Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maniu1000

Windows 8.1 - Lumia 925

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kilka pytań odnośnie tego systemu.

 

Uważam ze telefon sam w sobie jest dobry, jednak system jaki w nim jest go sporo ogranicza, jest mało aplikacji na niego.

Chciałbym się zapytać, czy jest jakaś możliwość odpalenia aplikacji z androida na 8.1, podobnie jak ma się sprawa (niby) na 10, oraz z samej 10 na 8.1?

Jeżeli nie, to czy jest jakiś sposób, by zaktualizować 8.1 do 10, w inny sposób niż przez aplikację windows insider (która już nie daje takiej możliwości)?

 

Rozumiem, że wgranie androida na ten sprzęt, to byłaby czysta abstrakcja, więc o to nawet nie pytam. xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizuj.

Ja to zrobiłem kilka lat temu jak korzystałem z tego modelu i niestety wydajność spadła drastycznie. Nawet menu cięło się niemiłosiernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co aktualizować, 8.1 jest systemem lepszym na ten telefon. Zmiana na nowszy system nie zmieni nic pod względem aplikacji, bo to martwy system. Co do kwestii teoretycznej zmiany systemu, to nawet jakby to mogło być możliwe to nie ma to sensu. Jest parę aplikacji w sklepie, które pokazują dlaczego nikt już na ten system nie robi apek. Ten system i tak nigdy nie miał ich dużo. Po prostu bebechy są za słabe, nawet z 1 GB RAM niektóre aplikacje po prostu same się wyłączają, przy 512 MB w ogóle nie działają, a jak już jakimś cudem ruszą, to działają wolno. Niektóre apki zostały już dawno ubite i nie uruchomisz ich na wp, mimo że wcześniej działały bez problemu jak skype. Przewaga WP polega jednak na tym, że telefon mimo, że nie ma za wiele apek, to działa sprawnie, nie zawiesza się bez powodu, a w przypadku androida z podobnymi parametrami to już znacznie gorzej wygląda i tam zmiany systemu też nic nie dają. Jak chcesz mieć więcej apek kup smartfona z min. 3 GB RAM, to na jakiś czas starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł, to nie założyłbym tego wątku. :P

Oficjalnie tego się już zrobić nie da, tak więc pomyślałem o ręcznym wgraniu poprzez usb - ale nie wiem właśnie, jak.

 

Widziałem filmik na którym ten system normalnie działa, a podobno można później proces odwrócić, więc byłbym skłonny zaryzykować.

 

Irytuje mnie fakt, że telefon kosztował ponad 1000zł, a jego potęcjał nie jest w ogóle wykorzystany, już w momencie zakupu, był on ograniczony w aplikacje.

 

Windows 10 Lumia ma być podobno ostatnim telefonem microsoftu, tak więc nie widzę sensu kupowania go, a na androida przesiadać się jeszcze nie zamierzam bo jak wyżej wspomniałem, chciałbym w pełni wykorzystać ten sprzęt, a póki co jest on ograniczany przez zawarty w nim system - taka 10 ma więcej możliwości, z tego co wiem.

Nie ukrywam że głównie chodzi mi tutaj o gry, bo 925 bardzo dobrze sobie z nimi radzi (mam na myśli bardziej rozbudowane), ale także o tak proste aplikacje typu FB, który już oficjalnie na tym systemie nie działa poprawnie...

 

Nie ma co aktualizować, 8.1 jest systemem lepszym na ten telefon. Zmiana na nowszy system nie zmieni nic pod względem aplikacji, bo to martwy system. Co do kwestii teoretycznej zmiany systemu, to nawet jakby to mogło być możliwe to nie ma to sensu. Jest parę aplikacji w sklepie, które pokazują dlaczego nikt już na ten system nie robi apek. Ten system i tak nigdy nie miał ich dużo. Po prostu bebechy są za słabe, nawet z 1 GB RAM niektóre aplikacje po prostu same się wyłączają, przy 512 MB w ogóle nie działają, a jak już jakimś cudem ruszą, to działają wolno. Niektóre apki zostały już dawno ubite i nie uruchomisz ich na wp, mimo że wcześniej działały bez problemu jak skype. Przewaga WP polega jednak na tym, że telefon mimo, że nie ma za wiele apek, to działa sprawnie, nie zawiesza się bez powodu, a w przypadku androida z podobnymi parametrami to już znacznie gorzej wygląda i tam zmiany systemu też nic nie dają. Jak chcesz mieć więcej apek kup smartfona z min. 3 GB RAM, to na jakiś czas starczy.

