Skocz do zawartości
demisen

Wolcen Lords of Mayhem - dla fanów Diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Wolcen-Logo-640x360.jpg

 

Wolcen: Lords Of Mayhem to rozgrywające się w otwartym świecie RPG akcji, utrzymane w ponurej stylistyce dark fantasy. Za powstanie gry odpowiada debiutujące francuskie studio SolarFall Games, złożone z młodych deweloperów, których połączyła wspólna pasja oraz doświadczenie w pracy z silnikiem CryEngine. Tytuł został sfinansowany w znacznej mierze dzięki udanej kampanii crowdfundingowej na serwisie Kickstarter. W grze wcielamy się w postać byłego oficera Republiki Ludzi, który przypadkiem wynalazł nieznane wcześniej magiczne moce. Mimo, że próbował ten fakt zataić, wieść o jego odkryciu dotarła do uszu przełożonych, którzy zamiast skazać go na śmierć, przeznaczyli jego ciało na eksperymenty. Naszemu protagoniście udało się uciec, lecz podczas wędrówki przez dzicz został zaatakowany przez grupę potworów. Wyczerpanego i półżywego bohatera ocalili jednak przedstawiciele tajemniczego zakonu Templariuszy. W ich szeregach będzie zaś mógł bez obaw korzystać ze swych wyjątkowych talentów, próbując odkryć prawdę o sekrecie, który może doprowadzić do całkowitej zagłady rodzaju ludzkiego. W ogólnych założeniach rozgrywki Umbra nie odbiega znacząco od standardów, wyznaczanych przez współczesne produkcje spod znaku hack’n’slash. Akcję gry obserwujemy w perspektywie izometrycznej, a podczas eksploracji wykonujemy całą masę zadań głównych i pobocznych, z których większość koncentruje się na walce z potworami oraz innymi przeciwnikami. Podczas potyczek korzystamy zaś z szerokiego arsenału broni, zbroi oraz zdolności magicznych. Twórcy ze studia SolarFall Games wprowadzili jednak do rozgrywki kilka nowatorskich rozwiązań, które wprowadziły nieco świeżości do utartych schematów gatunku. Jedną z nich stanowi niezwykle rozbudowany system rzemiosła, pozwalający na stworzenie elementów uzbrojenia oraz ekwipunku o praktycznie dowolnym kształcie i charakterze. Dodatkowo ze znajdowanych podczas gry materiałów możemy stworzyć własny dom, a następnie umeblować go i wyposażyć wedle własnych upodobań. Drugą z istotnych nowości jest nietypowy system rozwoju bohatera, określany przez twórców jako Apocalyptic Form. W grze zrezygnowano całkowicie z popularnego w produkcjach RPG podziału na klasy oraz typowych drzewek umiejętności. Zamiast tego nasza postać rozwija się w kierunku, wyznaczonym przez nasz własny styl gry oraz podejmowane w toku rozgrywki decyzje. W wyniku mutacji bohater może np. zyskać trzecią rękę, pozwalającą mu na władanie dodatkową bronią lub skrzydła, umożliwiające niezwykle dalekie skoki. Mocną stroną Umbry jest stojąca na bardzo wysokim poziomie oprawa graficzna, uzyskana dzięki wykorzystaniu najnowszej generacji zaawansowanego silnika CryEngine 3, wspomaganego przez technologię Quixel Megascans. Na wyróżnienie zasługuje też bazująca na systemie Kythera sztuczna inteligencja komputera. Dzięki niej, nasi przeciwnicy płynnie dostosowują swoje poczynania do zmieniającego się otoczenia oraz realiów walki.

Źródło: GOL

 

Gameplay:

 

https://www.youtube.com/watch?v=0Bm92QDDmU4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie :thumbup:

 

Wolcen: Lords of Mayhem - Early Access Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=zBuxRGmPPC0

 

Kupiłem Early Access cena nie jest wygórowana raptem 70 zł :cool:

 

http://store.steampowered.com/app/424370/Wolcen_Lords_of_Mayhem/

 

Właśnie ściągam

 

GK8PqMR.jpg

 

jak ogram to dam znać co i jak ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze na ten tytuł poczekamy?

 

Już można grać :D.

 

Jestem właśnie po pierwszej sesji z tym tytułem i jestem miło zaskoczony.

