Skocz do zawartości
coone

Cicha klawiatura dla gracza 200zl +/-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję cichej klawiatury dla gracza. Ważne aby była jak najcichsza ponieważ w nocy przeszkadza hałas domownikom :) dobrze gdyby miała opcję multimedialne zalezy mi tylko na volume-/+ niczym więcej. Jeżeli chodzi o podświetlenie to nie koniecznie a jak już jakaś będzie to z opcją wyłączenia jej ewentualnie :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski czy wysoki profil klawiszy?

 

i rozumiem ze wszelkie mechaniki i "pseudo-mechaniki" nie wchodzą w grę ze względu na głośność?

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hafexo jeżeli ma być cicha to raczej mechaniki odpadają bo po 1 i najważniejsze ma być cicha :) Żona się strasznie złości jak halasuje w nocy ;)

Tu na forum już jednemu użytkownikowi ktoś polecał Razer Deathstalker na allegro jest za 250zl a wersja Essential za 170zl i się zastanawiam nad nią. Do gier to chyba taka

Membranowa Z klawiszami "wyspowymi" się nada ... ciężko mi napisać cokolwiek bo nigdy nie zwracałem uwagi na klawiaturę. Brałem byle jaką najtańsza aby była:) więc jeżeli chodzi o klawiatury to jestem zielony w tym temacie i chciałem Was poprosić o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniki to nie tylko Cherry MX Blue (i pochodne), które wydają specyficzny "klik", z cichych mechaników masz np. MX Brown, MX Red (i pochodne), jedyne dźwięki jakie będzie słychać, to podczas "dobijania" klawisza do samego spodu, ale tutaj można to zniwelować poprzez wrzucenie o-ringów pod capsy.

 

Posiadam DeathStalkera, więc jeśli masz jakieś pytania dot. tej klawiatury - pisz śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj posiadam klawę na brownach i jest bardzo głośna. RomerG od logitecha są umiarkowanie ciche no i ofc mx silent. Aczkolwiek do cichych nożycówek jeszcze im daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mało osób odpowiada na ten post:) więc tak zapytam ostatecznie czy razer deathstalker essential będzie dobrym wyborem czy w tej cenie do 200zl dostanę cos lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Force K7

 

ten deathstalker chyba nawet nie jest nożycowy, w dodatku oznaczenia liter są bardzo niewyraźne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hafexo to teraz mi namieszałes i jestem w kropce :) ten K7 bedzie cichszy od razera ? moze do budzet podniose do 250zl i w tej kwocie cos dostane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nożycowe klawiatury sa bardzo nieprzyjemne w użyciu. Jesteś pewien, że chcesz taką sobie kupić?

 

Można powiedzieć, że nożyce mają krótki i bolesny skok z twardym lądowaniem palca :)

 

 

Tutaj masz ciekawostkę, ja osobiście w takie coś bym celował, jak już miałbym pompować siano w klawiaturę:)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak o głośności piszecie, to powiedzcie mi czy ta klawiatura jest cicha?

 

 

Patrzcie na moment 2:15

 

Zachwalają, że to cicha klawiatura... a chyba jest strasznie głośna.

 

Chciałem ją kupić, ale też nie chciałbym buczydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nożycowe klawiatury sa bardzo nieprzyjemne w użyciu. Jesteś pewien, że chcesz taką sobie kupić?

 

Można powiedzieć, że nożyce mają krótki i bolesny skok z twardym lądowaniem palca :)

 

 

Tutaj masz ciekawostkę, ja osobiście w takie coś bym celował, jak już miałbym pompować siano w klawiaturę:)

A moim zdaniem nożyce są świetne, lepszy od MX Blue i Brown, co Ty na to? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nożycówki są ok. Używam Rapoo 8900p od blisko 3 lat, ale grając z fps nie są komfortowe. Do pisania są bajka. Paluchy niemal same suną po klawiszach, niemal nie trzeba wykonywać palcami ruchów góra-dół i tekścik leci. W grach jednak powoduje to czasem przedwczesne reakcje. Brak wrażenia pełnej kontroli nad postacią/pojazdem. Powoduje to, że gdyby nie ważniejsze wydatki nabyłbym swojego pierwszego mechanika (na pierwszy ogień dumam nad Genesis Thor 300 Outemu Red, co by za dużo kasy nie wywalić, jeśli jednak nie spodoba mi się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nożyce są świetne, lepszy od MX Blue i Brown, co Ty na to? :D

 

że każdy ma swoje preferencje.

 

Nożycówka ma 2mm do aktywacji i końca skoku. Membranówka 4mm i jest bardziej mietka. Mechaniki standardowo aktywują się po 2mm ale dobic można je do 4mm. Ostanio pojawiło się kilka nowych switchy z krótszym skokiem i szybszą aktywacją.

