Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

agussia

Konferencja prasowa Świętego Mikołaja

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Dzisiejsza konferencja prasowa, spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony ogólnopolskich mediów. Święty Mikołaj przez kilka godzin odpowiadał na pytania dziennikarzy, w tym pana redaktorka z Polski, który znalazł sposób na zapewnienie komunikacji w czasie podróży Świętego Mikołaja.

W załączeniu przesyłam stenogram rozmowy.

 

Onnellista Uutta Vuotta

Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Elf Agnieszka

Biuro Prasowe

Santa Claus

 

 

 

 

Rovaniemi, 2017-12-31

 

Santa Claus

Arctic Circle 96930

Rovaniemi

 

PCLab.pl

ul. Domaniewska 52

02-672 Warszawa

 

Zgodnie z tradycją, w ostatni dzień roku, zorganizowana została konferencja prasowa. Święty Mikołaj odpowiadał na pytania dziennikarzy. Najczęściej poruszane były zagadnienia związane z funkcjonowaniem fabryki, a także produkcją zabawek. Święty Mikołaj ustosunkował się również do plotek wygłaszanych przez Królika Wielkanocnego, jakoby byłby postacią fikcyjną. Pragnę nadmienić, że od bardzo wielu lat Święty Mikołaj dba o to, aby w magiczną noc każde grzeczne dziecko otrzymało wymarzony podarunek. Niemniej jednak w przeszłości zdarzyły się sytuacje, kiedy to mimo wysłanego listu, pociecha nie znajdowała paczki pod choinką. Wylot Świętego Mikołaja z Laponii to bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne. Elfy czuwają nad prawidłowym żywieniem reniferów (nasze zwierzęta przechodzą systematyczne badania lekarskie), kilkakrotnie sprawdzają, czy na pewno wszystkie prezenty włożono do magicznego worka, ale nade wszystko dbają o bezpieczeństwo Świętego Mikołaja w czasie podróży. Mimo zastosowania magicznego pyłu, którego receptura co roku jest dopracowywana, renifery potrafią stracić orientacje i nie wiedzą, w którym kierunku mają podążać. Święty Mikołaj dysponuje dodatkowymi urządzeniami nawigacyjnymi, jednak i one na wysokości kilku tysięcy kilometrów odmawiają posłuszeństwa. Najgorsze jednak, kiedy elfy monitorujące podróż Świętego Mikołaja tracą z nim kontakt – wówczas nie są w stanie ręcznie pokierować reniferami.

Być może ten problem niebawem zostanie rozwiązany. Na konferencji prasowej gościł dziennikarz, którego pytania początkowo nie były do końca zrozumiałe, dlatego niezbędna była obecność tłumacza. Szybko okazało się, że redaktor ma pomysł na rozwiązanie naszych problemów komunikacyjnych.

 

W załączeniu przesyłam Państwu wywiad i mam nadzieję, że 24 grudnia 2018 roku, wszystkie dzieci otrzymają podarunki. Jednocześnie informuję, że nasza fabryka pracuje przez cały rok, dlatego już teraz gorąco zachęcam do wysyłania listów.

 

Onnellista Uutta Vuotta

Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Elf Agnieszka

Biuro Prasowe

Santa Claus

 

 

 

 

 

Dziennikarz: Kilka lat temu wiele osób nie otrzymało wymarzonego prezentu. Między innymi Paweł i Arek z Warszawy. Chłopcy byli bardzo zawiedzeni i wówczas przestali wierzyć w istnienie Świętego Mikołaja. Z komunikatów prasowych dowiedziałem się, że zawinił wówczas system łączności, a dokładnie „brak możliwości załadowania map dojazdowych”. Nie dziwi fakt, skoro do dziś, Święty Mikołaj korzysta z łączności nie LTE, nie 3G, ale archaicznego GSM. Najwyższy czas spróbować Honor 9.

 

Tłumaczenie: Łączenie się z internetem poprzez GSM można porównać do sytuacji, kiedy wpisujemy adres danej strony, idziemy zrobić sobie kawę, w międzyczasie odwiedza nas sąsiadka, która przyszła pożyczyć cukier, a strona nadal nie jest wczytana. Z kolei 3 G zapewnia przesyłanie danych z prędkością do 1920 kbit/s, co również wprawia w irytację.

