Skocz do zawartości
Szczota

[Poradnik] modyfikacja biosu H110/H170/B150/B250/Z170/Z270

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz to mam pomalowanego i5 8600k pod gigusia :E

 

Długo żeś to rzeźbił? :E

Na schemacie całkiem sporo szpilek do izolacji, ciekawy jestem co jest tego powodem, w innych markach wystarczy 2-3 piny do izolacji.

 

No to zdania są podzielone heh, jeden z użytkowników napisał że robił na zgranym biosie https://forum.pclab.pl/topic/1242207-Poradnik-modyfikacja-biosu-H110H170B150B250Z170Z270/page__view__findpost__p__15465050. Stąd moje pytanie, może jakaś szczególnie trudna płyta to była i wymagała specyficznej metody (która u mnie prawdopodobnie nie zadziała ponieważ nie mam żadnego przełącznika ani zworki do przełączania się miedzy kośćmi biosu. No i jeszcze pytanie do wersji tego biosu żeby się upewnić, nie starszy niż F22 czyli mogę wziąć najnowszy (F23g)?

 

Gigabyte są dość problemowe, choć możliwe że nie wszystkie, przypadek z linku który wrzuciłeś był dość ciężki, bo dwie płyty co najmniej padły, po modzie, ale ciężko mi powiedzieć który czynnik zawinił, możliwe że izolacja była przeprowadzona nieprawidłowo, a przy tak dużej ilości szpilek zwarcie może spowodować już rozległe uszkodzenia.

 

Co do wersji biosu to przy i5 nie powinno mieć to istotnego znaczenia, więc zaczął bym od najnowszego, choć pamiętaj że trzeba ME obniżyć do wersji 11.7/11.6.

Prawdziwy problem z wersją biosu może być przy i9-9900XX

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/wfaryFb

Tak było na początku przed wyborem jaki procesor chce użyć itp. Czy to znaczy, że mogę użyć 3 mikrokodów?

 

https://imgur.com/5b8Tfx9

Jak na razie wszystko w porządku się wydaję, a CoffeeTime automatycznie dostosował ME z tego co widzę. Ale no co z tym adresem MAC? Zostawić jak jest czy zmienić/podmienić w jakiś sposób? No i znowu o tych mikrokodach.. Czemu jeden jest na zielono, a drugi na szaro (wybrałem "4 - i5 8xxx, 9400F / Pentium G54xx" oraz wsparcie dla skylake).

Kontynuowałem, utworzyło mi plik z rozszerzeniem .bin i lekko zmienionej nazwie (z "Z170XDe.23g" na "Z170XDe.23.CFL.bin"), należy coś z tym zrobić czy może tak być? Jak wszystko w porządku to dalej będę się bawił jak przyjdzie programator.

nie umiem tu dodawać zdjęć..

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres MAC, tam masz dwie opcje albo zostawić tak jak jest, albo supportować "z twojego komputera". W zasadzie obojętne którą opcję wybierzesz. Mikrokod podświetlony na zielono to jest ten, który dodałeś jako nowy do obsługi nowego procesora, ten na szaro to jest obsługa procesora który aktualnie masz.

506E3 to jest obsługa SkyLake

CoffeLake mają mikrokody z oznaczeniem

906EA

906EB

906EC

906ED

 

Nazwa biosu po modzie jest OK.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tyle mikrokodów ile się wyświetla tyle jest wgranych w tym pliku? Płyta ma obsługę max 3 mikrokodów, a w tym przypadku https://forum.pclab.pl/topic/1242207-Poradnik-modyfikacja-biosu-H110H170B150B250Z170Z270/page__view__findpost__p__15465050 były jakieś problemy z tym podczas automatycznego przerabiania biosu, więc chciałbym się upewnić. U mnie żadnych błędów nie było, więc to pewnie zasługa nowszej wersji CoffeeTime (0.85a). Pobawiłem się trochę tym programem jeszcze i właśnie odkryłem te różne oznaczenia itp. Dzięki za pomoc

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na upartego żeby nie wozić się z numerami MAC, SN itd, możesz robić moda na wersji biosu zgranej z płyty głównej, obowiązkowo przez zgraniem jednak przywrócić fabryczne ustawienia w UEFI, oczywiście już nawet nie przypominam o programatorze, bo to największa podstawa tej zabawy.

