Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grzałka AMD

AMD 8320 OC a temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Thermal margin to dystans od temperatury maksymalnej. Im większe (oczywiście na plusie), tym lepiej.

Do ile spada pod obciążeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to Ci pokazuje, ile zostało limitu do Tj. Max (90 stopni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal margin to dystans od temperatury maksymalnej. Im większe (oczywiście na plusie), tym lepiej.

Do ile spada pod obciążeniem?

 

Przy włączeniu Benchmark w Overdrive (po mojemu obciążenie) wartość ta oscyluje od 18-27 (wartość ciągle się zmienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie jeszcze wtracic jako ze widze ze dyskusja sie ciagle toczy. Jest mi ktos w stanie wytlumaczyc roznie w odczycie napiecia miedzy amd overdrive a hwinfo?

 

RuXvip9.jpg

 

W overdrive podbilem napiecie na 1.4125 i automatycznie w hwinfo wskoczylo tez wyzej...nie rozumiem tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie jeszcze wtracic jako ze widze ze dyskusja sie ciagle toczy. Jest mi ktos w stanie wytlumaczyc roznie w odczycie napiecia miedzy amd overdrive a hwinfo?

 

RuXvip9.jpg

 

W overdrive podbilem napiecie na 1.4125 i automatycznie w hwinfo wskoczylo tez wyzej...nie rozumiem tego

 

Ewidentnie na twoim przykładzie widać, że u mnie temperatury nie są "ok". Mógł byś jeszcze podać temp w IDLU, w HWMonitor ?

 

PS. Czy u Ciebie w AMD Overdrive również Thermal Marigin tak "skacze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal Margin skacze kiedy rosnie albo spada temperatura,to wartosc ktora wylicza ci pozostaly "headroom"do maksymalnej temp.Wedlug mnie Twoje temperatury sa jak najbardziej ok.Jak stoisz z pasta?Ja nie zmienialem rok czasu...Jeszcze na fx6300 zbilem temp 10stopni w dol pod obciazeniem,dzieki wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal Margin skacze kiedy rosnie albo spada temperatura,to wartosc ktora wylicza ci pozostaly "headroom"do maksymalnej temp.Wedlug mnie Twoje temperatury sa jak najbardziej ok.Jak stoisz z pasta?Ja nie zmienialem rok czasu...Jeszcze na fx6300 zbilem temp 10stopni w dol pod obciazeniem,dzieki wymianie

 

Tak, wiem, że jest to różnica względem max temperatury. Zobacz na to:

 

24bsnc9.jpg

 

Zobacz na moją różnicę. To wszystko przy godzinnym korzystaniu z internetu i OTWARTEJ lewej klapie obudowy. To nie jest ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w idle są mało istotne.

Pokaż ile masz pod prawdziwym, ciągłym obciążeniem.

Odpal prime95 26.6, wybierz torture test -> blend.

Najlepiej żeby TM nie spadało poniżej 10, ale też nie ma co panikować jeżeli tak się stanie - procek ma zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden chip potrzebuje nizszego napiecia,drugi pracuje chlodniej a trzeci sie bardziej grzeje.Dopoki doputy miescisz sie w limicie wszystko jest ok.Pamietaj ze duza role odgrywa obudowa.Paradoksalnie u mnie procek robi sie cieplejszy z otwarta buda

 

Pozatym...wez pod uwage fakt ze Twoj procesor jest procentowo podkrecony duzo wyzej niz moj,to napewno ma wplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w idle są mało istotne.

Pokaż ile masz pod prawdziwym, ciągłym obciążeniem.

Odpal prime95 26.6, wybierz torture test -> blend.

Najlepiej żeby TM nie spadało poniżej 10, ale też nie ma co panikować jeżeli tak się stanie - procek ma zabezpieczenia.

 

Ten prime 95 to kozak. Doszło do 79 stopni, po czym powstało tak zwane "zamrożenie". Następnie komputer uruchomił się ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podawaj temperatur tylko thermal margin.

Testowałeś w ogóle jakoś stabilność tego swojego OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden chip potrzebuje nizszego napiecia,drugi pracuje chlodniej a trzeci sie bardziej grzeje.Dopoki doputy miescisz sie w limicie wszystko jest ok.Pamietaj ze duza role odgrywa obudowa.Paradoksalnie u mnie procek robi sie cieplejszy z otwarta buda

 

Pozatym...wez pod uwage fakt ze Twoj procesor jest procentowo podkrecony duzo wyzej niz moj,to napewno ma wplyw

 

Zabawne jest w tym to, że jak wrócę do standardowego 3.5 GHz a napięcia na auto, to temperatury mam takie same :). Co do obudowy mam Silentium PC (zapomniałem modelu) z 7 wentylami 120 mm

 

Nie podawaj temperatur tylko thermal margin.

