Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Masai24

Przewiewna obudowa do 400/500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Przymierzam sie do składania mojego zestawu w końcu. Do szczęścia brakuje mi nowej przewiewnej i ładnej obudowy. Szukam czegoś z oknem ( tylko nie żadna pleksa, miałem i nigdy więcej).W gre wchodzi tylko szkło hartowane no i dobre filtry przeciwkurzowe. Najlepiej żeby miała już jakieś wentyle na start (2 już mam z poprzedniej obudowy) Szperałem w necie i szperałem ale ciężko o jakieś pożądne recenzje więc jak na teraz daje swoje Typy. Chętnie wysłucham innych propozycji jak i oceny tego co ja zapodałem ;)

 

Moje typ:

Corsair Crystal 460X RGB

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz przewiewną obudowę i ładną, to lepiej kupić full tower. Ten corsair podejrzewam, że będzie ci się gotował. pytanie jeszcze jakie chłodzenie od procka masz. aio, czy powietrzne czy wodne swoje? ja w tej kwocie raczej bym celował w coś takiego:

 

Corsair Obsidian Series 750D

be quite! silent base 800

PHANTEKS Enthoo Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz przewiewną obudowę i ładną, to lepiej kupić full tower. Ten corsair podejrzewam, że będzie ci się gotował. pytanie jeszcze jakie chłodzenie od procka masz. aio, czy powietrzne czy wodne swoje? ja w tej kwocie raczej bym celował w coś takiego:

 

Corsair Obsidian Series 750D

be quite! silent base 800

PHANTEKS Enthoo Pro

Chłodzenie jak narazie przynajmniej to scythe mugen 5 rev.b i zależy mi na oknie na panelu bocznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być przewiewna to na pewno coś z otwartym frontem, np. Fractal Design Meshify C czy Phanteks Enthoo Pro M, obie mają wysuwany od przodu filtr pod zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat p400 tempered glass mogę powiedzieć więcej, bo jestem jej posiadaczem od początku roku. wygląda świetnie, dobre materiały, dobre rozwiązania. jeżeli chodzi o przewiewność, to słabo. ja mam chłodzenie aio i jedyne jego umiejscowienie, to front obudowy. w nzxt s340 elite podobnie, chłodzenie aio nie wejdzie na top obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat p400 tempered glass mogę powiedzieć więcej, bo jestem jej posiadaczem od początku roku. wygląda świetnie, dobre materiały, dobre rozwiązania. jeżeli chodzi o przewiewność, to słabo. ja mam chłodzenie aio i jedyne jego umiejscowienie, to front obudowy. w nzxt s340 elite podobnie, chłodzenie aio nie wejdzie na top obudowy.

Czyłi chłodzenie powietrzne tam nie wydoła prawda? A ta druga? https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-m-special-edition-okno-czarny-ph-es515ptg-swt-1511232/?gclid=Cj0KCQjwv73VBRCdARIsAOnG8u0f9Ws5-uY1GZj69f3CoRVJUzrtmVxUkGJwtCvk3uFlGXiFpl3qqdwaAjX1EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wygląda na dużo bardziej przewiewną, ale nie miałem z nią styczności. A jakie masz chłodzenie powietrzne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Enthoo będzie ok, tak jak pisałem, szukaj czegoś z meshem na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wygląda na dużo bardziej przewiewną, ale nie miałem z nią styczności. A jakie masz chłodzenie powietrzne?

Chlodzenie to Scythe Mugen5 rev b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, zapomniałem że już się o to pytałem.. ;)

 

pytam, bo kwestia tego, jak to będzie ewentualnie wyglądać ze szkłem hartowanym i czy w ogóle wejdzie do obudowy. mi strasznie grzeje się karta graficzna w tym p400 i podgrzewa całą atmosferę w obudowie, przez co też ubolewa procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie kolegi odnośnie P400. Na froncie mimo miejsca na 3 wentylatory są tak naprawdę tylko 2 niewielkie otwory wlotowe. Mam config z Sapphire R9 290 tri-x OC i kręconym 4670K. Np. taki PUBG sprawia, że przez góre budy leci powietrze jak z grzejnika :E , szkło koło grafy jest dosyć ciepłe. Karta w furmarku osiąga koło 88*.

 

Buda ma niezłe filtry przeciwkurzowe, jest niedroga, pojemna, można w niej zrobić niezły cable management, no i pięknie wygląda (mam białą, wygląda trochę jak kawałek stormtroopera). Mi to wystarcza, ale jeśli chcesz mieć budę przewiewną i masz "parcie" na niskie temperatury/wysokie OC to szukaj innej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...