Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Majki93

XP x64 na Raid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbuję zainstalować XP x64 na Raid0. Wykorzystuję do tego celu nLite, gdzie dołączam tam SP2 oraz sterowniki do raid. Próbowałem tych ze strony producenta płyty, ze strony intela ze sterownikami pod raid, znalazłem też temat, w którym jest poruszana kwestia sterowników i są tam one w przeróżnych wersjach pod wszelakie chipsety (KLIK). Bootowalny pendrive wykonuję przy użyciu FlashBoot. Zrobiłem już tych obrazów chyba z 10 w różnych wariantach i ciągle kończy się BS z kodem 7B, w najlepszym wariancie dostawałem komunikat o złej wersji iaStor.sys (w sensie, że nie jest x64, choć takową ściągałem). Udało się komukolwiek coś zdziałać na tym polu? Próbuję tego XPka zainstalować na kompie z sygnatury, ale w chwili obecnej mam 4x HD502HJ, a więc 2TB przestrzeni. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś normalnie podczas instalacji sterownik dodać ? z płyty lub stacji dysków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś normalnie podczas instalacji sterownik dodać ? z płyty lub stacji dysków ?

 

Problem w tym, że w trakcie wczytywania zawartości instalatora - sterowniki etc. wysypuje się z bs. Pod F6 nie mam możliwości wyboru płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej problem sterowników usb, nie raid - nlite raczej na pewno dobrze zintegrował (zaznaczyłeś integrację w trybie tekstowym, nie pnp?), nie wiadomo, czy ten flashboot dobrze dodał usb - w xp trzeba sterowniki usb dopisać do pliku txtsetup.sif - sterownik raid chyba? do sekcji [sCSI.Load], może usb także tutaj, ale raczej do sekcji

[CdRomDrivers.Load], bo chyba xp traktuje usb nie jak dysk, tylko jak cd - wtedy instalator xp ładuje te sterowniki zaraz po starcie - o ile pamiętam z usb usbhub.sys i usbstor.sys

 

ewentualnie sprawdź - plik txtsetup jest w i386 - ale poza tym raid w scsi load usb nie jestem pewien - kiedyś był w sieci wzór tego pliku do instalacji xp z usb, zmiany można było wprowadzić ręcznie, niepotrzebny był żaden program, ale nie byłem zainteresowany, i nie zapisałem

 

te sekcje są pod koniec tego pliku, więc zacznij od końca, nie od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Udało mi się to obejść, problemem był program FlashBoot. Po zmianie na Novicorp WinToFlash udało się przebrnąć przez instalację. Zapodałem wszystkie możliwe sterowniki, jakie potrzebowałem i system hulał, dziękuję jeszcze raz za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...