Skocz do zawartości
Johnny_Wylew

Samsung LC32HG70QQUXEN czy LC27HG70QQUXEN

Rekomendowane odpowiedzi

Napisales CHG70 nawet nie stał obok ekranu HDR, kontrast to tylko ~2400:1 a jasność dobija do 400 nitów

nawet w liku co dales jest inaczej, generalnie w trybie hdr dobija do 600 jasnosc a kontrast w granicach 2700.

Pokaz mi lepszy monitor w tej cenie bo te z true hdr to 2k $ u nas to okolo 10k zlotych

600 nitów to on ma tylko z lokalnym wygaszaniem na czarnym ekranie, do tego panel 8-bit + FRC, to ma być HDR? :D

Średni kontrast to 2400:1, przecież widać jak byk.

Mimo wszystko lepszego monitora VA za te pieniądze raczej nie ma.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje trolowanie juz sie wszytkim znudzilo juz kazde forum w polsce wie ze twoj 7 letni monitor jest najlepszy

 

Ja piszę w temacie monitorów tylko na tym forum.

I to nie jest trolowanie a stwierdzenie, że ten samsung ma bida HDR a nie prawdziwe HDR.

To, że ty łykasz jak pelikan wszystko co napisze producent to Twój problem.

 

W tym roku - tak się złożyło - wymieniłem monitor i nie po 7, a po 3 latach.

Swoją drogę po 17 próbach z różnymi modelami. Badziewia od samsunga także były w tych 17szt.

 

Teraz cie skojarzyłem - to ty zrobiłeś z siebie brana w tym temacie, że to niby zaraz po zakupie cena tego samsunga skoczyła o 1000zł w górę.

http://forum.pclab.pl/topic/1213358-Monitor-do-grafiki-%7E3500z%C5%82/page__st__80

Kupilem tego samsunga C27HG70 i nie zaluje jest efekt WOW forza 7 i horizon 3 w HDR bajka.

Najsmiejszniejescze jest to od dzis cena tego monitora to 3900 zl , ja jescze za 3k kupilem. Z dnia na dzien podrozaly o prawie 1k masakra

 

Gdzie ta cena 3,9k za ten monitor patrzyłem właśnie i jest 3k, ceny w zasadzie odkąd są w polskich sklepach stoją w miejscu

 

Coś ci się chłopie porąbało z tymi cenami.

Tu masz aktualne ceny

https://www.ceneo.pl/55157335

 

Spokojnie masz go poniżej 3 tys. zł. Pamiętam jak wszedł do sklepów to kosztował sporo ponad 3K. Jednak nikt tego specjalnie nie kupuje więc i cena leci w dół.

Nie zdziw się jak za miesiąc będziesz go miał w promocjach, gorących strzałach itp za 2600zł.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy widze komentarze zamieszczone przez ciebie typu "moj 7 letni monitor ma lepsze kolory" stwierdzam z takim czlowiekiem nie ma co dyskutowac bo to jest prawdziwy baran, i nie bede wiecej odpisywal na twoje zaczepki bo szkoda prądu na "barana"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy widze komentarze zamieszczone przez ciebie typu "moj 7 letni monitor ma lepsze kolory" stwierdzam z takim czlowiekiem nie ma co dyskutowac bo to jest prawdziwy baran, i nie bede wiecej odpisywal na twoje zaczepki bo szkoda prądu na "barana"

 

Tyle, że ja takiego stwierdzenia w życiu nie użyłem bo zwyczajnie tyle lat żadnego monitora nie miałem.

Zacytuj ten mój przebój zimy jeśli uda ci się to gdzieś znaleźć.

Grunt to wmówić sobie coś i w to uwierzyć.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę w temacie monitorów tylko na tym forum.

I to nie jest trolowanie a stwierdzenie, że ten samsung ma bida HDR a nie prawdziwe HDR.

To, że ty łykasz jak pelikan wszystko co napisze producent to Twój problem.

 

W tym roku - tak się złożyło - wymieniłem monitor i nie po 7, a po 3 latach.

Swoją drogę po 17 próbach z różnymi modelami. Badziewia od samsunga także były w tych 17szt.

 

Teraz cie skojarzyłem - to ty zrobiłeś z siebie brana w tym temacie, że to niby zaraz po zakupie cena tego samsunga skoczyła o 1000zł w górę.

http://forum.pclab.pl/topic/1213358-Monitor-do-grafiki-%7E3500z%C5%82/page__st__80

Jeśli można zapytać to jaki monitor zakupiłeś i dlaczego nazwałaś monitory od Samsunga "badziewiem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zapytać to jaki monitor zakupiłeś i dlaczego nazwałaś monitory od Samsunga "badziewiem"?

