Skocz do zawartości
azgan

A Plague Tale: Innocence - The Last of Us w średniowieczu?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak napisałem w poprzednim poście i to jedyne sensowne wytłumaczenie dla czego nie ma w opcjach gry możliwości włączenia HDR.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę. Za 4 zł żal nie pograć. Wszystko, poza rozgrywką, jest top-notch. Niestety, tanie sztuczki ładnej oprawy i liniowej, nieinteraktywnej fabuły już na mnie nie działają. Wolę obejrzeć film, jak mam tylko śledzić losy bohaterów i męczyć się z ubogim gameplayem.

A ja właśnie lubię od czasu do czasu pograć w coś w tym stylu, krótkie, liniowe, ciekawe, ładne, z niekoniecznie ciekawym gamplayem, bo to gra na jeden, dwa wieczory. Tak samo podobało mi się Hellblade: Senua's Sacrifice i oby więcej takich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tle Hellblade wypada wręcz doskonale, dodano nawet crafting. :E Co nie zmienia faktu, że monotonny gameplay szybko zaczyna dawać się we znaki. Kolejna świetna gra pod Game Pass, w pełnej cenie bym tego nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ja już od 5 czy tam 6 rozdziału sobie dawkuje, na dwa wieczory by mnie znużył gameplay. A tak porcjami fajnie się przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tle Hellblade wypada wręcz doskonale, dodano nawet crafting. :E Co nie zmienia faktu, że monotonny gameplay szybko zaczyna dawać się we znaki. Kolejna świetna gra pod Game Pass, w pełnej cenie bym tego nie kupił.

W pełnej cenie w życiu ;)

 

Ta ja już od 5 czy tam 6 rozdziału sobie dawkuje, na dwa wieczory by mnie znużył gameplay. A tak porcjami fajnie się przechodzi.

Z tymi dwoma wieczorami to w sumie przesadziłem, bo sam sobie dawkowałem przez kilka dni po kilka rozdziałów, ale średnio widzę, że ludzie to przechodzą w 8 godzin, więc jakby nie patrzeć gra na dwa wieczory. Mnie jak zwykle zeszło dłużej niż wszystkim, czyli prawie 14 godzin, kiedyś sobie kupię do kolekcji, ale na pewno nie w takiej cenie w jakiej jest dzisiaj ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 rozdział i już powoli zaczynam mieć dość. Gameplay jest mocno prymitywny, uproszczenia na tej płaszczyźnie powodują, że gra sprawia wrażenie mało wiarygodnej i sensownej. Upuszczonego patyka podnieść nie można, pochodni po trupach podnieść nie można, przekazać na chwilę źródła świata bratu czy towarzyszowi nie można. Można tylko to, co przewidzieli twórcy, gra oferuje niewiele elastyczności pod tym względem. System skradania się uproszczony do bólu i miejscami wyraźnie nie działa prawidłowo. Chwalona w kilku miejscach fabuła również nie powala na kolana. Po całkiem niezłym początku robi się raczej przeciętnie. Atmosfera za to trzyma poziom, choć do tej z Hellblade, którą można było nożem kroić, daleko. Zdecydowanie trzeba sobie ten tytuł dawkować, syndromu "jeszcze jednej tury" w przypadku Plague Tale nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przykre, chociaż pokrywa się z moimi wrażeniami z oglądani filmów Do tego te szczury nadal są komiczne. Mam GemePassa nale nawet nie chce mi się tego instalować. W sumie to w nic z Gamepassa mi się nie chce grać :E Mozę w Rage 2, ale to zamierzam kupić na Steam, na razie mam Wolfa II i FC5 do nadrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem dzisiaj, jedna z niewielu gier w ostatnich kilkunastu miesiącach, które chciało mi się kończyć. Jak często nie zgadzam się z notami graczy na Steamie, tak w tym przypadku oceny oddają w całości moje nastawienie do tego tytułu. Zacytowałbym też słowa Jima Sterlinga, które mógłbym wypowiedzieć teraz, tym bardziej, że jest dopiero luty 2020:

The best game I've played this year. W sumie jakbym zaczął w ubiegłym roku, to też bym to powiedział, bo choćby RDR2 nie stawiam tak wysoko, jak cała reszta forum :lol2:

Swoją drogą zabawne, że według Odina finałowa walka jest "taka trudna i wymagająca", że miałbym ją bardzo często powtarzać i przy tym się irytować, a skończyłem ją za drugim podejściem, bo za pierwszym nie wiedziałem jeszcze, o co w niej biega :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bym tak średnio powiedział, klimat i widoczki fajne, ale ten gameplay na jedno kopyto, jak ktoś już pisał bardzo tunelowy i ograniczony gameplay, wszystko trzeba robić jak po nitce jak twórcy gry sobie założyli,

grając w tą grę aktualnie od rozpoczęcia rozgrywki mam średnią poniżej jednego rozdziału na dzień. A zwykle takie krótkie gry rozwalam w max 2/3 wieczory jak mnie wciągną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The best game I've played this year. W sumie jakbym zaczął w ubiegłym roku, to też bym to powiedział, bo choćby RDR2 nie stawiam tak wysoko, jak cała reszta forum  :lol2:

