Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

surver

Jak zrobić pewna animację we Flash/Animate?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałem ostatnio zadanie zrobienia pewnej animacji. Dopiero zaczynam zabawę we Flashu, więc proszę o wyrozumiałość. Chodzi o prościutką animację huśtawki z wykorzystaniem maski i scen(?). Bryła spada na huśtawkę i jej drugi koniec zakrywa tekst, gdzie jednocześnie ta końcówka huśtawki w kształcie litery "T" pozostaje ciągle w pionie. Miałbym jeszcze pytanie dotyczące stworzenia prostego trójkąta. Nie widzę w panelu Flasha takiego narzędzia...

Oraz druga animacja - pojawiająca się ścieżka z małą poświatą w miejscu odkrywania jej spod maski. Coś jak rysowanie ścieżki światłem. Oczywiście samą ścieżkę zakrywaną/odkrywaną przez maskę potrafię zrobić, ale nie mam pomysłu na to "światełko".

Nie rozumiem też na czym polegają te sceny we Flashu i do czego służą, więc byłbym bardzo wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie. Z góry dziękuję.

post-557655-15213920556006_thumb.jpg

post-557655-1521392068746_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bez tłumaczenia i pisania, komuś chciałoby się zrobić to na szybko we flashu/amimate, a ja już sam będę dochodził do tego z pliku. Potrzebuję to na czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia? Jestem ciekaw kto taki mądry uczy standardu który już nie żyje i nie jest i nie będzie wspierany :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia? Jestem ciekaw kto taki mądry uczy standardu który już nie żyje i nie jest i nie będzie wspierany :hmm:

Też tego nie rozumiem. Chodzi tu chyba bardziej o ogarnięcie podstaw tworzenia animacji na warstwach i klatkach... Problem w tym, że za bardzo nic nam się nie tłumaczy, a rzuca zadanie za zadaniem i "kto pierwszy ten lepszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...