Obecnie prym wiedzie technologia błyskawicznego internetu, czyli LTE – 300 Mb/s przy ściąganiu. Niemniej jednak, mimo postępu technologicznego w wielu małych wioskach nadal prym wiedzie standard UMTS.

 

Święty Mikołaj: Pamiętam jak dziś rozczarowanie Pawła i Arka. To smutna chwila w mojej pracy. Oczywiście, że nie chciałbym, aby podobne sytuacje się powtarzały, lecz z racji wieku nie jestem w technologii obeznany. Na bombkę! Mój telefon otrzymałem wiele lat temu od Pani Mikołajowej.

 

Dziennikarz: Honor 9 to nie tylko LTE. Czy Święty Mikołaj wie, że Kirin 960 wyprzedza Snapdragon 821, a ARM Mali G71 pozostawia w tyle Kirin 950? Zaś Cortex-A73 i Cortex-53 sprawia, że Honor 9 to petarda!

 

Tłumaczenie: Kirin 960 to bardzo wydajny procesor opracowany przez Huawei. Układ GPU, jest wydajniejszy o blisko 200 procent od Kirin 950. Cztery rdzenie Cortex-A73 i cztery rdzenie Cortex-53, są gwarancją szybkiego działania wielu aplikacji, nawet jeśli są używane jednocześnie.

 

Święty Mikołaj: Wspaniała sprawa! Ja bardzo nie lubię, kiedy będąc w podróży, telefon przestaje reagować. Muszę wówczas czekać, nawet kilka minut, aż „zacznie myśleć”. Bardzo chciałbym móc nie tylko rozmawiać z elfami, ale również wysyłać im zdjęcia, aby wiedziały, gdzie znajduje się o danej porze.

 

Dziennikarz: 12 Mpix i 20 Mpix na krajobraz i 8 Mpix na selfie w zupełności wystarcza. Do tego f/2.0. A wszystko można zobaczyć na 5,15" IPS TFT, przy Mali-G71 MP8 z 16 nn. A, gdy chcemy więcej, microSDXC wsadzamy i cykamy!

 

Tłumaczenie: Honor 2 posiada aparaty fotograficzny zarówno z przodu jak i z tyłu. f/2.0. to przysłona obiektywu przedniego. Generalnie – im mniejsze f, tym lepiej naświetlona matryca. Honor 2 wyposażony jest w wysokiej jakości wyświetlacz LCD. Urządzenie posiada układ graficzny z technologią 16 nn idealny do gier, ale Święty Mikołaj nie korzysta z tej opcji. MicroSDXC to typ karty pamięci – 265 GB, to nawet kilkanaście tysięcy zdjęć.

Święty Mikołaj: Brzmi bardzo przekonująco!

 

Dziennikarz: A jak powiem, że POP3, IMAP4, SMTP, a do tego T9. NanoSIM, bo z postępem trzeba iść!

 

Tłumaczenie: Protokoły e-mail umożliwiają swobodne skonfigurowanie dowolnego konta pocztowego. Dzięki temu można pobierać i wysyłać listy z dowolnego adresu. T9 to słownik, który podpowiada wyrazy, a nanoSim to wielkość karty sim, którą wkładamy do urządzenia, aby móc zalogować się do sieci.

 

Świętu Mikołaj: Przyznam szczerze, jestem zaskoczony. Jak widzę technologia idzie do przodu. Czy ja jednak zdołam obsługi urządzenia się nauczyć?

 

Dziennikarz: Android 7.0 to zabawa. A dodatkowo 3200 mAh litowo-polimerowa, co przed mrozem się nie chowa.

 

Tłumaczenie: Android 7.0 to system. Bateria o dużej pojemności umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia. Ze względu na nowoczesne ogniwa, pierwsze ładowania nie muszą trwać doby.

 

Święty Mikołaj: Z tego co pan powiada, Honor 2 to super sprawa.

 

Dziennikarz: Wszystkich zalet w czasie konferencji nie przekażę. Zachęcam, by Święty Mikołaj sam wypróbował!

 

Biuro prasowe: Dziękujemy panu i zachęcamy innych dziennikarzy do zadawania pytań.

 

 

 

Komunikat prasowy dostępny jest w wersji elektronicznej pod adresem: http://a1d0dd.webwavecms.com/lib/a1d0dd/biuro-prasowe-jbv4smur.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...