Żebym miał pewność, że windows 10 Lumia nie zdechnie, to kupiłbym ten telefon, bo również uważam Lumię za dobry sprzęt... tylko jak ma się okazać potem, że faktycznie microsoft odwróci się tyłem do klientów bo okaże się, że jest do dla nich nie opłacalne (jak wcześniej napisałem, Lumia 10 podobno ma być ostatnim ich telefonem), to krew mnie zaleje. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro nie chcesz się uczyć na doświadczeniach innych to śmiało, wgrywaj 10tkę i marnuj swój czas tylko żeby się przekonać jak wielki błąd popełniasz.

 

Żebym miał pewność, że windows 10 Lumia nie zdechnie, to kupiłbym ten telefon, bo również uważam Lumię za dobry sprzęt... tylko jak ma się okazać potem, że faktycznie microsoft odwróci się tyłem do klientów bo okaże się, że jest do dla nich nie opłacalne (jak wcześniej napisałem, Lumia 10 podobno ma być ostatnim ich telefonem), to krew mnie zaleje. xD

 

Pierwsze słyszę o telefonie Windows 10 lumia albo coś pomieszałeś :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik na którym ten system normalnie działa, a podobno można później proces odwrócić, więc byłbym skłonny zaryzykować.

Poczytaj sobie opinie ludzi, którzy zaktualizowali system do 10, jakie tam są problemy z działaniem telefonu, mimo że niby te telefonu miały być przystosowane do działania na wp10. Są też opinie ludzi, którzy wgrali 10 na telefony, które nie mają wsparcia. Naprawdę chcesz przechodzić przez to samo? Bez powodu by microsoft nie zablokował tych aktualizacji na takie telefony jak 920 czy 1020 jakby nie było problemów.

Irytuje mnie fakt, że telefon kosztował ponad 1000zł

Naprawdę tyle zapłaciłeś za lumie? Za tyle byś miał lepszego androida. Ja kupowałem jak lumia była już względnie tania nówka 730 za trochę ponad 400 zł, wcześniej jakieś 1,5 roku, kupiłem 520 za mniej, ok. 300 zł. Żaden android w tej cenie nie miał takiego aparatu jak 730, a lumie miały dużo lepszą darmową, offline nawigacje. 520 do dzisiaj działa sprawnie i korzystam z niej jako nawigacji.

a jego potęcjał nie jest w ogóle wykorzystany, już w momencie zakupu, był on ograniczony w aplikacje.

O jakim potencjale piszesz? Przecież lumie zawsze jeśli chodzi o bebechy miały gorsze parametry od tych na androida. Przewagą lumii była jakość wykonania, szybkość działania systemu i aparat. Aplikacje tam zawsze były w jakieś formie wykastrowane względem tych na androida, bo jednak bebechy na dużo więcej nie pozwalały.

taka 10 ma więcej możliwości, z tego co wiem

Dla twojego telefonu może być gorzej, ale próbuj. Potem napiszesz czy miało to sens.

tylko jak ma się okazać potem, że faktycznie microsoft odwróci się tyłem do klientów bo okaże się, że jest do dla nich nie opłacalne (jak wcześniej napisałem, Lumia 10 podobno ma być ostatnim ich telefonem), to krew mnie zaleje. xD

Naprawdę nie wiem o co w tym fragmencie chodzi. Microsoft już dawno uśmiercił ten system, a lumia 10 to co jest? WP 10 to system, a nie telefon.

 

No cóż, skoro nie chcesz się uczyć na doświadczeniach innych to śmiało

Jak sam tego nie doświadczy to zawsze będzie uważał, że mogło coś działać lepiej. Niech próbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości, miałem na myśli własnie system. xP

 

Nie ja go kupiłem, był to prezent.. ale mimo to gryzie mnie trochę fakt, że microsoft tak olał swój sprzęt.

 

No nic, pozostaje przesiąść się na androida - czekam aż pojawi się poważna konkurencja dla ich systemu na PC, pewnie też zwiną wtedy manatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam aż pojawi się poważna konkurencja dla ich systemu na PC

Jak PC nie służy do grania to naprawdę nie trzeba posiadać windowsa.

gryzie mnie trochę fakt, że microsoft tak olał swój sprzęt.

