Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

No tutaj jak najbardziej widać że coś się dzieje w temacie ale prezentacja Metro Exodus tyłka nie urywa

A Ty w ogóle wiesz, czego szukasz, bo z tego co tutaj piszesz, to mi się średnio wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi też co wyskrobie z Ray Tracingiem ewentualnie Id Software w Idtech na Vulkanie, chociaż według nich to jeszcze gpu są za słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Wyobraź sobie Adrian że wiem natomiast na tym filmiku z Metro Exodus nie ma się czy zachwycać poza global illumination i cząsteczkami szczęki z podłogi nie zbierałem. Grafika jest ładna ale trudno mówić o kolosalnej różnicy względem Redux tym bardziej jeśli to ma mieć takie wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co takiego chciałeś zobaczyć? Przecież na szybko wrzucili GI do tego demka, nawet oświetlenia nie ruszyli by bardziej uwidocznić GI. Jakbym miał ból dupy to bym wspomniał, że sporo textur jest marnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał ból dupy to bym wspomniał, że sporo textur jest marnej jakości.

 

Też to zauważyłem ale nie chciałem pisać bo to tylko Demo.

 

nawet oświetlenia nie ruszyli by bardziej uwidocznić GI.

 

No i właśnie nie ma się czym zachwycać

 

Myślałem że na GDC 2018 Metro Exodus pozamiata natomiast ta prezentacja zrobiła na mnie mniejsze wrażenie od tego co pokazali w tamtym roku na konferencji Microsoftu. Finalnie może być odlot i wyrywać z kapci oceniam to co pokazali teraz.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wccftech.com/amds-open-source-vulkan-ray-tracing-engine-debuting-in-games-this-year/

 

To dopiero news, już chyba bardziej istotny nie że niby ray tracing też będzie, ale wygląda że w końcu ktoś Vulkana ruszy i będzie więcej tytułów niż na palcach jednej ręki.

 

Ciekawe co będzie wydajniejsze i efektywniejsze, Nvidia i ray tracing (czy też zalążek RT) pod DX.12 czy pod Vulkanem.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wccftech.com/amds-open-source-vulkan-ray-tracing-engine-debuting-in-games-this-year/

 

To dopiero news, już chyba bardziej istotny nie że niby ray tracing też będzie, ale wygląda że w końcu ktoś Vulkana ruszy i będzie więcej tytułów niż na palcach jednej ręki.

 

Ciekawe co będzie wydajniejsze i efektywniejsze, Nvidia i ray tracing (czy też zalążek RT) pod DX.12 czy pod Vulkanem.

Pytanie czy będzie więcej. NV ma jednak zdecydowanie większą siłę przebicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiści liczę na rozwój technologii renderingu w grach video i trzymam kciuki za implementację jak największej ilości rozwiązań, obecnych do tej pory w profesjonalnych silnikach renderujących.

Postęp jest ogromny. Dla przypomnienia :

. To było liczone na stacjach roboczych, pamiętam jeszcze premierę i 3d studio pracujące pod DOS`em ;)

 

Myślę, że takie na przykład starutkie Toy Story można by teraz wygenerować w czasie rzeczywistym.

 

Niestety nauczony doświadczeniem zgaduję, że marketingowcy z Nvidii będą teraz ściemniać, że kupując Voltę będziesz miał do tego dostęp w grach, a wszyscy wiedzą, że o tym jak wyglądają współczesne gry, decydują przede wszystkim konsole i ich ograniczenia sprzętowe.

 

Porównajcie sobie te wizki robione w UE4 z demkiem technologicznym Metro Exodus (które faktycznie niczego nie urywa). Zobaczcie jaka jest różnica w jakości między czymś co jest pre-renderowane i statyczne i czymś co ma działać w czasie rzeczywistym (na konsolach również).

 

Podobny Indirect Lighting i AO to w ENB do Skyrima jest od dawna (Subsurface Scattering, Image Based Lighting też), napisał to jeden "ruski" i wymaga tylko DirectX 9 :

,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nauczony doświadczeniem zgaduję, że marketingowcy z Nvidii będą teraz ściemniać, że kupując Voltę będziesz miał do tego dostęp w grach, a wszyscy wiedzą, że o tym jak wyglądają współczesne gry, decydują przede wszystkim konsole i ich ograniczenia sprzętowe.

