Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patrykowski99

Voodoo na Samsung Galaxy S

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem stary telefon Samsung Galaxy S (GT-i9000) i wyczytałem na forach, że można z niego zrobić fajny odtwarzacz mp3. Jako, że jestem całkowicie zielony, chciałbym prosić o pomoc w jego konfiguracji/instalacji niejakiego Voodoo :)

Czytałem sporo po forach ale tyle tego jest, że nie do końca kumam jak się do tego zabrać i co po kolei, jest cała masa używanych skrótów, których po prostu nie rozumiem i różne rodzaje romów, kerneli itp :/

Prosiłbym bardzo o pomoc bo przeglądałem różne instrukcje ale nie znalazłem takiej, która byłaby dla mnie jasna i oczywista a nie chcę zmarnować tej perełki :)

 

Z tego co wyczytałem to na różne wersje androida są różne romy, kernele, jakieś sterowniki ale nie wiem, który na dzień dzisiejszy jest najlepszy, najstabilniejszy.

 

Zależy mi głównie na jakości muzyki. Wydajność i takie tam dodatki, jak jakość nagrywanie nie koniecznie. Jakby było WIFI i możliwość rozmów tel byłoby by miło :)

Gdzieś mi się obiło o oczy, że ktoś instalował Voodoo na rom stokowy, 2.3.6 chyba, ale ja mam inny i nie wiem czy się da, czy trzeba coś zmienić w telefonie, zrobić aktualizację Antka czy co...

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki np

1. Uaktualnij soft do 2.3.6

2. Root

3. ...?

 

Pozdro w Nowym Roku :)

 

 

O telefonie

Samsung GT-i9000

Brand Ery, bez SIM (jeżeli ma znaczenie)

Wersja oprogr. 2.2.1

Wrsja pasma podst. i9000xxjpy

Wersja jądra 2.6.32.9

root@SE-S608 #1

Muner wersji FROYO.XWJS7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań na stocku.

 

Ale na tym co mam czy zaktualizować do tego 2.3.6 bo ktoś pisał, że na nim, po roocie, zainstalował voodoo. A jak zainstalować już sam Voodoo? Trzeba aplikację pobrać, że z Google play bo widziałem, że jakaś jest ale płatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań na stocku.

 

Nie wiesz może jak zainstalować ten 2.3.6 bo na stronie samsunga nie ma/trzeba się rejestrować i płacić a sciąnąłem z chomikuj ale jakiś dziwny format. Tu piszą o jakimś formacie *.tar.md5

http://forum.android.com.pl/topic/101567-odin-flashowanie-oryginalnych-rom%C3%B3w-samsunga-za-pomoc%C4%85-odina/

 

ale jak ściągam i rozpakowuję to nie widzę tego rozszerzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co z jakiegoś chomika? W temacie który sam podałeś wszystko masz napisane, nawet link do romów Samsunga. Co tu więcej, internet przepisywać?

Odin nie gryzie, idzie to szybko i łatwo i masz najnowszy rom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co z jakiegoś chomika? W temacie który sam podałeś wszystko masz napisane, nawet link do romów Samsunga. Co tu więcej, internet przepisywać?

Odin nie gryzie, idzie to szybko i łatwo i masz najnowszy rom.

 

No właśnie nie da się z tego linka ściągnąć roków.

Nazwa pliku rozpakowanego z chomika - I9000XWJVZ_I9000OXXJV9_XEO - czy to jest właściwy plik do odina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim telefonie to ja bym chyba powywalał googlowe usługi razem ze sklepem i instalował co trzeba przez instalki apk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim telefonie to ja bym chyba powywalał googlowe usługi razem ze sklepem i instalował co trzeba przez instalki apk

 

Ale jak i w jakim celu, zapomniałem dodać, że jestem zielony :)

Ściągnąłem stąd rom http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9000

ale po rozpakowaniu mam kolejnego RAR-a a w nim 7 różnych plików :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany no, chcesz najnowszy to 2.3.6 :ETutaj link działa.

No gicior ale po rozpakowaniu jest 7 plików i jak to wgrać odinem? Jest przykład 1 i 3 plikowców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 1. Nie masz wypakowywać wszystkiego co tylko się da, wypakowujesz i masz pliczek JW1_JV5_JVT.tar. I to po prostu wrzucasz w odina i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 1. Nie masz wypakowywać wszystkiego co tylko się da, wypakowujesz i masz pliczek JW1_JV5_JVT.tar. I to po prostu wrzucasz w odina i jazda.

Dziękować :)

Sorki, że jestem taki upierdliwy ale na prawdę jestem w temacie zielony jak dolar. Ale widzę, że jesteś wporzo :)

Takie pytanko - miałeś może do czynienia z tym voodoo, czy rzeczywiście można to wrzucić na stckowy ROM i będzie działać jak trzeba?

