Skocz do zawartości
PACIK19

PCLab - Czarna wersja kolorystyczna

Rekomendowane odpowiedzi

O modyfikacji

 

Dzisiaj chciałbym zaprezentować wam czarną wersje kolorystyczną portalu PCLab(nie forum, ponieważ tutaj są dostępne motywy). Motyw zrobiłem, ponieważ nie lubię gdy męczą mi się oczy, a jak wiadomo portal nie obsługuję kolorowych motywów tak jak forum. Do działania tej modyfikacji będzie potrzebne rozszerzenie "Stylish", które jest dostępne na przeglądarkach: Chrome, Firefox oraz Operze. Kod, który napisałem jest do wglądu na stronie, więc nie trzeba się obawiać, że znajduję się w nim jakieś złośliwe oprogramowanie.

 

Zdjęcia:

 

Strona główna:

 

zg8DAHf.png

 

 

Strona główna z zakładkami:

 

zg8DAHf.png

 

 

Aktualności:

 

tBj7OZI.png

 

Sugestie i błędy

 

Jestem otwarty na różnorakie wizje dotyczące motywu. Jeżeli ktokolwiek z was znalazłby jakieś błędy z motywem to proszę pisać wszystko będę starał się poprawiać, nie jestem żadnym web-designerem, więc mogłem popełnić parę błędów w kodzie. Każda osoba, która w jakiś sposób wpłynie na motyw zostanie dopisana w formie komentarza do kodu źródłowego.

 

 

Dziennik zmian

 

 

 

#1.3

/28.10.18/

- Poprawiono błąd, przez który było widać białe tło przy przeładowywaniu strony

- Poprawiono kolory w sekcji komentarzy

- Poprawiono kolory w środku tabel

- Poprawiono kolory czcionek w sekcjach od sponsorów

- Usunięto załamanie kolorów w spisie treści

- Zmieniono ikonki strzałek do poprzednich i następnych artykułów

- Zmieniono kolory wprowadzenia do artykułu

- Zmieniono kolorystkę przycisków do zmian stron

- Zmieniono kolor ceny produktu w recenzjach na jaśniejszy

- Zmieniono tabelę w podsumowaniach, teraz mniej widać pozostałości po białym motywie

- Zmniejszono nasycenie stopki

 

#1.2

/03.05.18/

- Zmieniono kolor tła kolumn w artykułach, aby zwiększyć czytelność.

- Zmieniono kolor białego paska występującego w niektórych artykułach na szary.

 

Zdjęcie zmian: https://i.imgur.com/dZzoaSR.jpg

 

#1.1

/02.05.18/

- Naprawiono błąd, który zlewał ze sobą ikonkę komentarza i godzinę wpisu.

- Zmieniono wygląd średniego i małego banera na wzór dużego, aby poprawić czytelność strony.

- Zmieniono ikonki oceniania artykułu, aby były w pełni przeźroczyste.

- Zmieniono ikonkę przycisku "Przejdź do forum", aby była w pełni przeźroczysta.

- Zmieniono kolor pola "Spis treśći" w artykułach z białego na czarny.

- Zmieniono kolor autorów w kontenerze "Blog", żeby było czytelniej.

 

Zdjęcie zmian https://i.imgur.com/C5y4P50.jpg

 

#1.0

/11.02.18/

- Zmieniono cały schemat kolorystyczny strony, by ułatwić czytelność i nie męczyć oczu.

 

 

PS. W razie jakichkolwiek zwątpień administracji zarządzającej witryną PCLab. Proszę o kontakt ze mną.

PPS. Nie jestem pewny czy założyłem temat w dobrym miejscu, więc w razie czego proszę go przenieść. :hmm:

 

/Temat będzie aktualizowany!/

Edytowane przez PACIK19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały tekst na czarnym tle jest pomyłką, z tego samego względu domyślny wygląd niebiezpiecznika sprawia, ze strona jest absolutnie nieczytelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić jeszcze wersję z szarym tekstem do wyboru - dzięki za sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł, chociaż osobiście używam do podobnego celu rozszerzenia dark reader. Ma tę zaletę, że w dzień jak ktos chce to można dwoma kliknięciami "odczernić" wszystkie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się taka czarna wersja kolorystyczna, dobra robota! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to ująć... czarny jest trochę za czarny. Jakby to dziwnie nie brzmiało. Jest zbyt kontrastowo. Lepiej by to wyglądało (moim zdaniem), gdyby wyglądało to podobnie do forumowej skórki Cethin.

Dodatkowo nagłówki bloczków nie powinny być przemalowane wg tego pomysłu, bo to się kłóci z głównym paskiem zakładek działów. Tytułowy baner laba również powinien zostać w oryginale niebieski. Po prostu obecnie nie jest to spójne i widać wyraźne różnice, cięcia pomiędzy poszczególnymi elementami, jakby ktoś próbował trochę nieudolnie zrobić fotomontaż. Główne tła powinny mieć tylko zmienioną kolorystykę i czcionki.

