Skocz do zawartości
Sztofort

Głośniki 2.0 i głośniki 2.1 - 600-700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W końcu mam zamiar sobie kupić głośniki. Nie znam się totalnie na tym, dlatego chcę by ktoś rzucił mi różne interesujące propozycje do podanych poniżej 3 typów głośników, które rozważam do zakupienia:

 

Info które może się przydać:

 

1. Przed typami chciałbym wspomnieć, że myślę nad kupnem głośników 2x, jedne do PC, drugie do TV.

2. W PC mam kartę dźwiękową ASUS Xonar DX/XD.

3. Słucham wszelakiej muzyki na PC, od jazzu, przez wszelaką elektronikę po rapie skończywszy.

 

1. Głośniki 2.0 w kwocie 600-700zł

 

Chciałbym kupić głośniki 2.0, które by miały służyć raczej słuchaniu muzyki w/w powyżej. Dodatkowo niestety ale nie mogą być to nie wiadomo jak duże (czyli jak te polecane Microlaby), bo muszą zmieścić mi się na biurku. Ale też poszukuję do TV, więc tutaj już miejsce mnie nie ogranicza aż tak bardzo.

 

2. Głośniki 2.1 w kwocie 600-700zł

 

Lubię dobry bass, a niestety same głośniki stereo mogą mi nie wystarczyć i też rozważam taką opcję. Albo też kupienia ich pod TV. Tutaj sam pomyślę, ale jak macie jakieś sensowne propozycje 2.1 to śmiało, choć z tego co wiem to ciężko z tym.

 

3. MAŁE komputerowe głośniki 2.0 / 2.1 w kwocie 600-700zł

 

Ze względu że do tej pory mam poczciwe i już wysłużone małe komputerowe głośniczki Creative, nie wiem czy to by mi nie wystarczyło, jak by było coś sensownego. Dodatkowo biurko nie rozpieszcza. Propozycje z pudłem czy też bez.

 

 

Do każdego punktu rzucać oddzielne propozycje jak macie coś ciekawego polecania, dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kup sobie jakieś monitory studyjne, np. JBL LSR 305 albo Presonus Eris E5. Trochę więcej kosztują, ale warto. I nie zajmują pół pokoju, a na biurku też powinny się zmieścić.

Co do zestawu 2.1, to w tej cenie zbytnio się nie orientuję. Ale takie LSR 305 też potrafią ładnie z basem zejść, wiem bo miałem (bez dużego spadku głośności do ok. 43Hz, wyczuwalne do ok. 30Hz) a zapas mocy też mają.

Edytowane przez AquilaRoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kup sobie jakieś monitory studyjne, np. JBL LSR 305 albo Presonus Eris E5. Trochę więcej kosztują, ale warto. I nie zajmują pół pokoju, a na biurku też powinny się zmieścić.

Co do zestawu 2.1, to w tej cenie zbytnio się nie orientuję. Ale takie LSR 305 też potrafią ładnie z basem zejść, wiem bo miałem (bez dużego spadku głośności do ok. 43Hz, wyczuwalne do ok. 30Hz) a zapas mocy też mają.

 

Ok, dzięki za pierwsze propo. ;) Pytanie teraz do Ciebie nt. tych głośników, to czy one są sprzedawane pojedynczo? W sensie jeden głośnik?

Edytowane przez Sztofort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2600 mają tyle basu, że 2.1 się nie opłaca, chyba że chciałbyś kupić oba modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2600 mają mało basu, średniej jakości.

 

Zamiast kupowania kilku słabych zestawów proponowałbym kupno wzmacniacza i kolumn podstawkowych/podłogowych w zależności od ilości miejsca, takie Edifiery czy Microlaby będą przy tym grały po prostu śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nw jak R2600 moga mieć malo basu...

Głośnik 6.5 cala do tego jak to w tanich sprzetach audio bas potrafi być podbity żeby zagrac bardziej efekciarsko.

Rozumiem że bd bardziej płaski bez wypełnienia ale ilościowo powinno byc go sporo/dużo.

Wiele zalezy od akustyki, jak ktos postawi kolumny na biurku w ciasnych miejscach to kupa bedzie z basu i bd go mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w ogóle niskiego basu, ten wyższy brzmi mocno średnio. Jak dla mnie takiego czegoś nie można nazwać basem w porównaniu do kolumn za ich cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak znasz lepsze rozwiązanie do 700zł to może zaproponuj, bo inaczej twoje opinie nie będą zbyt pomocne.

