Skocz do zawartości
Adasijo

Instalacja WIN7 na nowym laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Dzisiaj zakupiłem taki oto laptop bez systemu:

https://www.x-kom.pl/p/358738-notebook-laptop-156-asus-r541ua-dm1406d-8-i3-7100u-8gb-1tb-dvd-czerwony.html#specification

Do niego dostałem płytkę ze sterownikami tylko do WIN10 i na stronie też tylko takie są. Próbowałem instalować win7 z usb i za nic nie chce przejść. Zmieniałem już każde ustawienie w biosie jakie tylko mogło by pomóc i lipa. Błąd wyskakuje po naciśnięciu przycisku "Zainstaluj", oto jego treść: 4579134600_1476204904.jpg

Poczytałem trochę i chodzi o jakieś sterowniki do usb. Moje pytanie jest takie, czy w ogóle da się zainstalować win7 na tym laptopie? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje ten sposób ;) Co do przestawienia to nie ma tam takiej możliwości, w polu wyboru jest tylko AHCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie próbowałem jeszcze, też się nad tym zastanawiałem ale nie miałem akurat płytki żeby wypalić. Jutro podziałam i napisze jakimi efektami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje ten sposób ;) Co do przestawienia to nie ma tam takiej możliwości, w polu wyboru jest tylko AHCI

a jest opcja disabled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, jest to w ogóle jakiś dziwny bios, pierwszy raz widziałem taki gdzie można myszką sterować xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście b. dziwny bios - taki bios nazywa się uefi, i od paru lat jest standardem

 

od paru lat nawet zapowiada się minisystem do niego - tzw uefi shell - wtedy nie tylko będzie się go obsługiwać myszką, ale i będzie można połączyć się z internetem, i np ściągnąć sterowniki do systemu - na razie jednak tylko obietnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie się czegoś dowiedzieć, dawno nie miałem w rękach nowego kompa. Ostatecznie zainstalowałem win10, bez kłopotów. Także temacik do zamknięcia, dzięki za pomoc ;):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem naprawdę pod wrażeniem pracy przy projekcie.
Kupiłem lapka do domu i na spotkania biznesowe, nienawidzę dyszki, jest zbyt przegięta.
Opcje są zbędne i wszędzie masa niepotrzebnych bajerów (przykład - wstążki w folderach).

Dzięki wielkie za darmowe stworzenie tak doskonałego projektu.
Wyślij nr konta, będzie na litra.

Poniżej log, wszystko przebiegło pomyślnie za 1 razem


https://liftboards.pl/email/log.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapek to HP15 R7-3700 (15S-EQ0028NW) touchpad nie działa... czy jest jakaś opcja na sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiem że temat do zamknięcia, ale jakby co to wlach tryb 'legacy' w ustawieniach uefi. W7, będąc archaicznym systemem, ma z tym kłopoty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...