Skocz do zawartości
coone

Cicha klawiatura dla gracza 200zl +/-

Rekomendowane odpowiedzi

99% nozycowek świata to laptopy. Więc chyba nic dziwnego że to one najczęściej są uszkodzone?

 

No... 99%... tyle, że temat dotyczy tego 1%...

Nie ma to jak argumenty i przykłady dobrane adekwatnie do okoliczności. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nozycy nie lubię. U rodziców w laptopie przycinają się niektóre klawisze. Jak mam tą używać to mnie trafia. Rozebrać i wyczyścić nawet nie próbuje bo wiem jak się to może skończyć.

 

Czym się różni laptopowa nozycowa od zewnętrznej? Dla mnie niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wylazło uprzedzenie.

 

Też nie lubię lapków włącznie z ich klawiaturami i touchpadami (co za głupia nazwa ;/ ). Niemniej jednak jest różnica w jakości wykonania klawiatury instalowanej w lapie i klawiatury dedykowanej do blaszaka, choćby z tego powodu, że ta druga ma indywidualną obudowę, a nie siedzi na plastikach laptoka, gdzie zdecydowana większość lapciaków to budżetówy z obciętymi kosztami produkcji, gdzie się da, by producent mógł "straszyć" mega super hiper Intelem (choć zazwyczaj to jakiś Cielak, Pentuim czy Atom) oraz mnóstwem gigabajtów vramu przy... integrach.

 

Panie, cokolwiek porządniejsza nożycówka do blaszaka to minimum 170 zeta. Sprawdź sobie, jaki jest realny koszt, ale nie jako części zamiennej (tu zedrą z Ciebie skórę), nożycówki w laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo, proszę sprawdzić ile kosztuje klawiatura do laptopa :lol2: ja bym jej taniochą nie nazwał :E

 

Tak na serio, to kadłubki VBI miały klawiatury po 50zeta. Pewnie taka jest realna wartość każdego klona.

 

 

Ja nożyc nie lubię. I pewnie nigdy nie polubię :) Nawet ich nie czuję jakoś po prostu. Do tego mają ten króciutki skok z twardym lądowaniem palców :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, cena laptokowych klawiatur wynika z tego, że jest ich mnóstwo typów, każda dedykowana pod konkretny model laptopa (masa firm, marek, modeli i typów), a nie z realnego kosztu ich projektowania/produkcji. Realny koszt przy wyjściu z chińskiej fabryki do nie więcej ni 20 zeta. Sprzedawca pobija marżę, a więc i cenę, bo ma zarabiać, a nie być instytucją charytatywną. Zarabia na sztuce, a nie ilości sztuk.

 

Co zaś do lubienia, to ono nie ma nic wspólnego z jakością czy jej brakiem. Ja nie lubię BMW, a przecież to porządna fura i nie mogę temu przeczyć. Po prostu nie lubię i tyle. Możliwe dlatego, że ciągnie się za tą marką w Polsce drecholsko-kibolski image i tyle, a że łysy jestem to i mnie by szufladkowali. Więc nie kupiłbym ni cholery BMW. Co nie zmienia faktu, że to porządne fury. Podobnie z klawiaturami. Możesz nie lubić, ale nie przekłada się to na ich niską/wysoką jakość.

 

Zresztą co do nożycówek, to zwróć uwagę, jaką zajawkę mają ludzie na klawirki od Apple. Mi osobiście nie podchodzą, ale to porządne sprzęty.

 

Co zaś do lubienia, to mi nożycówki podchodzą z uwagi na moje lenistwo. Niemal nie muszę, pisząc na nich, podnosić paluchów. Po prostu przesuwam je w poziomi i "samo" pisze się. smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysi to teraz Ałdi w el-pe-dżi jeżdżą :)

 

 

Chociaż starymi e36/e46 też nie gardzą :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za linki do disco polo bez ostrzeżenia i spojlerów nie gadam z Tobą. cegla.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w EURO RTV AGD i klikałem jakąś klawiature HyperX... eee miałem wątpliwości czy to mechanik, bo klikniecia żadnego nie było, nawet cicho.

