Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zimnix

i7 4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam taki procesor i7 4790k / gtx 980,zrobłem testa przez OCTT czy wszystko jest w porządku,pobnieważ w cs go z 300 fps potrafi spaść do 180 i widać różnice (lekki lag)

Chciałbym się dowiedzieć czy jest to procesor a jak nie to wykluczyć to i zrobić jakiś inny test. Czy ktoś pomoże pomóc? Dodam screeny z OCTT w rar do pobrania z mega.

https://mega.nz/#!ksZGnaaK!ZZYnHuYszZs3l6b5Zd1NW6jJMvmsG_HAG37zE1kCW70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć normalnego screena, nie będę żadnych dziwnych rarów pobierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka powinna być temperatura tego procesora?

Nagle, wentylator na radiatorze zaczął znacznie głośniej pracować i Core Temp podawał ok. 75 stopni C. Teraz waha się od 68 do 74 na core 0, który jest na żółto, czy coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka powinna być temperatura tego procesora?

Nagle, wentylator na radiatorze zaczął znacznie głośniej pracować i Core Temp podawał ok. 75 stopni C. Teraz waha się od 68 do 74 na pierwszym rdzeniu, czy coś jest nie tak?

 

W stresie ? Duza roznica jest w temperaturach miedzy poszczegolnymi rdzeniami ? Czy te temperatury pokrywaja sie ze wzrostem obciazenia na danym rdzeniu ? (czest np. Windows Defender lubi zajechac 1 rdzen i tylko 1 rdzen aby zrobic co ma zrobic ale nie obciazac calego procka. Wtedy temp. na tym rdzeniu lubi skoczyc)

 

Kiedy ostatni raz czysciles radiator/wentylator z ewentualnej "wykladziny" i zmieniales paste ?

Czy procek lata na domyslnym VCORE ? Ile on wynosi ? Korzystasz z Boosta ?

 

Zrzut z HWINFO przy spoczynku, obciazeniu (sekcja dotyczaca CPU) ?

 

Temp. w stresie to 60-80 stopni przy sredniej klasy chlodzeniu ze srednia pasta (wszystko zalezy od czasu uzytkowania, egzemplarza)

Ale na stocku, 75 stopni (nagle) to troche sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku, przeglądanie internetu, oglądanie video.

 

Poszczególne rdzenie:

 

core 0 - 68 - 72

core 1 - 67-71

core 2 - 67 - 72

core 3 - 58 - 65

 

Radiator nie był, chyba jeszcze czyszczony od października 2014 r.

 

2wd4mj4.png

 

 

http://pl.tinypic.com/r/2wd4mj4/9

 

 

2qu0v7q.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo a to nie był mój temat? Mi nikt nie pomógł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz takie temperatury bez odpalania gry? Bo ja z OC miałem w gta 76/78 stopni max chyba a radiator i obudowa niby chłodna. To temperatura tak sie hcyba nie utrzymywała tylko stopiniowo mi skkała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu PC jest 28c na core 0 ale potem rośnie i wczoraj było 74 po kilku godzinach pracy.

W obudowie mam sześć wentylatorów 9trzy nawiewowy i trzy wywiewiwe0 ale chyba cztery z nich pasły i to może dlatego? Mimo wszystko, dwa działają i obudowa jest przewiewna. Wczoraj w pracy doczytałem, że jeśli chłodzenie procesora zaczyna nagle głośno pracować i jest głośniej a za chwilę ciszej i znowu głośniej to znaczy, że procesor się przegrzewa i tak było wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku, przeglądanie internetu, oglądanie video.

 

Poszczególne rdzenie:

 

core 0 - 68 - 72

core 1 - 67-71

core 2 - 67 - 72

core 3 - 58 - 65

 

Radiator nie był, chyba jeszcze czyszczony od października 2014 r.

 

2wd4mj4.png

 

 

http://pl.tinypic.com/r/2wd4mj4/9

 

 

2qu0v7q.png

Wyczyścić chłodzenie proca i zmień paste na nim powinno pomoc,jak sam napisałeś że chłodzenie nie było czyszczone prawie 3,5roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tera po 1,5h graniu w pubga najwięcej miałem 81c a podczas gierki stopnie utrzymywały się na 67-70c To chyba nie tak źlę co? Ktoś wie? Ten sam procek. OC zrobione przez ez asus wizard (12% procka i 2%DRAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...