Edytowane przez AquilaRoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Autor tematu milczy. Zaproponowałem zamiast dwóch słabych zestawów kupno czegoś sensownego, nie wiem jednak czy autor będzie zainteresowany. Rynek wtórny się zmienia, bez sensu żebym coś teraz podawał jak aukcja zaraz zniknie.

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Owszem można za 700zl znaleźć znacznie lepszy zestaw używany niż Edifiery.

@TrueFaith

W twoim pokoju jak pamietam miałeś około 9m2 ?

Byl niski bas ? Z tego co juz czytalem w małych pomieszczeniach nie idzie usłyszeć nic na poziomie 40hz nie mówiąc o niższym basie.

 

Mam kolumny ktore uwaga.. Też nie maja tak niskiego basu bo schodzą chyba tylko do 55hz przy -3db.

Czy to znaczy że to nie jest żaden bas i jest lichej jakości?

Mimo że miażdży pod wieloma innymi aspektami wszystkie głośniki pc i wiele niedrogich kolumn pasywnych.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Aro1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

R2600 mają tyle basu, że 2.1 się nie opłaca, chyba że chciałbyś kupić oba modele.

 

Tak myślę nad kupnem 2.0 i 2.1. Pierwszy do TV, drugi do kompa.

 

R2600 mają mało basu, średniej jakości.

 

Zamiast kupowania kilku słabych zestawów proponowałbym kupno wzmacniacza i kolumn podstawkowych/podłogowych w zależności od ilości miejsca, takie Edifiery czy Microlaby będą przy tym grały po prostu śmiesznie.

 

Jak masz jakieś propozycje to z chęcią wysłucham, tylko tak jak mówiłem, miejsce mnie w jakimś stopniu ogranicza.

 

 

Autor tematu milczy. Zaproponowałem zamiast dwóch słabych zestawów kupno czegoś sensownego, nie wiem jednak czy autor będzie zainteresowany. Rynek wtórny się zmienia, bez sensu żebym coś teraz podawał jak aukcja zaraz zniknie.

 

Jw. Aczkolwiek raczej chciałbym nowy produkt.

 

Owszem można za 700zl znaleźć znacznie lepszy zestaw używany niż Edifiery.

 

Mógłbyś coś zaproponować?

Edytowane przez Sztofort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni miałem okazję odsłuchać R2600, 7C i Edki c2xd. Muzycznie z tej trójki najbardziej podeszły mi Microlaby. R2600 niskimi tonami raz zalewało, raz nie było ich prawie wcale. C2xd, do komputera, podeszły mi trochę bardziej. Bas nie brzmiał tu tak pusto jak w większym bracie. Jeżeli masz trochę miejsca od ściany, to spróbuj Microlabów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przez ostatnie kilka dni miałem okazję odsłuchać R2600, 7C i Edki c2xd. Muzycznie z tej trójki najbardziej podeszły mi Microlaby. R2600 niskimi tonami raz zalewało, raz nie było ich prawie wcale. C2xd, do komputera, podeszły mi trochę bardziej. Bas nie brzmiał tu tak pusto jak w większym bracie. Jeżeli masz trochę miejsca od ściany, to spróbuj Microlabów.

Co do R2600 to dzięki bardzo za opinię, bo mocno myślę nad nimi. Aczkolwiek je zamierzam raczej kupić do TV, więc bass w sumie nie byłby aż tak ważny (do wybuchów etc. myślę, że by wystarczył). Co do c2xd to są tańsze niż te M3600D zaproponowane przez jednego użytkownika powyżej i poczytałem o nich i mogą być ciekawe. Dodatkowo na Microlaby nie mam miejsca, jak wspominałem w pierwszym poście.

Edytowane przez Sztofort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz konkretnie autorze ile miejsca przeznaczysz na głośniki, jak daleko odsuniesz je od sciany tylnej oraz bocznych.

Może sie okazać że nie bedzie mialo sensu kupno nawet wiekszych głośników Edifiera.

Jest jeszcze całkiem dobrze oceniany zestaw 2.1 Taga intone za 700zl jakoś znajdziesz.

Takie głośniki z subem nie zagraja tak dobrze jak używane kolumny stereo.

Ale czytajac twoje wypowiedzi obawiam sie o brak miejsca na lepszy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałm i do tej pory bede polecał i zachwalał Edifier 2.1 C2XD ! Do PC rewelacja mało tego kiedyś podpioĺem pod TV w 16mk2 przy filmie spisaly się rewelacyjnie Subwoofer maly ale na taki metraż to spokojnie wystarcza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2XD to starszy brat C3/C3X, nie wiem czy są jeszcze w produkcji.

