Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomek398

Alienware AW2518H (Wrażenia)

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ jeszcze niedawno sam szukałem informacji o AW2518h, więc może komuś przyda się to info. Nie jest to w żadnym razie recenzja, a raczej luźne wrażenia po jednym dniu użytkowania :-) Kolejność przypadkowa.

 

1. Tak ogólnie to AW2518h jest bardzo dobrym monitorem TN do grania :-)

2. Zapłaciłem za niego dokładnie 402 euro z dostawą

3. Monitor, jako całość jest dość duży ze względu na specyficzną podstawę. Trzeba to wziąć pod uwagę jeżeli ktoś ma małe biurko. Monitor ma dużą możliwość regulacji pozycji, a to jest moim zdaniem bardzo istotne w szczególności w przypadku paneli TN (kąty)

4. Jeżeli chodzi o gry to, moim zdaniem, rozdzielczość ekranu jest idealnie dopasowana do jego wielkość. Zdecydowałem się na FHD a nie QHD ponieważ mam tylko GTX 1060, a fps liczy się dla mnie bardziej niż szczegółowość obrazu tzn. nie jestem wstanie zaakceptować dużej rozdzielczości przy małej płynności. Odwrotnie już tak. Jeżeli chodzi o inne niż gry zastosowania to po prostu dobry panel FHD TN ciutek większy niż inne 24 cale, które często mają 23.6 cala itp.

5. W modelu H ilość opcji regulacji obrazu jest dość ograniczona. W większości trybów praktycznie jest tylko jasność i kontrast. Na szczęście można się wspomóc sterownikiem graficznym (gamma, saturacja itd.). Zmiany parametrów powodują wyraźne zmiany obrazu a to znaczy że monitor można dopasować pod siebie co oczywiście nie oznacza że jest dobrze skalibrowany :-)

6. Monitor jest dość jasny. Nie ma problemów w użytkowaniem w bardzo jasnym pomieszczeniu.

7. Kontrast jest OK, ale czarny jest czarnym tylko z nazwy :-) W IPS'ach jest tak samo lub nawet gorzej. Ogólnie jest przyzwoicie. Ja to zauważam jedynie gdy monitor wyświetla cały czarny ekran. Biały jest biały przy odpowiednim ustawieniu.

9. Nie będę oceniał wierności kolorów bo to nie moja działka ;-) i nie mam też odpowiedniego sprzętu, ale ogólnie kolory są OK. Nie zauważyłem niczego, co drażniłoby oczy. Można je sobie mocno nasycić jeżeli ktoś lubi. Wtedy robi się 'cukierkowo' jak na ekranach Samsunga w telefonach, ale jest mniej realistycznie. Pod względem kolorów uważam że ten panel jest podobny do IPS'ów DELL'a które mam w pracy ale to bardzo subiektywna opinia.

10. Różnica miedzy 240Hz i 120Hz nie jest duża. Nie kupiłem tego monitora ze względu na 240Hz, ale ze względu na G-Sync oraz wielkość i rozdzielczość ekranu oraz ogólną funkcjonalność (HDMI, porty USB etc.) Gdyby była dostępna wersja 120Hz lub 144Hz to byłbym pewnie tak samo zadowolony jak z 240Hz. Poza tym 240Hz mam praktycznie tylko w CS GO

11. Jeżeli dla kogoś ważne są kąty to NIE powinien kupować tego monitora. Oszczędzi sobie rozczarowań. W pracy używam ISP'ów (DELL) i różnica jest bardzo duża. W domu siedzę praktycznie cały czas w tej samej pozycji więc ograniczone kąty na TN to nie problem i tak jak pisałem wcześniej monitor oferuje duże możliwości regulacji położenia i to tutaj bardzo pomaga. Poza tym wcześniej używałem TN więc wiedziałem czego się spodziewać. Dla mnie jest OK, ale używanie takiego monitora w pracy gdzie często (u mnie) pokazuję drugiej osobie co jest na ekranie, byłoby kłopotliwe. Może z jednym wyjątkiem ;-) Ekran tego Alienware robi się jaśniejszy gdy patrzymy na niego z góry, więc osoba która stoi za nami i na niego patrzy z góry ma całkiem dobry i jasny obraz :-) To tak trochę pół żartem, pół serio.

