkowałeś zdecydowałem się na te żarówki z nadzieją na lepsze doświetlenie drogi. Ja swoje kupiłem tutaj i jest tam moja opinia z fotami z wideorejestratora. https://allegro.pl/oferta/zarowki-12v-55w-h7-powertec-platinum-130-7137927856?fromVariant=6118118858

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info, widzę że trochę słabo prezentują się te żarówki więc dam szansę tym Osram

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedna sprawa.

Czy może mi ktoś wyjaśnić czym różnią się żarówki H7 Osram Night Breaker Laser od tych samych tylko z dopiskiem "Nex Generation" ?Wiem, że te drugie są nowsze, ale w czym polega różnica? Zamówiłem wersję Nex Generation ale przyszły jakby zwykłe (bez tego napisu) i nie wiem czy bawić się w zwroty czy zostawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2020 o 09:40, xadrian napisał:

Panowie jeszcze jedna sprawa.

Czy może mi ktoś wyjaśnić czym różnią się żarówki H7 Osram Night Breaker Laser od tych samych tylko z dopiskiem "Nex Generation" ?Wiem, że te drugie są nowsze, ale w czym polega różnica? Zamówiłem wersję Nex Generation ale przyszły jakby zwykłe (bez tego napisu) i nie wiem czy bawić się w zwroty czy zostawić..

pewnie tylko chwyt marketingowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie moge polecić (choć pewnie juz pojawiały się tutaj) Tungsramy H7 5000k Sportlight. Trochę juz na nich przejechałem. Drogie nie są (ok 45zł max), świeca znacznie lepiej niż podstawowe Philipsy. Osramów NB już nie kupię, zdechły po 2k km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Sportlight miałem w wersji H4. Przy mokrej nawierzchni były słabe, tak jak wszystkie żarówki z niebieską bańką.

Osram NB wytrzymały mi kilka lat i co najmniej 30k km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2021 o 22:33, larry.bigl napisał:

Osramów NB już nie kupię, zdechły po 2k km. 

 

W dniu 22.01.2021 o 22:55, Klima napisał:

Osram NB wytrzymały mi kilka lat i co najmniej 30k km.

 

jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn żeby nie było, osramy NB świeca zacnie, na prawdę z samej wiązki światła byłem zadowolony. Ale trwałość w moim przypadku to była padaczka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się wyleczyłem z barwionych nawet tych częściowo, drogich żarówek. Teraz w obu autach mam Philipsa Vision+ 30 i 60%. Świecą dobrze, są tanie i nie widzę sensu dopłacania do super, hiper żarówek +150%, bo jeśli jest jakaś różnica to jest ona kosmetyczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już musztarda po obiedzie , ale zapytam: jakie żarówki ledowe polecilibyście do Honda Jazz 2005 r. do oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Wstępnie myślałem o takich: https://www.philips.pl/c-p/127996000KX2/x-tremeultinon-led-samochodowa-zarowka-wewnetrzna-i-sygnalizacyjna

ale nie wiem jak z rozmiarem, czy by pasowały. Na pewno bezcokołowe  5w12V.

 W końcu jednak kupiłem zwykłe.

W tym aucie wogóle często padają żarówki (szczególnie wewnątrz).

Jeszcze dopytam: jak długo powinien utrzymywać się efekt regeneracji reflektorów przednich? Ja po roku od zrobienia mam wrażenie, że jest gorzej niż było przed regeneracją, ale efekt na

początku był ok. Po ok  pół roku zaczęły reflektory od nowa mętnieć. Nie ja robiłem, więc nie wiem co i jak.

 

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Flik napisał:

 

Jeszcze dopytam: jak długo powinien utrzymywać się efekt regeneracji reflektorów przednich? Ja po roku od zrobienia mam wrażenie, że jest gorzej niż było przed regeneracją, ale efekt na

początku był ok. Po ok  pół roku zaczęły reflektory od nowa mętnieć. Nie ja robiłem, więc nie wiem co i jak.

 

 

Regeneracja odbłyśnika czy polerowanie klosza? Bo to są dwa różne tematy

Edytowane przez favellas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerka klosza i tylko jego. Odbłyśniki są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 21:58, Flik napisał:

Teraz to już musztarda po obiedzie , ale zapytam: jakie żarówki ledowe polecilibyście do Honda Jazz 2005 r. do oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Wstępnie myślałem o takich: https://www.philips.pl/c-p/127996000KX2/x-tremeultinon-led-samochodowa-zarowka-wewnetrzna-i-sygnalizacyjna

ale nie wiem jak z rozmiarem, czy by pasowały. Na pewno bezcokołowe  5w12V.

 W końcu jednak kupiłem zwykłe.

W tym aucie wogóle często padają żarówki (szczególnie wewnątrz).

Jeszcze dopytam: jak długo powinien utrzymywać się efekt regeneracji reflektorów przednich? Ja po roku od zrobienia mam wrażenie, że jest gorzej niż było przed regeneracją, ale efekt na

początku był ok. Po ok  pół roku zaczęły reflektory od nowa mętnieć. Nie ja robiłem, więc nie wiem co i jak.

 

 

Miałem Jazza 2006r przez 3 lata i ani jedna żarówka mi nie padła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy już robią homologację dla retrofitów od Philipsa. Ludzie zachwyceni bo Fiat Ducato dostał :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...