Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DJakub

Obcykany w temacie

Rekomendowane odpowiedzi

-Hej! Daj namiary na solidną słuchawkę! Trochę sam szukałem w necie, ale jeszcze bardziej nie mogę się zdecydować tyle tego jest, a nie chcę bulić za logo.

-Zależy do czego będziesz głównie używał.

-Nooo.... Najlepiej taki żeby pracował we wszystkich sieciach GSM, UMTS, a transfer danych przez APNy osiągał jak najwyższy poziom. A! I żeby fotkę przyzwoitej jakości można było pstryknąć, bo w tym roku kilka dalszych wyjazdów mi się szykuje. Bateria o dużej gęstości magazynowania energii też nie zaszkodzi.

-Skromnie. Nie ma co! No to biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość, obecnie jedynym słusznym wyborem jest tylko Honor 9.

-Eee… A co to za marka?

-To submarka należąca do Huawei.

-To co on ma za hardware, że taki niby dobry i tani?

-Sercem jest SoC Hisilicon Kirin 960 wyprodukowany w procesie litograficznym 16nm, co w połączeniu z baterią o pojemności 3200mAh daje ponadprzeciętnie długi SOT bez odczuwalnego throttlingu. Osiem rdzeni w technologii big.Little. Cztery wydajne rdzenie Cortex A73 pracujące z częstotliwością do 2,4 GHz i cztery energooszczędne rdzenie A53 taktowane z szybkością 1,8 GHz.

-Te cyferki brzmią całkiem nieźle. A jak wygląda część radiowa?

-Kirin 960 ma moduł CDMA i LTE Cat. 12/13, 4×4 MIMO, modulację 256QAM oraz agregację 4 pasm LTE, co pozwala na uzyskanie transferów do 600 Mbps. Jest szybko! Wspiera częstotliwości od 330 MHz do 3,8 GHz. No i oczywiście BT i NFC do kompletu, że o DUALSIM nie wspomnę.

-Ładnie, ale z benchmarków wynika, że chińskie telefony mają taką sobie wydajność w grach, a czasami bym sobie w coś pograł.

-Ha, ha! W tego Kirina jest wbudowany układ graficzny ARM Mali G71 MP8 w architekturze Bifrost zaprojektowanej pod obsługę rozdzielczości 4K oraz technologii VR. Do tego dochodzi obsługa nowoczesnych interfejsów programowania oraz rozwiązań, takich jak OpenGL ES 3.2, Vulkan, GPU Compute czy Android RenderScript. Przy taktowaniu 850MHz Mali G71 osiąga wydajność wypełniania ponad 27Gpix na sekundę!

-O! A pamięci jakiej pojemności i typu? Nie dławią systemu?

4GB RAM LPDDR4 i 64GB ROM UFS 2.1. Jak będziesz miał pecha, to możesz trafić i na wolniejsze typu eMMCh. Może być też i wersja 6/128 no i slot na kartę pamięci, gdyby komuś jeszcze było mało.

-Tego się nie spodziewałem w tej cenie. A ekran jaką ma rozdzielczość? Czy to może OLED? Nie mów, że te wspomniane 4K?

-Bez przesady! Full HD 1080p z matrycą IPS 5,15” o gęstości 428ppi daje wystarczająco ostry i kontrastowy obraz. Jego jasność, to ok. 500cd/m2.

-Kurczę! Też nawet, nawet… ale na czymś przecież musieli oszczędzić. Pewnie na aparacie?

-Nie sądzę. Honor 9 ma trzy moduły fotograficzne. Z przodu 8Mpix f/2,0 do selfie. Z tyłu jeden moduł RGB 12Mpix i jeden monochromatyczny 20Mpix f/2.2 wspomagane laserowym autofocusem i dwutonową diodą doświetlającą. Niestety bez stabilizacji optycznej...

-Coś jeszcze? Jakieś feature killery w pakiecie?

-A co sobie tylko życzysz! Skaner linii papilarnych na froncie, barometr, żyroskop i cała reszta czujników, a nawet Irda.

-To pewnie i parametry toru audio będą niezłe?

-Jest nawet lepiej niż dobrze. DSP, Histen 3D, Honor Purity equalizer...

-Okej, okej! Przekonują mnie te wszystkie parametry. Do tego jeszcze ten designerski wygląd! Biorę!