12. Monitor ma dobrą gwarancję na 3 lata

13. Duża różnica której się nie spodziewałem... tzn. nie wiedziałem ze będę na to zwracał uwagę. Praca w systemie lub programach jest o niebo przyjemniejsza przy 240Hz. Mam na myśli scroll'owanie zawartości okien, przesuwanie okien, ruchy myszką itd. Miałem wrażenie że razem z monitorem kupiłem dużo szybszy procesor lub/i kartę graficzną :-) Tutaj zdecydowany plus w stosunku do 60Hz.

14. Gdzieś tam po głowie chodził mi szybki panel QHD i 27 cali ale z G-Sync to już niestety za dużo $$$ oraz moja 1060 byłaby dla niego za wolna. Jestem przekonany że FHD do 1060 to jest bardzo rozsądny i dobry wybór.

15. Ogólnie polecam świadomym wad i zalet.

 

Pozdr

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z GSync powinna mieć sporo opcji do konfiguracji w menu serwisowy.

 

W zwykłym menu powinieneś mieć sporo opcji konfiguracyjnych po wybraniu kolorów jako CUSTOM. Może włączając CUSTOM będziesz mógł wejść w podmenu traktując CUSTOM jako skrot do tego podmenu.

 

 

Zagraj w jakaś wymagająca grę (około 100fps) bez gsynca na 240Hz. Bez żadnej synchronizacji i opisz wrażenia.

Przy 200hz ja np widzę terring tylko jak użyje kamery w trybie slowmotion :) i to najlepiej 240fps. Albo pauzowanie w slow motion 120fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja z GSync powinna mieć sporo opcji do konfiguracji w menu serwisowy.

 

Jak się tam wchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuje Cie dosc wielka podstawa tego monitora?

Jakis czas temu myslalem nad zakupem tego AW, ale wydaje mi sie, ze zawadzalbym myszka o prawa noge podstawki bo jest ona dosc dluga - sugerujac sie zdjeciami na necie.

U mnie jest tak:

http://prntscr.com/ifo3t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuje Cie dosc wielka podstawa tego monitora?

Rzeczywiście jest spora. Mnie przeszkadza jest wielkość za monitorem tzn. nie mogę przesunąć monitora dalej do tyłu ponieważ ta podstawa mi nie pozwala. Z tego co widzę na Twoim zdjęciu masz podkładkę dość blisko monitora. Jak wrócę do domu do zmierzę jaka jest odległość ekranu od krawędzi podstawy żeby zobaczyć ile ona wystaje z przodu. Zerknąłem na szybko na mocowanie podstawy do monitora i wygląda ono niemal tak samo jak to w standardowych podstawach DELL'a: https://www.ebay.ie/itm/Genuine-Dell-P2317H-23-Desktop-Monitor-Stand-Height-Pivot-Swivel-P2217H-P2417H-/222427907209

 

Muszę sprawdzić czy będzie pasowała bo chętnie bym ją zamienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest spora. Mnie przeszkadza jest wielkość za monitorem tzn. nie mogę monitora przesunąć dalej do tyłu ponieważ ta podstawa mi nie pozwala. Z tego co widzę na Twoim zdjęciu masz podkładkę dość blisko monitora. Jak wrócę do domu do zmierzę jaka jest odległość ekranu od krawędzi podstawy żeby zobaczyć ile ona wystaje z przodu. Zerknąłem na szybko na mocowanie podstawy do monitora i wygląda ono niemal tak samo jak to w standardowych podstawach DELL'a: https://www.ebay.ie/itm/Genuine-Dell-P2317H-23-Desktop-Monitor-Stand-Height-Pivot-Swivel-P2217H-P2417H-/222427907209

 

Muszę sprawdzić czy będzie pasowała bo chętnie bym ją zamienił.

