Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Norticus

Spadek wydajności w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasy zrobiłem format dysku, wywaliłem wszystko zainstalowałem 10 na czysto. Obecnie mam spadki wydajności w grach, wielu, praktycznie wszystkich (CS GO, Sniper Ghost Warrior 2, Osu!, Resident Evil 7 Biohazard) po za lolem. Kwestia tego, że wcześniej normalnie grywałem w te gry, ostatnio pobrałem Snipera i myślałem że lagi mam z powodu wyłączonej synchronizacji pionowej, więc ją włączyłem, niestety bez skutku. Dla pewności pobrałem Residenta Evila, który normalnie działał jakiś czas temu, również to samo. Tak samo miałem z CS-em i Osu! lecz Osu obecnie działa. Kiedys działały bezproblemowo obecnie sprawiają problemy. Sterowniki mam poaktualizowane, zużycie procesora, dysku, ramu normalne. Gry odpalają się nie na zintegrowanej karcie i format był. Specyfikacja wygląda następująco:

 

Procesor: Intel® Core i5-4200M CPU @ 2,50Hz 2,50 GHz

Ram: 8GB

System: Windows 10 64-bitowy

Karty graficzne: Intel® HD Graphics 4600 i NVIDIA GeForce GT 740M

 

 

Jak trzeba czegoś więcej o moim kompie to dodam, Kwestia tego co tu nie działa, wymiany komputera narazie nie przewiduje

 

PS Nie mam pojęcia gdzie ten wątek miałem wsadzić, więc z góry przepraszam jeśli zły dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób defragmentację dysku i zobacz czy czasem aktualizacje ci się w tle nie ciągną i instalują. klikasz prawym na dysk >właściwości>narzędzia>optymalizuj. Optymalizujesz dysk z windowsem i ten na którym masz poinstalowane gry. Jak to nie pomoże to zobacz czy masz aktualne sterowniki od karty graficznej i czy w ogóle zainstalowałeś te od płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przełączyło ci na karte intela z nvidii.

Te gry mają małe wymagania ale intel hd to tragedia

Nawet próbowałem na nim gry odpalac to haha

740m do snipera i csgo wystarczy na te kilkadziesiat klatek.

Zainstaluj najnowsze sterowniki nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak instalowałem sterowniki i normalnie odpala mi się na NVIDII. Jedyne czego chcę, to wszelkich rozwiązań które usprawnią/naprawią działanie gier. Bierzmy pod uwagę fakt że wcześniej działały normalnie. A defragmentację zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dzialaly normalnie a teraz nie? Ile miales klatek +- wczesniej w porownaniu do teraz, dodatkowo caly czas jest mniej czy sa sporadyczne spadki. Co do sprzetu to szalu nie ma wiec nie wiem czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sprzęt nie jest najwyższej klasy. Sęk w ty, że działało normalnie na +- 40-60 fpsów, a lagi o których mówiłem, to nie są zwykłe ścinki czy freezy czy cokolwiek innego. Wygląda to jakby synchronizacja była wyłączona i jest non-stop, w sensie podczas ruchu postacią czy kamerą postaci cały ekran się trzęsie, wibruje. Nie wiem jak inaczej to sformułować, chodzi o to że wygląda jakbym miał wyłączoną synchronizację, mimo iż jest ona włączona, A wcześniej jak grałem nie miałem nic z tych rzeczy, gra chodziła płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sprawdź, wyczyść komputer (szczególnie radiatory) i przede wszystkim posprawdzaj procesy w tle bo z autopsji wiem że 10 ma mnóstwo "programikow" jak Cortana i innych badziewi, które strasznie obciazaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może złapałeś jakiegoś wirusa co kopie bitcoiny w tle dla jakiegoś hakera :)

 

Przeskanuj go antywirusem i zobacz w menedżerze co pobiera najwięcej zasobów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scrern tearing, ddu i ponowna instalacja sterownika do tego ccleaner i czyszczenie rejestru.

Domyślne windowsowe do win7 maja to samo, v-sync blokuje klatki ale screen tearing puszcza

zamiast stutteru łamie obraz ale nie puszcza klatek w góre.

 

Na próbe wejdź w panel nvidii znajdz synchronizacja pionowa i przełącz na szybkie.

Eliminuje screen tearing a klatki puszcza w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCleanerem czyszczę regularnie, rejestry wyczyściłem, przeinstalowałem sterowniki NVIDII i poustawiałem wszystko w panelu NVIDII i efektów brak, ustawiłem w sniperze wszystko na low i efekt jest osłabiony, ale dalej ekran się trzęsie jak galaretka.

Jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCleanerem czyszczę regularnie, rejestry wyczyściłem, przeinstalowałem sterowniki NVIDII i poustawiałem wszystko w panelu NVIDII i efektów brak, ustawiłem w sniperze wszystko na low i efekt jest osłabiony, ale dalej ekran się trzęsie jak galaretka.

Jakieś inne pomysły?

 

Wrzuć screeny z menedzęra, co ci działa w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje ss-y odpalone programy i prcesy w tle w sumie cały menedżer zadań

post-397407-15213843805018_thumb.png

post-397407-15213844599158_thumb.png

post-397407-15213844952065_thumb.png

post-397407-15213845083483_thumb.png

post-397407-15213845231759_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...