 

Kupiłem zwykłą TN-kę 1440P od AOC 144hz.

Nazwałem je badziewiem bo 7szt. modeli na VA 27 cali FHD 144hz zwróciłem z powodu wad.

3 starsze wersje i 4 nowsze.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zwykłą TN-kę 1440P od AOC 144hz.

Nazwałem je badziewiem bo 7szt. modeli na VA 27 cali FHD 144hz zwróciłem z powodu wad.

3 starsze wersje i 4 nowsze.

Były to modele z serii CHG70?

Jakie wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były to modele z serii CHG70?

Jakie wady?

 

Były to modele z serii CFG.

 

Pomyliłem jednak ilości odnośnie modeli, były to

 

4szt. nie 3 jak pisałem.

https://www.x-kom.pl/p/336801-monitor-led-27-289-samsung-c27fg70fqux-curved-czarny-quantum-dot.html

 

3szt. nie 4 jak pisałem.

https://www.x-kom.pl/p/377022-monitor-led-27-289-samsung-c27fg73fqux-curved-czarny-quantum-dot.html

 

Razem i tak 7szt.

 

Paprochy, bady, suby, w jednym nie działał joystick od menu, nierówne podświetlenie, nieostrość czcionek (na 27 calach mocno to widać).

 

Tu nie chodzi o jednego małego suba czy mini paproch. Już od czasów zabawy z Asusami stwierdziłem że muszę na coś oko przymknąć.

Jakby któryś miał tylko 1 suba czy paproch to bym w tamtym czasie pewnie go zostawił ale one miały pod 2-3 wady naraz.

Z perspektywy czasu nie żałuję, że żaden ze mną nie został bo pewnie po pewnym czasie użytkowania wkurzałaby mnie ta poszarpana czcionka.

 

W końcu olałem IPS-y, VA i kupiłem TN-kę.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny_Wylew zrobisz jak chcesz lecz odradzam ci sluchac ludzi ktorzy przezyli traumę i teraz nazywają się "expertami".Nie dosyc ze chcial kupic inny model to jescze polowe tanszy, i teraz dla takiego "experta" wszystkie to badziewia, koleś po prostu jest żalosny

Ja napisalem ci w pierwszym poscie ze trafilem za 3 razem w dobra sztuke ale uparlem sie i dopialem swego , teraz jestem mega zadowolony i nie zamienilbym go za cholere na inny model

W polowie przyszlego roku maja wyjsc jakies sensowne monitory ktore przebija chg70 ale w tej chwili nic nie ma na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny_Wylew zrobisz jak chcesz lecz odradzam ci sluchac ludzi ktorzy przezyli traumę i teraz nazywają się "expertami".Nie dosyc ze chcial kupic inny model to jescze polowe tanszy, i teraz dla takiego "experta" wszystkie to badziewia, koleś po prostu jest żalosny

Ja napisalem ci w pierwszym poscie ze trafilem za 3 razem w dobra sztuke ale uparlem sie i dopialem swego , teraz jestem mega zadowolony i nie zamienilbym go za cholere na inny model

W polowie przyszlego roku maja wyjsc jakies sensowne monitory ktore przebija chg70 ale w tej chwili nic nie ma na rynku

 

Ty masz jakiś problem z logicznym myśleniem. Gdzie ja ci napisałem, że twój monitor to badziewie. Napisałem, że ma bida HDR i tyle. Za chwilę taki sam BIDA HDR wprowadzi se Nvidia, AMD i o ile pamiętam Dell coś się odgrażał. Jednak nadal będzie to bida HDR do czasu, aż nie wyjdą monitory z HDR-em z prawdziwego zdarzenia.

Tu masz namiastkę bida HDR-u jak to kochana Niewidja próbowała wykazać jego wspaniałość na prezentacji.

http://pclab.pl/news74444.html

 

Droższe Asusy po 2600zł także przerabiałem i nic dobrego nie wybrałem.

Cena tutaj nie gra tak dużej roli jak się okazuje. Asusy PG279Q za ponad 3K także do udanych nie należą. Dla ciebie zakup monitora to faktycznie może być trauma, dla mnie to loteria z wybieraniem czegoś znośnego z ogólnie dostępnych bubli. Tego Samsunga przebija wiele monitorów pod niemal każdym względem czego ty kompletnie nie dostrzegasz, tyle, że trafić taki w miarę przyzwoity jest ciężko.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że zrobiło się gównoburza chciałem tylko przypomnieć że (jak wy to nazywacie) "prawdziwy" HDR to zdolność obsługi sygnału HDR10/DolbyVision/HLG a jasność to tylko jakość tego efektu (podobnie jak 8bit+FCR), pokażcie monitor z 1000cd/m2 i 10bitową matrycą w zasięgu (i tak bogatego bo mało kto kupuje ekran za 3kPLN do kompa) autora i dopiero potem róbcie burze

 

Prawda jest taka że nie ma praktycznie na rynku monitorów które miałyby choć szczątkową obsługę HDR. Bardzo mało tego jest i są za drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były to modele z serii CFG.