Te podstawy "officowe" Dell-a są świetne. Jakby pasowało do tego AW to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka wystaje na około 5.5-6cm przed ekran monitora.

 

post-143218-15188081066224_thumb.jpg

 

 

Te podstawy "officowe" Dell-a są świetne. Jakby pasowało do tego AW to daj znać.

 

W poniedziałek przyniosę z pracy tę podstawkę Dell i przymierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka wystaje na około 5.5-6cm przed ekran monitora.

 

post-143218-15188081066224_thumb.jpg

 

 

 

 

W poniedziałek przyniosę z pracy tę podstawkę Dell i przymierzę

Profesjonalnie zmierzone, dzięki :D

Z tego co widzę to, aż tak nie wystaje mocno jak mi się wydawało na zdjęciach.

Gdzie kupowałeś monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie zmierzone, dzięki :D

 

lol :-)

 

Z tego co widzę to, aż tak nie wystaje mocno jak mi się wydawało na zdjęciach.

 

Z przodu nie jest źle. Z tyłu jest gorzej.

 

Gdzie kupowałeś monitor?

 

Tutaj: http://www.dell.com/en-ie/shop/accessories/apd/210-amol

 

Mam tam 10% zniżki ze względu na pracę

 

Bo tutaj to jakiś kosmos cenowy :-(http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=pl&l=pl&s=dhs&cs=pldhs1&sku=210-AMOF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ jeszcze niedawno sam szukałem informacji o AW2518h, więc może komuś przyda się to info. Nie jest to w żadnym razie recenzja, a raczej luźne wrażenia po jednym dniu użytkowania :-) Kolejność przypadkowa.

 

1. Tak ogólnie to AW2518h jest bardzo dobrym monitorem TN do grania :-)

2. Zapłaciłem za niego dokładnie 402 euro z dostawą

3. Monitor, jako całość jest dość duży ze względu na specyficzną podstawę. Trzeba to wziąć pod uwagę jeżeli ktoś ma małe biurko. Monitor ma dużą możliwość regulacji pozycji, a to jest moim zdaniem bardzo istotne w szczególności w przypadku paneli TN (kąty)

4. Jeżeli chodzi o gry to, moim zdaniem, rozdzielczość ekranu jest idealnie dopasowana do jego wielkość. Zdecydowałem się na FHD a nie QHD ponieważ mam tylko GTX 1060, a fps liczy się dla mnie bardziej niż szczegółowość obrazu tzn. nie jestem wstanie zaakceptować dużej rozdzielczości przy małej płynności. Odwrotnie już tak. Jeżeli chodzi o inne niż gry zastosowania to po prostu dobry panel FHD TN ciutek większy niż inne 24 cale, które często mają 23.6 cala itp.

5. W modelu H ilość opcji regulacji obrazu jest dość ograniczona. W większości trybów praktycznie jest tylko jasność i kontrast. Na szczęście można się wspomóc sterownikiem graficznym (gamma, saturacja itd.). Zmiany parametrów powodują wyraźne zmiany obrazu a to znaczy że monitor można dopasować pod siebie co oczywiście nie oznacza że jest dobrze skalibrowany :-)

6. Monitor jest dość jasny. Nie ma problemów w użytkowaniem w bardzo jasnym pomieszczeniu.

7. Kontrast jest OK, ale czarny jest czarnym tylko z nazwy :-) W IPS'ach jest tak samo lub nawet gorzej. Ogólnie jest przyzwoicie. Ja to zauważam jedynie gdy monitor wyświetla cały czarny ekran. Biały jest biały przy odpowiednim ustawieniu.

