Skocz do zawartości
progosu

Dwa monitory - dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam X2483HSU i jestem w sumie zadowolony, oglądam tylko youtube, przeglądam jakieś pierdoły w internecie i do tego jakieś diablo i starcrafty. Doszedłem ostatnio do wniosku, że przydałby mi się drugi monitor i nie wiem teraz czy zainwestować z coś innego czy dokupić drugi taki sam monitor. Jeżeli miałbym kupować coś nowego to chciałbym chyba 27 cali, ale siedzę tylko 70-80 cm od monitora i nie wiem czy to nie jest za mało na to żeby brać większy, może lepiej 24 cale. W każdym razie chciałbym chyba monitor z matrycą IPS bo wydaje się mieć najmniej minusów spośród wszystkich i takim optymalnym rozwiązaniem, bo chyba nie ma takiego smużenia jak w przypadku VA i takich tragicznych kątów widzenia oraz kolorów jak w TFT. Jako, że jestem zadowolony z iiyama to pomyślałem może nad

XU2492HSU-B1 https://iiyama-sklep.pl/208-monitory-dla-grafikow-i-fotografii-monitor-iiyama-prolite-xub2790hs-27-ips-full-hd-ultraslim-pivot-gwarancja-zero-martwych-pixeli-4948570113064.html

tym bardziej, że jest bardzo tani, ma cienkie ramki no i ta 30 dniowa gwarancja 0 martwych bad/sub pixeli.

W każdym razie jestem otwarty na propozycje, jaki moglibyście polecić monitor tak do 1500 zł? Najlepiej żeby miał cienki ramki, bo będę chciał kupić później 1 lub 2 takie same.

Edytowane przez progosu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszcie chociaż czy ten monitor się do czegokolwiek nadaje i czy kupując coś 2x droższego dostanę coś dużo lepszego.

Edytowane przez progosu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

27 cali dla fullhd to bedzie zdecydowanie za dużo. Przy tej przekątnej musiałbyś brać wqhd na lenovo l27q-10 wtedy bedzie ok (1100zł)

Albo jeśli wolisz iyame to ma bardzo fajny model wqhd 27 cali za jakieś 1599 zł na IPS z 70hz freesync

Natomiast jeśli już masz 24 cale (nie sprawdze co to za monito bo na telefobie siedze to ciężko) i jesteś zadowolony to możesz brać jeśli cena ci będzie pasować..

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

27 cali dla fullhd to bedzie zdecydowanie za dużo. Przy tej przekątnej musiałbyś brać wqhd na lenovo l27q-10 wtedy bedzie ok (1100zł)

Albo jeśli wolisz iyame to ma bardzo fajny model wqhd 27 cali za jakieś 1599 zł na IPS z 70hz freesync

Natomiast jeśli już masz 24 cale (nie sprawdze co to za monito bo na telefobie siedze to ciężko) i jesteś zadowolony to możesz brać jeśli cena ci będzie pasować..

Dlaczego 27 cali w FullHD to za dużo? Przez kilka miesięcy siedziałem na 27 calach w FullHD - ale monitor natywnie ma 2560x1440 tylko laptopa mam z 2013roku i jego wyjście HDMI ograniczało mi maksymalną rozdziałkę do FullHD i do biurka taka rozdzielczość i 27 cali są idealne. Wreszcie nie jest to pieprzony jamnik 24 cale w 16:9 który jest cholernie niski tylko ma fajną wysokość powierzchni roboczej (dzięki 1440), przestawienie na FullHD tego nie zmienia przecież - fajna wysokość powierzchni roboczej zostaje.

Teraz mam nowego desktopa i wreszcie ustawioną natywną rozdziałkę 2560x1440 i muszę przyznać, że litery są za małe, oczy bolą przy dłuższym czytaniu. Monitor to Asus PB278QR 27 cali na IPS, miałem wcześniej tą iyamę o której piszesz ale mi się zjarała podczas burzy, mam wrażenie że ten Asus jest jednak lepszy, choć oba monitory są mniej więcej tej samej jakości (są też w podobnej cenie). I jeszcze inna rzecz do rozdzielczości powyżej FullHD (np. oglądania wideo, bo streamy powyżej rozdz. FullHD to rzadkość) trzeba niezłego internetu to raz, po drugie ciągle jeszcze większość materiałów jest w FullHD, choć oczywiście się to powoli zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi