Skocz do zawartości
demisen

Wolcen Lords of Mayhem - dla fanów Diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem fanem H&S od ponad 20 lat i PoE uważam za grę mega przeciętną, może nawet i słabą :E

 

Nie bronię POE ale chciałbym zapytać dlaczego uważasz POE za grę słabą ? Ja również bardzo lubię tego typu gry i obecnie gram długo w Poe. Nie wypowiadam się na temat Wolcen bo nie grałem jeszcze ale wielu ludzi chwali i jeśli Wolcen się będzie rozwijać a firma nie będzie mieć w dupie graczy to z pewnością może być bardzo dużą konkurencją dla path of exile. Co do path of exile. Faktycznie optymalizacja nie powala i jak na tak rozwiniętą firmę jak GGG obecnie trochę słabo , że cały czas borykają się z tym problemem. Moim zdaniem plusów w POE jest sporo .

 

1.) Dużo contentu . Tylko proszę nie piszcie , że w poe tłucze się tylko moby bo przecież w każdej tego typu grze w największej mierze chodzi o zabijanie potworów rób czyszczenie jakiś lokacji. W poe jest naprawdę sporo rzeczy do robienia i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

2.) Craft - tutaj oczywiście znajdzie się też wielu przeciwników jakże tej pięknej opcji z racji tego , że dla wielu crafting jest skomplikowany i w ogóle go nie ogrania ale gdy się nieco w niego zagłębimy to naprawdę jest bardzo fajną sprawą i oferuje masę możliwości a satysfakcja z zrobienia jakieś op itemku jest naprawdę fajna.

 

3.) Różnorodność buildów i tworzenia postaci. W POE podoba mi się to , że tak bardzo można rozwijać postać. I tutaj też bardzo wiele osób hejtuje poe bo jest za trudne i woli rozdać kilka pkt w diablo . Mi osobiście bardzo się to podoba bo żadna inna gra nie oferuje tak rozbudowanej mechaniki i tworzenia postaci . Wolcen zgapił troszkę drzewko od POE ale tutaj akurat plus bo z tego co widzę też oferuje możliwość tworzenia fajnych buildów.

 

4.) GGG nie ma wylane na graczy. Dodaje naprawdę sporo contentu. Oczywiście raz wychodzi im to lepiej a raz gorzej ale gra rozwinęła się niesamowicie.

 

5.) Trudny handel który jest również dla mnie zaletą bo gdyby wprowadzili A.house to zdecydowanie od razu bym odszedł z gry.

 

6.) Poe nie jest łatwą grą . Oczywiście jak ktoś ogląda top streamerów którzy robią postacie za 500 ex to nic dziwnego , że gra wydaje się łatwa ale w gruncie rzeczy taka nie jest.

 

Oczywiście minusów też ma kilka :

 

1. ) Słaba optymalizacja

 

2.) Niektórzy do minusów zaliczają zbyt rozbudowany crafting , drzewko punktów pasywnych , mechanike

 

3.) Do minusów można też zaliczyć niektóre elementy mechaniki których nie rozumieją nawet sami twórcy poe. Częste śmierci spowodowane nie wiadomo czym. One shoty za 10k energy shielda albo 10k life . Nie wyjaśnione nagłe śmierci. No ale mnie to akurat bawi .

 

4.) Słaby balans postaci . Chodzi mi o to , że nie do końca mechanika jest taka jaka powinna być.

 

Pewnie znajdzie się jeszcze kilka minusów ale pisałem tekst na szybko. Grałem w Diablo 3 i wiem , że ta gra ma masę fanów ale jeśli ktoś np. ciśnie Path of exile a gra w diablo 3 i nie widzi minusów to nie mamy o czym rozmawiać. Diablo 3 jest tak schematyczne i proste w porównaniu do poe , że chyba to przyciąga wielu fanów . 

 

I aby nie było ja nie bronie poe bo każdy gra w to co lubi. I nie interesuje mnie to czy komuś podoba się poe czy nie . Wolcen przetestuje w przyszłym tygodniu i będę mógl coś więcej napisać a nawet porównać z grą z poe :) pozdrawiam

Edytowane przez Tomek19900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lepsze od D3.

Wole D3

 

Grałeś w PoE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5.) Trudny handel który jest również dla mnie zaletą bo gdyby wprowadzili A.house to zdecydowanie od razu bym odszedł z gry.

 

 

A tego nie jestem w stanie pojąć, dlaczego AH jest gorszy od bezsensownego klikania w przeglądarce i odpisywania na oferty już dawno sprzedanego przedmiotu?

Dla mnie gra online, w której handel jest sprawą kluczową i niezbędną, musi mieć AH. I darujmy sobie opowieści o handlu w Diablo 2, przypominam mamy 2020 rok.

