Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kacperowsky14

Jaki dostawca internetu na wsi?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego polecacie dostawcę internetu na wsi?

myślałem nad neostradą od Orange, dobry pomysł czy polecacie coś innego?

Sprawdzałem na mapie i mój dom jest w zasięgu

Nie chce super szybkiego internetu, ten co teraz mam to ledwie około 1,5 Mb/s a i tak potrafi spadać do 0,5-0,6 Mb/s tak jak dzisiaj.

Starczył by mi spokojnie download z rzędu 5-10 Mb/s pozatym chciałbym żeby internet w miarę możliwości cały czas działał

światłowód odpada

moje miejsce zamieszkania to Wronowy, woj. Kujawsko Pomorskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz do wyboru

nie wiem, sprawdzałem na razie tylko neostrade od orange, oglądałem jeszcze oferte od cyfrowego polsatu ale jest słaby zasieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najpierw sprawdz jakie masz alternatywy a potem radź sie na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wsi to jedynie orange/netia ale zapytałbym o jakąś próbę (bo możesz mieć stare kable i różne nieprzyjemności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wsi to jedynie orange/netia ale zapytałbym o jakąś próbę (bo możesz mieć stare kable i różne nieprzyjemności)

co masz na myśli?

 

mam dwa nadajniki w odległości 10-15 km i jeden trochę bliżej może jakieś 7-8 km

dodam jeszcze że w tym momencie mam antene skierowaną w stronę szkoły (<100m) gdzie jest jakiś nadajnik czy coś ale z tego co sie orientuje to tam jest odbierany sygnał z jednego z nadajników który znajduje sie około 8 km ode mnie. nie wiem jak to dokładnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie Wronowy, woj. Kujawsko Pomorskie to masz tylko ORANGE z ich Neostrada.

 

Żadnego światłowodu ci nie założą bo w całej wsi nikt tego nie ma i mieć nie będzie przez najbliższe 100 lat.

 

NEOSTRADA idzie po zwykłej linii telefonicznej i najwyżej będziesz miał prędkości 10 Mb/s - lepsze to niż nic. :hmm:

.

 

Teraz mam internet 1.5 Mb/s i to rzadko jak jest dobry dzień, także 10 Mb/s to będzie bajka ale zależy mi też żeby był niski ping, chodził cały czas i nie było jakis większych problemów.

Ma ktoś neostrade od orange i może coś o niej powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci podpowiem w twoim wypadku neostrada jest absolutnie najlepszym wyborem. Nie pakuj się w internet bezprzewodowy, spadki prędkości gwarantowane a także wysoki ping. Kabel to kabel, i parametry zawsze te same bez względu na porę dnia czy aktualne obciążenie nadajnika GSM. Tak więc tylko kabel w twoim wypadku, jak nie neostrada to ewentualnie netia jeśli może działać na tych kablach. Ale dla braku problemów lepiej wybrać neostradę, chyba że liczy się każdy grosz. Bo pewnie neostrada trochę drożej wyjdzie. A czego używasz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć z czego teraz korzystam bo internet który odbieram jest gminny czy cos w ten deseń, ale odbieram go przez antenę. Jest bardzo słaby i zastanawiam się nad czymś lepszym po prostu

Opłaty będą wynosiły 70 zł za 20 mb/s bo nie mam telefonu stacjonarnego no i 50 zł za aktywacje. To nie będzie problem tylko żeby działał w miare okej i miał conajmniej te 5-7 mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tu nie powie jaką prędkość "wyciągniesz" takie informacje tylko orange ci poda. A dowiadywałeś się już czegoś w orange? Kiedyś szacowaną prędkość można było sprawdzić na stronie orange, nie wiem jak teraz bo od dawna mam netie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kacperowski14

Masz szansę na LTE 800 MHz z miejscowości Siemionki - jakieś 7 km w linii prostej od Ciebie.

Jeśli masz telefon z LTE, to sprawdź sygnał przez aplikację Network Cell Info Lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tu nie powie jaką prędkość "wyciągniesz" takie informacje tylko orange ci poda. A dowiadywałeś się już czegoś w orange? Kiedyś szacowaną prędkość można było sprawdzić na stronie orange, nie wiem jak teraz bo od dawna mam netie.

 

Nie dowiadywałem sie, nie jestem zbytnio ogarnięty w tych tematach więc wole sie najpierw dowiedzieć co i jak a potem skontaktować się z ewentualnymi dostawcami.

 

 

Ps. Kacperowsky 14 to jest twój wiek? 14 lat?

 

Nie, rocznik 2000.

 

 

@Kacperowski14Masz szansę na LTE 800 MHz z miejscowości Siemionki - jakieś 7 km w linii prostej od Ciebie.Jeśli masz telefon z LTE, to sprawdź sygnał przez aplikację Network Cell Info Lite.