 

7h0gcYm.jpg

 

Czegoś takiego nie widziałem jeszcze w żadnej grze hack and slash - grafika jest przecudowna i ciężko oderwać od niej oczy:

 

CaZA9PB.jpg

 

daOUVUu.jpg

 

uEcDXKc.jpg

 

KDnK2hp.jpg

 

IFtV7xK.jpg

 

UgzY1m2.jpg

 

JNiTE2W.jpg

 

Ciekawie też wygląda rozwój postaci.

 

Nie ma klasycznego podziału na klasy i można grać w dowolnej konfiguracji np. jako mag wojownik lub złodziej. Samo drzewko umiejętności jest bardzo mocno rozbudowane i daje sporo możliwości.

 

Optymalizacja bardzo dobra na moim sprzęcie działa płynnie w max detalach i FullHD 1080p :thumbup:

 

Przyjemnie się w to pyka - tyle drogą wstępu a teraz wracam grać dalej ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem wczoraj naprawde bardzo dobrze zapowiadajacy sie tytul -miod cud i orzeszki rzeklbymlol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo czyzby 70 zł miało mi zniknac z portfela :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie, ale poczekam jak endgame będzie już bardziej rozbudowany i multi dodane.

Grać samemu to mi się szybko znudzi, nie ma to jak siekać w party ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie prezentuje sie na prawde fajnie, moze ktos porownac w stosunku do takiego Grimm dawn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że porządnie wykorzystali CryEngine, coś tam grałem w Grim Down i też jest ładne, ale wydaje mi się, że Wolcen Lords of Mayhem prezentuje się dużo lepiej, choć z Wolcen Lords of Mayhem na razie miałem do czynienia tylko na YT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że porządnie wykorzystali CryEngine, coś tam grałem w Grim Down i też jest ładne, ale wydaje mi się, że Wolcen Lords of Mayhem prezentuje się dużo lepiej, choć z Wolcen Lords of Mayhem na razie miałem do czynienia tylko na YT ;)

Zle sformulowalem pytanie bo nie chodzilo mi o grafike :E

 

Ogolnie cryengine widac, robi swoje. Ale grywalnosc, jak z nia? Jak bugi itd bo z tego co widze to wersja 0.5, nie chce kupi gry, ktora znudzi mi sie nim wyjdzie pelna wersja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to cała gra czy coś na kształt dema?

 

To nie jest demo to jest normalnie cała gra tylko z wczesnym dostępem, czyli że może zawierać jeszcze jakieś błędy tak samo jak graliście w Escape from Tarkov :).

 

Na premierę STEAM zaktualizuje Ci normalnie do wersji finalnej i będziesz miał za te 70 zł całość nawet jak gra będzie już wtedy drożej sprzedawana ;).

 

Minus jest taki, że gra czasami lubi się wysypać do pulpitu, ale tak to większych błędów nie uświadczyłem (przynajmniej na razie) a na to da się przełknąć oko, bo nawet taki Assassin's Creed Origins potrafi się wysypać do pulpitu i to po ilu aktualizacjach :E.

 

Jak wrócę do domu to wkleję Wam screeny z późniejszych etapów gry a nie tylko z samego początku.

 

Graficznie jest to Crysis wśród wszystkich hack and slash'y jakie do tej pory widziałem. Efekty czarów wyglądają obłędnie, a ćwiartowanie i siekanie wrogów mieczem dwuręcznym daje masę frajdy - fajnie się rozpadają a postać jak bierze zamach to czuć ciężar broni.

 

Oczywiście jest pełny cykl dobowy (dzień-noc) oraz zmienne warunki pogodowe (cmentarz podczas burzy wygląda mega klimatycznie - wolumetryczna mgła i nasiąknięta mokra ziemia) :cool:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polski jezyk ma być potem dodany bo nie wiem czy czekać czy wydać te 40zł :E

 

Gdzie wycziłeś klucz za 40 zł :E ?

 

Sporo języków jest już dodanych ale na razie polskiego oficjalnie jeszcze nie ma za to spolszczenie widziałem że jest w Internecie.

 

Polski (napisy) też będzie dodany z czasem ;)

 

e7RSVkq.jpg

 

Tak czy siak żeby cieszyć się grą wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego. To jest hack and slash tutaj najważniejsza jest masowa eksterminacja wrogów różnymi narzędziami mordu i podziwianie pięknych widoków dla ukojenia nerwów po ciężkim dniu w robocie :D.

 

gralem wczoraj naprawde bardzo dobrze zapowiadajacy sie tytul -miod cud i orzeszki rzeklbymlol2.gif

 

Kim grasz wojownikiem, magiem, złodziejem? Jaki masz pomysł na postać i w co będziesz inwestować punkty umiejętności? Ja pakuje na razie wszystko w magię :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt nie streamuje, może Quinn sprawdzi to popatrzę. Fajnie się zapowiada, na ten moment dobrze wygląda, może coś z tego będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie wycziłeś klucz za 40 zł :E ?