 

Gigabyte ma miejsce tylko na 3 kody, więc musisz się zastanowić co chcesz aby obsługiwała. z kodów oficjalnych to wygląda tak: Skylake -> KabyLake -> CoffeLake B0 -> CoffeLake U0 -> Coffelake P0 -> CoffeLake R0

 

Układy B0 to 4C/4T, U0 to 6C/6C oraz 6C/12T, P0, 8C/8T oraz 8C/16T, R0 to dokładnie to samo co P0, ale nowsza rewizja z lepszym OC.

 

Wszystko wydaje się logiczne, ale takie nie jest, Core i5 powinno być układem U0, a jednak może być skrojonym P0 albo R0, różnice można poznać na podstawie spodu procesora, wtedy już wiesz jakie kody potrzebujesz.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze U0 mogą być w wersji 4C/4T z okrojonych 6/6 i dlatego w niektórych i3 trzeba izolować piny.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No kurcze zawiłe to jest.. czyli jak w programie CoffeeTime wybrałem wsparcie dla "4 - i5 8xxx, 9400F / Pentium G54xx" oraz skylake to nie koniecznie jest to dla tych procków bo któryś z nich może się okazać okrojoną wersją procka, który potrzebuję innego mikrokodu(prócz tych skylake i kobylake bo to norma dla płyty).. uhh tak to zrozumiałem (jeśli tak to czemu w trybie automatycznym nazwali np. "4 - i5 8xxx, 9400F / Pentium G54xx" skoro nie koniecznie będą one działać).

A więc taki 9400f to wiadomo jak ma z tymi kodami czy dopiero jak będę miał cpu w ręku to mogę mieć pewność oraz gdzie dokładnie na spodzie szukać tych informacji?

A co do modyfikacji biosu to najpierw zaktualizuję do najnowszej wersji płytę, potem wyciągnę z niej ten bios i to na nim będę działał, wydaję mi się że najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Tylko jeszcze jeden problem(chociaż prawdopodobnie będzie ich więcej). Mam dwie kości biosu na płycie, wiadomo którą programować najpierw? a może tylko jedną itp.. Nie mam żadnego przełącznika między tymi kośćmi więc metoda użytkownika KawiorS odpada https://forum.pclab.pl/topic/1242207-Poradnik-modyfikacja-biosu-H110H170B150B250Z170Z270/page__view__findpost__p__15465050

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie pisze, żeby nie robić zrzutu biosu, tylko użyć bios ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

A co do modyfikacji biosu to najpierw zaktualizuję do najnowszej wersji płytę, potem wyciągnę z niej ten bios i to na nim będę działał, wydaję mi się że najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Tylko jeszcze jeden problem(chociaż prawdopodobnie będzie ich więcej). Mam dwie kości biosu na płycie, wiadomo którą programować najpierw? a może tylko jedną itp.. Nie mam żadnego przełącznika między tymi kośćmi więc metoda użytkownika KawiorS odpada https://forum.pclab.pl/topic/1242207-Poradnik-modyfikacja-biosu-H110H170B150B250Z170Z270/page__view__findpost__p__15465050

Nie wyciągaj biosu z płyty, tylko pobierz ze strony producenta i na nim działaj. W CoffeTime w trybie automatycznym wybierz rodzinę procesorów jaka ma być obsługiwana np: 4 - i5 8xxx, 9400F / Pentium G54xx. Narzędzie ma już odpowiednie mikrokody przydzielone dla tych procesorów.

W trybie manual możesz dodawać samodzielnie mikrokody.

Co do przełącznika, nie miałem z tą płytą do czynienia ale na pewno musi być możliwość przełączania pomiędzy kośćmi biosu, jak nie przełącznikiem to być może zworką, poszukaj dobrze na płycie. To co udało mi się na zdjęciach dojrzeć to kości biosu masz oznaczone A_Bios, B_Bios, obojętne którą zaprogramujesz, ale zaprogramuj tylko jedną nie dwie naraz.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra to ten bios ogarnięty, jedynie zgram adres MAC z tego znajdującego się na płycie. Co do przełączania między biosami to niestety ale mamy tu do czynienia z 'świetną' technologią gigabyta o nazwie dualbios, więc jeśli ten pierwszy bios płyta wykryje jako uszkodzony to przywraca dane z tego zapasowego na ten pierwszy właśnie. Podpisane są one M_BIOS i B_BIOS czyli main i backup, rozumiem że wgrywać na ten pierwszy (main), a drugiego nie ruszać?