Jestem w 5 rozdziale i o ile gra jest dość prosta i przyjemna na krótsze posiedzenia, o tyle nie ma w niej nic niezwykłego, co mogłoby mi choć podsunąć pomysł, żeby nominować ją do najlepszej gry jaką ograłem w 2019/2020. Jak przejdę do końca to zrobię szczegółowy opis, ale póki co moje ogólne wrażenia to tak pomiędzy 6 a 7/10. Przynajmniej gra nie jest aż tak wysoko oceniona jak przereklamowany God of War. Tam to recenzenci odlecieli w kosmos z tymi ocenami.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym dalej tym gorzej, jeśli chodzi o ograniczenia. Gra kompletnie nie zachęca do kreatywności, mimo oferowania odpowiednich narzędzi. Niektóre rozwiązania są zwyczajnie głupie, zagadki dziecinnie proste, fabularnie też bez rewelacji. Widoczki faktycznie ładne, muzyka raczej w ucho nie wpada. Przy grze trzyma mnie głównie atmosfera, miejscami naprawdę gęsta. To niestety za mało w świetle masy problemów, jakie ten tytuł ma, z gameplay'em na czele. Na dniach ukończę i podtrzymuję swoją opinię - dobry tytuł do ogrania w Game Passie lub zakupu na konkretnej wyprzedaży. Najlepsza gra roku? W żadnym wypadku, IMO nie ma w Plague Tale ani jednego elementu, który by to uzasadniał.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka nie wpada w ucho? Dla mnie jest super! IMO świetnie buduje klimat. Mam takie same zdanie jak BlindObserver, osobiście dla mnie jedna z lepszych gier 2019.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zdziwiony, jak dopracowany może być tytuł od studia, które zwykle odpowiada za jakieś konwersje. Mi ten świat pasował, klimat w wersji francuskiej był świetny, ścieżka dźwiękowa jest bardzo bardzo dobra (za co zresztą gra dostała nagrodę roku w tej kategorii od jeuxvideo.com). Mechanika jest prosta, ale przynajmniej działa - nie jest ani zbyt łatwa, ani zbyt trudna, zawsze wiedziałem co jest do czego potrzebne i jak rozwiązać daną sytuację. No i oprawa graficzna naprawdę mi się spodobała. Historia nie powala na kolana, ale też trudno byłoby mi powiedzieć, że jest cienka, czy że nie wciąga. Przynajmniej widzę w niej jakiś sens i cel, czyli odwrotnie niż w RDR2 :E Graczom na Steamie się fabuła spodobała, bo to przecież zwycięzca kategorii Gra ze znakomitą fabułą. Moim zdaniem powinno wygrać nominowane Disco Elysium, ale to drugie to nie jest łatwa i przyjemna gra dla każdego. Dobrze przynajmniej, że nie wygrało Gears 5, w którym już nie pamiętam nawet o co chodziło :lol2:

Aha, co do tej ścieżki jeszcze, to dobór głosów we francuskiej wersji jest bardzo dobry. Uczyłem się w podstawówce francuskiego, trochę jeszcze z tego pamiętam i bardzo miło się słuchało znajomych słów i akcentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zdziwiony, jak dopracowany może być tytuł od studia, które zwykle odpowiada za jakieś konwersje...

 

No i oprawa graficzna naprawdę mi się spodobała...

 

Zrobili nawet własny silnik który wygladał tak dobrze że redakcja Digital Foundry myślała że to Unreal Engine 4.

 

A Plague Tale: Innocence - fascynująca gra napędzana wspaniałą technologią

 

Autorski silnik od małego studia dorównuje klasie AAA.

 

https://www.youtube.com/watch?v=c1WAA2_kFv4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo dobra (wyróżnia się na tle współczesnej marnizny), ale chyba już lekko przehajpowana :D Klimat świetny, ale fabuła wg mnie przeciągnięta.

Powinna się wg mnie zakończyć po

przyniesieniu eliksiru dla Hugo

. Gameplay satysfakcjonujący, ale mało urozmaicony (ostatnie rozdziały przez to troszkę mnie zmęczyły).

Zdecydowanie wszystkim polecam ją przejść, ale bez nastawiania się, że to gra dekady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni chwalą, inni mają obiekcje, trzeba jednak sprawdzić w Passie, jak się spodoba, to po prostu poczekam na promocję i przejdę całą już po zakupie, a jak okaże się taka sobie, to zobaczymy, może na passie zmęczę...

 

Do sprawdzania gier przed zakupem te abo mają sens... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co są przed 9 rozdziałem chwalą Ci co przeszli już nie. Proste.

Z wypowiedzi np. Blinda wynika zupełnie coś innego więc nie pisz że wszyscy bo rozmijasz się z prawdą w takim uproszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Odina finałowa walka jest trudna (a nie jest), więc jak duża część myśli, którymi się dzieli, to zdanie powyżej akurat nie musi mieć pokrycia w rzeczywistości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z Twoich i Vulca to co ja napisałem.

 

Ale ja i Vulc to nie wszyscy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jak długo to jest gra ? Wczoraj pobrałem z GP i mam zamiar dzisiaj pograć trochę, pamiętam że jak miałem RTXa 2070 to na początku gry były dropy poniżej 60 fps. Teraz mam 5700 XT i też się obawiam że na ultra będą dropy w pierwszym rozdziale. Co wyłączyć żeby uzyskać BOOST ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jak długo to jest gra ? Wczoraj pobrałem z GP i mam zamiar dzisiaj pograć trochę, pamiętam że jak miałem RTXa 2070 to na początku gry były dropy poniżej 60 fps. Teraz mam 5700 XT i też się obawiam że na ultra będą dropy w pierwszym rozdziale. Co wyłączyć żeby uzyskać BOOST ?

 

W jakiej rozdzielczości chcesz grać 4K czy FullHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...