 

Pomyliłem jednak ilości odnośnie modeli, były to

 

4szt. nie 3 jak pisałem.

https://www.x-kom.pl/p/336801-monitor-led-27-289-samsung-c27fg70fqux-curved-czarny-quantum-dot.html

 

3szt. nie 4 jak pisałem.

https://www.x-kom.pl/p/377022-monitor-led-27-289-samsung-c27fg73fqux-curved-czarny-quantum-dot.html

 

Razem i tak 7szt.

 

Paprochy, bady, suby, w jednym nie działał joystick od menu, nierówne podświetlenie, nieostrość czcionek (na 27 calach mocno to widać).

 

 

o to już wiadomo, jaki sklep unikać :P

 

W sumie żadne odkrycie. To samo pewnie jest na morele

 

2rr4guc.jpg

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie samsunga CFG73, to za oczojebny. Używałem go jeden dzień, kolory, kontrast fajne ale przy Benqach XL2430, XL2540, XL2546, XL2730 to oczy moje odpoczywały. Poza tym fpsach lepsze się okazały niż ta cała matryca VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny_Wylew zrobisz jak chcesz lecz odradzam ci sluchac ludzi ktorzy przezyli traumę i teraz nazywają się "expertami".Nie dosyc ze chcial kupic inny model to jescze polowe tanszy, i teraz dla takiego "experta" wszystkie to badziewia, koleś po prostu jest żalosny

Ja napisalem ci w pierwszym poscie ze trafilem za 3 razem w dobra sztuke ale uparlem sie i dopialem swego , teraz jestem mega zadowolony i nie zamienilbym go za cholere na inny model

W polowie przyszlego roku maja wyjsc jakies sensowne monitory ktore przebija chg70 ale w tej chwili nic nie ma na rynku

 

 

Ten twój Samsung z podzespołami jakie ma jest wart max 2300 zł. W życiu bym go nie kupił. Ot monitorek z biednym hdr. Za taka cene mialbys pelnoprawny tv z 4k :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dałem za niego 2700 :lol2:

2. Telewizor to ja mam do oglądania filmów a nie do grania KD-65XE9005 i nawet nigdy do niego kompa nie podłączyłem bo od tego są monitory

Edytowane przez AlienT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung jest paskudny, jakby miał normalną stopkę to jeszcze od biedy by uszedł - a tak to to szkoda gadać. Wystarczy poczekać za niedługo cena spadnie do 2k, albo niżej, szkoda wydawać więcej kasy za taki paskudny monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przy Benqach XL2430, XL2540, XL2546, XL2730 to oczy moje odpoczywały. Poza tym fpsach lepsze się okazały niż ta cała matryca VA.

 

Który z tych modeli ma najlepszą jakościowo matrycę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych modeli ma najlepszą jakościowo matrycę?

Pewnie Samsung, ale porównując VA do VA, to rewelacji nie ma.

Benq EW2775 to troszeczkę lepsza jakościowo matryca, a monitor dobre kilka razy tańszy (tak wiem, ze WQHD, QD i 144 hz swoje kosztują).

 

Miałem C24FG73 zwróciłem. Kupiłem z ciekawości HG70 i też zwróciłem (cebulackie, ale chciałem się upewnić co do tych monitorów).

Swoją drogą w tym HG70 miałem placki na ekranie, więc i tak bym go zwrócił.

Na coś podobnego cierpiała moja sztuka,

 

HDR działa tragicznie na ciemnym tyle. Na jasnym jako tako da się zauważyć różnicę na plus (ale tylko w grach na konsoli, na PC to ciężko zauważyć różnicę na plus), ale na ciemnym robi się jedna wielka papka absolutnie bez detali.

Jeśli chcecie monitor z HDR to tylko z technologią FALD. Bez niej HDR to zwykła wydmuszka wręcz psująca obraz.

 

Ogólnie monitor fajny, ale ta "oczojebność" dosłownie masakruje oczy w dzień i nocą.