W sumie średniowieczny handel to jest główny powód dla którego nie tykam PoE (pomijam już pozorną darmowość, żeby grać na poważnie trzeba zainwestować w "stash taby").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego nie jestem w stanie pojąć, dlaczego AH jest gorszy od bezsensownego klikania w przeglądarce i odpisywania na oferty już dawno sprzedanego przedmiotu?

Dla mnie gra online, w której handel jest sprawą kluczową i niezbędną, musi mieć AH. I darujmy sobie opowieści o handlu w Diablo 2, przypominam mamy 2020 rok.

W sumie średniowieczny handel to jest główny powód dla którego nie tykam PoE (pomijam już pozorną darmowość, żeby grać na poważnie trzeba zainwestować w "stash taby").

 

 

To chciałbyś całkowicie darmowy tytuł ? Dla mnie logiczne jest to , że jak gra mi się podoba to nawet fajnie wspomóc twórców gry . Nie musisz wydawać 1000 zł na grę a na stash taby masz często takie promocje , że odmówisz sobie jednego wyjścia na imprezę i komfortowo grasz. Nie musisz mieć 100 stash tabów jak to widać u streamerów na youtube bo oni z lenistwa to kupują bo dosłownie każdy item mają oddzielnie. Ja mam currency tab , map tab , tab do kart i 10 zakładek i miejsca nie brakuje a koszt był naprawdę niski . Przecież gra z czegoś musi się utrzymać. Nikt do interesu dokładać nie chce i nie znam takich ludzi którzy by zarobić nie chcieli za swoją pracę.

 

Co do Auction house. Oczywiście nic nie mam do osób którzy są za takim rozwiązaniem i chcieliby takie coś w grach. Ja osobiście bardzo bym tego w path of exile nie chciał. Byłby jeszcze większy wysyp botów których i tak już nie brakuje . Zaniżanie cen i odwróciłoby to cały rynek do góry nogami. Ale to oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

 

To jest temat Wolcena więc bez sensu pisać o path of exile i robić off topic . Wolcena przetestuje w przyszłym tygodniu i jeśli będzie mi się lepiej grać niż w poe to oczywiście o tym napiszę bez problemu .

 

Nigdy w ogóle nie zrozumie całej wojny między graczami . Przecież każdy gra w to co lubi i trzeba to uszanować. Jedni uwielbiają diablo 3 a inni path of exile . Fajne jest to , że każdy może znaleźć coś dla siebie bigsmile.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolcen - twórcy dziękują za cierpliwość, nadciąga patch 1.0.4.0

 

Twórcy hack’n’slasha Wolcen przedstawili listę zmian, które zostaną wprowadzone do gry w najbliższym patchu 1.0.4.0. Poinformowano także o tymczasowym ograniczeniu liczby osób na serwerach i podziękowano fanom za cierpliwość.

 

W SKRÓCIE: twórcy Wolcen poinformowali o tym, co znajdzie się w najbliższym patchu i podziękowali graczom za cierpliwość; poprawki obejmują m.in. bugi dotyczące ekwipunku, interfejsu, zadań, zdolności i zapisywania postaci w trybie offline; aktualizacje będą ukazywały się raz na tydzień, ale mają być bardziej dopracowane; wprowadzono też tymczasowe ograniczenia liczby osób na serwerach.

 

Źródło: gry-online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze niech pracują bo gra ma potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze niech pracują bo gra ma potencjał.

Ma potencjał ale i błędów jest cholery albo i więcej, crashe czy problemy z zapisem to jeszcze pikuś.

Gorzej jeśli idzie o balans, itemizacje, i jak wszystko przekłada się na postać, część nie ma absolutnie żadnego sensu.

 

Zakładasz przedmiot który jest lepszy od tego co masz, no więc pewne statystyki co cię interesują powinny wzrosnąć sprawdzasz... a tu spadek :E i bądź tu mądry.

 

Część umiejętności mam wrażenie że albo nie działa albo działa nie tak jak sugeruje opis.

 

Gdyby Blizard zrobił taki remake Diablo2 na CryEngine .... ludzie zapomnieli by o wszystkich wpadkach Blizza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma potencjał ale i błędów jest cholery albo i więcej, crashe czy problemy z zapisem to jeszcze pikuś.

Gorzej jeśli idzie o balans, itemizacje, i jak wszystko przekłada się na postać, część nie ma absolutnie żadnego sensu.

 

Zakładasz przedmiot który jest lepszy od tego co masz, no więc pewne statystyki co cię interesują powinny wzrosnąć sprawdzasz... a tu spadek :E i bądź tu mądry.

 

Część umiejętności mam wrażenie że albo nie działa albo działa nie tak jak sugeruje opis.

