Skocz do zawartości
deton24

(2023) Pasty termoprzewodzące które (tak bardzo) nie wysychają [lista 15 modeli]

Rekomendowane odpowiedzi

Ceramique wg mnie traci swoje właściwości po paru latach. Częściowo pewnie wespół ze zmianą konsystencji - oczywiście gęstnieje, ale samo w sobie nie powinno to robić. Aktualnie mam MX-2, ale nałożoną dopiero od ~9 mc. A w zasięgu wzroku mam tubkę Ceramique kupioną chyba z 15 lat temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty jakie "przerobilem" - Grizzly Kryonaut, AS 2-5, Arctic MX2, MX4, Noctua NT H1, EKWB Ectotherm, SPC Pactum PT-2. Mozliwe, ze przewinely sie jeszcze jakies inne lecz niestety pamiec ulotna jest ;)

Pasty jakie aktualnie uzywam: Noctua NT H1 - rewelacyjna pasta - uzywam do wszystkiego. Obojetnie czy CPU, GPU, mostki polnocne, poludniowe - ta pasta trzyma swoje parametry przynajmniej 3 lata wg moich testow. Super latwa do nalozenia (w przeciwienstwie Do Kryonaut). Pasta idealna zarowno do budzetowych coolerow jak do custom loopa.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy na poprzednim CPU wymieniałem swojego Gelida GC Extreme po jakiś 2 latach, też zauważyłem, że pasta gęstnieje (nie było dramatu).

Na aktualnym CPU oraz GPU mam Kryonauta - jak nie zapomnę, to przy najbliższej zmianie opiszę, jak było z nim (czyli za parę ładnych miesięcy, jeżeli coś się nie wydarzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to częściej wymieniam sprzęt niż pasty :E

Ostała mi się duża tuba Ceramique z końca 2016r.więc używam

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gelida w tubce otwarta była gdzieś kolo 2013r, czy parametry mogly sie pogorszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gelida w tubce otwarta była gdzieś kolo 2013r, czy parametry mogly sie pogorszyc?

Jeśli była zakręcona i nie wyschła to nieszczególnie. Można spoko używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Arctic Cooling Creamique sprzed chyba 10 lat, zamknięta szczelnie w "strzykawce", używałem jej ostatnio dwa razy i spełnia swoje zadanie bardzo dobrze, choć sam się zastanawiałem jaka może być tego data przydatności :P

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra pany...
Szukam nowej pasty i sensowna wydaje się Arctic MX-4 edycja 2019 do lapka z siga
Moje Ceramique chyba straciło już właściwości po latach

update
Zrobiłem mu UV i wydaje się być ok.temp.spadły o 30 stopni
W Core temp temp.przed UV w Throttle Stop po
Nie chciałem robić UV bo mi się lapek wieszał po upgradzie CPU(WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR) i była to jedna z przyczyn do zdiagnozowania...zrobiłem formata wczoraj i póki co nie miałem zwiechy(freeza)

Właśnie zaliczyłem 1 freeza po UV...być może ustawiam zbyt agresywne wartości...co ciekawe są to losowe freezy a nie przy wysokim obciążeniu CPU

cpucnk3q.jpg

 

 

Edytowane przez Killer85
Edit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co prawda jak z zasychaniem tych chińskich past, ale wpadłem na ciekawy test tych chińskich wynalazków, i okazuje się, że od popularnej swego czasu DG900, lepsza jest już nowa rewizja GD900-1, a jeszcze lepsza od niej jest GD007. Wedle tego postu, ta ostatnia jest na równi z MX-4, reszta różni się stopniem. Jednak nowa rewizja jest droższa, a 007 już konkretnie, a różnica nieduża. Reszta tamtych ciut słabszych chińskich za 1G zaś nie jest tańsza od GD900.

Jest tam też bardzo dużo tych chińskich past:

https://parfenleo.com/testirovanie-termopasty-hc-151-chugunnyj-most/

U nas w PL już są posprowadzane GD900, jeśli ktoś szuka, ale w sporo wyższej cenie niż na Aliexpress, gdzie gram jest poniżej dolara, a 10 gram za 10 zł. U nas 13 zł z KW za 1G.

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-chlodzenie-i-tuning-260015?string=gd900&order=d&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0717

Najtańsza oferta w tej chwili na GD900 za 1G na Aliexpress z pozytywnymi ocenami poniżej dolara:

https://pl.aliexpress.com/item/4000089446435.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4f312d79FS1LaG&algo_pvid=ea4a0c9d-0594-4f03-8355-7772f1b71ae8&algo_expid=ea4a0c9d-0594-4f03-8355-7772f1b71ae8-44&btsid=2100bb4a16032316076263663ed93a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

BTW. Przy okazji. Tu pisałem trochę o nowych zamiennikach pasty termoprzewodzącej:

 

PS. Są nowe chińskie wynalazki z past:

 

- GD900 - czasem lepsza, czasem gorsza od MX-4 (dwa stopnie różnicy) po roku nie zasycha przy 65-70 stopni na 8700K bez OC, ale na podkręconej RX 570 przy 76 stopniach, temperatury po 4 miesiącach podskoczyły do 83 stopni. 

- Alseye 9T+ (Aliexpress, 30 zł za 1,7G, 13W/m-k, 4 stopnie lepsza od MX-4 (8.5W m-K), dobra konsystencja, można cienko rozprowadzić, 13W/m-k). Miejcie tylko na uwadze, czy nie wysycha, bo jeden niepokojący sygnał był, może nie o to chodziło.

- Snowman MTG10 - (Aliexpress, MTG5 - 40 zł za 5G, 50 zł za 10G, 5-6 stopni lepsza od MX-4; patrząc po przewodności i opakowaniu to te same, temperatura spadła po miesiącu użytkowania, 14.3.W/m-k)

- Akasa AK-450 - (9.2W m-K, ponoć dobra, ale może przewodzić, nie na Ali, była kiedyś w PL)

 

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wystchania cieklego metalu od misia to ona nie wysycha a wgryza sie w powierzchnie ihs albo stopki chlodzenia. Stanowczo nie polecam uzywac jej z miedzianym chlodzeniem bo bez szlifowania powierzchni sie nie obedzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...