Do nowych konsol zostało jeszcze co najmniej 2 lata, więc całkiem możliwe że i tam będzie jakieś drobne wsparcie dla RT. Co więcej stawiam, że tak właśnie będzie, żeby producenci mogli sobie powiedzieć, że raytracing będzie wspierany na konsolach, jakkolwiek by on nie wyglądał. wink.gif

 

I pomyśleć, że gra na tak starym silniku, dzięki społeczności modderskiej potrafi wyglądać lepiej niż wiele dzisiejszych tytułów AAA. shocked.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to jest prawdziwa strefa beki. Pół forum zawalone tekstami o tym, że konsole hamują rynek, że powinny być lepiej wyglądające gry, a gdy pojawia się informacja o wejściu RT do gier, to się okazuje, że nagle nikt niczego lepszego nie potrzebuje. Albo że to będzie zbyt wymagające. No ludzie, nie dobijajcie mnie.

 

Ale wiesz, że nie muszą tego pisać te same osoby?

Ja jestem raczej z drugiej grupy, przy obecnej grafice starczy mi powolna, spokojna ewolucja. Bo że chcę żeby kiedyś było jeszcze ładniej - to oczywiste.

 

Zresztą, nieważne, czego chcę - rewolucji nie będzie, elementy RTX też nie wejdą szturmem do gier.

Rewolucja ogólnie jest trudna, o ile pomiędzy brakiem AO i tym najnowszym (kto pamięta te skróty :E) widać róznicę, to pomiędzy HBAO+ i tym nowy super-duper - średnio.

 

Nawet jeśli powstaną killery graficzne, to odpali je Alek i jeszcze kilak osób w Polsce, więcej pewnie za Odrą i za wielką wodą. Większość pyszczy na konsole, ale to tylko pozerzy i internetowi napinacze. O ile konsolowcy mogą narzekać na często fatalna płynność i jakość czasem gorszą nawet niż na PC z 1060 (chociaż od czasów dopakowanego X-a i Prosiaka Pro mniej a czasem prawie wcale), to ja osobiście nie biorę na poważnie garstki szpanerów z 1080 Ti na pokładzie... Może ci z zachodu piszą bardziej serio, ale to inny świat :E

 

Tylko po co ? Do kopania krypto to nie jest w ogóle potrzebne ;)

 

To demko Star Wars z trzema manekinami w windzie chodziło na czterech Teslach V100 (cosik około 160 tysięcy cebulionów za taki zestaw), by wyciągnąć 24fps w rozdziałce 1080.

 

A wyglądało... no w sumie to niespecjalnie wyglądało.

Tzn wyglądało gorzej niż renderowane przerywniki w obecnych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja ogólnie jest trudna, o ile pomiędzy brakiem AO i tym najnowszym (kto pamięta te skróty :E) widać róznicę, to pomiędzy HBAO+ i tym nowy super-duper - średnio.

Mała poprawka. Jeśli chodziło ci o VXAO, to różnica jest spora m.in dlatego, że VXAO wyłapuje i cieniuje o wiele więcej elementów niż inne techniki. I mimo, że różnica jest duża to nie robi już takiego wrażenia, bo to po prostu... dodatkowe i lepiej odwzorowane cienie. Ludzie przyzwyczajeni do nagłych przeskoków graficznych w grach z pierwszej dekady nie będą już tak mocno odczuwać dzisiejszego postępu graficznego, a to dlatego, że teraz pozostało dopracowywanie szczegółów (wymagających ogromnej ilości mocy obliczeniowej albo geniuszy matematycznych :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiści liczę na rozwój technologii renderingu w grach video i trzymam kciuki za implementację jak największej ilości rozwiązań, obecnych do tej pory w profesjonalnych silnikach renderujących.

Postęp jest ogromny. Dla przypomnienia :

. To było liczone na stacjach roboczych, pamiętam jeszcze premierę i 3d studio pracujące pod DOS`em ;)

 

Zdecydowanie tak tylko kiedy to zobaczymy w takiej formie w grach ?

 

GDC 2018 Siren Real-Time Performance | Project Spotlight | Unreal Engine 4

 

https://www.youtube.com/watch?v=9owTAISsvwk

 

https://www.youtube.com/watch?v=NW6mYurjYZ0

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego jak widzę nagłówki czy nawet komentarze typu "TO ODMIENI OBLICZE GRAFIKI!", "PRZYSZŁOŚĆ GIER!" to parskam tylko śmiechem pod nosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Czyli sporo Newsów na Labie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmieni..., w przyszłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmieni..., w przyszłości ;)

W 2118 roku może. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej szybciej. Ja już stary jestem i pierwsza gra której grafiką się "jarałem" to był DOOM odpalony na 386DX, i tak trzeba było zmniejszyć okienko w którym to się renderowało, żeby wyciągał powyżej 10 klatek na sekundę :)

Niedawno pograłem w nowego i postęp w grafice widzę: moja galeria, w gameplayu raczej nie.