Na Kickstarterze były po 9$.

Ja mam stąd, jeszcze jak się toto nazywało Umbra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak Grim Down było dla Ciebie ładne to tu będziesz zbierał szczęke z podłogi ;)

Brzydkie znowu nie bylo, szczegolnie jezeli mowimy o finalnej wersji. Niestety natlok wrogow potrafil zajechac nawet mocne kompy :E

 

 

Chyba mnie namowiliscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak Grim Down było dla Ciebie ładne to tu będziesz zbierał szczęke z podłogi ;)

Pewnie będzie tak jak mówisz, ale wśród hack&slashy Grim Dawn było dość ładne na premierę, teraz też z tego co widzę jest dobrze ;)

 

A polski jezyk ma być potem dodany bo nie wiem czy czekać czy wydać te 40zł :E

Dzieci w przedszkolu już uczą angielskiego więc w czym problem?

:E

 

 

Gdzie wycziłeś klucz za 40 zł :E ?

 

Sporo języków jest już dodanych ale na razie polskiego oficjalnie jeszcze nie ma za to spolszczenie widziałem że jest w Internecie.

 

Polski (napisy) też będzie dodany z czasem ;)

 

e7RSVkq.jpg

 

Tak czy siak żeby cieszyć się grą wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego. To jest hack and slash tutaj najważniejsza jest masowa eksterminacja wrogów różnymi narzędziami mordu i podziwianie pięknych widoków dla ukojenia nerwów po ciężkim dniu w robocie :D.

 

To czeski już dali a naszego nie :E:hmm: Wiadomo to tylko h&s, ale lubię mieć PL, czy to spolszczenie co widziałeś w sieci to na pewno do Wolcen Lords of Mayhem a nie Grim Dawn ? Nie wiem też czy naprawili już bugi z UI w rozdzielczości 2560x1080/3440x1440 i monitorach 21:9.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem garść nowych screenów prosto z gry prezentujących nieco późniejszy etap zabawy a nie tylko sam początek :)

 

Lqc0I2a.jpg

 

bX5IwvE.jpg

 

t5oMsWF.jpg

 

CL8x55c.jpg

 

OksvW6a.jpg

 

o8LIkvX.jpg

 

CBExuFn.jpg

 

1SL0K0S.jpg

 

hZyPxqL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vikings: Wolves of Midgard było już ładniejsze od Grima.

Pisałem na premierę, czyli w 2015 było jednym z ładniejszych hack&slashy, Vikings: Wolves of Midgard owszem ładniejsze, ale wyszło rok później, nawet chciałem kupić, ale to sterowanie i brak wsparcia dla 21:9 przesądził sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie obsługa pada?

 

Tak będzie obsługa pada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vikings: Wolves of Midgard było już ładniejsze od Grima.

 

Vikings: Wolves of Midgard jest na Unity Engine :P

 

U pająków też jest fajnie. Pierwsze skojarzenia Diablo III i Królowa Pająków ;)

 

8DQqOU5.jpg

 

ZV5G0d3.jpg

 

aEGNGCR.jpg

 

OX2moSI.jpg

 

ZdHSJLc.jpg

 

VjAMyd4.jpg

 

n6cR0zP.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie :hmm:

Króciutka to była przygoda i wiedziałem, że nic z tego nie będzie, bo potwierdzili wtedy brak wsparcia dla monitorów UltraWide, a oprócz tego nie pasowało mi jakieś drewniane poruszanie/sterowanie postacią. Zawiodłem się przez rozdzielczość, bo nastawiony byłem bardzo pozytywnie, choć H&S to nie jest mój ulubiony gatunek, to klimat Wikingów i ładna oprawa mnie zachęciły.

 

Wolcen Lords of Mayhem też mnie porządnie zachęcił, głownie dlatego, że wygląda zacnie, ale jak zwykle na ten moment mam w co grać i nie mam pewności co z bugami w rozdzielczości 21:9 (na YTube widziałem, że są), prędzej kupi się przy premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pogralem godzine i zwrot kasy, widac ze early access, zaraz po wyjsciu z jaskini wszedlem w wode i nie moglem z niej wyjsc, zapowiada sie fajnie, ale sporo pracy przed tworcami. Chyba zagram jeszcze raz w grim dawn plus dlc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...