9. Nie będę oceniał wierności kolorów bo to nie moja działka ;-) i nie mam też odpowiedniego sprzętu, ale ogólnie kolory są OK. Nie zauważyłem niczego, co drażniłoby oczy. Można je sobie mocno nasycić jeżeli ktoś lubi. Wtedy robi się 'cukierkowo' jak na ekranach Samsunga w telefonach, ale jest mniej realistycznie. Pod względem kolorów uważam że ten panel jest podobny do IPS'ów DELL'a które mam w pracy ale to bardzo subiektywna opinia.

10. Różnica miedzy 240Hz i 120Hz nie jest duża. Nie kupiłem tego monitora ze względu na 240Hz, ale ze względu na G-Sync oraz wielkość i rozdzielczość ekranu oraz ogólną funkcjonalność (HDMI, porty USB etc.) Gdyby była dostępna wersja 120Hz lub 144Hz to byłbym pewnie tak samo zadowolony jak z 240Hz. Poza tym 240Hz mam praktycznie tylko w CS GO

11. Jeżeli dla kogoś ważne są kąty to NIE powinien kupować tego monitora. Oszczędzi sobie rozczarowań. W pracy używam ISP'ów (DELL) i różnica jest bardzo duża. W domu siedzę praktycznie cały czas w tej samej pozycji więc ograniczone kąty na TN to nie problem i tak jak pisałem wcześniej monitor oferuje duże możliwości regulacji położenia i to tutaj bardzo pomaga. Poza tym wcześniej używałem TN więc wiedziałem czego się spodziewać. Dla mnie jest OK, ale używanie takiego monitora w pracy gdzie często (u mnie) pokazuję drugiej osobie co jest na ekranie, byłoby kłopotliwe. Może z jednym wyjątkiem ;-) Ekran tego Alienware robi się jaśniejszy gdy patrzymy na niego z góry, więc osoba która stoi za nami i na niego patrzy z góry ma całkiem dobry i jasny obraz :-) To tak trochę pół żartem, pół serio.

12. Monitor ma dobrą gwarancję na 3 lata

13. Duża różnica której się nie spodziewałem... tzn. nie wiedziałem ze będę na to zwracał uwagę. Praca w systemie lub programach jest o niebo przyjemniejsza przy 240Hz. Mam na myśli scroll'owanie zawartości okien, przesuwanie okien, ruchy myszką itd. Miałem wrażenie że razem z monitorem kupiłem dużo szybszy procesor lub/i kartę graficzną :-) Tutaj zdecydowany plus w stosunku do 60Hz.

14. Gdzieś tam po głowie chodził mi szybki panel QHD i 27 cali ale z G-Sync to już niestety za dużo $$$ oraz moja 1060 byłaby dla niego za wolna. Jestem przekonany że FHD do 1060 to jest bardzo rozsądny i dobry wybór.

15. Ogólnie polecam świadomym wad i zalet.

 

Pozdr

Tomek

 

jako posiadasz tego urządzenia w wersji bez gsync :

 

1 tak

2 fajnie

3 zgadzam się, jest duża

4 również się zgadzam

5 zgadza się, ale masz dużo ustawień offsetów na custom profilu

6 w końcu 400cd/m2

7 również się zgadzam, w końcu to TN

8 ????????

9 kolory są ok jak na TN, każdy lepszy ips za 600zł wygląda lepiej - po odpowiednim ustawieniu jasności z kontrastem idzie rozróżnić bardzo jasne kolory

10 Grałeś w jakieś gierki które dropią klatki > 144? Na 240hz wygląda to zdecydowanie lepiej, do tego overdrive w grach na 240hz robi dużą różnicę, smużenia praktycznie brak

11 no tak, patrz punkt 7

12 a no

13 czyli to co napisałeś w punkcie 10 negujesz tutaj? :E

14 +

15 +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, sprawdzales czy pasuje?

