Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

komunia

Wybór taniego SSD BIWIN 120-240GB 2.5'', SATA3 6GB/s, 495/454 MB/s, MLC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś słyszał coś o tych dyskach?

 

Mam je u siebie w miescie w lokalnym sklepie za odpowiednio:

 

BIWIN Dysk SSD A3 Series 120GB 2.5'', SATA3 6GB/s, 495/454 MB/s, MLC 165zł

 

BIWIN Dysk SSD A3 Series 240GB 2.5'', SATA3 6GB/s, 563/511 MB/s, MLC 285zł

 

To dokładnie ten:

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-biwin-a3-series-120gb-sata3-cse25g00002-120-1632162/

i ten

https://www.morele.net/dysk-ssd-biwin-a3-series-240gb-sata3-cse25g00002-240-1632163/

 

 

To dobre dyski? warto w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ok 330pln jest crucial mx500 z 5 letnia gwarka i to jest raczej najlepsza opcja, z drugiej strony za 285pln to ten 240gb to tez swietna opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem system na tym pierwszym. ;P jak chcesz jakiś test to mow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500 to nieco ulepszony MX300. Problem w tym, że Adata SU800 jest lepszym wyborem(bo Cruciale w niektórych testach wypadają tragicznie), jeśli chodzi o te tanie TLC 3D.

 

Ten Biwin A3 nie jest na kościach MLC, a TLC. Błąd hurtowni, z której sklepy pobierają dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o ADATA Ultimate SU700 240GB 2,5" (ASU700SS240GTC) za 287zl oplaca sie czy jest cos lepszego w tej cenie ewentualnie lekka doplata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xkomie Micron M1100 256 GB za 289 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten micron to dobre dyski bo firma dlamnie calkiem nieznana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszą, że ten Biwin jest jednak na MLC więc skąd masz info, że nie jest?

 

Ma ktoś jakieś testy tych dysków Biwin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX300 = Micron 1100

 

Bierzcie dyski z zadowolenie, bo tam jest darmowy kurier/pobranie + -20zł za zapisanie się do newslettera(kod przychodzi natychmiast).

 

Co do tego Biwin: https://pl.aliexpress.com/item/BIWIN-2-5-SATA-III-7mm-SSD-256GB-6Gb-s-Solid-State-Drive-A2-Series-for/32325021477.html

 

Testy w As SSD raczej potwierdzają, że to TLC(pewnie drugiej generacji). Przypuszczam, że na aliexpress sam producent wystawił(popularne wśród tych tanich chińczyków, których jest od groma). Niektóre sklepy zagraniczne również piszą o TLC.

 

A jak kolega wyżej ma Biwina, to niech odpali SSD-Z, to pokaże jakie kostki siedzą i co za kontroler ;). Na 99,9% będą to TLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dobrze byłoby sprawdzić na jakich kościach jest ten Biwin, bo jest kompletna dezinformacja z pamięciami w nich umieszczonymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na kolegę co już go kupił, niech da ten screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pierwszy ssd w życiu i okaże sie że bedzie 3ci

 

4 dysk bede mieć w laptopie jeśli się to potwierdzi. Pierwszy miałem oryginalna hybrydę zamieniona na wd z tlc (WD 120GB WD Green SSD) potem niby poczytalem i zamienilem na ten bwin (BIWIN 120GB 2,5'' SATA A3 Series MLC) na MLC a jelsi teraz nie wyjdzie to znow bede zmieniac na inny?

 

nie odczytało:

 

https://imgur.com/a/qGEYu

 

Rozumiem że moge oddać do x-kom za niezgodnosc towaru z umowa :) chociaz dalem w goracym strzale 170pln

 

teraz w goracym strzale jest Micron 256GB 2,5" SSD M1100 3D NAND OEM za 260

 

jeszcze moj ostani temat w tym dziale:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1233950-Kt%C3%B3ry-dysk-wyba%C4%87/page__p__14953770__fromsearch__1entry14953770

 

oraz na x-kom nadal:

 

c01f744949b32808med.jpg

 

i jeszcze jeden test: dodam że zdazylem dopiero co windowsa postawic na dysku xD nic innego nie zainstalowane a platforma do testów jak w syg:

 

 

 

a1f52eca2a434c7dgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radow

Jaka niezgodność towaru z umową? Dostaniesz info, że to dane od producenta, a producent wyraźnie napisał, że to optymistyczne wartości, a Ty masz za słaby cpu/kontroler/system by takie wartości osiągnąć. Albo w regulaminie mają od tego parafkę.

 

Jak możesz (nie minęło 14 dni), to odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. Jak nie, to guzik zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn bardziej mowie o tlc i mlc :P

 

to chyba znacząca różnica :P

 

zreszta nie wiem czy bedzie mi sie chcialo 4raz laptopa rozbierać skoro jeszcze 2h nie przepracował a juz 4x go otwierałem :E

gdybym dał 200pln to bym sie zdenerował - za 170 to jeszcze mozna to przeboleć :) zreszta jest gwara

 

Gwarancja - sprzedawcy 36 miesięcy (gwarancja sprzedawcy)

 

A opis produktu na stronie x-kom mowi jasno:

 

2,5-calowy dysk SSD od BIWIN jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy wymagają wysokiej wydajności i bezpieczeństwa składowania danych. Wyposażony w interfejs SATA III 6Gb/s, dysk BIWIN A3 oferuje wyjatkową szybkość odczytu/zapisu danych na poziomie 563/452 MB/s.

