Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co to wydaje się sporo hajsu na nowe GPU po to żeby grać z RT w 22 letnie starocie :lol2:

Cena wynika z braku konkurencji, a nie z faktu dodania nowych jednostek. ;)

 

Nie rozumiem dlaczego nadal AMD traktuje się jak jakiegoś rycerza na białym koniu, podczas gdy wszelkie pomyje wylewa się na Nvidię i Intela, czyli konkurentów czerwonych. Speców od PR to oni muszą mieć dobrych, skoro dali radę wmówić ludziom że są lepszą korporacją od innych. A wcale tak nie jest. Ba! Jestem pewien, że jak wypuszczą nową serię GPU to dostosują ją cenowo do nowych widełek Nvidii. szczerbaty.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to wydaje się sporo hajsu na nowe GPU po to żeby grać z RT w 22 letnie starocie :lol2:

Masz jakies statystyki ile osob w to gra i ile kupuje dla tej gry gpu :hmm:

 

Cena wynika z braku konkurencji, a nie z faktu dodania nowych jednostek. ;)

 

Nie rozumiem dlaczego nadal AMD traktuje się jak jakiegoś rycerza na białym koniu, podczas gdy wszelkie pomyje wylewa się na Nvidię i Intela, czyli konkurentów czerwonych. Speców od PR to oni muszą mieć dobrych, skoro dali radę wmówić ludziom że są lepszą korporacją od innych. A wcale tak nie jest. Ba! Jestem pewien, że jak wypuszczą nową serię GPU to dostosują ją cenowo do nowych widełek Nvidii. szczerbaty.gif

Bo ludzie maja klapki na oczach a sa bardziej dymani przez AMD niz robi to nvidia, przynajmniej u zielonych nie kuleje kwestia seterownikow co u AMD jest obecnie cyrkiem. Tak sie przyjelo jakby AMD dawalo cos komus za pol ceny nvidi stad taki dobry papa ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowe Modern Warfare i zauważyłem ze jest opcja RT w tej grze. Po uruchomieniu nie widać praktycznie żadnej różnicy prócz tego ze klatki spadają na łeb na szyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies statystyki ile osob w to gra i ile kupuje dla tej gry gpu :hmm:

 

 

Bo ludzie maja klapki na oczach a sa bardziej dymani przez AMD niz robi to nvidia, przynajmniej u zielonych nie kuleje kwestia seterownikow co u AMD jest obecnie cyrkiem. Tak sie przyjelo jakby AMD dawalo cos komus za pol ceny nvidi stad taki dobry papa ;)

 

a co tam ze sterownikami pod AMD ? dawno nie aktualizowałem do mojego " złomka " i pogrywałem w np star warsy ostatnio i nie wiem o co zamieszanie ?

w czym ludzie są dymani przez AMD ? może przez średnio-dobre ale tanie procki np 6/12 ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej u zielonych nie kuleje kwestia seterownikow co u AMD jest obecnie cyrkiem.

Hmm, jakieś magiczne wersje tych sterowników mam od roku najwyraźniej bo spisują się one u mnie lepiej, niż większość tych od nvidii na przestrzeni ostatnich nastu lat.

 

Zakupiłem nowe Modern Warfare i zauważyłem ze jest opcja RT w tej grze. Po uruchomieniu nie widać praktycznie żadnej różnicy prócz tego ze klatki spadają na łeb na szyje...

 

Oglądałem kilka porównań i różnica rzeczywiście jest prawie żadna. No w wizualiach w każdym razie bo fps to już inna bajka :E

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku RT największą różnicę widać:

- w ilości FPSów

- w portfelu

- w demkach technologicznych gdzie wszystko świeci się jak psu jajca (jak ktoś kiedyś stworzy symulator gabinetu luster to w takiej grze RT faktycznie się przyda)

 

Mówię jednak o sytuacji obecnej i nie oznacza to, że RT to zbędny bajer - zwyczajnie na razie to bardziej ciekawostka, ale z czasem RT mocno się rozwinie i przybliży nas do fotorealizmu w grach.

 

Jak patrzę na najlepiej zarabiające gry to dochodzę jednak do wniosku, że dla konsumentów grafika nie jest aż tak istotna jak mogłoby się wydawać. Też bardzo czekam na rozwój AI w grach, lepszą fizykę i wysyp wysokiej jakości gier opartych na voxelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowe Modern Warfare i zauważyłem ze jest opcja RT w tej grze. Po uruchomieniu nie widać praktycznie żadnej różnicy prócz tego ze klatki spadają na łeb na szyje...

W MW RT poprawia tylko cienie. Rożnica jest dość subtelna, ale koszt wydajności jest niewielki na RTX. Na Pascalu to jednak co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym codzie to tego praktycznie nie widać.. czy miałem włączone na ultra czy bez to nie byłem w stanie zobaczyć jakieś róznicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Nawet na filmikach porównawczych trzeba robić stop-klatki żeby to wyłapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minecraft to chyba jedyna gra, która wykorzystuje RT w zamierzony sposób, ale nadal nie ma daty wydania łatki wprowadzającej RT od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT od Nvidii, planowane jest tylko dla wersji Bedrock. Nie chwaląc się, pogrywam właśnie w Minecrafta (wersja Java) z RT, a raczej z PT. Tak to aktualnie wygląda z teksturami PBR, 1K:

 

https://www.youtube.com/watch?v=f1zn3Kf3dNU

https://www.youtube.com/watch?v=mfo2l2L2UHg

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też grałem na SEUS, ładnie wygląda. Ale mam problem z tymi wszystkimi pseudorealistycznymi teksturami, w połączeniu z RT gra się niemiłosiernie zacina. Co to za tekstury?

