Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

yrkomm16

Najlepsze ustawienia OBS do Gwinta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oto specyfikacja mojego komputera:

Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_ldr.170913-0600)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: FUJITSU

System Model: ESPRIMO P5731

BIOS: Version 6.00 R1.04.3011.A1

Processor: Intel® Core2 Duo CPU E7600 @ 3.06GHz (2 CPUs), ~3.1GHz

Memory: 4096MB RAM

Available OS Memory: 3806MB RAM

Page File: 3546MB used, 4063MB available

DirectX Version: DirectX 11

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

DxDiag Version: 6.01.7601.17514 64bit Unicode

Card name: NVIDIA GeForce 210

 

 

Wiem, mój komputer to antyk, ale mimo wszystko zapytam - czy dałoby radę nagrywać nim w miarę płynnie Gwinta na low? Jeśli tak, to jakie ustawienia OBS byłyby najlepsze? Gra działa mi płynnie na średnich z kartami premium.

Testowe nagranie - https://www.youtube.com/watch?v=yrosBAhrBtk

Dziękuję z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na tym komputerze nie da się odtwarzać płynnie nawet w 720p, a co dopiero nagrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrzanienie. odtwarzanie to akurat na gpu poleci plynnie, problemem jest brak NVENC ktore weszlo dopiero w keplerach.

 

do autora watku, z plynnym nagrywaniem 720p mozesz miec problem.

 

OBS sklada scene na gpu, wiec jezeli nie masz pewnego zapasu mocy (gra nie dziala ze stabilnym 30fps badz 60fps, zaleznie od locka w grze badz zewnetrznego - nie znam ustawien samego gwinta), spodziewaj sie zgubionych klatek w nagraniu. OBS wrecz moze tych dropow nie zglaszac. tak wiec jezeli jest taka mozliwosc (w gwincie badz w panelu nvidii), zablokuj framerate na 30fps, i raczej obnizalbym detale do momentu gdy framerate bedzie stabilny jak skala - chyba ze obnizenie detali nie ma wplywu na plynnosc nagrania, wtedy dalsze obnizanie nie ma sensu.

 

podstawowa kwestia to ustawienie najlzejszego profilu dla x264 (ultrafast) i w miare niskiego bitrate. nie bedac partnerem twitch, streamowac sensownie mozna 2mbps bo nie ma opcji live recode wiec osoby z wolniejszymi laczami beda miec problem by w ogole ogladac. zakladam oczywiscie, ze zalezy Ci na streamingu, ale nie wiem po co uzywalbys OBS w innym wypadku. mozesz probowac obnizac bitrate ponizej 2mbps, a przede wszystkim zrezygnowac z 720p - graj w 720p, natomiast rozmiar sceny w OBS ustaw na 960x540. i przede wszystkim, nie uzywaj przechwytywania calego ekranu, a game capture - jest tam opcja na lapanie aplikacji fullscreen, badz aktualnie aktywnego okna jesli zdefiniujesz hotkey. dziala to o wiele wydajniej niz wszystkie inne opcje przechwytywania w OBS. aby zeskalowac przechwytywany obraz do 960x540, prawy->transform, albo ctrl-f bodajze, to powinno zeskalowac automatycznie. algorytm skalowania ustaw na bilinear. nie ruszaj skalowania w samych wlasciwosciach game capture - ma byc wylaczone, a w ustawieniach OBS zarowno cala scena jak i output maja miec ta sama rozdzielczosc (960x540 lub 720p). z 540p + ultrafast sprzet powinien sobie poradzic, choc czy OBS doda niezaleznego stutteringu z powodu obciazenia gpu, to juz loteria.

 

natomiast nie do konca jest tak ze poki obciazenie cpu jest ponizej 100%, mozesz ustawienia w OBS podnosic - zwiekszenie rozdzielczosci sceny zwiekszy obciazenie gpu, co moze miec wplyw na plynnosc nagrania.

 

gdybys mial nowsze gpu i zalezaloby Ci na samym nagrywaniu a nie streamingu, polecilbym windows 10. wbudowany game dvr bije wydajnoscia na glowe wszystkie inne rozwiazania jakie testowalem, natomiast nie mam pojecia jak dziala (i czy w ogole), gdy brak sprzetowego encodingu h264 na gpu. jest nawet opcja streamingu, ale tylko na platforme mixer i trzeba miec konto microsoft zlinkowane, co nie kazdemu moze odpowiadac. osobiscie nagrywalem wbudowanym w win10 dvr na A8-7600 i przy nagrywaniu 720p badz 1280x1024 w wysokiej jakosci w 60fps, drop jest rzedu 2fps gora. OBS, coz - jezeli nie ma zapasu mocy gpu, zaczyna gubic klatki w nagraniu i nic sie na to nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...