 

Technologia pamięci MLC Flash sprawia, że dysk SSD jest całkowicie bezgłośny i zużywa znacząco mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi dyskami HDD. Tym samym zyskujesz większe oszczędności, a także dłuższy czas pracy na baterii.

 

Zaawansowane funkcje szyfrowania pozwalają na zapewnienia najlepszej możliwej ochrony składowanym danym, przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiej wydajności.

 

i to nie jest wprowadzanie w błąd? (jelsi sie okaże ze tlc?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i rownie dobrze mogą mi powiedzieć że dane otrzymali od Mitycznego Jeża :P to oni są fachmanami - ja jestem zwykłym konsumentem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłej zabawy z weryfikowaniem czy to faktycznie MLC czy nie ;)

 

To wiedza powszechna że podawane transfery w opisach dysków potrafią się sporo różnić od faktycznych - nie wiem czy tego nie wiedziałeś, czy próbujesz udawać głupiego i liczysz, że sklep przyjmie zwrot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się kłócił i nic nie zyskasz. Sam miałem bardziej oczywistą sytuację i był problem. kupiłem BX300 z opisu wynikało, że miał mieć akcesoria jak BOX a przyszedł golas OEM. Początkowo nie chcieli nawet słyszeć o zwrocie na ich koszt, w końcu stanęło na zwrocie pewnej sumy.

Jw proponuję zrobić secure erase i oddać na zwrot 14dniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się widzę solidnie postarali, żeby ukryć co tam siedzi :D. Napisz do producenta, mają stronę. W karcie produktu nie ma żadnej wzmianki o kościach(czyli wiadomo, że TLC, bo każdy się chwali MLC. Przerobiłem to z wszystkimi chińczykami, bo szukałem taniego MLC z tamtej części świata, ale odpowiedź producenta zawsze ta sama - TLC). Liczą na naiwnych(i znaleźli sklepy w Europie) ;). Spokojnie możesz reklamować z tytułu rękojmi, ale jak masz 14 dniowy zwrot... Warto też zwrócić uwagę naszym sklepom, że podają błędne info. W tych chińczykach też łatwo poznać TLC, bo każdy SSD ma problemy w AS SSD w teście 4k-64, czyli tak jak u Ciebie. Obejrzałem wyniki testów chyba 20 dysków SSD z Chin i zwykle rezultaty są żenujące(nie wspominając o tym, że kontrola jakości w tych firemkach jest żadna, tzn. jeden SSD działa przyzwoicie, drugi tragicznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego IRDMa kup BX300. Właściwie to nie wiadomo co siedzi w tym Goodramie, w BXie jest 3D-MLC + przyzwoity kontroler + dedykowany cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom

zweryfikowaliśmy dostawę jaką mamy obecnie na magazynie. Wszystkie sztuki powinny być na kościach MLC - taką informację również otrzymaliśmy od dystrybutora a więc opis jest poprawny

 

 

x-kom

Od dłuższego czasu obserwujemy trend, gdzie producenci nie „chwalą” się jakie kości są aktualnie stosowane w dysku konkretnej serii – pozwala im to na zmianę w dowolnym momencie z warunkiem utrzymania specyfikacji a konkretnie wartości odczyt- zapis ?

 

Dostawa dysków, która jest u nas powinna być na kościach MLC dlatego zostało to uwzględnione w opisie ?

 

 

czyli x-kom i inni :)(hehe) mają dystrybucje na MLC zaś "reszta swiata" ma ochłapy na TLC :P

 

Napisałem co x-kom odpowiedział na poinformaownaie o prawdopodobnym błedzie w opisie (gdyby ktoś kiedyś trafił na temat) i żeby wiedział że x-kom jest juz poinformowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysków nie rozbierali a jak okaże się, że to TLC to co im zrobisz? Zasłonią się błędną informacją od dystrybutora.

 

No właśnie, nie rozkręcisz to się nie dowiesz. A jak to zrobisz to odrzucą rękojmie, tak jak xkom ma w zwyczaju robić z telefonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wy nie rozumiecie że ja z nimi nie walczę tylko wrzucam jakby ktoś chciał?

 

Jak dla mnie to nadal niezgodność towaru z umową - coś jak rękojmia .

 

Oni są sprzedawca w tym przypadku ;)

 

Jakbym miał rozkręconego lapka albo w stacjonarne to bym rozebrał ;).

 

Jakbym zamówił w salonie auto w dieslu a dostał benzyniaka to też "niczyja" wina by była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Radow, masz oczywiście rację.

 

Zgodnie z przepisami:

Art. 5561 [Wada fizyczna rzeczy]

§ 1. Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli:

1) nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;

2) nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór;

3) nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;

4) została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.

§ 2. Jeżeli kupującym jest konsument, na równi z zapewnieniem sprzedawcy traktuje się publiczne zapewnienia producenta lub jego przedstawiciela, osoby, która wprowadza rzecz do obrotu w zakresie swojej działalności gospodarczej, oraz osoby, która przez umieszczenie na rzeczy sprzedanej swojej nazwy, znaku towarowego lub innego oznaczenia odróżniającego przedstawia się jako producent.

§ 3. Rzecz sprzedana ma wadę fizyczną także w razie nieprawidłowego jej zamontowania i uruchomienia, jeżeli czynności te zostały wykonane przez sprzedawcę lub osobę trzecią, za którą sprzedawca ponosi odpowiedzialność, albo przez kupującego, który postąpił według instrukcji otrzymanej od sprzedawcy.

 

Sprzedawca zapewnia, że ma towar na kościach MLC, zatem jeśli byłyby inne istnieje podstawa do skierowania roszczeń z tytułu rękojmi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...