 

A po ludzku?

 

-Hej! Muszę kupić nowy telefon,ale nie chcę przepłacać za logo.

-A na czym ci najbardziej zależy. Bateria, aparat, granie?

-Na wszystkim!

-Czyli chcesz flagowca w nie flagowej cenie. No to musi być Honor 9.

-A co to za firma? Krzak?

-Nie wiesz? To młodzieżowa marka Huaweia. Tańsza od serii P, ale tylko niewiele słabsza.

-I mówisz, że ten Honor 9 dla mnie dobry będzie?

-Pewnie! Full wypas procek 8 rdzeni! 2,4 giga ze wszystkimi bajerami jakich potrzebujesz i jeszcze więcej.

-I zasięgu gubić nie będzie, jak ten mój złom?

-Nawet z Japonii bez problemu zadzwonisz, a oni przecież sto lat przed nami. Ha, ha…

-I pograć się na tym też da bez nerwów?

-W swoim lapku masz na 100% słabszą grafę. Hie, hie, hie...

-Czego się chichrasz? To pamięci poskąpili pewnie jak nic, bo tańszy od P10.

-Której? 4 albo 6 giga RAMu? 64 albo 128 giga na dane i gry ci nie wystarczy? To sobie możesz jeszcze kartę SD dołożyć.

-A na słońcu będzie można na nim pisać i czytać?

-Masz mnie. Tu były oszczędności. Bywają lepsze ekrany, ale ten też jest spoko. Daje radę na luzie.

-No to na aparacie pewnie też przyoszczędzili w takim razie.

-Znowu trafiłeś! To ten sam podwójny, wybajerzony aparat, co w Huawei P10 tylko bez logo Leica. Oszczędziłeś na logo, jak chciałeś. Ha, ha, ha…

-No bez kitu! To taki “wszystkomający” on jest?

-Pewnie. W końcu flagowiec. Nawet za pilota może robić, o czym wiele droższe sprzęty mogą zapomnieć, bo ma wbudowany barometr i żyroskop, żeby wiedział jak szybko i wysoko leci. Wystarczy włączyć tryb lotniczy. Ha, ha… Co taką minę robisz? Żartuję! -Chodzi o podczerwień.

-Ha. Ha… Dowcipne… A muzę chociaż odtwarza przyzwoicie, bo lubię sobie posłuchać?

-Super korektor, efekty przestrzenne.Tylko słuchawki dobre podłączyć i odlot.

-Hmmm… I do tego jeszcze bajerancko wygląda ta szklana obudowa. Namówiłeś mnie!

-Nie ja. To Honor 9 sam cię namówił! Łap go zanim odleci! Hi, hi, hi…

 

Słowniczek ważniejszych pojęć:

 

-Stosunek cena/jakość. -Wskaźnik pokazujący jak bardzo kupujący dał się wystosunkować producentowi na kasę. Im mniejszy, tym lepiej dla klienta.

-SoC. Mały kawałek krzemu będący w istocie całą częścią “smart” każdego smartfona. Reszta hardwaru istnieje tylko po to, żeby użytkownik mógł się z SoC dogadać.

-Proces litograficzny. -Rzeźba w krzemie o tak małej skali, że nikt sobie w garażu własnego SoC nie wyrzeźbi.

-big.Little. -Technologia oparta na pomyśle Juliana Tuwima pt.”Dwa Michały”. Tu michały nazywają się Cortex i są ich cztery pary, ale zasada działania jest ta sama. Warto sobie przypomnieć oryginał.

-Nowoczesne interfejsy programowania. -Są tak nowoczesne, że w chwili kiedy to piszę jeszcze nie wiem o czym właściwie pisać.

-MIMO. -Mimo, że też LTE, to jest cztery razy szybsze niż to LTE, które mimo naszych chęci oferuje większość operatorów pomimo iż mogliby dać więcej.

-RAM, LPDDR4, ROM, UFS. -Nie pamiętam, ale chyba coś z pamięcią.

-FullHD -Pełna Wysoka Jakość obrazu. Do niepełnej, ale wciąż przecież wysokiej jakości, zalicza się wszystko od 144p wzwyż.

-4K -Coś, co i tak zdecydowana większość ludzi ogląda na ekranach maks FullHD, ciesząc się, że 4K jest takie super ostre i w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...