Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

A wiesz co to jest PT? Chyba nie wink.gif

 

Zdziwisz się jak długo będzie stosowana hybryda nie ma sensu odchodzić od rasteryzacji i śmieszą mnie te stwierdzenia typu - proteza.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to ze w tej chwili GPU jest zbyt słabe aby wygenerować RT w jakości która faktycznie spowoduje ze będzie można powiedzieć "No to jest NEXTGEN".

W konsolach będzie wiec zacznie być używany częściej ale problem będzie nadal ten sam. No chyba nikt się nie ludzi ze nowe konsole czy następne GPU nagle dostane skrzydeł w RT. Do tego trzeba jeszcze kupy czasu.

I tak jak napisał Stjepan to co teraz widzimy to tylko taka proteza. 

 

Bardziej martwi mnie to ze zaczyna się widzieć (w nowym metro czy control) ze tradycyjne metody tworzenia efektów są olewane na rzecz implementacji RT, niektóre odbicia czy oświetlenie mogło by wyglądać równie dobrze lub znacznie lepiej niż te które widzimy przy braku RT. W Control nawet widziałem lokacje gdzie bez RT odbić nie ma wcale co już jest bardzo dziwne. 

Nv chyba im płaci aby standardowa implementacja wyglądał słabiej aby pogłębić sztucznie różnice miedzy RT i nonRT. 

W BFV odbicia w szybach nie RT tez wyglądają mega słabo a dało się to zrobić przecież lepiej.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej martwi mnie to ze zaczyna się widzieć (w nowym metro czy control) ze tradycyjne metody tworzenia efektów są olewane na rzecz implementacji RT, niektóre odbicia czy oświetlenie mogło by wyglądać równie dobrze lub znacznie lepiej niż te które widzimy przy braku RT. W Control nawet widziałem lokacje gdzie bez RT odbić nie ma wcale co już jest bardzo dziwne. 

Nv chyba im płaci aby standardowa implementacja wyglądał słabiej aby pogłębić sztucznie różnice miedzy RT i nonRT. 

W BFV odbicia w szybach nie RT tez wyglądają mega słabo a dało się to zrobić przecież lepiej.

 

Odbicia bez RT w Control wyglądają jak w Quantum Break, ten sam silnik. Tak samo te w BFV jak w BF1. Wg mnie nikt tu specjalnie nie obniża ich jakości. To zawsze tak wyglądało i nikomu nie przeszkadzało. Wielu ludzi nawet nie zauważyło jakie ograniczenia ma SSR (brak odbić obiektów poza sceną). Teraz wyszło RT i ludzie zobaczyli jak może to wyglądać i nagle doszukują się teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DXR 1.1 - Link

Jak linkujesz, to link dev blog MS, a nie skrót NV.

 

https://devblogs.microsoft.com/directx/dev-preview-of-new-directx-12-features/

 

+ tego jest taki, że nie jest to znowu zamknięty standardy i MS autentycznie próbuje maksymalnie jak tylko można zoptymalizować RT pod obecne sprzęty.

 

Btw. Tak, NV dalej ma protezę, i możesz tupać nóżkami ile wlezie i nie rozumieć dlaczego to proteza, ale rdzenie RT i Tensory w grach poza RT są bezużyteczne. Tak samo jak FP16 leżało odłogiem w GPU AMD przez prawie ~~3 lata.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest prawdziwe RT tak dla jasnosci ;)

 

Prawdziwy czy nie wygląda świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy czy nie wygląda świetnie

Nie w każdej sytuacji będzie tak wyglądać. Poza tym tu masz głównie odbicia. To tylko demo. RT jest bardziej uniwersalne.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdej sytuacji będzie tak wyglądać. Poza tym tu masz głównie odbicia. To tylko demo. RT jest bardziej uniwersalne.

 

Ten prawdziwy RT w dzisiejszych grach to też namiastka tego efektu i też nie wszędzie dobrze to wygląda

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak linkujesz, to link dev blog MS, a nie skrót NV.

 

https://devblogs.mic...tx-12-features/

 

+ tego jest taki, że nie jest to znowu zamknięty standardy i MS autentycznie próbuje maksymalnie jak tylko można zoptymalizować RT pod obecne sprzęty.

 

Btw. Tak, NV dalej ma protezę, i możesz tupać nóżkami ile wlezie i nie rozumieć dlaczego to proteza, ale rdzenie RT i Tensory w grach poza RT są bezużyteczne. Tak samo jak FP16 leżało odłogiem w GPU AMD przez prawie ~~3 lata.

Mistrzu masz link w tekście do bloga MS lol2.gif Na blogu MS są też inne ciekawe rzeczy, ale już o tym nie napisałeś.

 

Sam jesteś proteza i co ma mają tensory do RT? I jeszcze wplątałeś do tego FP16 lol2.gifDzieci nauczały się wklejać słówko proteza i tak bleblają przez składu i ładu.

 

Z tego co wiem to Nvidia czy AMD nie posiadają akceleratorów stricte dla RT to jeszcze bardzo długo będziesz widział tą urojoną protezę.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten prawdziwy RT w dzisiejszych grach to też namiastka tego efektu i też nie wszędzie dobrze to wygląda

A gdzie nie wygląda dobrze? shocked.gif Po prostu jest wykorzystywane w małym stopniu, bo na więcej nie pozwala GPU.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest wykorzystywane w małym stopniu, bo na więcej nie pozwala GPU.

 

O to mi chodziło w głównej mierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy i będzie można podziwiać RT na Ampere RTX 3080Ti 16GB. :E pewnie będzie taki skok jak był 8800GTX do 9800GTX+ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD dostosuje się do cen NV lol2.gif

Taka mało realna konkurencja szczerbaty.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, z serii na serie są coraz droższe.

Nvidia bodaj ma już średnio ponad 63% marży na sprzedawanych gpu :E Info z ostatniego rozliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie jeszcze więcej, jak "konkurencja" w dalszym ciągu będzie tak "konkurować" jak obecnie 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy i będzie można podziwiać RT na Ampere RTX 3080Ti 16GB. :E pewnie będzie taki skok jak był 8800GTX do 9800GTX+ :E

Ja już zbieram pomału kasę do następnej jesieni czekam :mad:

Oczywiście kupie sobie Asusa czyli będzie drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia bodaj ma już średnio ponad 63% marży na sprzedawanych gpu :E Info z ostatniego rozliczenia.

 

To pewnie średnia więc pomyśl ile musi trafić na 2080Ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...