 

Chociaż jednak nie ogarnięty bo otworzyłem ten automatycznie zmodyfikowany bios w CoffeeTime i trzy rzeczy świeciły się na czerwono (Init 16CPUs, ACPI tables i MeRecovery). Już to poprawiłem ale no.. te init 16CPUs było wyłączone ponieważ nie wybrałem mikrokodu dla 9900K tak? Reszta to nie wiem czemu automatycznie się nie zrobiła

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Potrzebuje pomocy i rady.

Komp Asus z370 A + 8600K działał łądnie przez miesiąc a teraz wisi mi przed biosem. Ekran czarny i lampka kontrolna świeci się na dram. Pamięci powinny być ok. Podejrzewam że padł bios na kości bo miałem komunikat że jest odnawiany bios ale nic się nie diziało więc zresetowałęom i teraz nie dochodzi nawet do POST . Czy przede mną programowanie kości biosu? czy da rade jeszcze jakoś zadziałać? Jakiś czas temu udało mi się odpalić z usb dos i wgrać nowy bios ale teraz komp od razu zawiesza się na świecącej diodzie dram. Pozdrawiam

Edytowane przez tomziet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra to ten bios ogarnięty, jedynie zgram adres MAC z tego znajdującego się na płycie. Co do przełączania między biosami to niestety ale mamy tu do czynienia z 'świetną' technologią gigabyta o nazwie dualbios, więc jeśli ten pierwszy bios płyta wykryje jako uszkodzony to przywraca dane z tego zapasowego na ten pierwszy właśnie. Podpisane są one M_BIOS i B_BIOS czyli main i backup, rozumiem że wgrywać na ten pierwszy (main), a drugiego nie ruszać?

 

Chociaż jednak nie ogarnięty bo otworzyłem ten automatycznie zmodyfikowany bios w CoffeeTime i trzy rzeczy świeciły się na czerwono (Init 16CPUs, ACPI tables i MeRecovery). Już to poprawiłem ale no.. te init 16CPUs było wyłączone ponieważ nie wybrałem mikrokodu dla 9900K tak? Reszta to nie wiem czemu automatycznie się nie zrobiła

 

Dlatego właśnie automatyczny tryb jest kiepski, teoretycznie Init 16CPUs i ACPI tables nie powinno być potrzebne dla procesora 6C/6T, w praktyce powinno być wrzucone, te płyty fabrycznie działały z procesorami 4C/8T, i w przypadku 6C/6T sumaryczna ilość wątków się mieści limicie, to jednak mamy 6 fizycznych rdzeni a nie 4.

 

Bez wykonania tych kroków będzie problem z podkręcaniem dwóch pozostałych rdzeni, może być problem z działaniem trybu turbo i stanami energetycznymi które wchodzą w skład tablic ACPI.

 

Witam

Potrzebuje pomocy i rady.

Komp Asus z370 A + 8600K działał łądnie przez miesiąc a teraz wisi mi przed biosem. Ekran czarny i lampka kontrolna świeci się na dram. Pamięci powinny być ok. Podejrzewam że padł bios na kości bo miałem komunikat że jest odnawiany bios ale nic się nie diziało więc zresetowałęom i teraz nie dochodzi nawet do POST . Czy przede mną programowanie kości biosu? czy da rade jeszcze jakoś zadziałać? Jakiś czas temu udało mi się odpalić z usb dos i wgrać nowy bios ale teraz komp od razu zawiesza się na świecącej diodzie dram. Pozdrawiam

Przerwałeś pracę w trybie programowania podrzędnych modułów ROM, nie chcę nikogo straszyć, ale jeżeli w tym momencie programował się moduł MB/EC, to obawiam się że programowanie głównej kostki to będzie za mało. Uszkodzona zawartość w pamięci MB/EC unieruchamia płytę i trzeba przeprogramować także ten układ, pod CH341A podejdzie, ale będziesz potrzebować adapter SOP8/DI8, albo trzeba będzie wylutować układ.

 

Pytanie zasadnicze, płyta w ogóle prądowo się odpala? Jeżeli tak to masz szczęście i wystarczy program głównego EEPROM'u. Jeżeli nawet prądowo wisi to mogą być potrzebne kroki opisane wyżej.

 

Adapter wygląda tak i możesz go też użyć do zaprogramowania głównej kostki, w przeciwnym razie będzie potrzebny kabel pod port JSPI.

pol_pl_Klips-Pomiarowy-do-SOP8-DIP8-SO8-z-tasma-i-podstawka-programowanie-bez-wylutowywania-7983_1.jpg

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego właśnie automatyczny tryb jest kiepski, teoretycznie Init 16CPUs i ACPI tables nie powinno być potrzebne dla procesora 6C/6T, w praktyce powinno być wrzucone, te płyty fabrycznie działały z procesorami 4C/8T, i w przypadku 6C/6T sumaryczna ilość wątków się mieści limicie, to jednak mamy 6 fizycznych rdzeni a nie 4.