Tak naprawdę to microsoft bardzo długo dawał wsparcie dla tego systemu, a telefony są sprawne i się nie wieszają. Producenci telefonów z androidem dają góra jedną aktualizacje i tyle, nawet najwięksi gracze szybciej olewają swoich klientów. Patrzysz tylko pod kątem aplikacji, a konkretniej gierek, gdzie na androidzie może jest ich więcej, ale większość z nich jest po prostu słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę pod względem ogólnie aplikacji, nie tylko gierek. ;)

 

Sprzęt jest sprawny, ale co z tego, jak jest ubogi w aplikacje - w końcu jest to smartfon.

 

Miałem na myśli poważną konkurencję dla microsoftu, linux oraz mac to znane systemy, ale windows stoi na czele, między innymi ze względu na te gry, ale także coraz to bardziej rozbudowane programy - bo to chyba głównie one napędzają to wszystko (mam na myśli technologię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie aktualizować. 10 zabije ten telefon. Wiem, bo ojciec ma 925 i zakrualizowal. Ja 830 zaktualizowałem i to były jej ostatnie chwile że mną. Brat miał też lumie albo dwie, zaktualizował i peaeaidl się od razu na androida.

Katastrofa ta 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę pod względem ogólnie aplikacji, nie tylko gierek. ;)

To których ci brakuje? Bo microsoft daje za free naprawdę dobre aplikacje.

Sprzęt jest sprawny, ale co z tego, jak jest ubogi w aplikacje - w końcu jest to smartfon.

Microsoft wolał mieć zamknięty szybki, system, gdzie apki będą bezpieczniejsze dla użytkownika i aby nie było na tym systemie piractwa, tak jak w przypadku Apple. Nie wyszło, bo programiści woleli inne systemy, bo ci bogatsi użytkownicy wybrali apple, a bieda androida. Dla lumii czyli w zasadzie dobrego taniego telefonu nie było wielu chętnych. Microsoft nikogo nie zmusi do pisania programów na ich platformę.

Miałem na myśli poważną konkurencję dla microsoftu, linux oraz mac to znane systemy, ale windows stoi na czele, między innymi ze względu na te gry, ale także coraz to bardziej rozbudowane programy - bo to chyba głównie one napędzają to wszystko (mam na myśli technologię).

Chyba masz wiedzę z CD-Action. Windows to tylko system operacyjny. Do gier są konsole. Programy na macOS nie są gorsze od tych na windows. Windows naprawdę nie zyskuje na rynku, a względem sprzętu mobilnego cały czas traci.

No dobra koniec tego off topu.

 

Jakbyś w czasach świetności lumii zobaczył jak wyglądały wtedy telefony z androidem, to byś teraz nie narzekał. Obecnie telefony z androidem są tanie i szybkie. Lumia to już przeżytek. Nie wskrzesisz jej, ani nie zrobisz z niej lepszego sprzętu. Ten telefon ma już 5 lat, a to naprawdę sporo jeśli chodzi o komórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To których ci brakuje? Bo microsoft daje za free naprawdę dobre aplikacje.

 

Microsoft wolał mieć zamknięty szybki, system, gdzie apki będą bezpieczniejsze dla użytkownika i aby nie było na tym systemie piractwa, tak jak w przypadku Apple. Nie wyszło, bo programiści woleli inne systemy, bo ci bogatsi użytkownicy wybrali apple, a bieda androida. Dla lumii czyli w zasadzie dobrego taniego telefonu nie było wielu chętnych. Microsoft nikogo nie zmusi do pisania programów na ich platformę.

 

Chyba masz wiedzę z CD-Action. Windows to tylko system operacyjny. Do gier są konsole. Programy na macOS nie są gorsze od tych na windows. Windows naprawdę nie zyskuje na rynku, a względem sprzętu mobilnego cały czas traci.

No dobra koniec tego off topu.

 

Jakbyś w czasach świetności lumii zobaczył jak wyglądały wtedy telefony z androidem, to byś teraz nie narzekał. Obecnie telefony z androidem są tanie i szybkie. Lumia to już przeżytek. Nie wskrzesisz jej, ani nie zrobisz z niej lepszego sprzętu. Ten telefon ma już 5 lat, a to naprawdę sporo jeśli chodzi o komórki.