 

Co to za czary? :E

I jakiś próbnik klawiszy Razera... 2 z nich były ciche... chyba zielony i żółty... :hmm:

 

Co to za fatamorgana... to jednak mechaniki mogą być ciche? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mechanika na przełącznikach jakiś Blue. W sumie to klika jak głośniejsza myszka.

 

Czekam na paczkę z Gateronami Silent Black i będę przekładał przełączniki. Ale muszę stwierdzić, że te mechaniki nie są jakieś mega tragiczne. Myślałem, że będą dużo głośniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy strasznie na ciszy (względnej)... żeby narzeczona/żona nie marudziła.

 

Ale mam wrażenie, że niektóre klawiatury membranowe są głośniejsze od takiego HyperX.

 

No i ta klawa na którą poluje... czyli Roccat Horde... ładna na maksa... ale droga i chyba głośna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w EURO RTV AGD i klikałem jakąś klawiature HyperX... eee miałem wątpliwości czy to mechanik, bo klikniecia żadnego nie było, nawet cicho.

 

Co to za czary? :E

I jakiś próbnik klawiszy Razera... 2 z nich były ciche... chyba zielony i żółty... :hmm:

 

Co to za fatamorgana... to jednak mechaniki mogą być ciche? :o

Jeśli o Razera chodzi - to z cichych są Orange (tactile) oraz Yellow (linealny).

Green jest głośny (klika) - odpowiednik MX Blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX jest dość cichą klawiaturą, porównywalna z Cherry MX Silent Red :)

 

Ale ponoć feeling klawiszy jest tam jakiś dziwny, bo ma całkiem inną konstrukcję niż typowy mechanik.

 

 

 

HyperX na RomerrG był ?

 

 

 

Mechanika można jeszcze nasmarować, co dodatkowo go wycisza, nawet zwykłe redy stają się znośne :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX na RomerrG był ?

RomerG to autorskie Logitecha i tylko tam występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, pomyliłem firmy :D

 

Przepraszam wszystkich fanów Logitecha za to poniżenie ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisze zagwostkę tutaj.

 

Jeśli chodzi o temat ciszy to lepsze będzie?

 

Corsair K55

 

Logitech G213 Prodigy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz ode mnie kupić. Za 230 zł + przesyłka klawiatura praktycznie nowa nieużywana spakowana w pudełku leży od samego początku, czyli od 2018-01-19

 

Sprzedaje, bo nie przypasował mi kolor czerwony myślałem, że jest tylko w ledach i da się je wyłączyć, ale jest także pod klawiszami sam się szarpnąłem i kupiłem klawe za 600 zł na żółtych przełącznikach.

 

 

Corsair K63

 

https://www.morele.net/klawiatura-corsair-k63-red-led-cherry-mx-red-ch-9115020-na-1173274/

 

test

 

https://www.purepc.pl/klawiatury_i_myszki/corsair_k63_test_klawiatury_mechanicznej_za_nieduze_pieniadze?page=0,5

Edytowane przez Asteroid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam membranówki, bo musi być cisza.

 

No i klawiatura numeryczna się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to są jakieś kalwiatury na Cherry MX Silent poza Corsair i w rozsądnej cenie?

 

Testowałem i ta klawa jest cicha :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2020 o 23:31, Andzel napisał:

Mnie się fajnie sprawdza  klawiatura  Genesis Thor 300 RGB. To już masz full size, solidna klawiatura. Masz różne kolory przełączników . Dla mnie wystarczająca, spoko tez ze aluminiowa obudowa. chyba że w droższą uderzysz 420 RGB

 

widziałem jakieś 10 opinii na temat tego, że ta klawiatura to overprice dziadostwo, a tu nagle taka opinia. 


Coś ciekawego więcej powiesz na temat tego modelu? Jakieś porównanie do innych? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...