Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pheynix

Jaki sprzęt wybrać? Lenovo y520 HP Omen 15

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zastanawiam się nad kupnem laptopa do gier za niezbyt duże pieniądze. Z racji tego że niedługo wyprowadzam się z obecnego miejsca zamieszkania, na razie muszę pożegnać się ze stacjonarką i przerzucić się na coś mobilniejszego. W trakcie poszukiwań natknąłem się na dwa interesujące mnie cenowo laptopy :

https://www.x-kom.pl/p/403653-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-1281000-fhd-gtx1050.html

V S 

https://www.x-kom.pl/p/401556-notebook-laptop-156-hp-omen-15-i5-7300hq-8gb-128gb1tb-win10-gtx1050.html

Podzespoły podobne, cena też, Omen ma system i SSD m.2. 

Pomożecie w wyborze? Konkretny wybór możecie poprzeć argumentami co ułatwi mi podjęcie finalnej decyzji. Dziękuję bardzo i czekam na odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem legiona z 1050ti

 

Wrażenia pozytywne poza jednym ważnym szczegółem a mianowicie wentylator uaktywnia się po przekroczeniu 35 stopni...nie jest on jakiś głośny ale mnie to strasznie irytuje

 

Przeglądałem rożne tematy z tym problemem ale nie znalazłem póki co rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go kupiłem w sumie nie używanego w dobrej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam omena tylko bez ssd. Śmiga aż miło temperatury całkiem przyzwoite a głośność na dobrym poziomie. Wydajność w tej kasie super. Kupiłem używany 1 miesiąc za niecałe 3000zł pod koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być to laptop Strikte do gier skupiłbym się na konfiguracji (dysk SSD możesz dołożyć zawsze procesora grafiki nie wymienisz.

 

Acer Nitro 5 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 7 generacji 4 rdzeniowy, GTX1050ti jest o 35% wydajniejszy od GTX1050, miejsce na dysk SSD m.2, podświetlana klawiatura, dobre wykonanie, system w cenie. Sam koszt systemu to 400-500 zł.

 

Wybierając miedzy dwoma modelami które podałeś Lenovo raczej jest tutaj opłacalniejszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion wygląda najlepiej, aczkolwiek zauważyć należy, że nie posiada on systemu.

Podobna konfiguracja i ostatecznie nawet taniej niż Omen:

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10X GTX1050 +Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN

Z matową matrycą IPS, procesorem i5HQ, 8GB pamięci, 1TB dyskiem HDD oraz kartą graficzną GTX 1050 4GB. Y520 ma dobry układ chłodzenia. Do zestawu dobierasz w/w dysk SSDi całość w końcowym rozrachunku powinna Cię wynieść nawet poniżej ceny HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kupiłem Omena w dobrej cenie-spokojnie za cenę poniżej 3200 zł można go kupić bez dysku ssd, do tego korzystasz z programu hp warranty program- dzwonisz do serwisu hp i podajesz nr seryjny starego laptopa hp co już nie ma gwarancji, a oni w zamian dają voucher-dostajesz 400 zł zwrotu. Za 180 zł można kupić dysk m.2 180gb Intela 540s i do 3000 zł masz dobrego lapka z systemem i możliwością dołożenia jeszcze 8gb Ramu. Moim zdaniem ssd kupione razem z laptopem nie będzie odbiegalo wydajnością od tego zaproponowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Moim zdaniem ssd kupione razem z laptopem nie będzie odbiegalo wydajnością od tego zaproponowanego.

Kilka spraw:

1. Wszystko zależy przede wszystkim od tego na jakim interfejsie jest zamontowany dysk (SATA czy PCIe).

2. Różnica pomiędzy SATA i PCIe w wydajności jest. Intel 540s jest na SATA i kościach TLC, Plextor w/w na kościach MLC i na PCIe. Różnica w wydajności kilkukrotna. Inna sprawa to kwestia zaobserwowania (odczucia) tej wydajności w codziennych zastosowaniach.

Szybsze dyski nie są już jakoś strasznie drogie i za poniżej 200zł można mieć: Lite-On 128GB MU X M.2 PCIe 2280 lub nieco powyżej: Patriot 128GB M.2 SSD PCIe Scorch 2280.

3. Kupując dysk do laptopa trzeba też uwzględnić to jakie dany model obsługuje- np. w Y520 można zamontować tylko PCIe. Omen obsługuje oba typy, a np. laptopy z niskonapięciowymi procesorami zazwyczaj tylko te na SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw:

1. Wszystko zależy przede wszystkim od tego na jakim interfejsie jest zamontowany dysk (SATA czy PCIe).

2. Różnica pomiędzy SATA i PCIe w wydajności jest. Intel 540s jest na SATA i kościach TLC, Plextor w/w na kościach MLC i na PCIe. Różnica w wydajności kilkukrotna. Inna sprawa to kwestia zaobserwowania (odczucia) tej wydajności w codziennych zastosowaniach.

Szybsze dyski nie są już jakoś strasznie drogie i za poniżej 200zł można mieć: Lite-On 128GB MU X M.2 PCIe 2280 lub nieco powyżej: Patriot 128GB M.2 SSD PCIe Scorch 2280.

3. Kupując dysk do laptopa trzeba też uwzględnić to jakie dany model obsługuje- np. w Y520 można zamontować tylko PCIe. Omen obsługuje oba typy, a np. laptopy z niskonapięciowymi procesorami zazwyczaj tylko te na SATA.

 

Dlatego sprawę dysku najlepiej zostawić autorowi tematu, ja się odnosiłem tylko do tych zainstalowanych już przez producenta - na pewno to nie będzie dysk na protokole NVMe, a co do komputera są to dwie bardzo podobne konstrukcje i po prostu za HP można otrzymać jeszcze 400 zł zwrotu z HP Out of warranty voucher Program. Mi się udało kupić ostatecznie za niecałe 2600 zł także przy sprzyjających wiatrach 3000 zł za Omena to jest zdecydowanie mniej niż 3700 zł za Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kajtek nie do końca z dyskami SSD masz rację.

Y520 obsługuje tylko SSD na PCIe i często znajduje się tam PM961 czyli ogólnie odpowiednik Samsunga 960Evo- z protokołem NVMe. Nie tylko HP ma program rabatowy dla swoich klientów, dodatkowo Y520 obecnie jest w dobrej cenie (bliżej 3k niż 4k wink.gif ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. Dzięki bardzo Panie i Panowie. Lenovo z 1060 i i7 do mnie przemówił. Temat do zamknięcia <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wychodzi 4099 zł więc praktycznie nic lepszego w tej cenie się nie dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...