Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mas2772

Karta po koparce warto kupować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc czy warto kupić kartę graficzna która była używana w koparce mam na myśli GTX 1080 w dość dobrej cenie i około 2 letnia gwarancja. I tutaj pytanie czy jeżeli karta była używana w koparce nadal ma gwarancje? I czy warto kupić taka kartę? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dowód zakupu to oczywiście że ma gwarancje (zakładając że jej okres nie minął).

Karta z koparki to żadne zło ale nie martw się zaraz zleci się pełno osób mające odmienne zdanie :lol2: :lol2:

 

żeby nie być gołosłownym: nigdy nie wiesz co kupujesz jeśli jest to używka, ale statystycznie większa szansa że w koparce karta pracowała sobie w idealnych warunkach (niskie temperatury z racji braku obudowy i obniżonego napięcia dla mniejszego poboru prądu).

A że kurs poleciał to może nie ma nic ukrytego tylko ktoś rezygnuje z kopania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający twierdzi ze nawet nie podkręcał tej karty. Może tylko tak mówi ale dowód zakupu jest i gwarancja prawie 2 letnia No cóż nie jestem pewny czy brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z tym że bios był zmieniany na karcie graficznej. Jak to w kartach pokoparkowych.

Zmiana biosu = utrata gwarancji na starcie.

 

Nie wiem jak to jest, gdy zostanie przywrócony oficjalny bios. Zapewne się nie skapną, ale to też obstawiam że zależy od serwisanta do którego by karta trafiła.

Dlatego warto się dopytać czy był zmieniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nikt nie podkręca kart i procesorów z K. Ponieważ nikt się na tym nie zna albo nie ma potrzeby, bo przeciez i tak wszystko chodzi na maksymalnych. Górnicy też nie podkręcają, bo przecież po co. A pamięci Samsunga preferują dlatego, że korporacja Samsung działa w imię pokoju na świecie i ochrony ginących gatunków w puszczy amazońskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z tym że bios był zmieniany na karcie graficznej. Jak to w kartach pokoparkowych.

Zmiana biosu = utrata gwarancji na starcie.

 

Nie wiem jak to jest, gdy zostanie przywrócony oficjalny bios. Zapewne się nie skapną, ale to też obstawiam że zależy od serwisanta do którego by karta trafiła.

Dlatego warto się dopytać czy był zmieniany.

Od kiedy w kartach nvidii można zmieniać bios , jak się nie znasz to się nie wypowiadaj .

Nas podaj linka jak dobra cena to sam sobie kupię , sam mam w koparce GTX 1080 i chodzi na pl 65% czyli na pół gwizdka temp 59 - 60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniać można jak rękawiczki, ale tylko te oficjalne od producentów GPU. Sam miałem chyba już biosy od wszystkich producentów na moim 1070 :E.

Modyfikowanych biosów nie można wgrywać.

 

Dobra cena, dwa lata gwary ja bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy w kartach nvidii można zmieniać bios , jak się nie znasz to się nie wypowiadaj .

Nas podaj linka jak dobra cena to sam sobie kupię , sam mam w koparce GTX 1080 i chodzi na pl 65% czyli na pół gwizdka temp 59 - 60...

a od kiedy nie mozna ???? :E co drugi to lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy nie mozna ???? :E co drugi to lepszy.

A no, panowie dość nieściśle piszą. W pascalach nie da rady wgrać modowanego biosu, tylko oficjalne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta z olx to uważaj jeszcze cie okradną i 2k w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości jak sfleszować bios w MSI 1070 TI Gaming? Na stronie Techpowerup jest bios do niej.

 

BIOS

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak msi ma program to można pod windowsem, jak nie ma trzeba wrzucić bios na pendrive

i komendami w dosie wgrać.

Ja miałem na płycie norton comander i przez niego wgrywałem, i chyba nawet prosto z dysku ładowałem bios.

A po co chcesz to robić, to juz nie te czasy że sie wgrywało bios i nagle boost wydajności, przynajmniej

tak mi sie wydaje że teraz to i 300 mhz na rdzeniu więcej jakoś dużo nie pomoże.

Nie lepiej podkręcić w msi afterburner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty w koparkach nigdy nie są podkręcane, bo to byłoby nieopłacalne. One pracują przy możliwie niskich napięciach, żeby efektywność była jak najwyższa i tym samym zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakis sprawdzony klient sprzedaje, czy random znaleziony na olx? Ja bym wzial na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty w koparkach nigdy nie są podkręcane, bo to byłoby nieopłacalne. One pracują przy możliwie niskich napięciach, żeby efektywność była jak najwyższa i tym samym zysk.