 

Bez wykonania tych kroków będzie problem z podkręcaniem dwóch pozostałych rdzeni, może być problem z działaniem trybu turbo i stanami energetycznymi które wchodzą w skład tablic ACPI.

 

 

Przerwałeś pracę w trybie programowania podrzędnych modułów ROM, nie chcę nikogo straszyć, ale jeżeli w tym momencie programował się moduł MB/EC, to obawiam się że programowanie głównej kostki to będzie za mało. Uszkodzona zawartość w pamięci MB/EC unieruchamia płytę i trzeba przeprogramować także ten układ, pod CH341A podejdzie, ale będziesz potrzebować adapter SOP8/DI8, albo trzeba będzie wylutować układ.

 

Pytanie zasadnicze, płyta w ogóle prądowo się odpala? Jeżeli tak to masz szczęście i wystarczy program głównego EEPROM'u. Jeżeli nawet prądowo wisi to mogą być potrzebne kroki opisane wyżej.

 

Adapter wygląda tak i możesz go też użyć do zaprogramowania głównej kostki, w przeciwnym razie będzie potrzebny kabel pod port JSPI.

pol_pl_Klips-Pomiarowy-do-SOP8-DIP8-SO8-z-tasma-i-podstawka-programowanie-bez-wylutowywania-7983_1.jpg

 

 

Dzięki.Za odpowiedz. płyta przyjmuje prąd to znaczy świecą się diody od zasilania i dram no i oświetlenie ledowe. Obok kości pamięci mam właśnie gniazdo JSPI1 . Rozumiem że mógłbym podpiąć się kabelkiem zamiast szczypcami i zaprogramować tą kość. Jaki programator byłby właściwy do tego zadania?Czytałęm że po programowaniu może zniknąć MAC adres to znaczy że nie będzie chodził port ethernet? Płyta ma gwarancje więc nie wiem czy wysyłać czy sanmemu działać. Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez tomziet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz neta przypisanego do maca sieciówki to będzie działać.

 

Asus jak i inni producenci udostępniają narzędzia do aktualizacja nr mac wink.gif Nalepkę z nr mac masz na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do Asusa najprościej użyć F44DBin.

 

Dzięki.Za odpowiedz. płyta przyjmuje prąd to znaczy świecą się diody od zasilania i dram no i oświetlenie ledowe. Obok kości pamięci mam właśnie gniazdo JSPI1 . Rozumiem że mógłbym podpiąć się kabelkiem zamiast szczypcami i zaprogramować tą kość. Jaki programator byłby właściwy do tego zadania?Czytałęm że po programowaniu może zniknąć MAC adres to znaczy że nie będzie chodził port ethernet? Płyta ma gwarancje więc nie wiem czy wysyłać czy sanmemu działać. Pozdrawiam ;-)

W takim razie, najpewniej Ci się upiekło i moduł MB/EC się nie zbrickował. W tym wypadku najlepsza i najszybsza opcja to szczypce, wraz z programatorem CH341A, koszt kompletu to ok 40 zł.

Jeżeli numerów nie zabierzesz to mac'a nie będzie i nie oznacza to jeszcze że internet nie będzie działać, ale wiadomo najlepiej numery przenieść, wyżej wskazałem przykładowy program, mając programator w pierwszej kolejności musisz stary bios zrzucić na komputer pobrać nowy czysty bios i odpalić program dzięki któremu przetransferujesz MAC i SN do nowego pliku.

 

Jeżeli nic nie modyfikowałeś i chcesz oddać na gwarancję, to możesz, tylko przypadkiem nie przyznawaj się że robiłeś coś z biosem, udawanie głupka w takich sytuacjach popłaca.

Jak puścisz to na rękojmie to najprawdopodobniej dostaniesz nową płytę, tylko trzeba będzie ze 3 tygodnie poczekać.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie szybkie pytanie, które mikrokody (w coffeetime) do 9100f? I jak ktoś chce sie pozbyć programatora za jakieś małe pieniądze to ja chętnie bo kupiłem z alie ale chyba przeceniłem chińczyków..

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Asusa najprościej użyć F44DBin.

 

 

W takim razie, najpewniej Ci się upiekło i moduł MB/EC się nie zbrickował. W tym wypadku najlepsza i najszybsza opcja to szczypce, wraz z programatorem CH341A, koszt kompletu to ok 40 zł.