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej szybciej. Ja już stary jestem i pierwsza gra której grafiką się "jarałem" to był DOOM odpalony na 386DX, i tak trzeba było zmniejszyć okienko w którym to się renderowało, żeby wyciągał powyżej 10 klatek na sekundę :)

Niedawno pograłem w nowego i postęp w grafice widzę, w gameplayu raczej nie.

No ja też pamiętam te czasy, jak się jarałem Quake 1 na 3DFX, ale od pewnego czasu nie ma rewolucji, nie ma czegoś takiego jak 3DFX kiedyś, czekam na rewolucję i chyba jeszcze trochę poczekam jak dożyję. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że nie muszą tego pisać te same osoby?

Ja jestem raczej z drugiej grupy, przy obecnej grafice starczy mi powolna, spokojna ewolucja. Bo że chcę żeby kiedyś było jeszcze ładniej - to oczywiste.

 

Zresztą, nieważne, czego chcę - rewolucji nie będzie, elementy RTX też nie wejdą szturmem do gier.

Rewolucja ogólnie jest trudna, o ile pomiędzy brakiem AO i tym najnowszym (kto pamięta te skróty :E) widać róznicę, to pomiędzy HBAO+ i tym nowy super-duper - średnio.

 

Nawet jeśli powstaną killery graficzne, to odpali je Alek i jeszcze kilak osób w Polsce, więcej pewnie za Odrą i za wielką wodą. Większość pyszczy na konsole, ale to tylko pozerzy i internetowi napinacze. O ile konsolowcy mogą narzekać na często fatalna płynność i jakość czasem gorszą nawet niż na PC z 1060 (chociaż od czasów dopakowanego X-a i Prosiaka Pro mniej a czasem prawie wcale), to ja osobiście nie biorę na poważnie garstki szpanerów z 1080 Ti na pokładzie... Może ci z zachodu piszą bardziej serio, ale to inny świat :E

 

 

 

A wyglądało... no w sumie to niespecjalnie wyglądało.

Tzn wyglądało gorzej niż renderowane przerywniki w obecnych grach.

Nic się nie bój za 10lat zakładając super bezpiecznie Ray Tracing przyśpieszy ~13x(a nawet do 16x) względem demka Star Wars. Wtedy jedna karta z segmentu High end wygeneruje ponad 100fps w 1920x1080.

 

Teraz będę wpisy puknij się w głowę, a za 10lat ulala szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rewolucję już nie ma co liczyć, jak ktoś wspomniał, czeka nas raczej powolna ewolucja. Ale z perspektywy czasu widzę ogromny skok, w ciągu powiedzmy ostatnich 20 lat, od kiedy gry 3D zagościły w domach :D

 

Dzisiaj, w związku z tym, że nastałe era "rimejków" można sobie ładnie porównać grafikę w takich grach jak "Tomb Raider", "Wolfenstein" czy "Doom" z pierwowzorami.

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wszystko rozbija się o przedział czasowy. Dobre są porównania z Toy Story. Będąc dziećmi dalibyście się pokroić za taką grafikę w grach, dziś budziłaby ona pusty śmiech...

Dobre jest porównanie z demem Samaritan. Faktycznie, mamy już take światła. Nie w RT ani RTX, ale efekt artystyczny, który powodował wtedy duży podziw, jest w sumie chlebem powszednim,...

 

KIEDYŚ biedzie w grach coś na kształt RTX z WIDOCZNYMI TEGO EFEKTAMI. Kiedyś. Na pewno nie za rok, dwa, trzy, Śmiem przypuszczać, że na pewno nie w kolejnej generacji konsol. Nie dla PS5 kiełbasa :E

 

I zasadne jest też pytanie, ile będzie RT w RT. To wymaga kosmicznej mocy, a tymczasem nie ma mocy na to wasze 4K. Nie ma często nawet na 60 FPS w czymś lekko powyżej FHD w mainstreamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że RT to będzie oszustwo. Tak jak dobre VFX w dzisiejszych filmach. Takiego "oszustwa" nie da się zobaczyć, nie ma potrzeby marnować mocy obliczeniowych na coś o czym nie będziesz nawet wiedział. Można by nadmiar przeznaczyć na AI, ...albo coś równie niepotrzebnego ;)

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie sobie te wizki robione w UE4 z demkiem technologicznym Metro Exodus (które faktycznie niczego nie urywa).

 

Najlepsze to są komentarze pod newsem Blinda https://pclab.pl/kom91590--0.html#c1134231

 

Widać Ryszawy że nie tylko my to zauważyliśmy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale debilizmy w stylu "to wygląda jak PS3/x360" ewentualnie "jak gra z 200X" to chyba nigdy nie znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...