 

Gdyby Blizard zrobił taki remake Diablo2 na CryEngine .... ludzie zapomnieli by o wszystkich wpadkach Blizza.

 

 

Odpowiedni balans przedmiotów , punktów drzewka nie jest taki prosty jak się wydaje . Do tego dochodzą różne mechaniki gry . Poe właśnie z tym się zmaga , że wypuszczają coś o czym sami nie wiedzą jak to powinno dobrze działać. Zapewne ten problem ma też Wolcen z tego co piszesz . Pracy mają naprawdę dużo i oby ich to nie przerosło bo zgłaszanych bugów jest masa . Ale życzę im jak najlepiej i aby to ogarnęli a gra stała się naprawdę super :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich ustawieniach gracie? na moim sigowym sprzęcie nie ukrywam, ale najlepiej gra mi się na niskich delatach :) niby jest stabilne 60 fpsów ale czuje "coś" czego nie mogę zrozumieć, dopiero jak wrzucę niskie detale jest pełna płynność, nie rozumiem tego.

 

P.S

Jestem w Katakumbach na 15 levelu i jest miód, nie żałuje że wydałem 142PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej skomplikowane drzewko talentów i skille tym większy burdel będzie żeby to zbalansować.

Ja dzisiaj z kumplem grałem, jak mnie boss przyciągnął i wywalił młotkiem to mnie do menu wywaliło :D

co do fpsów to nie bądź taki zadowolonym, jak zbierzesz do kupy grupe mobów to ci spadną ostro ;)

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna giera z tego co widziałem na necie, ale jednak wolę poczekać żeby połatali. Na wakacje może się wyrobią, pograłbym wtedy chętnie warkiem :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze niech pracują bo gra ma potencjał.

 

Tak tylko przypominam że PoE to 7 lat łatania niech Wolcen Lords of Mayhem tylko tyle doczeka się poprawek ;).

 

 

Gdyby Blizard zrobił taki remake Diablo2 na CryEngine .... ludzie zapomnieli by o wszystkich wpadkach Blizza.

 

Obawiam się że nawet Diablo IV nie będzie w połowie tak dobrze wyglądać :E

 

 

P.S

Jestem w Katakumbach na 15 levelu i jest miód, nie żałuje że wydałem 142PLN.

 

To powiem Ci że jak teraz się podoba to później będzie lepiej bo jeszcze gra się nie rozkręciła. Dalej robi się ciekawiej.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nawet Diablo IV nie będzie w połowie tak dobrze wyglądać :E

 

Lepiej nie myśleć jakby Wolcen chodził gdyby zapuścić na PS4/One :E , bo jak wiadomo konsole kiepsko sobie radzą z CE, kompletnie im nie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie myśleć jakby Wolcen chodził gdyby zapuścić na PS4/One :E , bo jak wiadomo konsole kiepsko sobie radzą z CE, kompletnie im nie leży.

Jak połatają to będą myśleć pewnie nad wersją PS5 a nie PS4, PS5 powinien sobie dać radę. Build Quin69 mnie po prostu rozbraja, potwory na ~190 poziomie, a ja ledwo robię na 50 :E :E

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gry nie mogę skończyć, bo nie mogę wejść do Monolitu.. restart gry itp nie pomaga.. Może kiedyś skończę grę jak usuną te bugi. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Edrica. Coraz bardziej mi się podoba jak ta gierka się rozkręca :E

 

A swoją drogą Edric dla Warka z 2h jest bardzo łatwy, rozwaliłem go za pierwszym podejściem bez żadnego problemu. Dotarłem do niego mając 22 poziom.

 

Ogólnie warek jest świetny normalnie robię totalną rozpierduchę z Ostrzami burzy + krwawiące ostrze i skrzydła Ishmira na doskok z atakiem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 58lev, troche zmienilem build i jest ok ;) ale dopiero "GR" 60 robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmioty wróciły do skrytki,crashy brak :thumbup:

Same z siebie wróciły :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj uniqe staff szlag trafil za to ten co uzywalem zduplikowal sie z gemami co mam w nim O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom tak piszą ludzie, że same sobie znikają i wracają :E Mi jeszcze nie znikły.

 

A co do działania gry w sensie płynności to mi działa spoko. Zero przycinek, zero stutteru. Idealnie działa z g-sync w 4k mam jak na razie 40-60fps w zależności od miejscówki i ile mobów na mnie siedzi, dwie opcje na high zrzucone cienie i efekty wolumetryczne, no i AA off.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom tak piszą ludzie, że same sobie znikają i wracają :E Mi jeszcze nie znikły.

it's not a bug it's a feature :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem 2 akt trochę pozmieniałem gear, gemy itd. Teraz crity z Bleeding Edge już pod 3k potrafią podchodzić :E Coś pięknego.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleeding edge to chyba najbardziej niezbalansowana rzecz w grze.

