Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

surver

Jak zrobić pewna animację we Flash/Animate?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałem ostatnio zadanie zrobienia pewnej animacji. Dopiero zaczynam zabawę we Flashu, więc proszę o wyrozumiałość. Chodzi o prościutką animację huśtawki z wykorzystaniem maski i scen(?). Bryła spada na huśtawkę i jej drugi koniec zakrywa tekst, gdzie jednocześnie ta końcówka huśtawki w kształcie litery "T" pozostaje ciągle w pionie. Miałbym jeszcze pytanie dotyczące stworzenia prostego trójkąta. Nie widzę w panelu Flasha takiego narzędzia...

Oraz druga animacja - pojawiająca się ścieżka z małą poświatą w miejscu odkrywania jej spod maski. Coś jak rysowanie ścieżki światłem. Oczywiście samą ścieżkę zakrywaną/odkrywaną przez maskę potrafię zrobić, ale nie mam pomysłu na to "światełko".

Nie rozumiem też na czym polegają te sceny we Flashu i do czego służą, więc byłbym bardzo wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie. Z góry dziękuję.

post-557655-15213920556006_thumb.jpg

post-557655-1521392068746_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bez tłumaczenia i pisania, komuś chciałoby się zrobić to na szybko we flashu/amimate, a ja już sam będę dochodził do tego z pliku. Potrzebuję to na czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia? Jestem ciekaw kto taki mądry uczy standardu który już nie żyje i nie jest i nie będzie wspierany :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia? Jestem ciekaw kto taki mądry uczy standardu który już nie żyje i nie jest i nie będzie wspierany :hmm:

Też tego nie rozumiem. Chodzi tu chyba bardziej o ogarnięcie podstaw tworzenia animacji na warstwach i klatkach... Problem w tym, że za bardzo nic nam się nie tłumaczy, a rzuca zadanie za zadaniem i "kto pierwszy ten lepszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...