Których mi brakuje? A choćby takich oficjalnych typu FB, a nie jakieś ich średnio działające podróby.

 

Zgadza się, Lumia jest dobrym telefonem... ale zmuszony będę kupić w najbliższym czasie androida, i nie do końca wiem co masz na myśli, nazywając takie osoby biedakami.

 

Nie, nie posiadam wiedzę z cd action, napisałem to jak ja to widzę, nie robiłem jakiś badań. Poza tym zaznaczyłem, że wydaje mi się, że to chyba właśnie gry oraz programy napędzają tą całą maszynkę technologiczną - bo jeżeli nie one, to co?

 

Dzięki Wam wszystkim za rady, nie będę katował tego telefonu w takim razie, tylko zwyczajnie kupię w najbliższym czasie androida. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sentyment do Lumii ti polecam nowe Nokie - z czystym androidem bez zbędnych nakładek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sentyment do Lumii ti polecam nowe Nokie - z czystym androidem bez zbędnych nakładek

Bardziej darzę sentymentem właśnie Nokię, ale dzięki. Zobaczę co ciekawego mają. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Których mi brakuje? A choćby takich oficjalnych typu FB, a nie jakieś ich średnio działające podróby.

Bez FB da się żyć, ja go omijam jak się tylko da. Najgorszy szpieg jaki powstał, wysyłasz prywatną wiadomość do kolegi, ten odpisuje jakimś żartem, a facebook uważa, że powinienem go zgłosić, bo to rasista itd. Nie można komuś wysłać linka, bo facebook blokuje. To żart jest, że ludzie się godzą na takie rozwiązanie.

Zgadza się, Lumia jest dobrym telefonem... ale zmuszony będę kupić w najbliższym czasie androida, i nie do końca wiem co masz na myśli, nazywając takie osoby biedakami.

Nie napisałem biedaki, tylko bieda. Bo to wystarczy porównać ceny telefonów. Popularność telefonów z Chin też o czymś świadczy. Gdyby android nie miał możliwości wgrywania darmowych apek w sposób legalny lub mniej legalny to by nie był tak popularny.

wydaje mi się, że to chyba właśnie gry oraz programy napędzają tą całą maszynkę technologiczną - bo jeżeli nie one, to co?

Od lat stagnacja na rynku, wymagania sprzętowe rosną a jakość grafiki jakoś specjalnie nie idzie do przodu. Z roku na rok podstawowy zestaw PC, który posłuży do grania jest coraz droższy. Konsole coraz bardziej wygrywają z PC-tem, są po prostu tańsze i coraz więcej graczy rezygnuje z PC jeśli chodzi o sprzęt do gier, wolą kupić taniego lapa i konsolę. Chcesz zobaczyć prawdziwy rozwój to patrz na telefony, tam matryce są znacznie lepsze niż w laptopach.

Jak masz sentyment do Lumii ti polecam nowe Nokie - z czystym androidem bez zbędnych nakładek

A jak one wypadają na tle konkurencji? Chyba nie warto dopłacać do loga Nokia, który już nie znaczy tyle co kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nokie są w moim odczuciu bardzo dobrze wycenione.

To skąd te negatywne oceny nowych nokii?

Świadczy o tym że już przegonili w sprzedaży parę firm które są na rynku smartfonów od kilku(nastu) lat

https://www.spidersweb.pl/2017/01/nokia-6-preorder-hmd.html

To mnie mocno zdziwiło, ale przeczytałem treść, a ty przeczytałeś tylko tytuł.

 

Ja na razie nie można jeszcze mówić o sprzedaży, bo po prostu tyle osób wyraziło zainteresowanie złożeniem zamówienia przedpremierowego na ten telefon.

I wszystko jasne.News jak z radia erewań

Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na razie nie można jeszcze mówić o sprzedaży, bo po prostu tyle osób wyraziło zainteresowanie złożeniem zamówienia przedpremierowego na ten telefon.

I wszystko jasne.News jak z radia erewań

Wybacz, wkleiłem nie ten link który chciałem a wynika to z tego że szukałem go na szybko bo treść znałem od dawna.

 

Proszę:

https://www.tabletowo.pl/2018/02/02/nokia-sprzedaz-smartfonow-2017-rok/

 

Złe opinie ?

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/6/opinie/

http://technologiczna.pl/nokia-6-recenzja-test-opinia/

 

Przypomnę tylko że ten telefon nowy kosztuje.. 750 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...