DMG ma duuużo większy niż cała reszta skilli w grze.

 

Ludzie na wyższym levelu i odpowiednim buildzie tłuką dmg w milionach.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem 2 akt trochę pozmieniałem gear, gemy itd. Teraz crity z Bleeding Edge już pod 3k potrafią podchodzić :E Coś pięknego.

Jeśli dopiero teraz robisz crity pod 3k to nie wiem jakim cudem pod 2H Edric był łatwy :E Może mi się bugował co chwilę i dlatego, ale ja robiłem crity pod 10k i miałem trudno. Story mode czy Normal mode? :E

 

Mam 48 lvl, crity robię pod 60-70k z Bleeding Edge, ale jestem glass canon. 60% CHC, 350% CHD, tylko 6k hp :E

 

Bleeding edge to chyba najbardziej niezbalansowana rzecz w grze.

DMG ma duuużo większy niż cała reszta skilli w grze.

 

Ludzie na wyższym levelu i odpowiednim buildzie tłuką dmg w milionach.

Quin odpalił Ubera, tam boss miał coś koło 128 mld hp, albo może więcej bo mi się już na ekranie gubiły cyfry :E

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z tego co czytam w specyfikacjach to nie ma wi-fi. Trzeba dokupić jakiś dodatkowy moduł ale w sklepie nie widzę tej opcji. @Caps - no właśnie wyczytałem, że 7900 bez X jest minimalnie mniej wydajny ale za to chłodniejszy i mniej prądożerny. Stąd ta decyzja.
    • 900mv/2600mhz scrashowalo, wiec zrobilem 900mv/2550mhz/+1550mhz bo na 1600 juz sie wysypalo. Stracilem okolo 2-3% wydajnosci, zysk 40 watow i karta 59/60stopni.
    • nie wiem czy warto. LG zrobiło z tego monitora łódkę.
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że przez te kilka lat, tak czy inaczej ruch się zwiększył i korki też by wzrosły. Druga sprawa, to nie bardzo łapię połączenia prezydenta miasta z budową infrastruktury kolejowej. Linia należy do PLK, bo samorząd nie dał rady jej przejąć. Z tego co wiem województwo się do inwestycji przywrócenia ruchu dołożyło, Wrocław raczej nie (może jakieś poboczne kwestia wokół przystanków na jego terenie). Jeżeli zrezygnowano z wiaduktów/tuneli, to pewnie cięli koszty. Tutaj jedyna słabość prezydenta może być taka, że za słabo walczył lub wcale nie walczył o nie. Patrząc na mapę, to nie bardzo jest jak. Wojszyce, Ołtaszyn to domki i niska zabudowa, nie ma tam żadnej rezerwy terenowej, a puszczanie na około i po obrzeżach nie ma sensu. Braki rezerw, to nie są błędy jednej kadencji, to zaległości sięgające kilku dekad, czasu planowania tych dzielnic. Także ewidentne zaniedbania Sutryka, to jeżeli w ciągu ostatnich lat nie zaczął chociaż planowania co z tym fantem zrobić, jeżeli były plany i ich nie wdrożył lub chociaż nie rozpoczął wdrażania. Kolejna sprawa, to korki na tych ulicach nie są wyłącznie tworzone przez mieszkańców Wrocławia, to też masa ludzi dojeżdżających do miasta. Tutaj kolej może wiele usprawnić, co dosyć dobrze widać na linii z Kłodzka, ile osób rano dosiada się na kolejnych stacjach (gdzieś do Strzelina jest w miarę pusto, potem coraz gęściej). Przypuszczam, że na linii ze Świdnicy wcale tak kiepsko z obłożeniem nie jest, a z czasem na pewno się poprawi. Ile kilometrów będzie jeszcze ok? Nie każda wioska wzdłuż kolei ma przystanek, a nawet jak ma to wcale nie znaczy, że jest blisko.
    • Kto poleci jakieś fajne słuchawki z łącznością jak w temacie ale, żeby miały wymienne gąbki/skórki ? Na pałąku, dość duże, zakrywające w całości uszy do 500pln. Nie jestem audiofilem, do grania głównie i oglądania filmów. Jak będzie potrzeba można zrezygnować z połączenia jack. Wszystkie co do tej pory miałem pokruszyły się, poprzecierały i albo wymiana nieopłacalna albo w ogóle nikt nie przewidział wymiany. A mam na kablu około 15 letnie creativea na gąbeczkach, używane codziennie i nic ale to nic się z nimi nie dzieje, czyli, że się da. Z góry dzięki
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...