 

Mniej więcej tak mi się to widzi. Znacznie prościej, tylko zachowując przejścia tam gdzie są oryginalnie. Te kolory: KLIK, w tych miejscach: KLIK. Czcionka oczywiście biała.

 

@matekmz

 

Kiedy na Cethin w końcu przy wyborze emotikona dodacie przycisk "Pokaż wszystkie"? Od ostatniej zmiany forum, czyli 2010 roku (!) czekam na ten jeden cholerny przycisk, o którym ktoś zapomniał na tej skórce i się nie mogę doczekać.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy na Cethin w końcu przy wyborze emotikona dodacie przycisk "Pokaż wszystkie"? Od ostatniej zmiany forum, czyli 2010 roku (!) czekam na ten jeden cholerny przycisk, o którym ktoś zapomniał na tej skórce i się nie mogę doczekać.

Chciałbym Ci powiedzieć, że zostanie to zrobione jak najszybciej, ale niestety nie mogę tego obiecać. Dzięki, sugestię zapisuje i przekażę do programistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... z tą wersją forum wprowadzono również coś takiego jak "Zgłoszenia". Jak wejdziesz na mój profil, to zauważysz, że 2x to zgłaszałem. W 2010 i 2011 roku. Poza tym, w kilku innych tematach od czasu do czasu, jak to nie raz administracja pyta o jakieś zmiany również wspominałem. Tak, w twoim, którymś temacie o propozycji zmian także. Ja rozumiem, że jest masa innych problemów, ale to jest taki mały i upierdliwy szczegół, a stary hoho... Szczerze powiedziawszy i tak mówię to tylko z zasady, bo 8 lat, to hm... Sam byś tego nie skomentował.

 

Edit.: Ale tak tylko przy okazji wspomniałem, skoro jesteśmy przy "ciemnej skórce", bo trochę offtop się wkradł.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo panie, jak ciebie mniej bolą oczy czytając biały tekst na czarnym tle niż odwrotnie to podziwiam. Myślę, że wystarczy wlać w wolne obszary nieco szarego i powinno być dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to ująć... czarny jest trochę za czarny. Jakby to dziwnie nie brzmiało. Jest zbyt kontrastowo.

 

Zgadzam się, bardzo to widać gdy spojrzy się chociażby na bloki z prawej strony, chciałem uniknąć dużej ingerencji w motyw i użyłem gotowego obrazu, który znajdował się na serwerze, mowa tu o belkach z AGDLabu, ale jak szaleć to szaleć. Staram się teraz zmienić wygląd tego paskudnego czarnego, by był spójny z belką "Aktualność" na środku strony.

 

Dążę mniej więcej do czegoś takiego:

 

 

bXTU9t5.jpg

 

 

Tytułowy baner laba również powinien zostać w oryginale niebieski

 

Z tym już trochę gorzej, bo jest on stworzony pod domyślny motyw i gdybym go użył widać by było parę niebieskich/białych pikseli. Mógłbym zrobić swoją wersję, ale nie wiem czy nie będzie to miało żadnych konsekwencji prawnych, etc. Dlatego zdecydowałem się na użycie banera z forum.

 

Wszystko zacznę robić już jakoś w sobotę, w kolejnej wersji motywu chciałbym wprowadzić opcjonalnie wybór szarej czcionki oraz zastąpić czarne belki z AGDLabu - szarymi. Mam zamiar również poprawić większość ikon, by nie było na nich żadnych białych pikseli.

 

Co do górnej sekcji strony, będzie z nią najciężej, ponieważ jak widać jest cała niebiesko-biała i nie wiem czy dam radę zmienić każdy element, albowiem jest to dużo pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja!

 

Wersja 1.1

 

/02.05.18/

- Naprawiono błąd, który zlewał ze sobą ikonkę komentarza i godzinę wpisu.

- Zmieniono wygląd średniego i małego banera na wzór dużego, aby poprawić czytelność strony.

- Zmieniono ikonki oceniania artykułu, aby były w pełni przeźroczyste.

- Zmieniono ikonkę przycisku "Przejdź do forum", aby była w pełni przeźroczysta.

- Zmieniono kolor pola "Spis treśći" w artykułach z białego na czarny.

- Zmieniono kolor autorów w kontenerze "Blog", żeby było czytelniej.

 

Zdjęcie:

 

C5y4P50.jpg

 

 

Link do motywu:

 

 

 

Dalsze plany:

W kolejnej wersji planuję wprowadzić w końcu możliwość wyboru czcionki szarej i ciemnoszarej.

Nie chcę obiecywać, że aktualizacja będzie za tydzień czy dwa, bo z tą niestety zwlekałem prawie 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten motyw jest genialny. Napatrzeć się nie mogę. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja!

 

Wersja 1.2

 

/03.05.18/

- Zmieniono kolor tła kolumn w artykułach, aby zwiększyć czytelność.

- Zmieniono kolor białego paska występującego w niektórych artykułach na szary.