 

 

Cooo? Żeby efektywność była jak najwyższa robi się i undervolta i oc.

 

Co do tematu, jak karta jest sprawna i na gwarancji to ja bym się nie przejmował, że z koparki tylko brał jeśli jest w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się liczyć z tym że bios był zmieniany na karcie graficznej. Jak to w kartach pokoparkowych.

Zmiana biosu = utrata gwarancji na starcie.

 

Nie wiem jak to jest, gdy zostanie przywrócony oficjalny bios. Zapewne się nie skapną, ale to też obstawiam że zależy od serwisanta do którego by karta trafiła.

Dlatego warto się dopytać czy był zmieniany.

 

Zdajesz sobie sprawe, ze seria 10xx nvidi moze byc flashowana tylko oryginalnym biosem? Nawet jezeli zostal zmieniony to teraz mozna wgrac oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj od górnika, szukaj od gracza albo ze sklepu. Już ceny wracają do normy, niech górnik się bują ze swoją "inwestycją".

 

I nie słuchaj bajek że karta od górnika dobra bo zrobił undervolting, to nie są sprzęty zaprojektowane do działania 24h/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj od górnika, szukaj od gracza albo ze sklepu. Już ceny wracają do normy, niech górnik się bują ze swoją "inwestycją".

 

I nie słuchaj bajek że karta od górnika dobra bo zrobił undervolting, to nie są sprzęty zaprojektowane do działania 24h/7.

 

I jak padnie, to pójdzie na gwarancję.

 

Jak dobra cena - bierz. Karta jak karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj od górnika, szukaj od gracza

 

 

już widzę te akucie "karta nie była w koparce służyła tylko do grania" Powodzenia w szukaniu karty "od gracza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo kopała, w takiej karcie wentylatory mogą pójść bardzo szybko, jak kręciły się 24/7 cały czas na full obrotach, a kupować kartę żeby za kilka miesięcy wysyłać na gwarancję lub zmieniać chłodzenie ... wybór zależy od Ciebie czy to się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo kopała, w takiej karcie wentylatory mogą pójść bardzo szybko, jak kręciły się 24/7 cały czas na full obrotach, a kupować kartę żeby za kilka miesięcy wysyłać na gwarancję lub zmieniać chłodzenie ... wybór zależy od Ciebie czy to się opłaca.

 

Równie dobrze może kupić nówkę, która padnie po po 3 tygodniachlol2.gif. Ale kupno używanej karty to zawsze jest loteria, ale jak masz gwarancję, to jesteś zabezpieczony w razie awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może kupić nówkę, która padnie po po 3 tygodniachlol2.gif. Ale kupno używanej karty to zawsze jest loteria, ale jak masz gwarancję, to jesteś zabezpieczony w razie awarii.

dokładnie. nie kopałem, komp chodził średnio 4-5h dziennie (może mniej) i po niecałym pół roku padł mi wentylator w nówce sztuce.

nie ma reguły, moim zdaniem w dobrej cenie z gw można brać pokoparkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. nie kopałem, komp chodził średnio 4-5h dziennie (może mniej) i po niecałym pół roku padł mi wentylator w nówce sztuce.

nie ma reguły, moim zdaniem w dobrej cenie z gw można brać pokoparkowe.

 

U mnie wentylator w nowym 1070 od msi padł po niecałych dwóch tygodniach a grałem łącznie może z 5-10 godzin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał, ale tylko pod warunkiem, że sprzedawca ma (lub miał) ich kilka. Każdy górnik obniża napięcia, taktowania itp, żeby karta pobierała jak najmniej energii, więc finalnie karty mimo iż pracują cały czas to nie na pełnym obciążeniu.

 

A w grach to przeważnie chcemy jak najwięcej klatek więc karta ma 100% obciążenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kryptowalutowców od 2013 roku, za parę groszy by sprzedali własną matkę, stąd te wszystkie afery z kradzieżami bo ludziom włączył się tryb chciwości na maxa, wystarczy poczytać na ich forach czy reddicie jak od nich wieje desperacją. Nie ufałbym kupowania czegokolwiek od kryptoświrów bo pewnie zżyłowana na karta jest do upadłego, potem taki się będzie chwalił na ich forum jak to frajera wrobił sprzedając padakę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...