Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamlas

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

 

VADER: Młody Skywalkerze! Witaj czekałem na Ciebie. Czuje w Tobie wielką moc. Widzę że zbudowałeś nowy miecz świetlny, zostaw go nie będzie Ci już potrzebny. Nic nie przezwycięży nowego Honora zawalcz ze mną by poznać prawdziwe oblicze jego mocy

LUKE: W przeciwieństwie do Ciebie mam honor i nie muszę o niego walczyć.

VADER: Mylisz się! (oddech) To jest prawdziwy Honor, Honor 9, Synu mikroprocesor, pamięć, łączność podzespoły godne imperium.

LUKE: A co w nim takiego niezwykłego? Mikroprocesor jeden?

VADER: Synu bredzisz.. (oddech) ta rebelia całkowicie pozbyła Cię rozumu. Honor 9 ma faktycznie jeden mikroprocesor Kirin 960, ale aż 8 rdzeni. Moc Kirina przyćmiewa Snapragony i Mediateki.

LUKE: Czekaj, czekaj, ile rdzeni? 8? To brzmi super, ale obawiam się że może to prowadzić do częstego przegrzewania. Gwiazda śmierci miała jeden rdzeń i się trochę „przegrzała” .Co prawda wychowałem się na pustyni, ale przy sobie nie chciałbym mieć przenośnego grzejnika.

VADER: Gwiazda śmierci to nic w porównaniu z honorem. 8 rdzeni Cortex z czego pierwsze cztery po 2,4 GHz, a kolejne cztery z częstotliwością 1,80 GHz.

LUKE: 2,4!!! O na republikę, toż to galaktycznie sporo. Gwiazda śmierci korzystała z Atoma 2,1 Ghz.

VADER: I skończyła jak skończyła ehh (oddech) Tak synu, Taka jest moc ciemnej strony. Możesz ją poznać , ale musisz ze mną pójść. A to nie wszystko. 4 GB pamięci operacyjnej RAM, o szybkości 1866MHZ , Synu rozumiesz jaka to moc , Jesteś w stanie pojąć coś tak ogromnego?

LUKE: Czy to RAM generacji DDR4 ?

VADER: Głupcze, ciemna strona nie zważa na starsze generacje niż DDR4. Ale sam RAM to za mało. Honor posiada także ROM - pamięć 64GB do przechowywania ważnych danych.

LUKE: Haha i to ma mnie zaskoczyć? 64 GB? Mój C-3PO ma 2 Terabajty na interfejsie SATA3.

VADER: Głupcze. A nigdy się nie zastanawiałeś co mu tak wystaje na plecach? 3,5 cala HDD. Cegła mogąca zabić. (oddech) Honor nie jest cegłą.

LUKE: No dobrze ojcze. 64GB w tak małym pudełku robi wrażenie.

VADER: Luke, często latasz i przeglądasz mapy galaktyczne. Dzięki wyświetlaczowi 5,15 cala mapy są tak szczegółowe jak nigdzie w galaktyce. Dzięki temu nigdy nie zbłądzisz podróżując i siejąc zamęt ku chwale Imperium.

LUKE: Wiem, mamy duże wyświetlacze w swoim wyposażeniu, to żadna nowość.

VADER: (oddech) Luke , nie lekceważ ciemnej strony. Powtarzam Ci to. Wasze wyświetlacze działają w rozdzielczości 640x800, a honor 9 w Full HD. Słyszałeś w ogóle o czymś takim jak Full HD w tej waszej rebelii?

LUK: Nie ojcze.

VADER: Rozdzielczość rzędu 1920 × 1080 pikseli. Konstrukcja matrycy to IPS. Nieskończone kąty widzenia, kontrast osiąga 2000:1, a gęstość pikseli na poziomie 428 ppi. Nie to co zwykłe LCD-eki u was.

LUK: Naprawdę niepojęte to jest co mówisz. Ale my w rebelii często po jakichś misjach lubimy sobie pograć. Wiesz ojcze, by się rozerwać. Taki mały honor pozwoliłby na trochę rozrywki? Karta GTX raczej do niego nie wejdzie?

VADER: (oddech)

LUKE: No nie powiesz chyba że w takim honorze jest lepsza grafika?, przecież to już przeżytek. Nie powiesz mi chyba że w takim honorze jest lepsza grafika,

VADER: Spójrz w kosmos , a potem na honor, Widzisz różnice?

LUKE: Nie.

VADER: Wszystko dzięki układowi graficznemu Mali-G71 MP8.

LUKE: Nie gadaj? Może jeszcze zegar rdzenia na poziomie 900 Mhz?

VADER: Brawo synu.

LUKE: Muszę taki mieć!

VADER: Tu po ciemnej stronie wszyscy takie mamy (oddech)

LUKE: Wszyscy ?! O przekonałeś mnie ojcze, niech ciemna moc mną zawładnie. Ale co do koloru to chce ten świetlisty niebieski.

VADER: (oddech)

LUKE: No co? Będzie mi pasował do koloru miecza. No ojczee, proszę.

VADER: Dobrze (oddech). A zatem niech będzie niebieska światłość zdobiła Twój honor, honor 9. To on od dziś jest Twoim mistrzem. Chodź synu.

- - - - - -- - - - - - - - -

Tłumaczenie:

Luke chce zmierzyć się z Vaderem. Ten jednak opowiada mu o najnowszym Honor 9. Dzięki szybkiemu mikroprocesorowi wszystkie aplikacje w Honorze działają bardzo płynnie i efektywnie. Dzięki dużej ilości pamięci RAM możemy w każdej chwili powrócić do otwartej aplikacji nie tracąc jej zawartości. Honor 9 świetnie sprosta wszystkim wyzwaniom. Użytkownik ma również dużo miejsca na przechowywanie swoich plików. Specyfikacja telefonu jest aż tak dobra, że skłoniła LUKE'a do przejścia na ciemną stronę mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...