Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie przewód z wtykami RCA i jack 3.5mm do zestawu philips fw-c700 mini hifi system?Obecnie posiadam najtańszy z allegro i czasem nie działa prawy głośnik ale po jakimś czasie znów działa obstawiam, że to wina tego kabla.Zestaw ma być podpięty pod komputer karta dźwiękowa, nie mogę znaleźć modelu ale w dxdiag pisze ,że mam realtek hd audio output realtek high definition posiadam też program pod taką samą nazwą.Nie wiem też czy ma jakieś znaczenie model płyty głównej ale na wszelki wypadek podam jest to asus H81M-K.Budżet raczej ok 50zł.Kupić przez internet czy stacjonarnie w jakim sklepie?Czekam na odpowiedź.Nie znam się na tym dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś nowy kabel to powinien być 100% sprawny, czyli obstawial bym problem z twoją wieżą.

Sprawdź na słuchawkach lub innych głośnikach czy oba kanały działają prawidłowo na integrze.

 

Z 2 strony twoja wieża chodzi za około 100-200zł nic wielkiego z czasem ją wymienić na coś lepszego bądź sprawnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś nowy kabel to powinien być 100% sprawny, czyli obstawial bym problem z twoją wieżą.

Sprawdź na słuchawkach lub innych głośnikach czy oba kanały działają prawidłowo na integrze.

 

Z 2 strony twoja wieża chodzi za około 100-200zł nic wielkiego z czasem ją wymienić na coś lepszego bądź sprawnego

Ten kabel zakupiłem już jakiś czas temu i wydaje mi się, że mógłbym zainwestować w lepszej jakości.Sama wieża jest bardzo dobra, trochę leżała nie używana więc jeszcze trochę pogra.Potrzebuję tylko pomocy w wybraniu kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup RCA - jack od prolinka

Ale ta wieża to bardzo niski model nic specjalnego.

Jeżeli ma to wogole jakoś działać to kup kabel za 10-20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup RCA - jack od prolinka

Ale ta wieża to bardzo niski model nic specjalnego.

Jeżeli ma to wogole jakoś działać to kup kabel za 10-20zł

nie wiem czy mowimy o tej samej wieży nawet nie jestem w stanie jej rozkrecic na full glosnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci nie chodzi o jakość dźwięku, tylko o głośność.

Skoro dla ciebie głośność jest ważniejsza to nie zrozumieliśmy się, wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś je w ogóle?Ustawiłem w karcie dźwiękowej realtek hd dźwięk "silny" i jakoś grają bardzo dobrze.

 

Mój link

 

czy jest między nimi jakaś różnica?Wyglądają bardzo podobnie.

 

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No każdy ma inne gusta, miałem dawno różne klocki nawet i te "hejtowane altusy" nie porównam tego do obecnych zestawów.

W ogóle to inna liga ale czy ty uważasz że wieża za 100-200zł może naprawde dobrze grać ?

Według ciebie może tak być bo nic lepszego nigdy nie słyszałeś ?

Ciesze się że dźwięk ci odpowiada, ale nie zamykaj się jedynie na tak budżetowe wieżyczki bo to nic specjalnego :E

Znasz jakieś podstawy akustyki, jak masz te kolumny rozstawione w pokoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nie została teraz przeze mnie zakupiona tylko z 10 lat temu kupiona jak nie lepiej i stała.Prawie wcale się nie znam.A jak z kablami to nie te same?A jakie masz obecnie głośniki?Mam jeszcze podłączone do kompa jakieś głośniki z Trust'a 2.1 tak na marginesie.

Edytowane przez kantaxo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kabel-mini-jack-2x-rca-chinch-3-m-stereo-gold-hq-i7044253219.html

Kup byle działało, nie oczekuj po zmianie droższego kabelka lepszego dźwięku na tak słabej wieży :thumbup:

Jak byś podał ustawienie głośników może by sie coś udało poprawić skoro nie znasz sie na akustyce, mam tez nadzieje ze nie słuchasz z odległości metra tylko trochę dalszej.

Edytowane przez Aro1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"panel sterujacy" jest na biurku na nim leży jeden głośnik a na nie dużej szafce obok drugi i są skierowane do mnie po ukosie i wyjdzie z metr właśnie.One służa też do grania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6899726108 OFC, zatapiane pozłacane wtyczki, musiałem lekko zmniejszyć basy po wymianie zwykłego czarnego na ten.