Testowałeś w ogóle jakoś stabilność tego swojego OC?

 

Tak, testowałem w AMD OVERDRIVE. Jak długo ma trwać test w prime95 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal Intel Burn test, w tym programie momentalnie temperatura skacze do max.Prime 95 jest czasochlonny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal Intel Burn test, w tym programie momentalnie temperatura skacze do max.Prime 95 jest czasochlonny

 

Powtórzyłem test w Prime 95. Przy 4 module różnica była tak minimalna, że postanowiłem przerwać test. Oto rezultat.

 

2ngx4qb.jpg

 

Różnica dochodziła do 0.4. I co teraz z tym "fantem" zrobić?

 

PS. A tu zmiany w BIOS pod OC.

 

2elazv9.jpg

30m8hoy.jpg

ev9wmh.jpg

 

Może tutaj jest coś "nie halo" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuscic z tonu te 100mhz . Zrob jeszcze raz ten test w prime czy czymkolwiek.Odpal Hwinfo64 w trybie sensors only i zjedz na sam dol,zobacz czy wychodza Ci w zakladce hardware error bledy L1 i L2 cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuscic z tonu te 100mhz . Zrob jeszcze raz ten test w prime czy czymkolwiek.Odpal Hwinfo64 w trybie sensors only i zjedz na sam dol,zobacz czy wychodza Ci w zakladce hardware error bledy L1 i L2 cache

 

CPU Bus Frequency z 200 na 100 tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To któremu mam spuścić 100 w dół ?

CPU ratio zjedz o oczko i testuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal Margin skacze kiedy rosnie albo spada temperatura,to wartosc ktora wylicza ci pozostaly "headroom"do maksymalnej temp.Wedlug mnie Twoje temperatury sa jak najbardziej ok.Jak stoisz z pasta?Ja nie zmienialem rok czasu...Jeszcze na fx6300 zbilem temp 10stopni w dol pod obciazeniem,dzieki wymianie

Rok czasu to nie dużo dla pasty, ta różnica musiała wynikać z czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU ratio zjedz o oczko i testuj

 

 

Tutaj trzeba by zniwelować temperaturę tak o 10 stopni w dół. Wątpię by to zmniejszyło temperaturę tak o 10 stopni. Istnieją modele z defektem nadmiernego grzania się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozebrax wszystko jeszcze raz ,wyczyscic i dac nowa paste ,tym razem daj jej mniej niz poprzednio.Nanies na srodek cpu takie wieksze ziarnko i rozsmaruj rownomiernie tak zeby powierzchnia byla idealnie rowna.Zbyt duzo pasty tez moze izolowac a nie przewodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozebrax wszystko jeszcze raz ,wyczyscic i dac nowa paste ,tym razem daj jej mniej niz poprzednio.Nanies na srodek cpu takie wieksze ziarnko i rozsmaruj rownomiernie tak zeby powierzchnia byla idealnie rowna.Zbyt duzo pasty tez moze izolowac a nie przewodzic

 

Tak znam to, ziarenko grochu, iksy, rozsmarowywanie kartą kredytową. To wszystko było kiedyś. Teraz pasta Thermal Grizzly ma specjalną nasadkę umożliwiającą rozprowadzenie pasty po CPU. Pytanie, czy z uwagi na uszkodzenie powinienem również rozprowadzić drugą warstwę na radiatorze od chłodzenia powietrznego ?

 

2. Kolejna martwiąca mnie kwestia. Zakupiłem Turbo mode (dwa wentyle extra) do chłodzenia Artic Acellero S3. Wygląda to tak:

 

11v362x.jpg

 

Problem jest natury takiej, że pomimo wymiany chłodzenia mam taką temperaturę:

 

eb1kbk.jpg

 

Radiator przylega do procesora graficznego, jest ślad pasty (wymieniłem z seryjnej na Thermal Grizzly), natomiast mocowania od strony głównego radiatora są ruchome, zauważyłem, że jeden heat pipe jest jakby wgnieciony na górze. Czy to może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Accelero S1 i tam w komplecie były takie plastikowe nakładki, które (wg instrukcji) się przyklejało do stopy w coolera w miejscu, gdzie były otwory montażowe. Jak tak kiedyś zrobiłem, to w ogóle nie było docisku i tempy z kosmosu. Od razu je wywaliłem w cholerę :E.

 

PS. Ty masz problemy z kartą graficzną, a nie procesorem, co Ci bezskutecznie koledzy powtarzają od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...