Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

geekboy68k

Litera dysku zewnętrznego - czy konieczna?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Po wymianie dysku w laptopie z HDD na SSD, postanowiłem przerobić sobie ten pierwszy na dysk zewnętrzny. Podczas partycjonowania dysku narzędziem systemowym, pyta się ono o literę dla dysku. Ciekawią mnie w tym momencie dwie kwestie:

1. Czy to jest konieczne? Co to daje (poza łatwiejszym dostępem w trybie tekstowym)?

2. Co w sytuacji, gdy do komputera zostaną podpięte dwa urządzenia, którym na etapie partycjonowania przypisano takie same litery?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po wymianie dysku w laptopie z HDD na SSD, postanowiłem przerobić sobie ten pierwszy na dysk zewnętrzny. Podczas partycjonowania dysku narzędziem systemowym, pyta się ono o literę dla dysku. Ciekawią mnie w tym momencie dwie kwestie:

1. Czy to jest konieczne? Co to daje (poza łatwiejszym dostępem w trybie tekstowym)?

2. Co w sytuacji, gdy do komputera zostaną podpięte dwa urządzenia, którym na etapie partycjonowania przypisano takie same litery?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

Litery są konieczne, w przeciwnym razie nie uzyskasz dostępu do żadnego pliku. Każda ścieżka zaczyna się od litery dysku/partycji przecież.

 

Litery po podpięciu do komputera ustalane są automatycznie, zazwyczaj są to kolejne litery alfabetu. Tradycyjnie zaczyna się od "C".

Przykładowo: Sformatowałeś dysk w komputerze "1" i ustawiłeś literkę na G. Podpinasz do drugiego komputera "2", gdzie masz sporo partycji, przykładowo od A do G, więc po podpięciu dysku do "2" będzie on widniał jako H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanko.

 

Potraktowałem dysk narzędziem HDD Low Level Format Tool. Podczas formatowania pojawiły się jednak pewne błędy:

1zghi35.png

 

W Sieci piszą, że błąd nr. 5 oznacza brak dostępu i zdarza się, gdy formatujemy dysk na którym wcześniej znajdował się jakiś Windows. Na tym się znajdował.

 

Jak mogę sprawdzić, czy na tablicy partycji nie pozostały jakieś dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...