Sam mam powieszone satelitki C3X na poziomie głowy po obu stronach monitora, sub pod biurkiem i muszę przyznać zestaw robi robotę.

Także do kompa mogę polecić. Swoje C3X dorwałem na morelach za 499zł i to był dobry deal, teraz są za prawie 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli 2.1 pod tv to lepiej kupic jakis soundbar z subwooferem niz glosniki komputerowe. Latwiej to rozstawic ( sam soundbar moze stac przed telewizorem ) ,a dzisiejsze modele moga juz narobic niezlego halasu w filmach ,majac przy tym nfc czy bluetooth .

 

Pozatym za 700zl powinienes ogarnac q acoustics 3010 ktore zmiela te wszystkie edifiery czy microlaby jakoscia dzwieku. Kwestia tylko uzywanego wzmacniacza do nich ,ale wybredne nie sa. w przyszlosci uzupelnisz to sobie jakims malym subem i bedzie fajne 2.1 do kompa

 

Wyzszy model ze starszej serii (uzywany) w Twoim budzecie

 

http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-q-acoustics-2020i-czarne-i7206532960.html

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz konkretnie autorze ile miejsca przeznaczysz na głośniki, jak daleko odsuniesz je od sciany tylnej oraz bocznych.

Może sie okazać że nie bedzie mialo sensu kupno nawet wiekszych głośników Edifiera.

Jest jeszcze całkiem dobrze oceniany zestaw 2.1 Taga intone za 700zl jakoś znajdziesz.

Takie głośniki z subem nie zagraja tak dobrze jak używane kolumny stereo.

Ale czytajac twoje wypowiedzi obawiam sie o brak miejsca na lepszy zestaw.

 

Dzięki za te głośniki, ale za bardzo nie widzę żadnych testów odnośnie ich. Co do wielkości, większej przestrzeni niż te Edifiery R2600 pod TV mieć nie będę. Na biurko do kompa tym bardziej.

 

 

C2XD to starszy brat C3/C3X, nie wiem czy są jeszcze w produkcji.

Sam mam powieszone satelitki C3X na poziomie głowy po obu stronach monitora, sub pod biurkiem i muszę przyznać zestaw robi robotę.

Także do kompa mogę polecić. Swoje C3X dorwałem na morelach za 499zł i to był dobry deal, teraz są za prawie 700.

 

Hmm, zastanawia mnie różnica pomiędzy Edifier C3X a tymi proponowanymi M3600D. Ciekawe które są lepsze. 'Emki' są mocniejsze, ale są tańsze, co mnie dziwi. Trochę nie rozumiem dlaczego, i tak zastanawiam się do kompa pomiędzy tymi dwoma typami, i bardziej skłonny jestem ku M3600D. Ale za bardzo nie wiem czym się jeszcze różnią oprócz mocy, na korzyść tych M3600D. No i ten wzmacniacz w 3CX.

 

Jezeli 2.1 pod tv to lepiej kupic jakis soundbar z subwooferem niz glosniki komputerowe. Latwiej to rozstawic ( sam soundbar moze stac przed telewizorem ) ,a dzisiejsze modele moga juz narobic niezlego halasu w filmach ,majac przy tym nfc czy bluetooth .

 

Pozatym za 700zl powinienes ogarnac q acoustics 3010 ktore zmiela te wszystkie edifiery czy microlaby jakoscia dzwieku. Kwestia tylko uzywanego wzmacniacza do nich ,ale wybredne nie sa. w przyszlosci uzupelnisz to sobie jakims malym subem i bedzie fajne 2.1 do kompa

 

Wyzszy model ze starszej serii (uzywany) w Twoim budzecie

 

http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-q-acoustics-2020i-czarne-i7206532960.html

 

Fajny typ, ale ja już chcę mieć wszystko gotowe, bez bawienia się w jakieś oddzielne suby, wzmacniacze (i dodatkowo miejsce na niego) etc. Jestem zbyt wygodny. Chcę to kupić, podłączyć pod Xonara i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sztofort

 

Te M3600D różnią się brakiem osobnej konsolki i mocniejszym subem. W tym i w tym przypadku wzmacniacze są klasy D.

 

Tu masz test na Odziale Onkologicznym

 

A tutaj test c3x RakMark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam r2600 i polecam :D. Masz jakieś pytania to pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, szukam czego podobnego w tym budżecie. Nie interesują mnie używane kolumny, tylko gotowy zestaw 2.0. Edifier 2600 już nie do kupienia, następcy 2730 już prawie za 900 zł. Solo 7C za duże. Co polecicie? Zależy mi na mocnym basie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...