 

Do takiej geometrii jaka jest w Minecrafcie SEUS w zupełności wystarczy. RT od zielonych mogłoby być dokładniejsze, ale wszystko zależy od tego jak będzie zaimplementowane. Może być tak, że będzie dokładniejsze, ale nie będzie tak szeroko wykorzystywane jak w SEUS. Zobaczymy...

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie dokładniejsze, to w końcu Nvidia i ich sztandarowa technika. Ciekawi mnie tylko, czy będzie szybszy? Na razie, z SEUS PTGI, w Full HD, nie jest najgorzej, można wycisnąć z 60 klatek nawet z teksturami 1K.

No, ale właściwie tylko bloki są liczone z RT (plus kilka innych klocków, które dopisał autor). Na przykład kaktusy, w związku z tym, że w MC nie do końca są sześcianami, są błędnie cieniowane, co widać na moim filmiku.

 

Na video z implementacją Nvidii nie ma nawet chmur na niebie, a w najnowszej wersji PTGI są nawet uwzględniane w liczeniu GI. Za to woda wygląda lepiej, niż na tych filmach, które pokazywali wcześniej..

 

Zacinanie, to pewnie wina zapełnienia pamięci karty teksturami. Wersja Java jest do niczego, jeżeli chodzi o zarządzanie nimi (jak wiadomo, nie robi tego w ogóle).

Paczka mojej produkcji :D Na razie przy 8GB na karcie, luz, żadnego zacinania. No, ale akurat dżungla daje popalić, jeżeli chodzi o wydajność. Czekam na chwilę, kiedy zapcham nimi, w wersji 1K, pamięć karty.

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up musicie poczekać na RTX 4080Ti Super 32GB QDDR6. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie pamięć była zapchana. Z tego co pamiętam tamte tekstury zajmowały dość sporo.

 

Długo pracują nad tym Minecraftem. Wszystko wskazuje na to, że mają bardzo dużo do zmiany w samym silniku graficznym gry, o ile nie przepisują jego części na nowo. Bardzo podoba mi się rozproszenie światła w 0:45 w filmiku, który wysłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up musicie poczekać na RTX 4080Ti Super 32GB QDDR6. :E

 

Mam nadzieję przynajmniej na 16GB, i nie za 6K w górę :D

 

 

Chyba właśnie pamięć była zapchana. Z tego co pamiętam tamte tekstury zajmowały dość sporo. Długo pracują nad tym Minecraftem. Wszystko wskazuje na to, że mają bardzo dużo do zmiany w samym silniku graficznym gry, o ile nie przepisują jego części na nowo. Bardzo podoba mi się rozproszenie światła w 0:45 w filmiku, który wysłałem.

 

Też to zauważyłem, jest tam coś takiego jak volumetryczne światło (mgła). Ciekawe jak to jest zrobione? W tej scenie z domkiem zaraz potem, jest coś podobnego. W MC, Continuum 2.1a ma podobny efekt:

 

https://www.youtube.com/watch?v=rvDwk10X63c

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up musicie poczekać na RTX 4080Ti Super 32GB QDDR6. :E

Standardowe prostackie komentarze w twoim wykonaniu, wystarczy porownac inne i sa dokladnie takie same...

 

Chyba właśnie pamięć była zapchana. Z tego co pamiętam tamte tekstury zajmowały dość sporo.

 

Długo pracują nad tym Minecraftem. Wszystko wskazuje na to, że mają bardzo dużo do zmiany w samym silniku graficznym gry, o ile nie przepisują jego części na nowo. Bardzo podoba mi się rozproszenie światła w 0:45 w filmiku, który wysłałem.

Skoro nowy Doom ma miec premiere w Marcu a na star nie ma byc RT i nowy Wolf do dzis nie dostal latki to sa w czarnej d... Generalnie zalosne co sie wyprawia z ta proteza poki co. Szanuje nvidie w kwesti RT tylko za jedno, czyli za smialy krok do przodu ale reszta lezy jak sterowniki do navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też po włączeniu RT w BFV są mega spadki FPS? Niby gra działa 70-100 klatek, ale płynność jest niegrywalna. Obojętnie czy na LOW czy ULTRA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też po włączeniu RT w BFV są mega spadki FPS? Niby gra działa 70-100 klatek, ale płynność jest niegrywalna. Obojętnie czy na LOW czy ULTRA.

Na 96000k sie nie dziwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600k powinien spokojnie wystarczyć. To implementacja RT w BF V jest tragiczna.

 

Podobno wyłączenie shader cache w sterach może pomóc.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo to w Minikrafcie RT architekci będą wizki trzaskać :E

MS powinien pomyśleć nad jakimś planem Minikraft 360 za gazyliony zielonych w abo!

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nowy Doom ma miec premiere w Marcu a na star nie ma byc RT i nowy Wolf do dzis nie dostal latki to sa w czarnej d... Generalnie zalosne co sie wyprawia z ta proteza poki co. Szanuje nvidie w kwesti RT tylko za jedno, czyli za smialy krok do przodu ale reszta lezy jak sterowniki do navi.

śmiały krok ale ... w lotne piaski

kompletnie nie sprawdzili grunty pod rt

klasyczna katastrofa budowlana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 96000k sie nie dziwie.

 

Masz rację kolego. Procek poniżej rekomendowanych do DXR:

 

RECOMMENDED PC SYSTEM REQUIREMENTS FOR DXR

 

OS: 64-bit Windows 10 October 2018 Update (1809)

Processor (AMD): AMD Ryzen 7 2700

Processor (Intel): Intel Core i7 8700

Memory: 16GB RAM

Graphics card (NVIDIA): NVIDIA GeForce® RTX 2070

DirectX: DirectX Ray

 

Jutro powinien już przyjść 9700k, zobaczymy jak będzie na osmiu jajach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...