Skocz do zawartości
azgan

A Plague Tale: Innocence - The Last of Us w średniowieczu?

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Zas napisał:

Generalnie dla klimatu, prawdopodobnie historii, a na pewno poziomu narracji - jak na gry -  oraz wyglądu raczej warto tego doświadczyć

Klimat rewelacyjny, ale na niego w dużej mierze wpływa ORYGINALNOŚĆ. To chyba jedyna gra (poza pierwszą częścią The Last of Us) gdzie możesz grać tak młodą osobą, a sama produkcja jest brutalna (w sensie że bohaterka zabija ludzi). Zresztą to  chyba jedyna gra na PC, w której jest taka możliwość.

19 godzin temu, Zas napisał:

Dodatkowo optymalizacja tutaj chyba nie istnieje

Na GTX 980ti gra była płynna (ciągłe 60 fps) na maksymalnych ustawieniach, ale oprócz Skalowania Rozdzielczości. To było trzeba zmniejszyć.

19 godzin temu, Zas napisał:

karta dobija do 67 st. C

To jest tyle co nic. Grafika może mieć spokojnie 80-90 st. C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy wszystko grzeje, poza tym te 67 st. C to przy 55% obrotów wentylatorów, a to już suszara, bez słuchawek w tak spokojnej grze nie da rady.
Na szczęście grafika opiera się tutaj przede wszystkim na świetnym projekcie poziomów, kolorach, zabawie światłem, głębią ostrości, także ze wszystkim na low poza cieniami i teksturami na high wygląda zacnie, a karta dobija maks do 63-63 st. C przy 45% RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zas napisał:

te 67 st. C to przy 55% obrotów wentylatorów, a to już suszara, bez słuchawek w tak spokojnej grze nie da rady.

Twoja karta nie ma możliwości programowej regulacji obrotów wentylatora? Na mojej karcie MSI ustalam prędkość wentylatorów wedle woli. To znaczy ustalam od jakiej temperatury ma być dana prędkość obrotowa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest, generalne ustawiłem tak bo do tej pory grałem w starsze produkcje, i karta rzadko tyle wyciągała, a jeśli już, to na chwilę, a takie obroty szybko ją chłodziły :P

A co do gry - cholera, przez ten klimat, projekty poziomów, kolory, naprawdę wciąga i mam ochotę przejść całą, tylko trochę głupio nie kupić takiej produkcji, a jedynie przejść w GP,  natomiast wracać drugi raz nie ma jednak po co do tego typu gry :D

Pamiętam co pisałem wcześniej o niedorzeczności tych chmar szczurów, o umowności ich zachowania, o użyciu procy w niektórych sytuacjach... i właściwie to podtrzymuję, szczury są niczym element typowo fantastyczny, ewentualnie wyjęty żywcem z Kronik Riddica albo innego Gears of War... problem w tym, że przy całej reszcie zalet, w dużej mierze się o tym zapomina, chłonie atmosferę, kibicuje bohaterom... a poza tym, o ile niektóre etapy nieco irytują, zdarzają się też bardzo ciekawe, zaś dzieki różnorodności otoczenia pewien schematyzm też nie rzuca się aż tak w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przeczytać w recenzjach, że bardzo realistycznie odzwierciedlono ruchy i zachowanie szczurów w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? W grupie wyglądają jak chaotyczne kłębowisko generowane proceduralnie. No i ta ilość - wiem, że stada potrafią być spore, ale czy aż tak?... :E Niemniej jednak bardzo fajnie wygląda moment, kiedy zbliżamy się do "krawędzi roju" i pierwsze osobniki nas zauważają i zaczynają podchodzić do brzegów zacienionego obszaru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całą w Passie i... sam nie wiem, co o niej sądzić...

Jako opowieść, jako doświadczenie - no panie, klasa! Postaci, których nie da się nie polubić, dobra narracja, świetny voice acting, dobór głosów. Do tego piękno lokacji i ogólny styl graficzny....

