Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

No w takim simie jak corsa RT w kokpicie, refleksy i odbicia światła to bajka bo dodaje dodałoby klimatu i realizmu.

 

Już każdy kto grał np. w GT Sport na ps4 pro na dobrym odbiorniku z HDR wie jak ten bajer podkręcający oświetlenie fajnie wpływa na widok z za kokpitu i zwiększa realizm, jakby tam jeszcze dowalić RT co pewnie na 99% będzie w kolejnej części Gran Turismo na PS5 to będzie bajka.

 

GT Sport cały czas ładnieje więc RT na PS5 jest bardzo możliwe

 

Zobaczcie sobie jak ta gra prezentuje się w najnowszej aktualizacji na tabletowych bebechach

 

https://www.youtube.com/watch?v=blpJvM-5xXU

 

o RT w nowy Gran Turismo była już mowa kilkukrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azgan, ja wiem czy to takie ładne aż? GTS owszem ma momenty ale tylko momenty ;) Jak się przyjrzeć to wiele elementów w tej grze wygląda zwyczajnie słabo.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PjGg05Kv4Xw

 

Szału nie ma, cudów też nie, tyłka nie urywa.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogarnij na jakiej "padlinie" to działa i pomyśl co są w stanie osiągnąć na 3x mocniejszym sprzęcie ;).

 

Wspomniany przez Was kokpit z ograniczonym RT tylko do tego elementu urywałby głowę w połączaniu z HDR.

 

PS> Podlinkowałeś film z tamtego roku podczas gdy ja podałem z najnowszej aktualizacji - brawo TY :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że przez rok moc konsoli się zwiększyła? :E

 

Masz nawet z tego roku

 

https://www.youtube.com/watch?v=FL71EooQZf8

 

Pod względem graficznym jeszcze spoooro do zrobienia. Problemem gier jest cały czas to, że wystarczy się ruszyć i nagle cała magia znika bo to, że na screenach wygląda dobrze to niech sobie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up No i co źle to wygląda jak na "tableta"? Z bebechami z PC nie będzie lepiej jak dokopują jeszcze RT na podstawowym poziomie?

 

Chcesz mi powiedzieć, że przez rok moc konsoli się zwiększyła? :E

 

Nie, ale zauważalnie wyładniała cały czas coś do niej dokładają

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2019 i bitmapa zamiast porządnego nieba, ale takie rzeczy to są nawet na PC szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, rzuca się w oczy to straszliwie, do tego całkowicie statyczne otoczenie. Mam nadzieję na sporą poprawę w grach wyścigowych na nowej generacji. Niemoc tej generacji wychodzi coraz bardziej (praktycznie w każdej nowej grze ilość blura wali na kolana), aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać Cyberpunk na PS4/X1S bo na PC zapowiadają jakieś tam wsparcie dla RT a na konsolach może być tragedia i bez tego. Pewnie nie bez powodu nie mają odwagi, żeby pokazać wersje na obecne konsole. Oby tylko przypadkiem nie skończyło się jak z Watch Dogs bo ich konsolowcy zlinczują.

 

RDR 2 - dalsze tło to jedna wielka paćka

Nowy CoD - tu to już w ogóle jeden wielki rozmaz.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo biednie jak Wiedźmin 3. Już Control woła rozpaczliwie o wydanie PS5 a co dopiero nowsze gry których premiera jest przewidziana na 2020 rok. Ja się problemu pozbyłem i nie torturuje oczu po tym co zobaczyłem w RDR2 na PS4PRO :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się problemu pozbyłem i nie torturuje oczu po tym co zobaczyłem w RDR2 na PS4PRO :E.

Na XoX gra wyglądała świetnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infiltrator przy tym demku na Unity to wypada bladziutko wink.gif

 

Remake Crysisa z taka grafa poprosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XoX gra wyglądała świetnie!

 

Bo to sporo mocniejsza konsola głównie GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infiltrator przy tym demku na Unity to wypada bladziutko wink.gif

 

 

Inflitrator to juz stare demko to raz a dwa to fakt ze tutaj mamy głównie duzo ładnych unikatowych fotogrametrycznych assetów ,odpalilbys te mapke na unrealu to by pewnie wyglądała jeszcze ladniej

 

a tutaj jakis podobna scena na UE

 

https://www.youtube.com/watch?v=TvPPYvzzewU

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitem to na ten moment były konsole, nikt nie będzie robił gier pod 10 TF na PC jak na konsoli nawet nie ma 2 :E Zobaczymy co developerzy pokażą z nową generacją.

 

Czyli pewnie przyjdzie nam jeszcze ze 2-2,5 roku poczekać (nie wcześniej jak jakiś rok po premierze nowych konsol pojawią się dopracowane duże gry nie będące cross-genami i wtedy dowiemy się jak duży będzie to skok i jak rozwinie się raytracing).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo będą cross-geny z nowymi efektami ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo będą cross-geny z nowymi efektami ;)

Cyberpunk i Dying Light2 to już powiedziane wprost że będą cross-genowe, pytanie tylko jak wyjdzie na tym wersja PC? czy next-gen będzie na premierze, czy w formie patcha kiedy wyjdzie na nowe konsole.