 

Zdjęcie:

 

dZzoaSR.jpg

 

 

Link do motywu:

 

 

 

Opis:

Minął lada dzień, a ja już postanowiłem wypuścić aktualizację do motywu, bo zauważyłem parę drobnych błędów, które nie dawały mi spokoju.

 

Ten motyw jest genialny. Napatrzeć się nie mogę. Dziękuję.

To ja dziękuję bardzo serdecznie za wyrazy uznania! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem teraz format, wszedłem na główną i jej nie poznałem szczerbaty.gif Dopiero, jak zainstalowałem z powrotem ten motyw, to znów zaczęła wyglądać "znajomo"

Aż dziwne, jak szybko można się przyzwyczaić i uzależnić do czegoś, co jest po prostu genialnie zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Stylish został zablokowany na przeglądarkach Chrome i Firefox, więc jeżeli dalej chcecie korzystać z motywu polecam wgrać Stylusa.

Działa tak samo jak Stylish, ale nie wysyła żadnych danych telemetrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacik.... A nie masz czasem jakichś mrocznych planów do wdrożenia ciemnego motywu dla forum? Te automatyczne "ściemniacze" typu dark reader niech szlag jasny trafi i krew nagła zaleje... Ohydnie to wygląda na forum tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacik.... A nie masz czasem jakichś mrocznych planów do wdrożenia ciemnego motywu dla forum?

 

Niestety nie bardzo :P Sam korzystam z Cethina i wydaje mi się w miarę dobry ;-)

Edytowane przez PACIK19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cethin jest naprawdę spoko, gdyby mu dorobić ten cholerny przycisk ikonek to byłoby w ogóle super. Jak się wnerwię któregoś dnia to może sam napiszę jakiś skrypt który go przywraca. :E

 

Nawiasem mówiąc całkiem fajny ten Twój styl, podoba mi się to tło i parę innych rzeczy, jednak irytują te resztki białego tła tu i ówdzie których DarkReader nie zostawia. Te tabelki z prawej też są czytelniejsze na dark readerze, na stylu kolory fontów są zbyt ciemne (pod spodem screeny najpierw z DarkReadera a potem ze stylu):

 

 

2018-08-14-PCLab-DarkReader256.png2018-08-14-PCLab-Pacik19Styl256.png

 

 

 

 

EDIT:

 

Napisałem na szybko skrypt który powinien dodawać brakujący przycisk od pokazywania wszystkich ikonek na skórce Cethin. Ogólnie rzecz biorąc coś w arkuszu stylów gryzie się z Cethinem i nie chciało mi się w to wgłębiać, więc tylko zmieniłem trochę nazwę tego przycisku żeby była krótsza, kolor tekstu i pozycję żeby był w ogóle widoczny - on tam cały czas jest, tylko że bloczek z emotkami go przysłania. Powinien się on teraz znajdować na górze pola z emotkami, nie chciało już mi się kombinować aby był pokazywany na dole jak we wszystkich innych skórkach.

 

Skrypt znajduje się tutaj:

 

http://mav.matcom.com.pl/MyJSUserScripts/ForumPCLabPl-FixShowAllEmoticonsButton.user.js

 

Jeśli zainstalujecie w swojej przeglądarce wtyczkę do obsługi skryptów (Firefox: GreaseMonkey, Chrome/Opera/Vivaldi: TamperMonkey) to po kliknięciu w link ze skryptem zapyta się ona czy go zainstalować. I to tyle. W razie gdyby się ten przycisk gdzieś nie pokazywał to dajcie znać.

 

2018-08-14-PCLab-CethinButton.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja!

 

Wersja 1.3

 

/28.10.18/

- Poprawiono błąd, przez który było widać białe tło przy przeładowywaniu strony

- Poprawiono kolory w sekcji komentarzy

- Poprawiono kolory w środku tabel

- Poprawiono kolory czcionek w sekcjach od sponsorów

- Usunięto załamanie kolorów w spisie treści

- Zmieniono ikonki strzałek do poprzednich i następnych artykułów

- Zmieniono kolory wprowadzenia do artykułu

- Zmieniono kolorystkę przycisków do zmian stron

- Zmieniono kolor ceny produktu w recenzjach na jaśniejszy

- Zmieniono tabelę w podsumowaniach, teraz mniej widać pozostałości po białym motywie

- Zmniejszono nasycenie stopki

 

Link do motywu:

 

 

 

Opis:

Trochę to trwało, ale w końcu wydałem wersję 1.3 z dużymi zmianami. Dziękuję MaV za sugestie.

Mam nadzieję, że nie będzie już więcej problemów z tabelkami. Ich kolorystyka jest bardzo trudna do zmiany, bo każdy redaktor tworzy je w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety, ale wraz z nowym layoutem mój motyw nie jest już kompatybilny. W razie potrzeby mogę pogłówkować i zrobić wersję, która będzie wspierała nowy interfejs(o ile ta autorska nie będzie mi się podobać).

Na razie chciałbym podziękować serdecznie wszystkim, którzy korzystali z dotychczasowej wersji.

Edytowane przez PACIK19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...