Gameplay... no, tutaj coś na kształt Hellblade, chociaż nieco inaczej, niekoniecznie lepiej, niekoniecznie gorzej.
Hellbalde był jeśli idzie o walkę dosyć prosty i powtarzalny, ale była ona mega przyjemna, a to jak poruszała się postać, jak reagowała, robiło robotę. Zagadki z kolei - mnie nie nużyła ich powtarzalność, zmieniały się jednak okoliczności, otoczenie, w pewnym, choć niewielkim, zakresie, także zasady...

Tutaj czysto mechanicznie mamy obecne tylko korzystanie z procy, wykonane dobrze, ale jednak do walki z Hellblade pod względem zaawansowania się nie umywa. Cała gra jako połączenie składanki i swego rodzaju gry logicznej... z jednej strony rzuca się w oczy schematyzm, ale ponieważ obudowano to coraz to innymi okolicznościami, tak historią, jak i otoczeniem, to w praktycznie nam to właściwie nigdy nie przeszkadza. Fajne są etapy, gdzie nie zapalmy czy gasimy ognisk samych w sobie, ale korzystamy z rozbudowanych konstrukcji/elementów środowiska... Pole bitwy, zamek, rzymskie ruiny, farma, posiadłość, gdy do niej wracamy - sporo tego, jakby się tak zastanowić. Nie napisałbym już, ze gameplay jest nużący.

Problem mam tylko z historią. Postaci, narracja, klimat - tu już pisałem, jest świetnie. Ale fabuła... przez większość gry  jest tajemnicza, wciąga, bywa intrygująca... chcemy poznać dalszy ciąg i kibicujemy bohaterom....

Tylko że zakończenie, tak historii głównego bohatera jak i plagi, wyjaśnienie "choroby", istnienia szczurów... nie dostajemy właściwie żadnej odpowiedzi! Co więcej, o ile dowiadujemy się, jak kończy się historia inkwizytora, to nie dane jest nam wyjaśnienie, jak i dlaczego kończy się historia plagi... 

 Strasznie, strasznie się tutaj zawiodłem...

Dla klimatu, poziomu narracji, doznań wizualnych zdecydowanie warto przejść. Dla historii... generalnie też, bo w wielu momentach jest ciekawa, nieoczywista, i wciąga. Ale niesmak pozostaje. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała gra przedstawia fajną historię, z której mógłby powstać dobry film kinowy fantasy. Zaczyna się tak NIEWINNIE i ZWYCZAJNIE, żeby na końcu zrobić coś podobnego do gier z rodzaju Final Fantasy, czyli walka o losy świata. Ogólnie świetna gra pod prawie każdym względem, a uwielbiam gry wywołujące POZYTYWNE emocje.

Godzinę temu, Zas napisał:

Tylko że zakończenie, tak historii głównego bohatera jak i plagi, wyjaśnienie "choroby", istnienia szczurów... nie dostajemy właściwie żadnej odpowiedzi!

Można czuć pewien niedosyt, ale jednak prawie wszystko co najważniejsze zostało wyjaśnione. Każdy wie o jaką chodziło chorobę i na czym polegał dar Hugo i skąd się wzięły szczury (w średniowieczu było ich mnóstwo). Po prostu należy pamiętać, że to jest gra fantasy, czyli wątki realistyczne pomieszano z fantazją dla urozmaicenia gry i zrobienia ciekawszej historii, która będzie wciągała i emocjonowała.

Godzinę temu, Zas napisał:

nie dane jest nam wyjaśnienie, jak i dlaczego kończy się historia plagi... 

Bo to wcale nie musi być koniec. Prawdopodobnie powstanie kontynuacja, ale nie wiadomo czy z tymi samymi bohaterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No furteczkę sobie zostawili w zakończeniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

2 część może zostać zapowiedziana na E3 2021 (konferencja Microsoftu?)

Plague Tale 2 i Forza Horizon 5 mogą pojawić się na E3 2021

Jeśli to się potwierdzi będę zachwycony bo A Plague Tale: Innocence było dla mnie miłym zaskoczeniem ?