Ciekawe jak wypadnei RT, w CP odbicia, a w DL2 GI tak jak mamy to w Metro Exodus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cross gen w DL2 to chyba tylko z nazwy :E Patrząc jak to wygląda na ostatnim gameplay. Może pod ps5 podpicują cienie, AO, Gi, zasięg rysowania etc., animacji i modeli nie zmienią. Dla textur dadzą lepsze filtrowanie. Więc taka delikatnie podpicowana wersja jak wyjdzie na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie to pewnie wersje pod nowe konsole będą bardziej przypominały wersje PCtowe na ultra, ale dopiero po "epoce" cross-genów będzie można liczyć choćby na lepszą fizykę. Uważam, że głównym hamulcem w obecnych konsolach nie jest GPU, a bardzo słabe CPU (przecież ten Jaguar to straszna bieda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli pewnie przyjdzie nam jeszcze ze 2-2,5 roku poczekać

Czyli najlepiej brać teraz tanio RTX 2070 albo te nowe karty od AMD, i wymienić na RTX 40xx - drugą generację od zielonych w 7 nm :E

 

Co do Gran Turismo - oni maja tylko sprytny Photo Mode, Nawet CARS 2, a tym bardziej Asseto Competizione zjadają GT na śniadanie.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik dający przedsmak tego jak mogą wyglądać gry przyszłosci (namacalny fizyczny voxelowy świat z pełną destrukcją i fizyką), osobiscie wolalbym czasami cos takiego niz pełny raytracing sceny w sterylnym i statycznym świecie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aAgVSTrqNOc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

 

I o tym właśnie pisałem. Tak zaawansowana fizyka pojawi się na szerszą skalę dopiero po pojawieniu się nowej generacji konsol ze znacznie mocniejszym CPU względem Jaguara (większość gier AAA na PC wychodzi też na konsole więc obecnie twórcy muszą niestety uwzględniać słaby procesor w PS4 i Xbox).

 

 

Z ciekawych gier opierających się na voxelach polecam zainteresować się Dual Universe oraz Starbase (chyba nikogo nie zaskoczę jak napiszę, że obie tworzone wyłącznie pod PC). Na produkcje AAA w tym stylu musimy jeszcze poczekać, ale zakładam, że w okolicach 2021-2022 roku może się już coś zacząć dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

 

I o tym właśnie pisałem. Tak zaawansowana fizyka pojawi się na szerszą skalę dopiero po pojawieniu się nowej generacji konsol ze znacznie mocniejszym CPU względem Jaguara (większość gier AAA na PC wychodzi też na konsole więc obecnie twórcy muszą niestety uwzględniać słaby procesor w PS4 i Xbox).

 

 

Z ciekawych gier opierających się na voxelach polecam zainteresować się Dual Universe oraz Starbase (chyba nikogo nie zaskoczę jak napiszę, że obie tworzone wyłącznie pod PC). Na produkcje AAA w tym stylu musimy jeszcze poczekać, ale zakładam, że w okolicach 2021-2022 roku może się już coś zacząć dziać.

 

Z każdym rokiem gadka jest taka sama :/ "Fizyka będzie później, jak sprzęt będzie mocniejszy", w efekcie końcowym od lat dostajemy grafikę, a przecież na horyzoncie już 4K i RayTracing,

Jeżeli ktoś spodziewa się takiej fizyki, to w takich pomniejszych produkcjach jakie wymieniłeś, tak było, jest i już wiemy, że na następnej generacji również tak pozostanie.

 

Tak więc zakładany przez Ciebie rok 2022 jest bardzo optymistyczny, bo droga którą podążą produkcje AAA została nam już pokazana.

Edytowane przez Big_Elvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, taka fizyka jest na razie nieosiągalna z grafiką AAA - więc jej w grach AAA nie będzie. Musiałyby powstać kompletnie nowe silniki, czy to w pełni oparte na voxelach, czy jakieś hybrydowe. Zapomnijcie.

Poza tym w 90% to byłby także bajer graficzny, a nie element rozgrywki, bo wszystkie gry nie zamienią się nagle w łamigłówki z układaniem rur.

 

No ok, destrukcja otoczenia w strzelankach i zaawansowana fizyka w sandboxach typu GTA ma jakiś sens... tylko patrz wyżej.

 

AI z kolei jest ponoć zbyt trudne w kodowaniu. Takie FEAR też się ne vrati.

Bo tak naprawdę większości starcza obecne medium/hard jeśli chodzi o poziom trudności.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zatem wspierać innowacyjne pomysły mniejszych studiów, które muszą szukać swojej niszy bo z gigantami nie wygrają tworząc podobne gry jak oni. Możliwe, że ciekawsze wykorzystanie raytracingu też się pojawi gdzie indziej niż w tytułach AAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonący brzytwy się chwyta, trochę na to za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to jest ten tonący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...