Forum PCLab.pl: Wii i kontroler motion plus - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wii i kontroler motion plus Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   newuser3 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Luty 2018 - 08:41

witam,

mam mały problem z konsolą wii (evp001) - dokupilem kontroler wii motion plus wpinany do oryginalnego wiilota z zestawu. (do gry wii sport resort i zelda) niestety pilot po kilku sekundach zrywa polaczenie i nie dziala sterowanie (brak wskaznika), pomaga wypiecie i wpiecie ponownie kontrolera motion plus - ale po kilkunastu sekundach problem powraca, znow trzeba robic kalibracje i tak w kolko. w menu wii wskaznik dziala caly czas poprawnie (ale nie wiem czy wtedy nie leci tylko z pilota). w czym moze byc problem? szukalem troche info na necie i mozliwe ze gry odpalane z usb (a raczej loadery)slabo sobie z tym polaczeniem radza, moze ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiązać?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2018 - 10:08

Pilot i motion oryginalne?

#3 Użytkownik jest niedostępny   newuser3 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Luty 2018 - 10:54

Zobacz postGonzo3211, o 07 Luty 2018 - 10:08, napisał(a):

Pilot i motion oryginalne?

pilot oryginalny (ma oznaczenie evp003) a mplus nie oryginalny. dziwne jest to ze pod podłaczeniu gra go wykrywa, przechodzi przez kalibracje i nawet działa prze chwile - moge np. pograć w pingponga na wii sport resort (odbić z 5 razy) po czym freeze, brak reakcji kursora. wypinam m+ - wskaźnik działa ale woła o m+, wpinam go znów kalibracja i działa ponownie, znów mogę odbić z 5 razy i tak w kółko. myślałem ze moze coś się rozłącza? robiłem ponowną synchronizacje, nowe baterie (pełne) i nic.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2018 - 12:51

To może być przyczyna moim zdaniem. Już dawno temu nauczyłem się że do nintendo to tylko oryginalne akcesoria, bo z zamiennikami zawsze coś.
Wieki temu jak jeszcze grałem na blaszaku i emulatorze to też z nieorginalnym pilotem miewalem problemy, za to jak podpialem oryginał to nic.
Na konsoli też różnie z nim bywa (inny zamiennik) , dlatego ja gram na oryginalnym a tamten leży jako drugi, czasem dla gości.

Nie bez powodu najpierw o to zapytałem :P

#5 Użytkownik jest niedostępny   newuser3 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Luty 2018 - 12:55

dzieki za odpowiedz, to moze byc zrodlo problemu. ale szukajac jeszcze na necie znalazlem kilka starych postow na zagranicznych forach sugerujacych ze moze byc to problem gier odpalanych z usb (z softmoda). niestety nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi jak to naprawic

#6 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Czerwiec 2019 - 18:49

Na pewno poprawia on precyzję sterowania w grach. Ale to nie jest tak, że jak wepniesz przystawkę w starego Wiilota albo kupisz już tego z wbudowanym modułem WM+ (Wii Remote Plus) to w każdej grze zobaczysz różnicę. Dany tytuł musi być robiony z myślą o tym rozszerzeniu, aby zrobić z niego użytek. Aby grać w niektóre pozycje na Wii jest on czasem wymagany (np. The Legend of Zelda: Skyward Sword). Listę kompatybilnych gier możesz sobie znaleźć w sieci i zobaczysz wtedy, czy coś Cię może zainteresuje (i zmusi do ewentualnego kupna).

https://en.wikipedia..._Wii_MotionPlus

#7 Użytkownik jest niedostępny   maxpower 

• ..........
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Czerwiec 2019 - 19:12

@Space-woman to spamer i złota łopata, szkoda się produkować...

#8 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Czerwiec 2019 - 19:16

Ma dopiero dwa posty, ja tam się nie znam :E

Strona 1 z 1