Dobra opcja to także CX-HJR 101, podwójne ekranowanie, złote wtyki, z miedzi ofc i dożywotnia gwarancja.

Oba w cenach +- 20zł chyba że inne długości potrzebujesz.

Edytowane przez forami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po wtykach to techlink wydaje się sensowniejszy, ale ciul wie co to jest. Moim zdaniem poszukaj Prolnik Exclusive na allegro, mimo wszystko to kultowa budżetówka, bardzo wytrzymały i słyszalnie lepszy niż najtańsze z marketów (lepiej tłumi zakłócenia, przy większej głośności różnica spora)

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któren chińcyk lepszy? Hama czy Techlink?

Bo mi się teraz kabel dynda, odkąd mam kartę na blacie, i chcę taki co będzie leżał na podłodze.

 

https://www.euro.com.pl/kable/hama-kabel-jack-3-5-2xcinch-3m-techline-00122299.bhtml

https://www.euro.com.pl/kable/techlink-jack-3-5mm-2x-rca-chinch-710023.bhtml

 

Jak masz brać chińczyka, to weź taki, który można ewentualnie naprawić:

https://sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-14346-Kabel-mini-Jack-3-5-Stereo-2x-Cinch-RCA-meski-3m.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, kupiłem tego Techlinka, i chyba faktycznie trzeba było poczekać, dopłacić 10 zł i wziąć Prolinka na Alledrogo... :(

 

Dopóki nie odpalę PC, to głośniki cicho bzyczą, tak pięknie zbiera wszystko jak antena (a jak podpiąłem tylko wtyki RCA, bez wpięcia jacka, to bzyczały głośno :kwasny: ).

 

Także ten, inwestujcie jednak w dobrze ekranowe przewody! No chyba, że i długość gra tu rolę, i przy trzymetrowym Prolinku będzie taka sama padaka? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym mówiłem, Prolink nie jest cudem ale jest znacznie lepszy od najtańszych czy innych tanich przewodów pod tym względem. U mnie na odcinku 1.5 metra zakłócenia z prolinka są kilka razy cichsze niż te ze zwykłych najtańszych przewodów. A prolink to nadal mocna budżetówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie przy 1,5 metra to nawet ich nie było na budżetówkach, nie myślałem, że może być aż tak źle :E

 

Chociaż ma jedną zaletę, jest tak cienki (i pewnie m.in. to świadczy, że do dupy), iż pięknie zaczepił mi się za lekko odstającą listwą przypodłogową i mam porządek :E

 

Ale kupie jednak Prolinka i nie będę kombinował. Trzeba było od początku słucha akurat w tym względzie wszystkich z forum, ale sobie myślałem, że może przesadzam szukając "dobrego kabla", ludzie kupują jak leci i żyją.. nope :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. a czy gniazda RCA mają jakiś standard montażu - oddalenia od siebie? Bo patrzę na zdjęcia i wydaje mi się, iż ten Prolink Eclusive ma grubsze obudowy wtyków od Techlinka (wystarczy zobaczyć ile metalu jest dookoła pierścienia, a przecież Prolink ma jeszcze pogrubioną obudowę w tylnej części), tymczasem już przy Techlinku pomiędzy wpiętymi do głośnika wtykami praktycznie mie ma miejsca. Nie wiem, czy tego Exclusive w ogóle do Edków podepnę. :hmm:

 

Czy futura Slim, pomimo swojej "cienkości" będzie równie dobrym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trzech urządzneiach odstęp jest ten sam, zresztą exclusive nie są aż tak grube w rzeczywistości (wtyki są minimalnie większe niż standardowe gumowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, porównując ze zdjęciem Pro Slim i całej masy chińczyków z identycznymi wtykami, to na tych Exclusive jest jednak tego metalu sporo więcej. Co prawda pomiędzy wtykami mam teraz jakieś 3 mm luzu, więc może faktycznie się to zmieści, ale jak nie, to byłby najgłupszy możliwy fuck-up. :lol2:

Pytanie tylko czy ta Futura Pro Slim ma tak samo dobre ekranowanie, ale skoro to nawet nowsza wyższa seria, to raczej nie oszczędzali na tym, tylko chyba pocienili otulinę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Exclusive jest bardzo gruba guma z tym że ta guma też coś tam na pewno ekranuje, futura była bardzo dobra tylko sztywna, tej slim nie miałem w rekach więc się nie wypowiem. Myślę że będzie lepiej niż na typowym najtańszym g*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...