 

Fajnie by było, mi się grało mega przyjemnie, także też liczę, że będzie kontynuacja

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz przeciwnie, nie widzę sensu kontynuacji. Chyba, że gra miałaby trafić od razu do GP. Pełnej ceny bym za to nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Vulc napisał:

Ja wręcz przeciwnie, nie widzę sensu kontynuacji. Chyba, że gra miałaby trafić od razu do GP. Pełnej ceny bym za to nie dał.

Oczywiści że GAME PASS w dniu premiery zresztą jak wszystkie gry od Microsoftu no chyba że ktoś będzie bardzo chciał kupić BOX bo nie lubi grać w abo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to petarda, odpaliłem i nie mogłem od niej odejść, chętnie ograłbym II. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azgan napisał:

Jeśli to się potwierdzi będę zachwycony bo A Plague Tale: Innocence było dla mnie miłym zaskoczeniem

To prawda, ta gra była genialna. Taki klimat i bohaterowie to coś niepowtarzalnego w grach na PC.

Czekam na kontynuację.

4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Musi ktoś

Nie musi. Nie wyobrażam sobie, że taki los spotka kogoś z tej dwójki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulepszona wersja trafi na Next-Geny 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2021 o 21:31, azgan napisał:

Ulepszona wersja trafi na Next-Geny 

 

Czy wersja pudelkowa tez jest ulepszona do 4k 60 fps ? Bo planuje zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, voltq napisał:

Czy wersja pudelkowa tez jest ulepszona do 4k 60 fps ? Bo planuje zakup

Bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograne już dawno temu ale do kolekcji dodam :D Świetna gra, czekam na drugą część !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, samsung70 napisał:

przypomnij co tam się w tej grze robiło? bo kiedyś zacząłem grać i chyba z 40 minut pograłem do momenty jak dwójka dzieciaków gdzieś uciekła, chyba wtedy mi to trąciło simem chodzenia, 

To nie jest symulator chodzenia, a raczej prosta skradanka czy może gra logiczna, bo żeby przejść przez etap z przeciwnikami trzeba najczęściej wykonać określona sekwencję czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, lion_cfs napisał:

To nie jest symulator chodzenia, a raczej prosta skradanka czy może gra logiczna, bo żeby przejść przez etap z przeciwnikami trzeba najczęściej wykonać określona sekwencję czynności.

No właśnie zauważyłem, pograłem godzinkę i wróciłem do The Outer Worlds, gdzie mogę questy rozwiązywać jak chcę, a nie jak mi karzą autorzy gry.  Dla mnie w tej grze nie ma nic ciekawego poza fajnie pokazanym średniowieczem i ładną grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lion_cfs napisał:

To nie jest symulator chodzenia, a raczej prosta skradanka czy może gra logiczna, bo żeby przejść przez etap z przeciwnikami trzeba najczęściej wykonać określona sekwencję czynności.

I tak i nie, bo - o ile masz rację - a to daje obraz schematycznej płaskiej gry - to... cóż innego mamy w takim Days Gone (świetnym!) w misjach "skradankowych"?
No toćka w toćkę to samo ! ;), tyle, że tam mamy piaskownicę, a tu tunel, ale... gdy już dobijemy do samej misji i odkleimy te różnicę, to wygląda to bardzo podobnie (a DG uchodzi za rewelację - sam tak uważam).
No i plague - gdy w nią pykałem - bardzo mnie ujmowała pieczołowitością grafiki (wejście do miasteczka i ucieczka!).

Kwitowanie tej gry krótkim - "trzeba wykonać określoną sekwencję czynności" (co jest prawdą) - może kogoś zmylić, bo to całkiem spoko gierka.
Czymż są np. (w realu) rajd samochodowy, wspinaczka na K8 albo sex, niż tylko "wykonaniem określonej sekwencji czynności"? - a jednak fajnie jest pośmigać rajdówką, wleźć na K8 albo dobrze pobzykać. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...