Znalazłem na chomiku Voodoo Sound v3.1.2.2.apk i "Aplikacja przeznaczona dla Galaxy S, Nexus S, Galaxy Tab, które to nie posiadają kernel'a z voodoo sound, wersja ta sama dogra wszystko, wymagany jest tylko root."

Czy rzeczywiście tak jest?

A może jest lepszy sposób na implementację tego voodoo? Jeszcze raz podkreślam, nie jaram się romami, wydajnościami itp tylko chcę jak najlepszą muzę z SGS'a. Mogę też spróbować jakiegoś customa, jak ktoś pomoże i jeśli to da lepszą jakość dźwieku. Gdzieś na forach czytałem, że można jeszcze dograć jakieś dodatki do VD, które pozwalają jeszcze więcej wyciągnąć i lepiej kontrolować dźwięk. Chelp mi, plis :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 1. Nie masz wypakowywać wszystkiego co tylko się da, wypakowujesz i masz pliczek JW1_JV5_JVT.tar. I to po prostu wrzucasz w odina i jazda.

Coś takiego znalazłem

http://mojdroid.pl/news/2091-voodoo-sound-dzwiek-w-galaxy-s-jeszcze-lepszy-root

https://dl.project-voodoo.org/archives/

 

Czy to może załatwić sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj, zrobić roota to chwila. Nic nie zepsujesz, najwyżej system postawisz na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj, zrobić roota to chwila. Nic nie zepsujesz, najwyżej system postawisz na nowo.

 

Sytuacja jest taka, że wgrałem [KERNEL] Semaphore 2.5.0 (2.5.0bm) (CF-Root + Voodoo Snd v10 + OC/UV + BLN)[kernel] midnight-0.8.8/12-02-07

oraz Voodoo Sound v3.1.2.2.apk (z chomika)

Zastanawiam się jeszcze nad różnicą pomiędzy aplikacjami - tej powyżej i wersji Voodoo Sound Plus v1.0.3.apk (z chomika)

Pierwsza jest sporo cięższa i w opisie jest:

"Aplikacja przeznaczona dla Galaxy S, Nexus S, Galaxy Tab, które to nie posiadają kernel'a z voodoo sound, wersja ta sama dogra wszystko, wymagany jest tylko root."

Czy ona nie będzie się jakoś "gryzła" z kernelem, który ma już Voodoo, czy nie lepsza będzie ta mniejsza? Wszystko działa ok ale może, może być jeszcze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to czy może lepiej używać tej lżejszej, skoro mój kernel jest juz z voodoo. Ta cięższa (z opisu wynika) ma w sobie pewnie sterowniki do romu bez kernela voodoo.

Tak kombinuje sobie tylko bo nie mogę na forach, też na XDA, znaleźć odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj, zrobić roota to chwila. Nic nie zepsujesz, najwyżej system postawisz na nowo.

 

[KERNEL] Semaphore 2.5.0 (2.5.0bm) (CF-Root + Voodoo Snd v10 + OC/UV + BLN)

[kernel] midnight-0.8.8/12-02-07

 

Mam teraz apkę 3.1.2.2 - gra fajnie

 

Czy to jest odpowiednia kombinacja? Wersji tych aplikacji jest sporo a nigdzie nie piszą, którą kiedy stosować (którą na sam root a którą na kernel - chyba, że to bez znaczenia).

Znalazłem takie wersje:

Voodoo Sound v3.1.2.2

Voodoo Sound Plus v1.0.3 (ta jest chyba wersją z marketu)

Voodoo Sound v10

I nie wiem która na ten kernel jest odpowiednia...

 

Może ktoś wie, które rozwiązanie jest lepsze, chodzi mi tylko o jak najlepszą jakość muzyki - sam root i apka czy kernel i apka?

Daj znać plis bo przekopałem net i nigdzie nie piszą... Albo ślepy jestem :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zaglądałeś na forum android? Tam CHYBA szybciej znajdziesz odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zaglądałeś na forum android? Tam CHYBA szybciej znajdziesz odpowiedzi.

No właśnie nie bardzo tam chcą odpowiedzieć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo tam chcą odpowiedzieć :/

Może to kwestia wieku telefonu - support zapaleńców mocno się skurczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś wie, które rozwiązanie jest lepsze, chodzi mi tylko o jak najlepszą jakość muzyki - sam root i apka czy kernel i apka?

Daj znać plis bo przekopałem net i nigdzie nie piszą... Albo ślepy jestem :)

Pozdr.

Nie wiem co gra lepiej, bo nie mam Galaxy S ;). Co do kernela samego w sobie, semaphore jest najlepszy na ten telefon. Resztę testuj, baw się tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co gra lepiej, bo nie mam Galaxy S ;). Co do kernela samego w sobie, semaphore jest najlepszy na ten telefon. Resztę testuj, baw się tym :)

Tak zrobię, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...