Jak ktoś siedzi 2-3 godziny dziennie to monitor dla niego, ale jak pracuje przy nim czy siedzi na fejsie 8 godzin to nie polecam tej serii dopóki Samsung nie zmieni struktury piksela (ktoś pisał, że to jest związane z Quantum Dots, więc raczej nie zmieni jeśli to prawda) i nie wyreguluje spawarki - podświetlenia.

 

WQHD to dobry krok, ale w tej cenie to powinno być 4K.

 

Osobiście dziwię się czemu nie robią wąskich ramek w tym modelu, może ograniczenia technologiczne lub mają za dużo grubych ramek na magazynie.

To zdecydowanie poprawia odbiór obrazu.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie niezłe wrażenie zrobił BenQ EW277HDR, fakt, że tylko FHD, ale w cenie 1000 zł uważam za niezłą propozycję jako np. tymczasowy do pojawienia się tańszych 4k z HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie niezłe wrażenie zrobił BenQ EW277HDR, fakt, że tylko FHD, ale w cenie 1000 zł uważam za niezłą propozycję jako np. tymczasowy do pojawienia się tańszych 4k z HDR.

Monitory gamingowe 4k z HDR nie będą takie tanie. Taki PG27UQ czyli 4k/HDR10/144Hz/GSync z tego co podaje producent ma kosztować 1999 Euro czyli w Polsce będzie można go nabyć za ponad 10k zł ;/

Edytowane przez Johnny_Wylew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Jednak miałem obok siebie PB279Q z 4k 10bit vs BenQ EW277HDR FHD 8bit i gdybym miał wybierać to BENQ zdecydowanie. HDR, nawet tak niewielki robi ogromną różnicę w niektórych tytułach a będzie ich coraz więcej. Kilku znajomych przyglądało się temu porównaniu i efekt "WOW" był po stronie BENQ. Jednak ile ludzi tyle opinii. W moim przypadku przy 27" z odległości 70cm różnicy pomiędzy 4k a FHD zbytnio nie widać a HDR daje zauważalną zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR z Benq jest chyba lepszy niż w HG70.

Takie przynajmniej krążą opinie na reddicie.

 

https://hdtvpolska.com/benq-ew277hdr-test-pierwszego-monitora-pc-z-hdr-i-dci-p3/

Według tego testu to jest trochę jaśniej niż w przypadku HG70.

Benq ma taką przewagę, że nie wypala żywcem oczu.

 

Przejrzałem recenzje tego Benq i faktycznie monitor jest świetny w swojej cenie.

Coś mi się wydaje, że Benq się zorientuje, że zrobił za dobry monitor, może go wycofać z produkcji i dać gorszy zamiennik jak to było z EW2775.

Chyba go kupię i zdam relację i jakieś małe porównanie do HG70.

HDR faktycznie może być ciut lepsze, bo Benq jest po prostu jaśniejszy.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq co ważne dla mnie - we wszystkich 3 oglądanych egzemplarzach równomierne podświetlenie a w Samsungu HG70 widziałem tylko 2 szt i obydwie z fatalnym podświetleniem. Ja również zamówiłem BENQ bo obawiam się podwyżki lub braku dostępności - w testach wypada super, o wadach cicho, cena przystępna więc tak może być.

Edytowane przez Yacek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ten temat aby przestrzec wszystkich zainteresowanych monitorami Samsunga LC27HG70QQUXEN.

Łącznie w moich rączkach było 5 egzemplarzy tego modelu. Jakie są moje wrażenia? Pomyślmy... na 5 monitorów:

 

* pierwsze dwa miały problem z tym słynnym "ciemnym prochem" który widać w szczególności na szarym tle

* trzeci egzemplarz miał 2 bad pixele i 1 martwy

* czwarty to w ogóle miał Full Pakiet Premium czyli zarówno bad pixele jak i ten proch na matrycy xD

* a piąty o dziwo nie miał tego prochu a JEDYNIE bad pixel na samym środku monitora ;)

 

Jakość obrazu oceniając na najlepszym jaki mi się trafił czyli piątym jest OK. Jak na matrycę VA to kolory są naprawdę ładne jednak nie są tak żywe i dobrze odwzorowane jak na IPS. Input Lag jest niski. Jeśli chodzi o czernie to są takie sobie szczerze mówiąc lepsze widziałem na sporo tańszych monitorach.

Prawdę mówiąc monitor ten kosztuje 2900zł tylko dlatego że ma to pseudo hdr. Jest to średniak z zawyżoną ceną który w rzeczywistości powinien kosztować 2000-2500zł max.

 

W moim przypadku piąty egzemplarz jest ostatnim tego modelu i ostatnim monitorem czy też telewizorem tego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...