Jeżeli numerów nie zabierzesz to mac'a nie będzie i nie oznacza to jeszcze że internet nie będzie działać, ale wiadomo najlepiej numery przenieść, wyżej wskazałem przykładowy program, mając programator w pierwszej kolejności musisz stary bios zrzucić na komputer pobrać nowy czysty bios i odpalić program dzięki któremu przetransferujesz MAC i SN do nowego pliku.

 

Jeżeli nic nie modyfikowałeś i chcesz oddać na gwarancję, to możesz, tylko przypadkiem nie przyznawaj się że robiłeś coś z biosem, udawanie głupka w takich sytuacjach popłaca.

Jak puścisz to na rękojmie to najprawdopodobniej dostaniesz nową płytę, tylko trzeba będzie ze 3 tygodnie poczekać.

 

Dałem płytę do lokalnego serwisu i wgrali mi nowy bios do kości. Po problemie. Odpóściłem programowanie, czasowo wyszło szybko i w podobnej cenie co programator i kabelki. :-) Dzięki za odpowiedzi .

Odezwę się jak będe wstawiał kiedyś i9 do Z370A .Pozdrawiam i zdrowia wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cofeetime antywirus mi usuwa niestety :(

To wyłącz antywirusa na czas modowania w CoffeTime. Jak również "Ochronę przed wirusami w Windows"

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć mam problem zrobiłem już mase biosów i wszystko śmigała pieknie od płyt na h110 po z170 do z270 i z jedna płytą mam problem. Płyta to Biostar TB250 BTC v6.0 chciałem na tą płyte wsadzić sobie i3-9100F i dupa. Bios płyty ma 16mb po przerobieniu CoffeeTime 0.85 zawsze wychodzi mi plik 8mb no i oczywiscie nie dziala. Moze ktoś pomóc? W zalaczniku dodaje bios.

 

Link do biosu https://www.szybkiplik.pl/wqZPzR9Sdo

Edytowane przez SiwoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel FITem możesz spróbować powiększyć rozmiar wsadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć mam problem zrobiłem już mase biosów i wszystko śmigała pieknie od płyt na h110 po z170 do z270 i z jedna płytą mam problem. Płyta to Biostar TB250 BTC v6.0 chciałem na tą płyte wsadzić sobie i3-9100F i dupa. Bios płyty ma 16mb po przerobieniu CoffeeTime 0.85 zawsze wychodzi mi plik 8mb no i oczywiscie nie dziala. Moze ktoś pomóc? W zalaczniku dodaje bios.

 

Link do biosu https://www.szybkiplik.pl/wqZPzR9Sdo

 

Ja mam takie płvtv przerobione. W czvm jest konkretnie problem? Bo pliki źródłowe ze stronv producenta też mają 8MB: https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=865#download

A CoffeeTime domvślnie korzvsta z FITa.

 

EDIT: sam próbowałem przerobić najnowszv bios do tej płvtv i mimo komunikatu sukcesu żaden nowv proc nie wvstartował. Wgrałem więc ten którv przerabiałem w zeszłvm roku i od tego czasu działam na nim na Core i3 8100. To nie jest najnowszv bios. Łap już przerobionv Biostar TB250 BTC v6.0 zmodvfikowanv CoffeeTime 0.83 z obsługą tvlko Skvlake i nowvch Core i3 (włącznie z 9100F) : https://drive.google.com/open?id=1EsrlHCIda3a2Uj2jMoGqYGdHLqVqAjMd

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie płvtv przerobione. W czvm jest konkretnie problem? Bo pliki źródłowe ze stronv producenta też mają 8MB: https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=865#download

A CoffeeTime domvślnie korzvsta z FITa.

 

EDIT: sam próbowałem przerobić najnowszv bios do tej płvtv i mimo komunikatu sukcesu żaden nowv proc nie wvstartował. Wgrałem więc ten którv przerabiałem w zeszłvm roku i od tego czasu działam na nim na Core i3 8100. To nie jest najnowszv bios. Łap już przerobionv Biostar TB250 BTC v6.0 zmodvfikowanv CoffeeTime 0.83 z obsługą tvlko Skvlake i nowvch Core i3 (włącznie z 9100F) : https://drive.google.com/open?id=1EsrlHCIda3a2Uj2jMoGqYGdHLqVqAjMd

Dzieki zaraz sprawdze. Ja wszystkie biosy ktore przerobilem to wlasnie nie dzialaly i programator jak dawalem verify to wywalal blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...