 

Jeszcze w pracy jestem :-) Muszę zabrać podstawkę do domu. Dzięki za przypomnienie :-)

 

13 czyli to co napisałeś w punkcie 10 negujesz tutaj? :E

 

ależ skąd!!!! Różnica pomiędzy 240 a 60 w systemie i programach jest bardzo duża. W punkcie 10 napisałem o tym że różnica między 240 a 120 jest mała. Przestawiłem sobie odświeżanie z 240 na 144 a później na 120 (w systemie i grach) i próbowałem porównywać. I efekt tego porównania jest taki że różnice nie są duże pomiędzy 120, 144 a 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa z office'owego dell'a pasuje bardzo dobrze. Zamawiam

 

post-143218-15190752813517_thumb.jpg

 

 

fliperpl, mam do Ciebie pytanko, a właściwie prośbę o sprawdzenie czegoś. Czy możesz ustawić w sterowniku graficznym częstotliwość odświeżania na 60Hz a następnie uruchomić jakąś grę (ja testowałem na CS GO) z VSYNC ON i sprawdzić czy płynność jest taka jak na zwykłym monitorze 60Hz. U mnie czy to z G-Sync czy bez, w takich warunkach płynność jest zdecydowanie gorsza niż na zwykłym monitorze 60Hz. Praktycznie nie ma płynności. Oczywiście można się zapytać po co zmniejszać w takim monitorze częstotliwość odświeżania na 60Hz. Ja to zrobiłem testując G-Sync. Przy natywnej częstotliwości 240Hz ustawiłem blokadę klatek w CS GO na 60Hz i chciałem zobaczyć jak sobie G-Sync z tym poradzi i moim zdaniem nie poradził sobie w ogóle co mnie mocno zaskoczyło. W ramach testów, już bez G-sync, ustawiłem częstotliwość w sterowniku graficznym na 60Hz i VSync ON w grze i wyglądało to beznadziejnie. Oczywiście teraz się zastanawiam czy tak ma być czy też coś nie działa jak powinno. Robię te testy ponieważ nie do końca jestem zadowolony z działania G-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa z office'owego dell'a pasuje bardzo dobrze. Zamawiam

 

post-143218-15190752813517_thumb.jpg

 

 

fliperpl, mam do Ciebie pytanko, a właściwie prośbę o sprawdzenie czegoś. Czy możesz ustawić w sterowniku graficznym częstotliwość odświeżania na 60Hz a następnie uruchomić jakąś grę (ja testowałem na CS GO) z VSYNC OK i sprawdzić czy płynność jest taka jak na zwykłym monitorze 60Hz. U mnie czy to z G-Sync czy bez, w takich warunkach płynność jest zdecydowanie gorsza niż na zwykłym monitorze 60Hz. Praktycznie nie ma płynności. Oczywiście można się zapytać po co zmniejszać w takim monitorze częstotliwość odświeżania na 60Hz. Ja to zrobiłem testując G-Sync. Przy natywnej częstotliwości 240Hz ustawiłem blokadę klatek w CS GO na 60Hz i chciałem zobaczyć jak sobie G-Sync z tym poradzi i moim zdaniem nie poradził sobie w ogóle co mnie mocno zaskoczyło. W ramach testów, już bez G-sync, ustawiłem częstotliwość w sterowniku graficznym na 60Hz i VSync ON w grze i wyglądało to beznadziejnie. Oczywiście teraz się zastanawiam czy tak ma być czy też coś nie działa jak powinno. Robię te testy ponieważ nie do końca jestem zadowolony z działania G-Sync.

 

G-Sync kiepsko sprawuje sie w CSGO. Jak do CSGO to tylko tryb normal lub tryb stroboskopowy.

 

G-Sync przydaje się w grach gdzie jest "rwanie" obrazu, np. Metro/Batman/Wolfenstein/Battlefield.