 

Zanim się kupi nożyca, warto na sobie przetestować. Mnie drażni też ich delikatność :D

 

ps. no i oczywiście jak już ją raz zepsujemy, to do reklamacji się nie nadaje:D Uszkodzenie mechaniczne :E Tak zepsułem w życiu chyba 3 nożycówki w laptopach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nożycówki sprawiają wrażenie delikatnych, jednak o swojej Rapoo mogę śmiało powiedzieć, że to solidna klawirka. Sztywna, metalowa obudowa, niemal nie ma efektu specyficznego "bujania się" klawiszy na nożycach, jak ma to miejsca w klawiaturach laptopów, same klawisze też są metalowe. Nie wiem, co i jak tam może zepsuć się. Chyba, żeby używać jej zamiast młotka. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując dużo nie stracisz. Co szkodzi spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pff w ułamku sekundy można zapsuć ją jak się komp zawiesi. Albo jak w pracy wysypie się program zanim wciśniesz dyskietkę :D

 

https://www.videoblocks.com/video/hand-beating-computer-keyboard-with-fist-slow-motion-hqgb5nain0geoiu

 

https://www.shutterstock.com/video/clip-4553336-stock-footage-businessman-smashing-laptop-with-fist-slow-motion.html

 

 

Sie sypie jak domki w jugosławi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to wyczerpało formułę dyskusji w tej kwestii. Dalszy dialog nie ma racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na serio, to miałem sytuacje że coś wpadło np pod klawisz, i żeby to wyjąć trzebabyło wypiąć kaycapsa. W drugą stronę włożyć już się nie dało. Albo gdzieś enter/shift/spacja się blokowała bo coś się rozczepiło pod klawiszem. Ponowne wsadzenie na miejsce kończyło się wiecznie złym spasowaniem, aż te mini haczyki plastików albo stabilizatorów się deformowały i problem. Wszytko trzyma delikatny mechanizm z milimetrowego plastiku albo chyba ułamka milimetra grubości metalu.

 

Solidności w tym nie ma ;)

Albo szklane się szturchało i guziki zalało:D Rozebranie, wyczyszczenie i ponowne złożenie to też abstrakcja :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj czy pretensje masz do klawy, czy do siebie. Klawa sama na siebie syfi?

 

ps Jak lejesz wachę do baku, to też wszystko Ci jedno czy to diesel czy czy benzyna, czy stosujesz się do zaleceń producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, ale jak wybrudzi mi się samochód i go myję lub odkurzam, to nie odpadają mi części po drodze.

 

Nożycówki są delikatne.

 

 

 

Np posłuchajmy tego zioma, jakoś nie jest wcale zaskoczony, że klawa jest uszkodzona. Już tam dawce obok rozbiera.

 

 

Zacytujmy : "Jest to dosyć częsty problem wypadających klawiszy"

 

 

 

 

Albo inaczej, https://www.google.pl/search?q=broken+laptop+keyboard&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjYk4CH2ZfZAhWBkSwKHe20DQgQ_AUICigB&biw=1920&bih=949

 

Pierdylion przypadków uszkodzonego guzika :) Widziałeś tak uszdzone zwykłe membrany albo mechaniki? No właśnie ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyć wyżej przyznałem, że są delikatne. Ty zaś zapodałeś frustrata tłukącego pięchą w klawiaturę. Wolę dyskutować z osobami pozostającymi w granicach typowego wykorzystania sprzętu w zadaniach do których zostały zaprojektowane (a nie są wykorzystywane jako śliniak u niemowlęcia na okruchy paszy wypadające z paszczęki).

 

ps Nie czekam, aż zaczniesz zapuszczać linki do klawirek w laptopach (bo żadnej biurkowej klawiry nie zapodałeś) poddanych testom zderzeniowym przez Euro NCAP. Jestem racjonalnym człowiekiem.

 

pss Swoją mam blisko 3 lata. Używam jej intensywnie co najmniej 5 godzin dziennie. Nic mi w niej nie odpadło. Jedyne na co mogę narzekać, to to, że baterie w niej trzymają tylko 8 - 10 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, ale jak wybrudzi mi się samochód i go myję lub odkurzam, to nie odpadają mi części po drodze.

 

Nożycówki są delikatne.

 

 

 

Np posłuchajmy tego zioma, jakoś nie jest wcale zaskoczony, że klawa jest uszkodzona. Już tam dawce obok rozbiera.

 

 

Zacytujmy : "Jest to dosyć częsty problem wypadających klawiszy"

 

 

 

 

Albo inaczej, https://www.google.pl/search?q=broken+laptop+keyboard&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjYk4CH2ZfZAhWBkSwKHe20DQgQ_AUICigB&biw=1920&bih=949

 

Pierdylion przypadków uszkodzonego guzika :) Widziałeś tak uszdzone zwykłe membrany albo mechaniki? No właśnie ;)

Akurat podałeś przykład (moim zdaniem) najgorszej klawiatury nożycowej (Acer), która out-of-box się chwieje i sprawia wrażenie, jak by się zaraz miała rozpaść.

Używałem wiele klawiatur nożycowych (zarówno laptopowych, jak i "stacjonarnych", od tanich po te droższe) - nie miałem przypadku, żeby coś wypadło lub się złamało. W bodajże 2 klawiaturach wyciągnąłem klawisz, po czym włożyłem go z powrotem na miejsce i nic nie pękło/nie zdeformowało się... tylko to trzeba zrobić z umysłem, a nie na pałę.

 

Szczerze, chyba widziałem już więcej uszkodzonych mechaników, niż nożycówek (a to płytka PCB nawaliła, a to pojedyńczy switch...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie trzymacie klawiatury, ale statystycznie to jest największe skupisko syfu w domu.

 

Uszkodzenie plastiku mechanizmu da szansę na swapa. Uszkodzenie zaczepów wymaga wymiany całej klawiatury. Dla mnie one są delikatne.

 

99% nozycowek świata to laptopy. Więc chyba nic dziwnego że to one najczęściej są uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...