 

LTE jest tylko z limitem? bo jeżeli tak to odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W t-mobile masz bez limitu - za 49 zł z prędkością do 20 Mb/s. Sprawdź zasięg na telefonie, a jak możesz to podjedź też bliżej nadajnika. Jeśli nie masz smartfona z LTE, to możesz wziąć umowę z t-mobile na próbę z routerem huawei - masz 14 dni na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz ten artykuł, a potem wejdź na stronę T-Mobile i przeczytaj regulamin tej konkretnej usługi a nie jakiejś dowolnej. I sprawdź jaki jest tam limit na ilość ściągnietych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy trolujesz, czy po prostu leży u ciebie czytanie ze zrozumieniem, ale to jest oferta bez limitu gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To reklamowy bełkot ! :lol2:

 

Każda oferta ma w nazwie BEZ LIMITU ale już w regulaminie jest limit jak słońce na niebie.

 

Dlaczego akurat ta oferta INTERNET DOMOWY 20 miała by mieć inaczej ?

 

W komentarzach z linku jaki podałeś można poczytać jaki to "cud na kiju". :Up_to_s:

 

Masz ten internet z T-mobile ? Używasz i wiesz jak to jest naprawdę ? Czy tylko cytujesz innych ? :hmm:

.

Zwróciłeś uwagę na "Oferta jest rewolucyjna, bo została pozbawiona właśnie limitów objętościowych." No prościej się tego wyłumaczyć nie da.

Przeczytałeś regulamin tej usługi ?

Tak mam tę usługę, przeczytałem jej regulamin i dlatego zmieniłem z "Nielimitowanego" plus'a. Nie jestem jakimś heavy-userem, ale pewnie te 100-200GB miesiecznie robię i żadnego lejka nie było. Ludzie na forach chwalą się, że 1-2TB miesiecznie ściągneli.

Warto zwrócić uwagę, że jest tam limit na prędkość pobieranych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każda oferta ma w nazwie BEZ LIMITU ale już w regulaminie jest limit jak słońce
Nie pisz się jak się nie znasz, nawet na czytaniu właściwego regulaminu.

 

Owszem limit jest: 16 kbps, ale nikt się na niego nie załapał, bo "trzeba zagrażać integralności sieci" (cytat z pamięci) co jest niemożliwe. Bo na przeciążonych nadajnikach nawet najgłupszy szaleniec nie da rady osiągnąć 10% możliwości sieci, a na pustym nadajniku nie ma sensu go blokować (choć tu szanse są dużo większe, Orange i ich debilne 50%).

 

1. Nie dowiadywałem sie, nie jestem zbytnio ogarnięty w tych tematach

2. LTE jest tylko z limitem? bo jeżeli tak to odpada.

1. To się pytaj po okolicy, na wsi wybór jest zwykle minimalny (w mieście poza blokami podobny).

2. Co wam tak odbija na tym bez limitu? O ileż to danych ściągasz z 0,6-1,5 Mb/s? Owszem da się chyba z 500 GB (nie chce mi się liczyć), ale zwykle ten "bez limitu" potrzebuje 30-50 GB.

 

To co masz to dno więc ryzyko zmiany minimalne. W przypadku Neostrady działa DLM i odległość do centrali więc spokojnie może być 1,5 Mb/s, ale i dużo więcej. W przypadku LTE działają przeciążenia, testy z Netflix pokazują że połowa łącz LTE nie daje rady 4 Mb/s (mimo "średnich" 17-18 Mb/s, ot w nocy 60 Mb/s, wieczorem 1 Mb/s, średnia ważona 20 Mb/s), a będzie tylko gorzej. Ale w twoim przypadku szansa na stabilne ponad 1,5 Mb/s jest bardzo duża z 95%, a na 10 Mb/s pewnie ze 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie patrzył na ofertę mobilnego neta lte i tam tak jest jak pisał ~ von Kartofel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radiowy LTE z Polsatu. Płacę 45 zł/miesiąc. Limit jest 70 GB. Raz go przekroczyłem i prędkość drastycznie spadła. W godz. 24 - 8 rano mogę pobierać bez limitu. Prędkość w umowie jest do 27 Mb/s. W praktyce jest różnie. W nocy, rano i do południa jest świetnie, bywa że 50 Mb/s wyciągam. Po południu i wieczorem prędkość potrafi spaść nawet do 5 Mb/s. Znaczny wpływ na pogoda. Mieszkam na wsi i w mojej okolicy, to najlepsza opcja. Miałem Neostradę (po kablu max. 1 Mb/s), Orange (max. 4 Mb/s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...