 

EDIT: Po jakim czasie dostałeś monitor? Bo na stronie Della jest informacja "Ships in 3-5 Weeks". Troche slabo jak tak dlugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie na stałe podstawkę do tego Alienware and standardową Della i mogę powiedzieć że przy ograniczonej przestrzeni na biurku jest rewelacyjnie. . Monitor wygląda co prawda mniej efektownie ;-), ale mam teraz więcej miejsca oraz zachowałem pełną regulację położenia. Zdecydowanie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wrazenia na Acer XB241h sa takie, ze gsync 60 fps jest nie do odroznienia od monitora 60HZ vsync. Tylko input lag duzo mniejszy. Tylko, ze w csgo nie gram. Tam nie wiem jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy G-Sync widzisz lekkie przycięci gdy fps się gwałtownie zmienia np. + lub - 10 klatek? Mam na myśli sytuację przy której fps jest niższy niż maksymalna częstotliwość odświeżania monitora.

 

Tak sobie obserwuję ten G-Sync i nie jest on idealnie płynny właśnie wtedy gdy fps sobie skacze. Gdy jest na tym samym poziomie (wszystko jedno na jakim), jest płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @sideband Samsunga miałem jednego u siebie, no może 2 licząc jakiś bardzo stary mój pierwszy LCD. Też cewkami to wyło. Pobawię się z 2 tygodnie testując pewne rzeczy i się zobaczy... Chyba zwrócę i ewentualnie może coś się kupi ciekawego na promocjach za 2-4 miesiące na fakturę vat. Te monitory w ostatnich miesiącach czy ponad roku nawet strasznie szybko spadają z cen. Widać, że ten MSi co mam już standardowa cena, to jest 2699 zł w x-kom. ME też ma na promocji też za 2399. Kto wie... styczeń czy luty uda się to wyrwać za magiczne 1999 zł. No ale te cewki... Mi to przeszkadza. Kable te wystające to samo. Chyba bym wolał powłokę satynową, a nie glossy, ale jak to z tymi refleksami będzie, to się dowiem na dniach, a szczególnie jak będzie mocne słońce.  Też każdy straszy tymi samo rysującymi się powłokami tego QD-OLED... Często jem przy kompie, a co z tym idzie często czyszczę matrycę... Chyba, ze spróbować jeszcze jakiegoś W-OLED może...   W ogóle ktoś ma jakąś mało agresywną powłokę lub satynową czy same bardzo agresywne matowe lub glossy? Chyba Ty wspominałeś, że jest jakiś QD-OLED z gorilla glass, ale to w ogóle jest już na rynku?
    • @Grandal Jeszcze nie... https://youtu.be/iDVuQi4gdtk?t=53 
    • To już pora na wpisywanie... "Byłem tu - Waldek z Ciechanowa"? 
    • W sumie 32"(321UPX) jest większa to pewnie dlatego nie widać zasilającego ewentualnie jest inny. Tutaj dołączyli z taką krótką końcówką. Całe sterowanie matrycy to wszystko na pewno jest od Samsunga i lub zrobione na zlecenie Samsunga. Resztę flaków to też dla nich ktoś pewnie zrobił. Może w tych tańszych modelach od MSI przyoszczędzono jeszcze bardziej i mają jeszcze większą tendencje do hałasowania. U mnie wszystko jest ustawione max agresywnie w opcjach od wypalania i mam włączone wyłączanie ekranu po 3min bez aktywności. Tak opcja 16h o to chodziło inaczej będzie Ci wyskakiwała plansza co 4h. Jak nie wyczyści po wyłączeniu np. odetniesz zasilanie to i tak Cię zmusi na siłę po 16h  To akurat jest dobre dla niepełnosprytnych. Normalne treści w internetach, filmy czy gry to najlepiej używać w trybie sRGB. Ale jak lubisz przesycone kolory i gorzej odwzorowane to może używać na pełnym gamucie monitora co kto woli. Myślisz, że przypadkowo LG TV OLED lecą w trybie PC na sRGB 
    • Myślałem, że się doczekam swojego 20-lecia na forum(maj 2026) a tu nagle decyzja o zamknięciu. Spodziewałem się tego ale nie tak z buta. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...